• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסים

מבחינתי האישית הסיכון הוא לא שיטפלו אלי עכשיו, דג רקק שכמוני (עפתי על עצמי.. יותר בכיוון של אמבה).
הבעיה היא בעוד X שנים, שפתאום יחליטו ליפול עלי, או שפתאום אמלא דו"ח בגלל מכירה כזו או אחרת, ומישהו שם יסתכל ויאמר: "ואוו, יש לו אחזקות בחו"ל, מי יודע כמה הוא הרוויח וכמה לא דיווח, יאללה בוא 'נעניש' אותו בדיווח מלא על ההון". ולך תוכיח שאין לך אח, ושנוכה מס במקור מלפני עידן ועידנים.. וישלפו לך מהכובע "נכון שנוכה מס במקור, אבל לא דיווחת= לא זוכית, ותתחיל לשלם, בריבית והצמדה..."

ברמה האישית, ככל הנראה הגיע הקץ לדחיית הקץ ואתכונן להגשת דו"ח..
מי יודע, אולי יתפתח כאן סוג של מחאה חברתית אחרת- הצפה של רשות המסים בדו"חות.. אולי זה יביא לתיקון הנהלים והבהרתם..
נדמה לי שרשות המיסים לא תתנגד להצפה של דוחות של מי שמחזיק נכסים בחו"ל ומפיק מהם הכנסות. להיפך, היא עושה מאמצים עילאיים כולל הקלות שונות כדי לקבל את המידע הזה

להיפך, היא עושה מאמצים עילאיים כולל הקלות שונות כדי לקבל את המידע הזה
כן, אבל אתה מסכים שלא מעניין אותם משקיע מדדים שמקבל דיבידנדים ומנכים לו 25% מס במקור לIRS?

נדמה לי שרשות המיסים לא תתנגד להצפה של דוחות של מי שמחזיק נכסים בחו"ל ומפיק מהם הכנסות. להיפך, היא עושה מאמצים עילאיים כולל הקלות שונות כדי לקבל את המידע הזה
אני ממש לא בטוח.
זה סתם להוסיף עוד הרבה עבודה שלא תורמת כלום לגביה.

כן, אבל אתה מסכים שלא מעניין אותם משקיע מדדים שמקבל דיבידנדים ומנכים לו 25% מס במקור לIRS?
אני ממש לא בטוח.
זה סתם להוסיף עוד הרבה עבודה שלא תורמת כלום לגביה.

בניגוד לתפיסה בפורום, ברשות המיסים חושבים שכשאדם מחזיק נכסים בחו"ל לרבות ניירות ערך במשך שנים רבות, הוא לרוב מפיק מהם הכנסות מעבר לדיבידנד שמוסה בחו"ל בשיעור מס זהה לשיעור המס בישראל. ההשערה שלי היא שיש יותר אנשים מהסוג שרשות המיסים מכירה מאשר אנשים מהסוג שבפורום ולכן הדוחות האלו כן יוסיפו לגביה.
וזה עוד לפני שדיברנו על היבטים נוספים שקשורים לעצם הידיעה על קיום ההון שגם לה יכולות להיות השלכות על החיוב במס. נכון שזה קיים גם בארץ, אבל כשמדובר בחו"ל קבלת דו"ח היא הדרך היחידה בדרך כלל לקבל את המידע.
שימו לב שהדיון הוא בקשר ל"איום" במחאה חברתית שתגלה לרשות המסים אודות חשבונות בחו"ל.

