• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חובת דיווח מס על חשבון IB עם VTI+VXUS

romrom

משתמש רשום
דירוג
0
אני הולך לפתוח חשבון ב-IB (מתישהו) ושם לקנות VTI+VXUS.
המטרה היא לחסוך עליות במקום ברוקר ישראלי (למרות שאני צריך אותו בכ"מ בשביל אג"ח ישראלי).

הייתי תחת הרושם (בעקבות תשובה לשאלה קודמת ששאלתי כאן), שכל עוד אני לא מוכר - אני לא חייב בדיווח מס.

ועכשיו הגעתי לפוסט הזה בויקי, בוא כתוב חד משמעית:
משקיעים דרך IB בניירות ערך שמחלקים דיבידנדים כמו VT, VTI, ו-VWRD? תצטרכו לדווח על כך למס הכנסה בכל מקרה.
הדיבדינדים של VTI מנוכים במקור על 25%, אז למה אני חייב להגיש דוח למס הכנסה?

אם זה באמת ככה אז הרו"ח והכאב ראש להגיש דו"חות יעלו לי כרגע יותר מאשר החיסכון מול ברוקר ישראלי וכבר אעדיף להישאר איתו בנתיים.

יש ויכוח ארוך בפורום בנושא.
חלק טוענים שצריך להגיש בכל מקרה וחלק טוענים שכל עוד נוכה מלוא המס בחול אין צורך.

אין לי מושג למה ערך הויקי כלכך חד משמעי, אבל יש שם הפניה לאחד הדיונים. אתה מוזמן לקרוא את טענות 2 הצדדים ולהחליט מה מתאים לך.

אין לי מושג למה ערך הויקי כלכך חד משמעי
הוא היה בעבר חד משמעי לכיוון השני. לאחר הדיון הוא שונה, כנראה כדי לא ליצור הטעיה.
בוא נגיד ככה, עדיף עשרות אנשים שמגישים סתם מאשר עשרות אנשים שמתישהו יחטפו קנס בשווי חיסכון עמלות של כמה שנים טובות.

בוא נגיד ככה, עדיף עשרות אנשים שמגישים סתם מאשר עשרות אנשים שמתישהו יחטפו קנס בשווי חיסכון עמלות של כמה שנים טובות.
לא עדיף להציג פשוט את 2 הצדדים, או לפחות להזכיר את ההסתייגות שיש אולי אפשרות קטנה שלא צריך (גם אם בקטן ובמסוייג)?

הוא היה בעבר חד משמעי לכיוון השני. לאחר הדיון הוא שונה, כנראה כדי לא ליצור הטעיה.
מפתיע ש-IB לא מדווחים על הלקוחות הישראליים למס הכנסה, כמו שקורה בבורסות הקריפטו.
מה שמשאיר הרבה מקום להתלבטות ללקוחות, וזה מתבטא בדיונים האינסופיים שמתפלפלים בנושא בפורום.

אדם שפותח חשבון ב-bit2c, קונה מטבעות ולא מממש, מקבל אוטומטית מכתב פתיחת חשבון במס הכנסה בסוף השנה.
לעומת זאת, אדם שפותח חשבון ב-IB יכול להגיע למצב של חבות מס, ולאף אחד לא איכפת ?

• אהבתי
Reactions: XpH
צודק, ערכתי.
כעת ברור מהערך שיש מחלוקת בנושא

רואה חשבון לא אמור לתת מענה חד משמעי לסוגיה הזו?

מקבל אוטומטית מכתב פתיחת חשבון במס הכנסה בסוף השנ

בשביל העשרת הידע, באילו מקרים נפתח תיק במס הכנסה? ומתיי הוא נסגר?, (אם בכלל יש טעם לסגור אותו)

בשביל העשרת הידע, באילו מקרים נפתח תיק במס הכנסה?
עד כמה שידוע לי הוא נפתח לכל אחד שסחר בבורסת קריפטו שמדווחת למס הכנסה, כמו למשל האתרים הישראליים bit2c ו-bits of gold.
התיק נפתח בין אם אתה חייב מס ובין אם לא. בכל מקרה עליך להכין דוח שנתי ולהגיש להם.
לדעתם זו בעיה של הלקוח להוכיח להם שהוא לא חייב מס, אם זה המקרה.

ומתיי הוא נסגר?, (אם בכלל יש טעם לסגור אותו)
לא יודע איך סוגרים אותו.
אני מניח שכדי לסגור אותו, אני מניח שצריך לשכנע אותם שאין לך יותר קריפטו.
בכל מצב אחר הם מצפים לדוח שנתי שלך כל שנה עד סוף החיים.

דוגמה:
חייל שקנה מטבעות ב-1000 שקל, ולא מבין בכסף, ישלם 1000 ש"ח ויותר לרואה חשבון כל שנה.
אחרי שנה הוא כבר מחק את ההשקעה, אבל המכתבים ממס הכנסה ממשיכים להגיע.
אבסורד.

הדוגמה ממחישה את ההבדל בין קריפטו לברוקר במניות.
במניות לפחות יש גודל מינימלי לתיק, ולכן תשלום לרואה חשבון הוא תמיד אחוז קטן מהתיק.
לעומת זאת בקריפטו, היו אנשים שהשקיעו סכומים קטנים ועבורם הגשת הדוח זו הוצאה משמעותית.

נערך לאחרונה ב:
הדוגמה ממחישה את ההבדל בין קריפטו לברוקר במניות.
זהו שהשאלה שלי יותר כללית, מהי בעצם המשמעות של פתיחת תיק במס הכנסה, האם זה קורה גם רק כשבן אדם מגיש בקשה להחזר/תיאום מס? והאם נפתח תיק בפעם הראשונה שמגישים דוח למס הכנסה למשל רק בשביל לגרור מגן מס לשנה הבאה עבור תיק מנייתי?

זהו שהשאלה שלי יותר כללית, מהי בעצם המשמעות של פתיחת תיק במס הכנסה, האם זה קורה גם רק כשבן אדם מגיש בקשה להחזר/תיאום מס? והאם נפתח תיק בפעם הראשונה שמגישים דוח למס הכנסה למשל רק בשביל לגרור מגן מס לשנה הבאה עבור תיק מנייתי?
אני לא רואה חשבון ואולי אחרים פה יתקנו אותי, אבל לפי מה שאני מבין "פתיחת תיק" זה אומר שאתה על הכוונת שלהם.
אתה הופך להיות בסטטוס דומה לעצמאי שחייב להגיש דוח שנתי כל שנה.

אם אתה מגיש מיוזמתך בקשה להחזר מס, אני לא חושב שזה "פתיחת תיק".
בקשה להחזר מס זה משהו לא מחייב. אתה יכול להגיש בשנים הבאות ויכול לא להגיש ואף אחד לא ישלח לך מכתבים שמורים לך להגיש דוח.

מפתיע ש-IB לא מדווחים על הלקוחות הישראליים למס הכנסה
מפתיע אותך שלחברה אמריקאית אין שום מחויבות לרשות המס במדינה קיקיונית כלשהי? IB US מחויבת אך ורק לארה"ב ול-IRS. אתה עלול להיות מדווח בסופו של דבר כחלק מהסכמי FATCA, אבל לא ישירות בין IB לישראל ללא פסק דין אמריקאי.

נערך לאחרונה ב:
ומה קורה במסחר דרך ברוקר זר? מתיי יש מצב לפתיחת תיק?
מהשאלות שעולות בפורום בנושא הדיווח ומההודעה של @Yesmad אני יכול להסיק שאף אחד לא יפתח לך תיק בגלל ניהול תיק בברוקר זר.
אתה חופשי לדווח או לא לדווח את הדיווח השנתי. אף אחד לא ישלח לך איומים בדואר כמו בעולם הקריפטו.

דיעה אישית:
אם אתה מחזיק VXUS ו-VTI ואין לך רווחי הון, אף אחד לא יקנוס אותך על אי דיווח.
בהמשך, הם יכולים להכריח אותך לדווח כמה שנים אחורה אבל כשיראו שאתה לא חייב להם כסף, הם יעזבו אותך.

מהשאלות שעולות בפורום בנושא הדיווח ומההודעה של @Yesmad אני יכול להסיק שאף אחד לא יפתח לך תיק בגלל ניהול תיק בברוקר זר.
אתה חופשי לדווח או לא לדווח את הדיווח השנתי. אף אחד לא ישלח לך איומים בדואר כמו בעולם הקריפטו.

דיעה אישית:
בהמשך, הם יכולים להכריח אותך לדווח כמה שנים אחורה אבל כשיראו שאתה לא חייב להם כסף, הם יעזבו אותך.

לדעתך משהו באמור משתנה אם דיווחתי על שנה אחת ספציפית (בגלל שהיו בה רווחי הון) ואח"כ הפסקתי לדווח? האם מס הכנסה יחפש אותי?

דיעה אישית:
אבל יש הכנסות מדיבידנדים. לא כדאי לדווח עליהם ולהצהיר שמס שולם עליהם?

וחלק טוענים שכל עוד נוכה מלוא המס בחול אין צורך.

IB גובה מס מישראלים? זה נכון לכל הברוקרים האמריקאים? גם לschwab?

החשבון שלי בגרמניה וברגע שידעתי אותם שעברתי לישראל הם הפסיקו לגבות ממני מס, ומצפים שאני אשלם את המס בעצמי במדינתי (ואני פטורה מזה כתושב חוזר). פתחתי חשבון בschwab כתושבת ישראל, זה אומר שהם כן יחשבו לי מס מההכנסות?

IB גובה מס מישראלים? זה נכון לכל הברוקרים האמריקאים? גם לschwab?
רק מס דיבידנד (ודומיו, אולי, אבל לא מס רווחי הון) מניירות ממדינות שמנכות במקור (שזה, כמדומני, בעיקר ניירות אמריקאיים). אני מנחש שזה כך גם בברוקר אירופי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
זאב חוק חדש: חובת דיווח על קבלת ייעוץ לצורך תכנון מס צרכנות פיננסית 3
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
R חובת דיווח על מניות בחו"ל כשאין רווחים מיסים 4
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
נ חובת דיווח על העברת כספים לחו"ל שוק ההון 3
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0