• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חובת הגשה פיסית במס הכנסה

adamshalev

מודרטור
דירוג
23,045
ביקשתי מהרו"ח להגיש דוח לשנת 2016 והוא אמר שעדיין יש בעיות עם המערכת ועדיף חודש הבא.
שאלתי איך זה שבמאי עדיין יש בעיות עם השידור המכוון והוא אמר שהם משדרגים את המערכת לשיטת דיווח מכוונת מלאה, ככה שמשנה הבאה (ואולי גם השנה) אפשר יהיה להגיש באופן מכוון ללא הגשה פיסית.
לא מכיר פרטים מעבר - לידיעתכם.

מוזר... היום שידרתי וחוץ מהיומיים הראשונים מאז שנפתח לא חוויתי בעיות.

גם לידיעה, לרואי חשבון יש מכסות של איחורים שמותר להם, והם מקבלים אישור גורף ממס הכנסה לגבי האיחורים. יש סיכוי קל שיש לו עומס של לקוחות ולכן דוחה אותך לחודש הבא.

כשהוא דוחה אותי בגלל עומס הוא אומר לי.
יכול להיות שמדובר בממשקים שונים להגשה פרטית ודרך רו״ח.
בכל מקרה - שמתי לידיעה, אין לי מושג מעבר למה שכתבתי.

אכן יש מהלך כזה - ראה כאן.
לא ברור לי אם זה ישפיע גם על מי שמגיש באופן עצמאי. אני מקווה מאוד שכן.
בגדול, אני מתרשם שמס הכנסה עושה מאמצים לעבור לעבוד באופן מקוון לגמרי - התחילו למשל גם לאפשר למייצגים לראות נתונים מטפסי 106 שהוגשו למס הכנסה ע"י המעסיקים.

אני מגיש בעצמי ועד לפני שבוע המערכת שידור לא נפתחה בכלל (לא בדקתי מאז)

@adamshalev - הגבתי לפני כמה שעות טובות עם לינק מאתר מס הכנסה, אבל עדיין ההודעה לא מופיעה (לא צברתי מספיק הודעות בשביל שלינקים שלי יופיעו מיד)

לא מכיר פרטים מעבר - לידיעתכם.
אין עוד הרבה פרטים, אבל יש התייחסות לזה בדברי המבוא בחוברת ההדרכה "דע את זכויותיך 2016" של מס הכנסה:
אנו עומדים בפתחו של עידן חדש של "רשות ללא נייר", במסגרתו מיושם דוח ללא נייר שיביא להגשת דוחות למס הכנסה באופן מקוון מלא וללא צורך בהגשה פיזית למשרד השומה. בהמשך, כשתיפתח מערכת זו תצא על כך הודעה מרשות המסים
מהגשת הדוח באופן מקוון פטורות אוכלוסיות מסוימות כמוסבר בחוברת זו. עם זאת עד ליישום דוח מקוון מלא יש להגיש למשרד השומה את פלט הדוח ששודר על צרופותיו כאשר הוא חתום כנדרש.

יש התייחסות גם בפרסום הזה של מס הכנסה:
שידור דוחות שנתיים לשנת המס 2016
שלב ב' – "דו"ח ללא נייר" – שידור דוח שנתי והגשתו באופן מקוון מלא )לרבות הצרופות( בהמשך השנה תיפתח המערכת לשידור "דוח ללא נייר".
במערכת זו, ניתן יהיה להגיש את הדוח, על צרופותיו, באופן מקוון, ללא צורך להגיש פיסית את הדוח למשרד השומה. בשבועות הקרובים נפרסם הנחיות מפורטות על דרך הפעלת המהלך ולוחות זמנים לפתיחת המערכת.
בחודשים הראשונים להפעלת המערכת, המהלך של הגשת דוח מקוון באופן מלא, לא יהיה מחייב, כך שעדיין ניתן יהיה להגיש את הדוחות גם במתכונת הנוכחית

לפחות בנתיים למדנו מילה חדשה בעברית 'צרופות'

סליחה על השאלה הפעורה, אבל על איזה דו"ח מדובר? 135?

מלאתי את 1301 בשבוע שעבר. עדיין לא שידרתי, אבל נראה שהמערכת עובדת.
אני די בטוח שלמייצגים יש מערכת אחרת, אז זה לא חייב להיות קשור.
דו"ח ללא נייר נשמע כמו כיוון טוב. הלוואי שגם יעשו את זה פשוט ככה שבני אנוש יכולים למלא אותו (זה לא יקרה, אני יודע). אני פשוט נדהם מהסיבוך בכל שנה, ולא הייתי יכול לעשות את זה לבד בלי שהיה לי במשפחה רואה חשבון שמוכן לעבור על זה איתי. ואפילו הוא לומד בכל שנה משהו חדש על סיבוכי הניכויים, זיכויים, קיזוזים, הפרשות, משלח יד ועוד כהנה וכהנה המצאות.

הלוואי שגם יעשו את זה פשוט ככה שבני אנוש יכולים למלא אותו (זה לא יקרה, אני יודע). אני פשוט נדהם מהסיבוך בכל שנה, ולא הייתי יכול לעשות את זה לבד בלי שהיה לי במשפחה רואה חשבון שמוכן לעבור על זה איתי. ואפילו הוא לומד בכל שנה משהו חדש על סיבוכי הניכויים, זיכויים, קיזוזים, הפרשות, משלח יד ועוד כהנה וכהנה המצאות.
חלק מהסיבה לסיבוך זה "התמיכה לאחור" (מזכיר משהו legacy systems, microsoft ?!.....)
בעיקר בתחום הגמל/פנסיה, אבל לא רק, כל תקנה או חוק נדרש לוודא שלא לפגוע רטרואקטיבית בעמיתים ובצבירה הקיימת, אז מוסיפים תלאי על תלאי, והסתייגות על הסתייגות, אפילו אם היו עושים rewrite גורף כדי שהניסוח יהיה קצת יותר קריא, עדיין החקיקה והתקנות עצמם מלאים יוצאי דופן ומקרי קצה.