בניגוד לתפיסה בפורום, ברשות המיסים חושבים שכשאדם מחזיק נכסים בחו"ל לרבות ניירות ערך במשך שנים רבות, הוא לרוב מפיק מהם הכנסות מעבר לדיבידנד שמוסה בחו"ל בשיעור מס זהה לשיעור המס בישראל. ההשערה שלי היא שיש יותר אנשים מהסוג שרשות המיסים מכירה מאשר אנשים מהסוג שבפורום ולכן הדוחות האלו כן יוסיפו לגביה.
אבל שוב, אנשים כאלה בכל מקרה צריכים להגיש דו"ח.
השאלה היא רק לגבי כאלה שאין להם רווחים שחייבים במס בישראל.
וזה עוד לפני שדיברנו על היבטים נוספים שקשורים לעצם הידיעה על קיום ההון שגם לה יכולות להיות השלכות על החיוב במס. נכון שזה קיים גם בארץ, אבל כשמדובר בחו"ל קבלת דו"ח היא הדרך היחידה בדרך כלל לקבל את המידע.
כבר מזמן לא.
יש המון שיתוף מידע בין מדינות בדברים האלה. במיוחד עם ארה"ב.
שימו לב שהדיון הוא בקשר ל"איום" במחאה חברתית שתגלה לרשות המסים אודות חשבונות בחו"ל.
אף אחד לא באמת ניסה להסתיר אותם (או יכול להסתיר אותם גם אם היה רוצה)

אבל שוב, אנשים כאלה בכל מקרה צריכים להגיש דו"ח.
השאלה היא רק לגבי כאלה שאין להם רווחים שחייבים במס בישראל.

כבר מזמן לא.
יש המון שיתוף מידע בין מדינות בדברים האלה. במיוחד עם ארה"ב.

אף אחד לא באמת ניסה להסתיר אותם (או יכול להסתיר אותם גם אם היה רוצה)
אתה טועה לגמרי בהנחות שלך לגבי המידע שבידי רשות המיסים.
לא אכנס לזה מעבר למידע הפומבי. אבל שים לב שאם המידע היה קיים בידי הרשות, לא היה צריך את ההקלות שבגילוי מרצון.
ושוב, למידע עשוי להיות ערך גם כאשר אין רווחים חייבים במס בארץ, ומאחר שמדובר בקומץ קטן, תוספת הדוחות אינה משמעותית.

לא אכנס לזה מעבר למידע הפומבי. אבל שים לב שאם המידע היה קיים בידי הרשות, לא היה צריך את ההקלות שבגילוי מרצון.
אני יודע שבעבר הוא לא היה קיים, אבל היום יש כל מיני הסכמים של העברת מידע (היו כבר כמה כתבות בתקשורת שדיברו על זה שמעבירים מידע מחו"ל).
יכול להיות שלא כל הגופים/מדינות באמת מעבירות מידע, אבל אני די בטוח שארה"ב (ובפרט IB) נמצאים בין אלו שמעבירים מידע.
, ומאחר שמדובר בקומץ קטן, תוספת הדוחות אינה משמעותית.
ומאותה סיבה בדיוק גם חוסר המידע לא משמעותי.

נערך לאחרונה ב:
אבל אני די בטוח שארה"ב (ובהפרט IB) נמצאים בין אלו שמעבירים מידע.
אני די בטוח שלא, דה פקטו FATCA הפכה את ארה"ב למקלט המס הגדול בעולם.
אובמה עשה כאילו הוא מנסה לדחוף את המוסדות להפיק את המידע אבל זה ממש לא סימטרי.

אני די בטוח שלא, דה פקטו FATCA הפכה את ארה"ב למקלט המס הגדול בעולם.
אובמה עשה כאילו הוא מנסה לדחוף את המוסדות להפיק את המידע אבל זה ממש לא סימטרי.
אז מה לגבי הכתבה הזאת, ואחרות בסגנון?
ההבנה שלי משם היא שהאמריקאים מדווחים יפה מאוד לישראל על חשבונות של אזרחים ישראלים בארה"ב (יכול להיות שזאת סתם פרופוגנדה של מס הכנסה, אבל זה כבר נשמע לי יותר מידי קונספירטיבי).

@Yoss @FIYaacov @roneng
עברתי על פקודת מס הכנסה, על התקנות ועל החוזר הזה, לדעתי @Nina T צודקת במאה אחוז.
- החוק הישראלי מחייב מס על דיבידנד זר.
- מניעת כפל מס בגין דיבידנד זר זו פריבילגיה שמתאפשרת באמצעות 'זיכוי מס זר' (הידוע לשמצה) שבגללו מס בגין דיב' זר יקוזז כנגד הפסדי הון ולא ייעשה שימוש בזיכוי מס זר
- כלומר, זו הכנסה לכל דבר וענין שחייבת במס ישראלי פלוס פריבילגיה להזדכות על המס הזר כאמור.
- בחוזר שלינקקתי בעמוד 4 מופיע 9.1.2 סעיף 209 מגביל את מועד הגשת הדרישה לזיכוי למועד שלא יאוחר משנתיים לאחר תום שנת המס שלגביה מתבקש הזיכוי. אמנם הסעיף בוטל במרוצת השנים אבל זה מחזק את התובנה שעל מנת להינות מזיכוי מס זר מוטל על הנישום לדרוש אותו.
- לאור החובה בתשלום מס לא רואה סיבה לפטור מדיווח. באסה.
- מה שטענו רונן וקפה שחור שיש הבדל בין דיב' לני"ע נראה לי טעות, הרחבה בספוילר
עכשיו נלך להגדרות של המושגים שהדגשתי:

ניכוי במקור על ידי מדינה זרה לא נחשב ניכוי לפי הוראות הפקודה.

מנגד, בסעיף 214 מופיע:

אז אם מישהו ימצא צו של שר האוצר לפטור על דיב' זר שהמס עבורו נוכה בחו"ל זה לכאורה יעלה בקנה אחד עם התנאי (1) נקבע לה פטור ממס; ויהיה פטור מדיווח. אם יימצא כזה צו אז ייתכן גם שמס דיב' זר שנוכה במקור לא יקוזז כנגד הפסדי הון.
אבל בא נמתין לתשובה רשמית.

קיבלתי תשובה רשמית שקיים חובה להגיש דוח על ידיבידנים חול שברוקר זר ניכה מס מלא. אשלח את התשובה התמציתית כשהיה מןול מחשב

יכול להיות שזה תלוי בשאלה,יכול להיות שלא יודעים מה לענות לך.....
אני שלחתי לפני הרבה זמן(פעמיים) שאלה בקשר לLIFO\FIFO ולא קבלתי תשובה עד היום.
ענו לי היום שחייבים לדווח. אעלה את התשובה עם שם הרכז הבכיר, ברגע שאגיע הביתה. עם זאת מכיוון ששאלת על ליפו פיפו ולא ענו לך, זה בעיה שלהם לדעתי. ממאד קשה לי להאמין שייכנסו לדקויות כאלה. זה משהו שניתן לראות בדוח שכבות. אם כלל הרווחים שלך מתחת למיליון הם לא יחקרו את התיק. במיוחד למשל אם תרשם בפש רמלה. שםרמת האנגלית ממש גרועה, לפי מה שהבנתי

יכול להיות שלא כל הגופים/מדינות באמת מעבירות מידע, אבל אני די בטוח שארה"ב (ובפרט IB) נמצאים בין אלו שמעבירים מידע.
אני ממליץ לך לקרוא על החקיקה בישראל. יש ח"כים (נחש מי) שלא מסכימים שאפילו רשות המיסים תקבל את המידע שמוסדות ישראליים מעבירים לארה"ב. המצב רחוק מאד מאד מלהיות סימטרי. אני מסכים שהמצב השתפר מאד בשנתיים האחרונות, אבל עובדה שעדיין רשות המיסים עושה מבצע של גילוי מרצון.
ומאותה סיבה בדיוק גם חוסר המידע לא משמעותי.
אין קשר בין מספר המדווחים לחשיבות המידע אודות כל אחד מהם.

אני ממליץ לך לקרוא על החקיקה בישראל. יש ח"כים (נחש מי) שלא מסכימים שאפילו רשות המיסים תקבל את המידע שמוסדות ישראליים מעבירים לארה"ב. המצב רחוק מאד מאד מלהיות סימטרי. אני מסכים שהמצב השתפר מאד בשנתיים האחרונות, אבל עובדה שעדיין רשות המיסים עושה מבצע של גילוי מרצון.

אין קשר בין מספר המדווחים לחשיבות המידע אודות כל אחד מהם.
הם עשו מבצע גילוי מרצון, כי למרות שהסכמי FACTA וההסכמים האירופיים היו קיימים שנים. ישראל לא חתמה עליהם. כתבתי כאן בעבר, עד אוגוסט 2018, בשל הגמחים לא נחתמו הסכימים. לאחר נזיפה של הארגונים הבינלאומיים נכנס חוק המזומן וכן תקנות בנוגע לדיווח לרשויות מס מצד מוסדות בנקאיים. עד 2018- לא היה להם יכולת לאתר מידע כזה

אין זה משנה אם היה חור או לא- החובה החוקית הייתה לדווח על דיבידנדים מחול-בגין סיבות שפירטתי למכביר. הגילוי מרצון היה מעקף של מס הכנסה- ניסיון להשיג מידע זה מהנישומים עצמם. ההסכמים נכנסו לתוקף ב2018 ותקפים רטרואקטיבית 4 שנים אחורה.
כמה הם ייושמו בשנים הקרובות, אין לדעת.
השאלות שנשאלתי היו על החובה החוקית, שהיא שרירה וקיימת. למרות שרוב הטענות היו לוגיות ומעניינות ומעידות על תפיסה אינטיליגנטית גבוהה, הרי שבין היתר חטפתי האשמות על ידי @roneng בגין צורת הביטוי הנחרצת שלי, , העלבות על שאי אפשר להסתמך על "סתם יועצת מס מהאינטרנט" ,הטרדה וקפיצה אחרי מפורום לפורום הטחה בי שחצנית בבואי להציג את הסמכותיי, כדי לתת אסמכתא לדבריי כמו גם טענה לא מבוססת של @roneng שאני משדלת לקוחות בגלל שכינויי יועצת מס וכ"ו, אז קצט עייפתי בעיקר מהמתקפה הנ"ל, יש כאן שם ספציפי של מעניק התשובה מנהל רכז בכיר - בטוחני שאם תרשמו במפל פנייה אישית אליו, תוכלו להציג שלל שאלות והתפלספויות.

זו ההתכתבות

לכבוד

הנדון: פנייתך לרשות המיסים . פניה מספר 1469784

בנושא: שאלה מקצועית לגבי דיבידנדים מחול
התשובה מאת: דרור מרגלית מנהל תחום רכז בכיר . משרד : פ''ש נתניה

התשובה:

בוקר טוב,
כן יש לדווח.

למילוי סקר משוב על הטיפול בפנייתך, יש ללחוץ כאן

"זו הודעה שיוצאת ממייל מערכת, ולכן נא לא להשיב למייל זה !!!"

חשוב לציין: התשובה היא עקרונית וכללית, ואינה מהווה מתן ייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת ו/או התחייבות מראש (פרה – רולינג (

להלן תוכן פנייתך :

האם יש לדווח על דיבידנדים מחו"ל שברוקר זר ניכה בגינם מס והעביר את המס לרשות זרה?
בפורום נוצר דיון ורבים טענו כי קיים פטור מהגשת דין וחשבון בגין דיבידנדים זרים שברוקר זר ניכה מס ההולם את שיעורי המס בישראל

בכבוד רב,

דרור מרגלית מנהל תחום רכז בכיר . משרד : פ''ש נתניה

חטפתי האשמות על ידי @roneng בגין צורת הביטוי הנחרצת שלי, , העלבות על שאי אפשר להסתמך על "סתם יועצת מס מהאינטרנט" ,הטרדה וקפיצה אחרי מפורום לפורום
נו באמת. בואי לא נגזים.

לא הטרדה ולא נעליים, ובטח לא קפיצה מפורום לפורום.
אני מכיר אותך אך ורק בפורום של הסולידית, וכל ההתכתבויות בינינו היו רק בפורום הזה. אין לי מושג על איזה פורומים אחרים את מדברת (זה לא שאני חבר ביותר מידי פורומים).
ולגבי התואר, כבר דיברנו על זה והסברתי לך את כוונתי. לא מתכוון להכנס לדיון הזה מחדש.

טוב, מצטערת, אין לי כוח. הכי טוב, רשום שאילתה במערכת מפ"ל למס הכנסה-קבל מהם את התשובה הפורמלית. הם עד יום יומיים יחזרו אליך טלפונית ויסבירו לך.

הלך הרוח כאן הוא אנשים משכילים אוטודידקטיים עם חשיבה עצמאית שמסבירים אחד לשני את דעתם בהבנה פילוספית של הלך החוק.
עדיף שתשמע את התשובה של מס הכנסה חד וחלק
זו מערכת מפל- אתה לא חייב לבחור את פקיד השומה שלך, להפך אם תפנה לאחד המשרדים הגדולים בתל אביב - הם יתנו תשובה יותר מנומקת
עליך ללחוץ על האייקון של הדואר לסמן באיזה עניין אתה פונה ויחזרו אליך בתוך ימים ספורים.
אשמח אם תביא את התשובה הכתובה שישלחו לך גם לפורום
זו מערכת מפל
https://taxes.gov.il/Pages/InfoTaxesGovIl/TaxesUnits.aspx
יש סיכוי די גדול שאם הרבה אנשים ישאלו במפ"ל שגם נקבל תשובות סותרות.
זו הודעת רשות המיסים- יש כאן שם ותפקיד, ואתה יכול לפנות לאדם זה בשאילתה

לכבוד

הנדון: פנייתך לרשות המיסים . פניה מספר 1469784

בנושא: שאלה מקצועית לגבי דיבידנדים מחול
התשובה מאת: דרור מרגלית מנהל תחום רכז בכיר . משרד : פ''ש נתניה

התשובה:

בוקר טוב,
כן יש לדווח.

למילוי סקר משוב על הטיפול בפנייתך, יש ללחוץ כאן

"זו הודעה שיוצאת ממייל מערכת, ולכן נא לא להשיב למייל זה !!!"

חשוב לציין: התשובה היא עקרונית וכללית, ואינה מהווה מתן ייעוץ משפטי, ו/או חוות דעת ו/או התחייבות מראש (פרה – רולינג (

להלן תוכן פנייתך :

האם יש לדווח על דיבידנדים מחו"ל שברוקר זר ניכה בגינם מס והעביר את המס לרשות זרה?
בפורום נוצר דיון ורבים טענו כי קיים פטור מהגשת דין וחשבון בגין דיבידנדים זרים שברוקר זר ניכה מס ההולם את שיעורי המס בישראל

בכבוד רב,

דרור מרגלית מנהל תחום רכז בכיר . משרד : פ''ש נתניה

חייב להוריד בפנייך את הכובע בנושא הזה.
בזכותך כנראה שנקבל תשובה רשמית בנושא שרבים התלבטו בו גם בפורום הזה וגם באחרים.
סליחה על ההתפרצות,
יש לכם שאלה ישירה למס הכנסה ? או שזה קשור לברוקרים וכו' יש מצב שאוכל לעזור

עריכה:
בדיוק יש תשובה רשמית מ-NINA להתעלם מהנ"ל

כל כך אופייני שאחרי 7 עמודים של חפירות התשובה הרשמית היא 3 מילים

״כן יש לדווח״

ואני לא אופתע אם בכלל לא צריך לדווח :lol: כן תביא קיטבג למה לא :lol:

כנראה אין מנוס מלקחת רו״ח. כמה יעלה לי תענוג כזה?

כנראה אין מנוס מלקחת רו״ח. כמה יעלה לי תענוג כזה?
1000-1500 שקל

למרות שבעיניי זה לא תפקיד לרואה חשבון (בהנחה ומדובר רק בדיבידנדים ורווחי הון סטנדרטיים). מדובר בכמה חישובים אריתמטיים והעתקה של מספרים.

ואני ממש לא מזלזל. נראה לי שדווקא רו"ח נעלבים כשחושבים שכל מה שהם עושים זה להיות ממלאי דוחות מהוללים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S איך מדווחים מיסים מ IBKR מיסים 1
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
R איך לזהות קרן שנחשבת PFIC לענייני מיסים אמריקאים מיסים 2
T תושב חוץ ותשלום מיסים מיסים 5
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ס תשלום מיסים לסטודנט חסר עבודה מיסים 1
ח הכנות לפני קבלת אזרחות אמריקאית - מבחינת מיסים שוק ההון 15
Xeno למי לשלם מיסים? אזרח ארהב, גר בישראל, עבודה אמריקאית, עובד עצמאי מיסים 2
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0
מ תשלומי מיסים לIRS מIB מיסים 15
R מיסים עם אזרחות אמריקאית - סחר בnasdaq מיסים 3
D מיסים בinteractive. מיסים 8
A נניח שיש לי אג"ח האם עלי לשלם מיסים רק על הקופונים או גם מיסים 6
T מיסים על קופת גמל מיסים 4
deussex שאלה על החלפת דירות שניות - מיסים נדל"ן 10
Y רישום דירה על שם ילד (בגיר) - משמעויות מבחינת מיסים והטבות מיסים 4
D חומר קריאה על מיסים פוסטים מאיכות נמוכה 5
T חרדים-לא משלמים מיסים (?)/לא תורמים למדינה (?) צרכנות פיננסית 0
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
משתמש מחוק 9 מיסים ובפרט מס עזבון שוק ההון 7
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ש תשלום מיסים בגין אחזקת נכס\חשבון בנק בארה"ב מיסים 6
Tsachi01 עובד כשכיר וגם כעצמאי במקביל - מיסים מיסים 4
א מיסים על דירה שניה נדל"ן 1
O שאלה לגבי מיסים על כספי פיצויים בגיל פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
Y EIN - דיווח מיסים בארה"ב מיסים 8
א מיסים עבור קרן השתלמות וקופות גמל להשקעה לאזרח ארה"ב מיסים 26
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
ש מיסים שדרוג דירה נדל"ן 7
M מיסים על אופציות לאזרח אמריקאי מיסים 9
ע מיסים בריטיים על חשבון בנק בבריטניה ללא תושבי בריטניה מיסים 9
milx בית שעלה בערכו ב-3 מיליון שח - האם יש לשלם מיסים במכירתו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
T איך לשלם פחות מיסים אם אני לא גר בארץ מיסים 41
פ 50 דרכים כשרות לשלם פחות מיסים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 57
V מכירת RSU - איזו שכבה למכור כדי לשלם מינימום מיסים? מיסים 6
Y מיסים בהשקעה בwall street דרך מיטב דש מיסים 1
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
Y מיסים על הכנסות מניירות חו"ל לעולים חדשים בברוקר ישראלי מיסים 5
A גביית מיסים לא נכונה בתלוש מיסים 8
ק מיסים על ירושה מחו״ל מחשבון בנק של חברה. מיסים 4
G מיסים על רווחים משיווק שותפים מיסים 4
ס החזר מיסים לחיילים מיסים 12
D איך אני משלם מיסים? שוק ההון 6
פ האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות? מיסים 22