• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות השקעה- פעם ראשונה

1. דיבידנדים זה רע לך, כמה שפחות מהם יותר טוב לך, האפשרות הטובה ביותר לדעתי לישראלי שאינו אמריקאי הן האיריות שנסחרות בארץ או בחו"ל.
2. כמה שפחות ני"ע ערך בתיק יותר טוב לדעתי, מספיק 1 אם אתה רוצה רק מניות או 2 אם אתה אתה רוצה גם אג"ח, אפשר למתוח ל3 אם אתה ממש רוצה להתפרע.
3.KISS

דעתי בלבד, לא יעוץ.
לגבי 1 המשמעות של זה היא בעיקר פסיכולוגית לדעתי, לי היה קשה עם קרן ישראלית שעוקבת אחר המדד שאמורה לצבור את הדיבידנד אבל בחישוב תשואות פשוט שעשיתי לא הבנתי איך הקרן לא שווה יותר ממה שהיא שווה. בקיצור צריך לתת אמון בקרן שהיא משקיעה בחזרה את הדיבידנד וזה קשה לי באופן אישי לעשות. (למרות שאני יודע שזה שטותי ויש פיקוח וכו וכו).
אתה יכול לתת דוגמא לנייר שהוא קרן אירית שמחקה סנופי?

אתה יכול לתת דוגמא לנייר שהוא קרן אירית שמחקה סנופי?
CSPX
. בקיצור צריך לתת אמון בקרן שהיא משקיעה בחזרה את הדיבידנד וזה קשה לי באופן אישי לעשות
צריך לתת אימון גם שלא יברחו לך עם כל הכסף ולא רק כספי הדיבידנדים, למה לגבי הרוב המוחלט של הכסף אתה נותן אמון ולגבי שבריר ממנו אתה לא זה קצת מוזר לי אבל בפסיכולוגיה אני מבין קטן.

1. דיבידנדים זה רע לך, כמה שפחות מהם יותר טוב לך, האפשרות הטובה ביותר לדעתי לישראלי שאינו אמריקאי הן האיריות שנסחרות בארץ או בחו"ל.
2. כמה שפחות ני"ע ערך בתיק יותר טוב לדעתי, מספיק 1 אם אתה רוצה רק מניות או 2 אם אתה אתה רוצה גם אג"ח, אפשר למתוח ל3 אם אתה ממש רוצה להתפרע.
3.KISS

דעתי בלבד, לא יעוץ.

היי, קודם כל תודה.

אתה יכול לתת לי דוגמא ל2-3 קרנות איריות שאיתם אוכל לבנות תיק 100% מנייתי מפוזר ככל האפשר?
בלאקרוק אני לא יכול דרך הקרנות פנסיה והשתלמות כי הנפח תיק עדיין נמוך מידי.

למה בעצם 4 ניירות זה יותר מידי? בהנחה ואני עושה פעולות רבעוניות.

ומה אתה אומר לגבי השילוב של הקרן השתלמות בתיק? עשיתי את החישוב נכון כמה הודעות למעלה?

אגב, בפילוח תיק האחרון שהגבתי פה, מה לדעתך מיותר? איך אפשר לצמצם את כמות הני"ע?
(סנופי הוא דרך קרן ההשתלמות והקרן פנסיה בלבד, כל השאר- עצמאית דרך IB)

נערך לאחרונה ב:
אתה יכול לתת לי דוגמא ל2-3 קרנות איריות שאיתם אוכל לבנות תיק 100% מנייתי מפוזר ככל האפשר?
אני לא מבין גדול באיריות אבל יש כבר כמה שנסחרות בארץ. יש את CSPX שזה הS&P500.
למה בעצם 4 ניירות זה יותר מידי? בהנחה ואני עושה פעולות רבעוניות.
כי אין בזה צורך, מספיק 1 או 2 לדעתי.
ומה אתה אומר לגבי השילוב של הקרן השתלמות בתיק? עשיתי את החישוב נכון כמה הודעות למעלה?
אין לי מושג.
אגב, בפילוח תיק האחרון שהגבתי פה, מה לדעתך מיותר? איך אפשר לצמצם את כמות הני"ע?
אין צורך להתפזר, מספיק תעודה או 2 מנייתיים ו1 אג"חית אם אתה רוצה.

הכל לדעתי.

אני לא מבין גדול באיריות אבל יש כבר כמה שנסחרות בארץ. יש את CSPX שזה הS&P500.

כי אין בזה צורך, מספיק 1 או 2 לדעתי.

אין לי מושג.

אין צורך להתפזר, מספיק תעודה או 2 מנייתיים ו1 אג"חית אם אתה רוצה.

הכל לדעתי.

מעדיף במצבי ובסיכון שאני יכול לקחת בשים הקרובות להתחיל ב100% מנייתי.
למשל ני״ע אחד s&p ועוד ני״ע של אירופה / שווקים מתפתחים? 50-50?

למשל ני״ע אחד s&p ועוד ני״ע של אירופה / שווקים מתפתחים? 50-50?
לא יכול לתת יעוץ וגם אין פה נכון ולא נכון, אישית אני רק בS&P500 ובארה"ב אבל גם תעודה 1 כלל עולמית תעשה את העבודה היטב.

בתור קרן אחת יש לך את VWRA - קרן אירית צוברת.

בתור 2 קרנות יש לך שילוב של VHVE + VFEA או של IWDA + EIMI - כולן קרנות איריות צוברות.

זה נותן לך כיסוי של כל מניות העולם. דמי ניהול טיפה יותר גבוהים באופציה של קרן אחת.

כדאי להבין את היתרונות והחסרונות של קרנות איריות מול אמריקאיות.

בתור קרן אחת יש לך את VWRA - קרן אירית צוברת.

בתור 2 קרנות יש לך שילוב של VHVE + VFEA או של IWDA + EIMI - כולן קרנות איריות צוברות.

זה נותן לך כיסוי של כל מניות העולם. דמי ניהול טיפה יותר גבוהים באופציה של קרן אחת.

כדאי להבין את היתרונות והחסרונות של קרנות איריות מול אמריקאיות.

למיטב הבנתי לטווח הארוך השיקול המרכזי שאמור לעניין אותי זה הפחד ממס ירושה, תקנו אותי אם אני טועה בבקשה.
(תיק השקעות בIB)

מה דעתכם על זה? @גיא הראלי @guesto
הSPY נסחר רק דרך הפנסיה ולא דרך החשבון מסחר עצמאי, בגלל זה הורדתי את הנפח מהVTI.

SPY SPDR S&P 500 ETF Trust 20.00% - הכנסתי את הקרן השתלמות לפי SPY כרגע רק בשביל האיזון.
VTI Vanguard Total Stock Market ETF 16.00%
VXUS Vanguard Total International Stock ETF 32.00%
VNQ Vanguard Real Estate ETF 12.00%
VXF Vanguard Extended Market ETF 20.00%

סה"כ 4 ני"ע מנוהלים עצמאית.
הפקדה כל חודש / רבעון (עדיף רבעון בגלל העמלות?)

נערך לאחרונה ב:
למיטב הבנתי לטווח הארוך השיקול המרכזי שאמור לעניין אותי זה הפחד ממס ירושה, תקנו אותי אם אני טועה בבקשה.
יש עוד כמה שיקולים -
* דמי הניהול בקרנות האיריות יותר גבוהים מהאמריקאיות.
* הקרנות האיריות צוברות דיבידנדים בעוד האמריקאיות לא צוברות דיבידנדים (לא חוקים בארה"ב). זה מייצר כפל מס על דיבידנדים אמריקאים, ולמיטב זיכרוני זה פחות משתלם לטווח של עד 30-40 שנה. בטווח של 30-40 שנה ומעלה זה דווקא כן משתלם.
* עמלות המסחר בלונדון לרוב יותר גבוהות מאשר עמלות המסחר בארה"ב - ב-IB למשל 0.05% עם מינימום של 5$ בלונדון בהשוואה ל-0.005 סנט למניה עם מינימום של 1$. (עריכה: נתונים על פי FIXED pricing structure, ראה הודעות בהמשך עבור TIERED - אופציה עדיפה להשקעות קטנות יחסית.)
* ה-SPREAD (מרווח בין מחיר קנייה למכירה) גדול יותר בקרנות האיריות - זה מייקר את הקנייה והמכירה.
* לדעתי אם אתה רק קונה קרנות צוברות אין צורך לדווח למס הכנסה. אני לא רואה חשבון, ולא מבין במיסים, אז שאף אחד לא ייקח את זה כעובדה - אבל לדעתי אם אתה לא מקבל דיבידנדים ולא מוכר קרנות, אין צורך לדווח למס הכנסה.
* נושא המס ירושה - לדעתי זה השיקול המרכזי שעל פיו רוב האנשים מחליטים אם ללכת על אמריקאיות או על האיריות. נקודה חשובה בהקשר זה שהמס הזה לא חל על ה-60K$ הראשונים.

בכל מקרה שים לב שכל הקרנות שאתה מדבר עליהן הן אמריקאיות.

SPY SPDR S&P 500 ETF Trust 20.00% - הכנסתי את הקרן השתלמות לפי SPY כרגע רק בשביל האיזון.
VTI Vanguard Total Stock Market ETF 16.00%
VXUS Vanguard Total International Stock ETF 32.00%
VNQ Vanguard Real Estate ETF 12.00%
VXF Vanguard Extended Market ETF 20.00%

החלוקה שלך היא
-32% מחוץ לארה"ב
-68% ארה"ב
-- 56% מניות ארה"ב
-- 12% מניות ארה"ב נדל"ן

חלוקה לפי שווי שוק היא 57% ארה"ב ו-43% מחוץ לארה"ב - בעיני כל שינוי שקול להימור שתחום/איזור גיאוגרפי מסויים עתיד לתת ביצועים טובים יותר. כך שאני במקומך הייתי דורש מעצמי הסבר למה 68%/32% ולא 57%/43%.

אתה מבין שכל המניות שכלולות ב-VNQ הן כלולות כבר ב-VTI? כלומר אתה מחליט לשים משקל יתר על סקטור מסוים. ומדובר בסקטור שמחלק הרבה דיבידנדים, כפי ש- @אורי ג. אמר, דיבידנדים זה לא טוב לך (בגלל מס), בייחוד לא בשלב הזה שאתה מתחיל את הצבירה, והדבר הכי חשוב זה גידול של ההון. יש יתרונות פסיכולוגיים של קבלת דיבידנדים, אבל חשוב שתבין שכלכלית נטו, זה כנראה לא מאוד יעיל.

בהקשר של המשחק של הקרן השתלמות ו-VXF, תזכור שלאחר שנתיים-שלוש אתה תוכל לעבור למסלול IRA בקרן השתלמות ואז תוכל לקנות איזה נייר שאתה רוצה. בגלל הפטור ממס על דיבידנדים, בקרן התשלמות לרוב כדאי לשים קרנות איריות (נקודה לעתיד).
עד שתוכל לעבור ל-IRA, לדעתי המשחק הזה משיג את המטרה. לאור הסכומים הקטנים בהתחלה ועמלות המסחר, יכול להיות שעדיף פשוט לוותר על איזון מושלם בשביל פשטות בכמה שנים הקרובות עד שתוכל לעבור ל-IRA, כלומר לוותר על VXF מטעמי פשטות. בנוסף כשתעבור ל-IRA אז אולי תצטרך למכור את הפוזיציה שלך ב-VXF, מה שגורר אירוע מס - יכול להיות שכל הסיפור הזה לא שווה את הכאב ראש. זו לא המלצה, רק נקודה למחשבה. אני חושב ששתי האופציות האלה בסדר.

הפקדה כל חודש / רבעון (עדיף רבעון בגלל העמלות?)
לדעתי זה לא קריטי. להמיר שקלים לדולרים ולקנות 4 קרנות ב-IB יעלה לך 6$ סה"כ. לפי דעתי זה מתקזז עם הדמי ניהול החודשיים (10$) בכל מקרה, כך שעד שתגיע לתיק של 100K$, בכל מקרה הקנייה היא "חינם". אלא אם כן אתה מתחת ל-25 ואז דמי הניהול החודשיים הם 3$ ולכן הקנייה תעלה לך 3$ (6-3=3). במקרה הזה תחליט אם אתה מעדיף לשלם 3$ נוספים בחודש או ברבעון - בכל מקרה לדעתי לא מהותי.

אתה מבין שעבודה עם ברוקר זר דורשת ממך דיווח אישי למס הכנסה? זה אומר שאו שתלמד לעשות את זה לבד, או שתצטרך לשלם לרואה חשבון. אם אתה הולך לשלם לרואה חשבון, שווה לכלול את זה כהוצאה במכלול השיקולים.

נערך לאחרונה ב:
* עמלות המסחר בלונדון לרוב יותר גבוהות מאשר עמלות המסחר בארה"ב - ב-IB למשל 0.05% עם מינימום של 5$ בלונדון בהשוואה ל-0.005 סנט למניה עם מינימום של 1$.
לא נכון.
המינימום בלונדון הוא 1.7$ ובארה"ב 0.35C.
* ה-SPREAD (מרווח בין מחיר קנייה למכירה) גדול יותר בקרנות האיריות - זה מייקר את הקנייה והמכירה.
גם לא נכון, הספרד בקרנות הנפוצות הוא אפסי ביותר.
לדעתי זה לא קריטי
לדעתי קריטי לתת דגש על עשיית כסף ולא לנסות לחסוך סכומי כסף שיסתכמו בארוחה במקדונלדס פעם בשנה.

המינימום בלונדון הוא 1.7$ ובארה"ב 0.35C.
אתה מדבר על FIXED או TIERED? תוכל בבקשה להפנות למקור?

גם לא נכון, הספרד בקרנות הנפוצות הוא אפסי ביותר.
אני מדבר על ה-SPREAD של VHVE ו-VFEA. הוא משמעותית יותר גדול בהשוואה לקרנות האמריקאיות.

יש עוד כמה שיקולים -
* דמי הניהול בקרנות האיריות יותר גבוהים מהאמריקאיות.
* הקרנות האיריות צוברות דיבידנדים בעוד האמריקאיות לא צוברות דיבידנדים (לא חוקים בארה"ב). זה מייצר כפל מס על דיבידנדים אמריקאים, ולמיטב זיכרוני זה פחות משתלם לטווח של עד 30-40 שנה. בטווח של 30-40 שנה ומעלה זה דווקא כן משתלם.
* עמלות המסחר בלונדון לרוב יותר גבוהות מאשר עמלות המסחר בארה"ב - ב-IB למשל 0.05% עם מינימום של 5$ בלונדון בהשוואה ל-0.005 סנט למניה עם מינימום של 1$. (עריכה: נתונים על פי FIXED pricing structure, ראה הודעות בהמשך עבור TIERED - אופציה עדיפה להשקעות קטנות יחסית.)
* לדעתי אם אתה רק קונה קרנות צוברות אין צורך לדווח למס הכנסה. אני לא רואה חשבון, ולא מבין במיסים, אז שאף אחד לא ייקח את זה כעובדה - אבל לדעתי אם אתה לא מקבל דיבידנדים ולא מוכר קרנות, אין צורך לדווח למס הכנסה.
* נושא המס ירושה - לדעתי זה השיקול המרכזי שעל פיו רוב האנשים מחליטים אם ללכת על אמריקאיות או על האיריות. נקודה חשובה בהקשר זה שהמס הזה לא חל על ה-60K$ הראשונים.

בכל מקרה שים לב שכל הקרנות שאתה מדבר עליהן הן אמריקאיות.

החלוקה שלך היא
-32% מחוץ לארה"ב
-68% ארה"ב
-- 56% מניות ארה"ב
-- 12% מניות ארה"ב נדל"ן

חלוקה לפי שווי שוק היא 57% ארה"ב ו-43% מחוץ לארה"ב - בעיני כל שינוי שקול להימור שתחום/איזור גיאוגרפי מסויים עתיד לתת ביצועים טובים יותר. כך שאני במקומך הייתי דורש מעצמי הסבר למה 68%/32% ולא 57%/43%.

אתה מבין שכל המניות שכלולות ב-VNQ הן כלולות כבר ב-VTI? כלומר אתה מחליט לשים משקל יתר על סקטור מסוים. ומדובר בסקטור שמחלק הרבה דיבידנדים, כפי ש- @אורי ג. אמר, דיבידנדים זה לא טוב לך (בגלל מס), בייחוד לא בשלב הזה שאתה מתחיל את הצבירה, והדבר הכי חשוב זה גידול של ההון. יש יתרונות פסיכולוגיים של קבלת דיבידנדים, אבל חשוב שתבין שכלכלית נטו, זה כנראה לא מאוד יעיל.

בהקשר של המשחק של הקרן השתלמות ו-VXF, תזכור שלאחר שנתיים-שלוש אתה תוכל לעבור למסלול IRA בקרן השתלמות ואז תוכל לקנות איזה נייר שאתה רוצה. בגלל הפטור ממס על דיבידנדים, בקרן התשלמות לרוב כדאי לשים קרנות איריות (נקודה לעתיד).
עד שתוכל לעבור ל-IRA, לדעתי המשחק הזה משיג את המטרה. לאור הסכומים הקטנים בהתחלה ועמלות המסחר, יכול להיות שעדיף פשוט לוותר על איזון מושלם בשביל פשטות בכמה שנים הקרובות עד שתוכל לעבור ל-IRA, כלומר לוותר על VXF מטעמי פשטות. בנוסף כשתעבור ל-IRA אז אולי תצטרך למכור את הפוזיציה שלך ב-VXF, מה שגורר אירוע מס - יכול להיות שכל הסיפור הזה לא שווה את הכאב ראש. זו לא המלצה, רק נקודה למחשבה. אני חושב ששתי האופציות האלה בסדר.

לדעתי זה לא קריטי. להמיר שקלים לדולרים ולקנות 4 קרנות ב-IB יעלה לך 6$ סה"כ. לפי דעתי זה מתקזז עם הדמי ניהול החודשיים (10$) בכל מקרה, כך שעד שתגיע לתיק של 100K$, בכל מקרה הקנייה היא "חינם". אלא אם כן אתה מתחת ל-25 ואז דמי הניהול החודשיים הם 3$ ולכן הקנייה תעלה לך 3$ (6-3=3). במקרה הזה תחליט אם אתה מעדיף לשלם 3$ נוספים בחודש או ברבעון - בכל מקרה לדעתי לא מהותי.

אתה מבין שעבודה עם ברוקר זר דורשת ממך דיווח אישי למס הכנסה? זה אומר שאו שתלמד לעשות את זה לבד, או שתצטרך לשלם לרואה חשבון. אם אתה הולך לשלם לרואה חשבון, שווה לכלול את זה כהוצאה במכלול השיקולים.

תודה על התשובה, החלוקה ככה מכיוון שאני חושב שארה"ב הוא החלק הרציני בפיזור העולמי מבחינת השקעות.
בכל מקרה חשבתי דווקא לוותר על VNQ וכשאוכל להעביר לIRA אולי לשים אותו שם בגלל הדמי ניהול הגבוהים והמיסוי דיבידנד.
ככה גם יעדן לי את החלוקה לארה"ב - 56%, שאר העולם - 44% (רק צריך לחשוב על מה להגדיל / אולי להוסיף משהו קטן במקום הVNQ)
למה אתה חושב דווקא על להוריד VXF?

וכן אני מסתדר עם מספרים ואני בעל עסק (שכיר בעל שליטה) ככה שאוכל לפשט את העניין, חוץ מזה שזה רק במכירה לא?

בקרן השתלמות כרגע אין לי אופציה למשהו אחר מלבד מחקה S&P500 באלדובי בגלל שהתיק עוד בחיתוליו, בשנה-שנתיים הקרובות מקווה שאוכל להעביר לIRA.

אני בן 28, וחוץ מזה אני בTIERED ולא בFIXED.

שאלה להרחבת הידע, למה קרנות איריות עדיפות בחשבון הפטור?
מאמין שאחרי שאקבל IRA אעשה קניות ומכירות כדי לנצל את החשבון הפטור כמה שיותר.

מבחינת מס ירושה, כרגע אני לא מגיע ל60K דולר ולא קרוב לשם כל כך.
מאמין שעד שאגיע כבר אוכל לפתוח IRA, בגלל זה חשבתי דווקא לסחור את האמריקאיות בחשבון הפטור
ואת האיריות בחשבון מסחר עצמאי, מה אני מפספס?

תודה רבה על התשובות!

@אורי ג. @גיא הראלי

החלוקה ככה מכיוון שאני חושב שארה"ב הוא החלק הרציני בפיזור העולמי מבחינת השקעות.
לא טוען שארה"ב היא לא רוב השוק העולמי, רק מדברים על כמה. על פי שווי שוק יש חלוקה מסוימת ואתה בוחר לסטות ממנה, מה שאומר שאתה חושב שכדאי לתת משקל יתר לארה"ב - לגיטימי לגמרי, יש אנשים שמשקיעים אך ורק בארה"ב - פשוט חשוב להיות מודעים לזה.

רק צריך לחשוב על מה להגדיל / אולי להוסיף משהו קטן במקום הVNQ
למה יש צורך להוסיף משהו? בעצם הגעת לחלוקה של 44%/56% שזה כמעט במדיוק חלוקת שווי השוק בין ארה"ב/שאר העולם.

בכל מקרה חשבתי דווקא לוותר על VNQ וכשאוכל להעביר לIRA אולי לשים אותו שם בגלל הדמי ניהול הגבוהים והמיסוי דיבידנד.
שאלה להרחבת הידע, למה קרנות איריות עדיפות בחשבון הפטור?
מה אני מפספס?
לשים את VNQ (או כל קרן אמריקאיות) בקרן השתלמות זה לא יעיל מבחינת מס בגלל שארה"ב מנכה מס במקור על דיבידנדים. כלומר כשהדיבידנדים יגיעו לקרן השתלמות שלך זה יהיה לאחר ניכוי מס במקור של 25%. אירלנד נהנית מאמנת מס עם ארה"ב שבו ארה"ב מנכה רק 15% מס על דיבידנדים של חברות אמריקאיות. לכן כדאי לשים קרנות איריות באפיקים פטורים ממס.

למה אתה חושב דווקא על להוריד VXF?
וכן אני מסתדר עם מספרים ואני בעל עסק (שכיר בעל שליטה) ככה שאוכל לפשט את העניין, חוץ מזה שזה רק במכירה לא?
כי בסוף תוך שנתיים-שלוש אתה תוכל לעבור ל-IRA, ואז תרצה למכור את VXF מה שיגרור אירוע מס שבו תאבד 25% מהרווחים. אז אולי עדיף להימנע מזה מראש.

לא טוען שארה"ב היא לא רוב השוק העולמי, רק מדברים על כמה. על פי שווי שוק יש חלוקה מסוימת ואתה בוחר לסטות ממנה, מה שאומר שאתה חושב שכדאי לתת משקל יתר לארה"ב - לגיטימי לגמרי, יש אנשים שמשקיעים אך ורק בארה"ב - פשוט חשוב להיות מודעים לזה.

למה יש צורך להוסיף משהו? בעצם הגעת לחלוקה של 44%/56% שזה כמעט במדיוק חלוקת שווי השוק בין ארה"ב/שאר העולם.

לשים את VNQ (או כל קרן אמריקאיות) בקרן השתלמות זה לא יעיל מבחינת מס בגלל שארה"ב מנכה מס במקור על דיבידנדים. כלומר כשהדיבידנדים יגיעו לקרן השתלמות שלך זה יהיה לאחר ניכוי מס במקור של 25%. אירלנד נהנית מאמנת מס עם ארה"ב שבו ארה"ב מנכה רק 15% מס על דיבידנדים של חברות אמריקאיות. לכן כדאי לשים קרנות איריות באפיקים פטורים ממס.

כי בסוף תוך שנתיים-שלוש אתה תוכל לעבור ל-IRA, ואז תרצה למכור את VXF מה שיגרור אירוע מס שבו תאבד 25% מהרווחים. אז אולי עדיף להימנע מזה מראש.

מבחינת תשואת עבר, עם כמה שזה לא אינדיקטור, חשבתי שכדאי לתת לארה"ב יותר משקל... בכל מקרה לא משהו שאני נעול עליו ואני לא בטוח שזה באמת יעשה איזשהו הבדל מהותי.

צריך לחזק את הVXUS ל44% אם ככה.

הבנתי, ולדעתך VNQ יהיה מיותר בתיק?
בעיקרון אני יכול להשאיר אותו ופשוט לחלק אותו ואת הVFX ב20%, זאת אומרת לתת 10% לכל אחד מהם ככה שישמר ה56%-44%.
השאלה אם זה באמת יהיה האידיאל או שעדיף פשוט לזנוח את שניהם ולחזק VXUS במקום? אולי לזנוח VFX ולהשאיר VNQ? או אם לדעתך הדיבידנד בVNQ רק יפגע בי בהתחלה אולי עדיף בכלל לתת את כלל הפלח לVFX?

VFX היא לא אירית בסופו של דבר אז למה כל כך חשוב לשים אותה בחשבון הפטור?
לא עדיף לשלב אותה עם הVTI? בהנחה והקרן השתלמות + פנסיה מושקעות 100% בS&P500.
ככה אני מקבל כיסוי יעיל לארה"ב, לא?

@גיא הראלי

@אורי ג. אשמח גם לדעתך למרות שאתה בעד קרנות איריות וכמה שפחות ני"ע שזה ההפך הגמור ממה שהצעתי פה D:

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
פיש התייעצות בנוגע לאסטרטגיית השקעה ב CS פוסטים מאיכות נמוכה 2
א התייעצות על אסטרטגיית השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ל התייעצות לפני השקעה (גידור, מטח, מינוף וכו) שוק ההון 40
T דעתכם על תיק השקעה + התייעצות שוק ההון 19
A התייעצות לגבי חיסכון/השקעה שוק ההון 6
M השקעה ראשונית - התייעצות שוק ההון 10
amidar התייעצות פיננסית לגבי משכנתא, השקעה והלוואה. צרכנות פיננסית 1
T השקעה ראשונית בגיל 35 - התייעצות שוק ההון 10
M התייעצות לגבי השקעה לטווח קצר שוק ההון 6
N התייעצות לגבי השקעה בתקופה זאת נדל"ן 15
Z הקצאה נכסים במכשירי השקעה - התייעצות שוק ההון 2
נ התייעצות בנושא השקעה נדל"ן 24
klayhamn התייעצות לפני השקעה ראשונית שוק ההון 37
א תיק השקעה לטווח ארוך - התייעצות שוק ההון 13
I התייעצות פרוצדורלית - השקעה עבור ההורים שוק ההון 14
P התייעצות לגבי כדאיות השקעה פאסיבית בהתחשב במעבר מתוכנן לארה"ב שוק ההון 66
א התייעצות לגבי השקעה בבורסה שוק ההון 13
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15

נושאים דומים

Back
למעלה