חלק מהסיבה לסיבוך זה "התמיכה לאחור" (מזכיר משהו legacy systems, microsoft ?!.....)
בעיקר בתחום הגמל/פנסיה, אבל לא רק, כל תקנה או חוק נדרש לוודא שלא לפגוע רטרואקטיבית בעמיתים ובצבירה הקיימת, אז מוסיפים תלאי על תלאי, והסתייגות על הסתייגות, אפילו אם היו עושים rewrite גורף כדי שהניסוח יהיה קצת יותר קריא, עדיין החקיקה והתקנות עצמם מלאים יוצאי דופן ומקרי קצה.
מסכים שרפורמה צריכה להיות בחקיקה, לא בטפסים. למרות שגם את הטפסים היה אפשר לארגן בצורה אנושית יותר.
נתחיל מזה שיהיה גוף אחד, לא שלושה, מולו עובדים.

מסכים שרפורמה צריכה להיות בחקיקה, לא בטפסים. למרות שגם את הטפסים היה אפשר לארגן בצורה אנושית יותר.
נתחיל מזה שיהיה גוף אחד, לא שלושה, מולו עובדים.
בקושי הצליחו להזיז את רשות השידור, אתה רוצה לבטל עוד כמה אלפי מקומות עבודה?

אתה רוצה לבטל עוד כמה אלפי מקומות עבודה?
חס ושלום. אני רוצה להמשיך לעמוד בתור, למלא טפסים, ולשלם לרואי חשבון כדי שעובדי רשויות המס ימשיכו לצאת לחופשות באילת ולהנות מהקביעות. טוב, זה סתם קיטורים. הגשתי כבר את הדו"ח וממש לא אכפת לי יותר עד השנה הבאה.

אה, רגע, רוצים לשמוע קטע נחמד? יש איזו תקנה חדשה על תקרת ניכוי לפיצויים השנה, נכון? לא יודע את הפרטים. אז בטפסים של תיאום מס לשנת 2017 שמקבלים אוטומטית דרך האינטרנט שכחו לכתוב שתיאום המס חל לא רק על מרכיב הגמול אלא גם על מרכיב הפיצויים (או משהו כזה). במילים אחרות, היו חסרות כמה מילים בדף שמופק אוטומטית באתר. אז במחוזות מסויימים ביקשו מהעובדים להוציא שוב את תיאום המס - שזה כבר אומר לבוא למשרדי השומה כי אי אפשר להוציא תיאום מס באינטרנט יותר מפעם אחת. אבל אז, רק אז, מישהו הבין שם שמה שהולך לקרות זה שמאות אלפי אנשים יגיעו למשרדי מס הכנסה ויבקשו את השירות. ואז, רק אז, (כלומר, במאי 2017) הודיעו שבעצם אין צורך בזה, והטופס השגוי הוא בעצם ממש בסדר. ובא שלום על ישראל.
התעייפתי רק מלכתוב את זה.

מה שהולך לקרות זה שמאות אלפי אנשים יגיעו למשרדי מס הכנסה ויבקשו את השירות.
יש מאות אלפי אנשים שמגיעים לתקרת הפיצויים (32K)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
S חובת הגשת דווח שנתי למס הכנסה 2023 מיסים 7
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
ש חובת הפרשה לפנסיה מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
deussex חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי שוק ההון 38
ל על מי חובת התשלום אוף טופיק 11
R חובת דיווח על מניות בחו"ל כשאין רווחים מיסים 4
romrom חובת דיווח מס על חשבון IB עם VTI+VXUS שוק ההון 27
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
NUADA קרן השתלמות - חובת מס צרכנות פיננסית 1
aeh חובת הפקדה לפנסיה לעצמאיים האם ניתן גם לקרן השתלמות שוק ההון 3
I חובת ביטוח אובדן כושר עבודה צרכנות פיננסית 34
נ חובת דיווח על העברת כספים לחו"ל שוק ההון 3
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
שמוליק קיפוד חובת סימון מוצרים בסופר אוף טופיק 0
A עזרה לגבי הפרשות לקרן פנסיה -חובת מעסיק. צרכנות פיננסית 12
זאב חוק חדש: חובת דיווח על קבלת ייעוץ לצורך תכנון מס צרכנות פיננסית 3
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
S הגשת בקשה להחזר מס הכנסה דרך finupp - בדיקה בסימולטור לאחר הגשה הראה חוב ולא זיכוי - הצילו! מיסים 21
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
F דוח מס שנתי מקוון - הגשה ללא מכירות מיסים 1
rockafeller אי הגשה של דוח שנתי למס מיסים 7
RumpSteak החזר מס (עקב ביטוח חיים פרטי) לזוג נשוי - הגשה ביחד או בנפרד? מיסים 1
mudale222 שומו שמיים ותרעד הארץ. מס הכנסה ייקבל דוחות ללא הגשה פיזית שוק ההון 42
1337justme חשיבות הגשה בזמן של טפסי 161 ו161א מיסים 6
מ הגשה למס הכנסה אמריקאי בעידן הקורונה אוף טופיק 4
I הגשה מקוונת של טופס 1301 לשנת 2018 עדיין סגורה? צרכנות פיננסית 1
M קרן עוקבת סנופי עם מיסוי צמוד למדד המחירים לצרכן, עקיבה פיסית ומנפיק בינלאומי? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה