• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התלבטויות בנוגע להמשך ניהול תיק השקעות

• פותח הנושא yoto
  • פורסם בתאריך

yoto

משתמש רשום
דירוג
3
היי חברים,

יש לי כרגע תיק השקעות במיטב דש בשווי 670K, שמפוזרים על קרנות מחקות של S&P, MSCI World Index ושווקים מתעוררים ביחס של 40/40/20. התיק קיים קצת מעל ארבע שנים והשינוי מעלות, שזה הדבר הכי קרוב לתשואה שיש לי, עומד על 50%.

בבנק יש לי עוד 660K ששוכבים בפיקדון יומי שלא תורם כלום לאנושות, ויש לי הכנסה פסיבית של 4500. חוץ מזה אני בן 34 בלי ילדים, עובד בתור מתכנת ומרוויח טוב, כלומר מצבי הכללי לא רע בכלל וגם העתיד נראה בסדר.

אני מספר את כל זה בעיקר בגלל שאני רוצה לקחת להעביר עוד כסף מהבנק להשקעות, כדי שהיחס מניות/מזומן יהיה 65/35 למניות. בנוגע להחלטה הזאת אני שלם ואשן טוב בלילה. אני כן אשמח לשמוע חוות דעת על התיק עד עכשיו, והצעות איך להמשיך מפה.

1. האם להשקיע בבית השקעות אחר, סתם מבחינת פיזור הכסף, או שיש יתרונות להשקעת כל הכסף באותו בית השקעות?
2. עד עכשיו אני די מרוצה מהתשואה, האם להמשיך עם מה שעובד או לגוון עם קומבינציה חדשה של קרנות?
3. יש משהו יותר טוב לעשות עם הכסף הלא מושקע מאשר להשאיר בפיקדון יומי? באג״חים אני לא ממש מבין אבל ממה שאני קורא זו לא השקעה טובה עכשיו. יש איזו השקעה שגם תגן עליי מאינפלציה וגם תאפשר לי להנזיל את הכסף במקרה הצורך, משהו כמו זהב למשל?

תודה רבה, שבוע טוב לכולם

והשינוי מעלות, שזה הדבר הכי קרוב לתשואה שיש לי, עומד על 50%.
אם קנית הכל לפני 4 שנים ומאז לא נגעת אז התשואה 10% בשנה. אם לא אז צריך לחשב באקסל לפי מה נכנס ומה יצא. לדעתי זה בכל מקרה לפחות 10%.

. האם להשקיע בבית השקעות אחר, סתם מבחינת פיזור הכסף
אין בזה צורך. בתי ההשקעות בישראל מפוקחים והתיק שלך נשאר שלך גם במקרה הלא סביר של קריסה.

או שיש יתרונות להשקעת כל הכסף באותו בית השקעות?
פחות דמי ניהול, יותר נוח, קצת יותר כח מו"מ אם תנסה לשפר תנאים.
עד עכשיו אני די מרוצה מהתשואה, האם להמשיך עם מה שעובד או לגוון עם קומבינציה חדשה של קרנות?
אין סיבה לגוון לשם גיוון.
יש שיציעו לקרב את התיק לפיזור עולמי לפי גודל כל שוק. אצלך יש ייצוג יתר לארה"ב. לדעתי זאת אופטימיזציה בקטנה.

יש משהו יותר טוב לעשות עם הכסף הלא מושקע מאשר להשאיר בפיקדון יומי?
בפקדון שנתי תוכל אולי לקבל 1%. שווה לך לוותר על נזילות בשביל זה?
אפשר לנסות להצמיד למדד. כנראה שהתשואה תהיה עוד יותר נמוכה אבל זה יגן עליך במקרה של אינפלציה. לא יודע אם זה רעיון טוב.
אני מספר את כל זה בעיקר בגלל שאני רוצה לקחת להעביר עוד כסף מהבנק להשקעות, כדי שהיחס מניות/מזומן יהיה 65/35 למניות. בנוגע להחלטה הזאת אני שלם ואשן טוב בלילה
אין שום טעם לקחת הלוואה ולהחזיק מזומן. סתם לשלם ריבית. אם אתה מוכן להגדיל סיכון פשוט תקנה עוד מניות במזומן שלך. אם יגמר המזומן וישאר תאבון לסיכון אפשר גם הלוואה.

תודה חברים :) לא התכוונתי לקחת הלוואה, באמת התכוונתי פשוט להעביר מהמזומן לתיק השקעות. ולגבי האג״ח, פשוט התכוונתי שמהקצת שאני יודע בגלל שהריבית כל כך נמוכה לא שווה לקנות עכשיו אג״חים, אבל אני מניח שבתרחישים מסויימים זה קצת יותר מורכב. בכל מקרה לא מבין לא קונה.

תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O 2 התלבטויות בנוגע לתיק השקעות שוק ההון 2
R התלבטויות בנוגע לפתיחת תיק השקעות קטן צרכנות פיננסית 8
R התלבטויות בנוגע לבניית תיק השקעות שוק ההון 19
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
J קניית דירה ראשונה - התלבטויות נדל"ן 2
B התלבטויות בין קרנות השתלמות וקופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
V בת 22, המון התלבטויות בקשר לעתיד... יומני מסע אישיים 100
unrealx עסקת נדל"ן גדולה וראשונה: התלבטויות נדל"ן 19
ב התלבטויות לגבי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
י התלבטויות במימון רכישת דירה שנייה נדל"ן 4
I קניית רכב - התלבטויות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
unrealx שילוב נדל"ן כחלק מהתיק - התלבטויות השקעה שוק ההון 5
ע התלבטויות השקעה שוק ההון 6
דאניל התלבטויות לגבי השקעה בנדל"ן נדל"ן 50
ש התלבטויות ובקשה לתובנות לגבי בניית תיק השקעה שוק ההון 21
M כמה שאלות בנוגע לקופ״ג IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
D התיעצות בנוגע למגורים באיזור ביה״ח אסף הרופא אוף טופיק 0
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Y ייעוץ בנוגע לרכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 18
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
P בנוגע לדיבידנדים מיסים 2
M אשמח לתגובות בנוגע לאפשרות ועיתוי הכניסה ל : Bloomberg US Corporate 1-5 Years PTF שוק ההון 0
Z כמה שאלות בנוגע לדו"ח שנתי מיסים 2
J התלבטות בנוגע למשיכת כספי פנסיה בצורה חד פעמית לפורש לפנסיה עקב הכנסות אחרות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
N התלבטות בנוגע לפרעון משכנתא נדל"ן 15
D שאלות בנוגע לפנסיה וביטוח לאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
ו תהיות בנוגע להתייחסותה של הסולידית ל-"מודל החרדי". פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 34
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
ש שאלה בנוגע ל RSU מיסים 18
T שאלה פרקטית בנוגע להיחלשות השקל שוק ההון 164
A התייעצות בנוגע לקרן השתלמות ובית ספר פרטי שוק ההון 5
ח שווה לצאת ממעמד עוסק פטור? שיקולים בנוגע לביטוח לאומי מיסים 5
deussex שאלה בנוגע לסעיף בפוליסת דירה של חברת ביטוח על שיבוב/תחלוף (אחריות צולבת) נדל"ן 6
S שאלה בנוגע ל 2 etf שאני מתעניין שוק ההון 1
גימפל דילמה בנוגע לקרן מחקה לא מנוטרלת מט"ח שוק ההון 47
deussex היכן להתחיל בנוגע למניות דיבידנדים ? שוק ההון 2
R התייעצות בנוגע לרכישת דירה להשקעה נדל"ן 22
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27

נושאים דומים

Back
למעלה