• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שילוב נדל"ן כחלק מהתיק - התלבטויות השקעה

unrealx

משתמש בכיר
דירוג
595
היי,
אני בדילמה כבר זמן מה לגבי מס' אפשרויות השקעה.
פרטים טכנים:
תיק כיום: 19% מזומן, 50% מניות, 31% אג"ח קונצרני בדירוג השקעה ארה"ב
אחוז חיסכון: כ- 80% (חיסכון של כ- 14K בחודש לא כולל ק. השתלמות)
אופק השקעה: לא ידוע, כיום רווק בתחילת זוגיות ומשער שבשנים הקרובות עשויה לעלות אפשרות של רכישת דירה בארץ
ההתלבטויות: שוקל להעביר את החלק הסולידי בתיק (האג"ח והמזומן) לנדל"ן.
1. להמשיך עם תכנית ההשקעה שלי ובבוא היום ויגיע הרגע (כנראה מס' שנים אם לא יותר) ויהיה רצון הדדי לרכוש דירה למגורים עם מה שיש או חלק מהכסף.
2. לרכוש דירה להשקעה בחו"ל ללא הלוואה באמצעות ליווי עם החלק של המזומן + האג"ח הקונצרני ( כ- 400K)

לגבי 1 - כיום בכלל לא מרגיש בנוח להזרים כסף חדש לשוק ההון כשאני רואה אותו שובר שיאים כשהעולם בכאוס מוחלט, ויכול לישון בשקט עם ההקצאה הנוכחית שהיא גם סכום נכבד. מצד שני יש לי לא מעט כסף שיכול להיות במקום יותר אופטימלי.

לגבי 2 - התלבטות גדולה. מצד אחד מפחיד אותי לרכוש נכס שמעולם לא ראיתי במדינה זרה, מצד שני אם לא אנסה מעולם לא אדע איך זה.
עוד אספקט זה שזה עשוי לעכב את ההון העצמי לרכישת דירה למגורים בארץ בעוד מס' שנים בגלל הון עצמי נמוך יותר, מצד שני זה נחשב עוד אפיק הכנסה שהוא לא עבודה כך שיהיה אפשר אפילו לקבל משכנתא בתנאים טובים יותר.

מה אתם הייתם עושים?

אני, אישית, רכשתי בחו״ל רק אחרי שהייתה לי דירה בארץ.

הדירה שקונים בארץ לא חייבת לשמש למגורים אם אין מספיק כסף בשלב הזה לקנות את הדירה שבה אתם רוצים לגור.

היתרונות של הדירה בארץ - דירה ראשונה ולכן אין מס רכישה או מס שבח במכירה. פטור ממס על דמי השכירות (עד 5000₪ בחודש). אפשר לקחת משכנתא - כדאי לשקול להשתמש במסלולי פיתוי על מנת להישאר עם משכנתא זולה מאוד ולא גבוהה כך שזה גם מאפשר תזרים חיובי. את הכסף (מהתזרים החיובי) הייתי מכניסה ישירות לשוק ההון (יש לשמור סכום מסויים לתקלות ותיקונים). לי, משום מה, הרבה יותר קל להכניס כסף שנכנס משכירות לשוק ההון מאשר כסף שעבדתי בשבילו. עניין פסיכולוגי לחלוטין. אין לי שום הסבר הגיוני לזה.

היתרונות של הדירה בחו״ל (לעומת הדירה להשקעה שיש לי אישית בארץ):
פחות התעסקות (מנוהלת על ידי חברת ניהול).
תשואה משכירות יותר גבוהה (אבל זה מאוד תלוי בתנודתיות של המט״ח הרלוונטי).

אני, אישית, רכשתי בחו״ל רק אחרי שהייתה לי דירה בארץ.

הדירה שקונים בארץ לא חייבת לשמש למגורים אם אין מספיק כסף בשלב הזה לקנות את הדירה שבה אתם רוצים לגור.

היתרונות של הדירה בארץ - דירה ראשונה ולכן אין מס רכישה או מס שבח במכירה. פטור ממס על דמי השכירות (עד 5000₪ בחודש). אפשר לקחת משכנתא - כדאי לשקול להשתמש במסלולי פיתוי על מנת להישאר עם משכנתא זולה מאוד ולא גבוהה כך שזה גם מאפשר תזרים חיובי. את הכסף (מהתזרים החיובי) הייתי מכניסה ישירות לשוק ההון (יש לשמור סכום מסויים לתקלות ותיקונים). לי, משום מה, הרבה יותר קל להכניס כסף שנכנס משכירות לשוק ההון מאשר כסף שעבדתי בשבילו. עניין פסיכולוגי לחלוטין. אין לי שום הסבר הגיוני לזה.

היתרונות של הדירה בחו״ל (לעומת הדירה להשקעה שיש לי אישית בארץ):
פחות התעסקות (מנוהלת על ידי חברת ניהול).
תשואה משכירות יותר גבוהה (אבל זה מאוד תלוי בתנודתיות של המט״ח הרלוונטי).

נחמד. איפה קנית? אפשר פרטים?

קונים דירה בארץ עם החלק של המזומן+אג"ח+משכנתא.

מה היית עושה עם 1M (משכנתא 500K הון עצמי 500K)? מהודעות שלך בפורום אני יודע שאתה בעד איזורים מסויימים בת"א, שמחיר דירות נורמליות שם לא נופל מ-2M

מה היית עושה עם 1M (משכנתא 500K הון עצמי 500K)?
מגדיל קצת את התקציב ע"י חיסכון של הון עצמי נוסף או משכנתא גדולה יותר או גם וגם.
לא חושב שיש נכסים סבירים במרכז במחיר כזה.
מהודעות שלך בפורום אני יודע שאתה בעד איזורים מסויימים בת"א, שמחיר דירות נורמליות שם לא נופל מ-2M
יש עוד מקומות חוץ מת"א, לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D השקעה של 3m - נדל"ן / שוק ההון/שילוב? נדל"ן 14
adamshalev שילוב נדל״ן מניב, מינוף, אג״ח ומניות שוק ההון 72
מ שילוב של נדל"ן ומניות נדל"ן 13
אחד_שיודע שילוב מניות קטנות בתיק ההשקעות - שאחת מהן תכפיל עצמה באלפי אחוזים שוק ההון 15
Q שילוב מניות דיבידנד בתיק פסיבי שוק ההון 5
צ'רצ'יל יזם בתחילת הדרך- שילוב של סולידי עם יצר של לקיחת סיכונים יומני מסע אישיים 25
E מעבר לIRA, שילוב צוברת ומחלקת שוק ההון 1
חורש חוות דעת על בניית תיק עם שילוב שוק מקומי שוק ההון 6
M אופטימיזציה של מעבר מברוקר ישראלי לברוקר זר + שילוב חשבון בנק אמריקאי צרכנות פיננסית 34
N שילוב נדלן בחו"ל בתיק ההשקעות נדל"ן 47
T תיק ממוסה - שילוב קרנות אמריקאיות ואיריות שוק ההון 0
Cfy שילוב EIMI ב-VTI+VXUS שוק ההון 7
ImCarryGG שילוב עבודת פריילנסר עם שכיר אוף טופיק 20
ש שילוב של שכיר ועצמאי - האם כדאי? התפתחות אישית 2
G שילוב פנסיה וגמל צרכנות פיננסית 43
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
the_newbie שילוב אג"ח ממשלת ארה"ב שוק ההון 20
R השוואת תשואות של תעודת סל ישראלית על המדד העולמי מול שילוב של IWDA + EIMI שוק ההון 2
R שילוב VTI + VXUX שוק ההון 6
A שילוב קרן השתלמות (לא IRA) בתיק השקעות שוק ההון 3
Oziris שילוב מטבע נוסף שוק ההון 13
T שילוב של שתי שיטות השקעה שוק ההון 89
עומר שילוב מעניין של קרן פנסיה עם קופת גמל? צרכנות פיננסית 177
E שילוב השקעה באג"ח קונצרני שוק ההון 5
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
H איך להכניס נדל״ן לתמהיל שלנו? נדל"ן 2
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
O מקפצת נדל"ן נדל"ן 5
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
C נדל''ן ותשואה נדל"ן 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
epk קרנות מעין-נדל"ניות של גלובלנט השקעות אלטרנטיביות 15
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
Y השקעות נדל"ן בחו"ל - איך מתחילים? נדל"ן 5
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ח מיסי ירושה על נדל"ן בבריטניה נדל"ן 10
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
S נדל"ן מניב VS קרנות מחקות מדד שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה