• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הקטנת מס - שכר היי טק

האחוז מהמשכורת שאני בוחר להפריש ל ESPP - מדובר על אחוז מהמשכורת נטו?
האחוז (והסכום שנגזר ממנו) הוא ממשכורת ברוטו. הסכום עצמו יורד מהנטו.
למשל עבור משכורת 10000 (ברוטו) ו-10% = הסכום ל-ESPP הוא 1000. סכום זה יורד לך מהנטו.

אתה מייצר ביקושים וסחירות למניה, חברות גדולות תקציב ה שכר הוא בין 15-25 אחוז, אם 0.15-0.25 אחוז מהתקציב מייצר ביקושים זה לטובת בעלי המניות (הגדולים) בונוס לא בהכרח יתן אותו אפקט ...
ההיפך, זה יוצר הצעים. עם סיום התוכנית העובדים מקבלים מניות שרובם מוכרים באותו יום במחיר השוק. זה בד"כ מוריד את מחיר המניה.
בחברות גדולות המקור למניה הוא buy back שיוצר ביקושים. בחברות קטנות יותר הוא הנפקה של מניות חדשות.

ההיפך, זה יוצר הצעים. עם סיום התוכנית העובדים מקבלים מניות שרובם מוכרים באותו יום במחיר השוק. זה בד"כ מוריד את מחיר המניה.
בחברות גדולות המקור למניה הוא buy back שיוצר ביקושים. בחברות קטנות יותר הוא הנפקה של מניות חדשות.
המונח ביקושים היה שגוי
זה מייצר היצעים וביקושים כלומר סחירות, וזה חשוב לבעלי המניות , מהנסיון שלי 90% מהעובדים שהיכרתי עשו same day sale בכל תום תקופה ויחד עם זה רכשו חבילה חדשה

בהנחה וקיימות מניות RSU מחלקות דיבידנים,
האם בחירה באפשרות של צבירת דיבידנדים תחסוך את תשלום המס (25%) על הדיבידנדים?

אין לך אפשרות לבחור את זה. החברה מחליטה אם לחלק לך דיבידנדים או לא.

בהנחה וקיימות מניות RSU מחלקות דיבידנים,
אתה כנראה מתכוון reinvesting. מס יהיה גם במקרה כזה.

רגע, אתם רוצים לומר לי שמי שמרוויח 25K, נשאר בכיסו רק 15K, וזה למרות שמי שמרוויח 10K, נשאר בכיסו 7.7K?
מה ההיגיון בזה? זה לא פוגע בתמריץ לעבוד?

עריכה: זה נובע בין היתר מ-30.1 אחוז מס!
זה פשוט מטורף

נ.ב.-אז איך זה שלא שמעתי מעולם על מחאה נגד נטל המס?
למה כל המחאות ה"חברתיות" דורשות יותר שירותים מהממשלה, דבר שדורש יותר מס, ואז הנטו של כולם מצטמק? זה לא יהיה יותר חכם להקטין את השירות הציבורי, שרובו די כושל ולא נחוץ, תמורת הקטנה של המס דרסטית?

נערך לאחרונה ב:
רגע, אתם רוצים לומר לי שמי שמרוויח 25K, נשאר בכיסו רק 15K, וזה למרות שמי שמרוויח 10K, נשאר בכיסו 7.7K?
כן.
וזה רק ניהיה גרוע יותר ככל שעולים במשכורת.
נגיד מי שמרוויח 35 ברוטו נשאר עם בערך 20 בכיס.
מה ההיגיון בזה?
מיסוי דיפרנציאלי
זה לא פוגע בתמריץ לעבוד
יש כאלה שטוענים שכן ואחרים שטוענים שפחות.
חכה שתראה מה רמות המיסוי בהכנסות גבוהות יותר...

כן.
וזה רק ניהיה גרוע יותר ככל שעולים במשכורת.
נגיד מי שמרוויח 35 ברוטו נשאר עם בערך 20 בכיס.

מיסוי דיפרנציאלי

יש כאלה שטוענים שכן ואחרים שטוענים שפחות.

חכה שתראה מה רמות המיסוי בהכנסות גבוהות יותר...

אני לא מבין.
אם מישהו מרוויח 25K, הוא אמור להיות עשיר. במקום זה, הוא נשאר עם 15K? זה נראה מספיק למעמד ביניים.
אם מישהו מרוויח 10K, הוא אמור לסגור את החודש בכיף. במקום זה, הוא נשאר עם 7.7K? זאת משכורת מינימום וחצי.

כולם פשוט נעשים עניים יותר. מה ההיגיון? לאן כל הכסף הזה הולך?
כאלו, ברור שהוא הולך למדינה וכל זה, אבל אף פעם לא חשבתי שזה כל כך הרבה. עם מיסים כאלה היינו צריכים להינות ממדינת רווחה ברמה סקנדנבית, לא אחת עם מערכת בריאות מלאת תפוסה, מערכת חינוך כושלת, מערכת תחבורה ציבורית נוראית וכו'. התמורה פשוט גרועה ביחס למחיר.
לאיפה כל זה הולך?
זה פשוט לא נתפס.

כשאני חושב על זה, זה פשוט הזוי שאנשים קונים בתים, מכוניות, יוצאים לחו"ל וכו'. לא אמור להיות להם כסף. אין פלא שמשק בית ממוצע במדינה הזו שקוע בחובות-אין לו יותר מדי מלכתחילה, ואז הוא מרשה לעצמו לחיות הרבה מעל מה שהיכולות שלו מאפשרות לו. למה אף פעם לא שמעתי על מחאה נגד המיסוי הגבוה הזה?
ואז יש גם מיסוי על מע"מ! אז גם כמוציאים את הכסף, חלקו הולך למדינה. נטל המס בפועל גבוה הרבה יותר!
המוח שלי מתפוצץ.

• אהבתי
Reactions: HHH
עם מיסים כאלה היינו צריכים להינות ממדינת רווחה ברמה סקנדנבית, לא אחת עם מערכת בריאות מלאת תפוסה, מערכת חינוך כושלת, מערכת תחבורה ציבורית נוראית וכו'. התמורה פשוט גרועה ביחס למחיר.
נראה שהציבור דווקא מאוד מרוצה מהמצב הקיים (או שהוא לא מבין את הקשר בין ההצבעה בבחירות למה שקורה אחר כך).

• אהבתי
Reactions: tdc
נראה שהציבור דווקא מאוד מרוצה מהמצב הקיים (או שהוא לא מבין את הקשר בין ההצבעה בבחירות למה שקורה אחר כך).

זה נכון, עושה רושם שאנשים באמת מרוצים מהמצב הקיים. אבל למה? זה לא הגיוני.
במקום למחות על המיסוי המטורף הזה, אנשים מוחים ודורשים עוד שירותים מהמדינה? זה יצמק את הנטו של כולם עוד יותר!

אגב, המשכתי בחישוב.
אדם שמרוויח 25K, ישאר עם 15K בכיסו.
אם הוא יירצה להוציא את ה-15K האלה, הוא ישלם מע"מ על כל שקל שיוציא-כלומר, 2.5K.
כלומר בפועל, אותו אדם קיבל 12.5K ש"ח "טהורים".
50 אחוז מס.

עריכה: 40 אחוז מס. 10 אחוז בערך הולכים לפנסיה ולקה"ש.

כלומר, הוא מגיע לעבודה יום בשביל עצמו, יום בשביל המדינה, יום בשביל עצמו, יום בשביל המדינה וחוזר חלילה עד סוף החודש.
אני מודה שאני לא מצליח לעכל את זה.

עריכה: כל מי שמרוויח 25K בחודש, בעצם ממן את עצמו+עובד ציבורי בעל אותו שכר כמו שלו!

נערך לאחרונה ב:

יודע מה, אני לא בטוח שהציבור מודע לבעיה ומבין שההוצאה הכי גבוהה של משק בית בממוצע בישראל, זה לא משכנתא, גן ילדים או אוטו-זה מיסים.

אגב, המשכתי בחישוב.
אדם שמרוויח 25K, ישאר עם 15K בכיסו.
אם הוא יירצה להוציא את ה-15K האלה, הוא ישלם מע"מ על כל שקל שיוציא-כלומר, 2.5K.
כלומר בפועל, אותו אדם קיבל 12.5K ש"ח "טהורים".
50 אחוז מס.
שכחת עוד כמה מיסים אחרים שיש בדרך, כתלות במוצר שאתה קונה.
למשל מכסים, מיסי קניה, שלל מיסים שהעסק שאתה קונה ממנו משלם ומגולגלים אליך (ארנונה על החנות, אישורי תקינות למיניהם מכל מיני גופים כמו כבאות, משרד הבריאות, רבנות. עלויות יבוא ואישורים של מכון התקנים וכו וכו).

כלומר, הוא מגיע לעבודה יום בשביל עצמו, יום בשביל המדינה, יום בשביל עצמו, יום בשביל המדינה וחוזר חלילה עד סוף החודש.
אני מודה שאני לא מצליח לעכל את זה.

זה אפילו יותר גרוע ממה שאתה מתאר, אדם שמקבל שכר של 25K, עלות המעביד היא בסביבות 30K והערך הנוצר על ידי העובד לחברה הוא כנראה 40K+ (בהכרח גבוה יותר מעלות ההעסקה שלו, אחרת לא היה מועסק).

כל החודש הוא עובד יום בשביל עצמו, יום בשביל המדינה ויום בשביל המעסיק.

זה אפילו יותר גרוע ממה שאתה מתאר, אדם שמקבל שכר של 25K, עלות המעביד היא בסביבות 30K והערך הנוצר על ידי העובד לחברה הוא כנראה 40K+ (בהכרך גבוהה יותר מעלות ההעסקה שלו, אחרת לא היה מועסק).
עלות המעביד יותר באזור ה 32-35
אתה קצת שוכח פה הפרשות סוציאליות (פנסיה, פיצויים וקה"ש) שהעובד אומנם לא מקבל היום לכיס שלו, אבל הם עדיין שלו (והוא יקבל אותם בעתיד)

אז הערך שהוא יוצר לחברה חייב להיות עוד יותר גבוה. 40K+ הופכים בדרך ל12.5 נטו. רק מדגיש את ניצול האזרח על ידי ההון והמדינה.

יודע מה, אני לא בטוח שהציבור מודע לבעיה ומבין שההוצאה הכי גבוהה של משק בית בממוצע בישראל, זה לא משכנתא, גן ילדים או אוטו-זה מיסים.
למה אתה חושב שהוא לא מודע? כל שכיר רואה מדי חודש בתלוש העצמאי פשוט משלם לרשויות.
הרוב הולך לבטחון חינוך בריאות החזר חובות ורווחה. יעיל? ברור שלא.
אגב, בטוח שאם היית מרוויח 10 ואשתך שכר דומה והייתם מפרנסים משפחה עם ילדים דעתך היתה שונה

נערך לאחרונה ב:
שכחת עוד כמה מיסים אחרים שיש בדרך, כתלות במוצר שאתה קונה.
למשל מכסים, מיסי קניה, שלל מיסים שהעסק שאתה קונה ממנו משלם ומגולגלים אליך (ארנונה על החנות, אישורי תקינות למיניהם מכל מיני גופים כמו כבאות, משרד הבריאות, רבנות. עלויות יבוא ואישורים של מכון התקנים וכו וכו).

אם אמשיך לחשב גם את זה, אני מפחד לדעת למה אני אגיע.

זה אפילו יותר גרוע ממה שאתה מתאר, אדם שמקבל שכר של 25K, עלות המעביד היא בסביבות 30K והערך הנוצר על ידי העובד לחברה הוא כנראה 40K+ (בהכרח גבוה יותר מעלות ההעסקה שלו, אחרת לא היה מועסק).

כל החודש הוא עובד יום בשביל עצמו, יום בשביל המדינה ויום בשביל המעסיק.

דווקא עם העבודה למעסיק, אין לי בעיה.
אחרי הכל, זה ההסכם: העובד עובד עבור המעסיק, ובתמורה מקבל שכר, שפתוח למשא ומתן ולתחרות.
היתרונות הם כמובן שהשכר הוא קבוע ולא משתנה, ללא שום סיכון מצד העובד.
הגיוני בעיניי שהמעסיק מרוויח מהעניין, כי הוא נוטל סיכון על כתפיו.
אם העובד רוצה לחסוך את זה-הוא יכול להפוך לעצמאי-עם כל המשתמע מכך, אבל ממיסים מטורפים הוא לא יוכל להתחמק.

אתה קצת שוכח פה הפרשות סוציאליות (פנסיה, פיצויים וקה"ש) שהעובד אומנם לא מקבל היום לכיס שלו, אבל הם עדיין שלו (והוא יקבל אותם בעתיד)

נכון, השמטתי את זה בהתחלה, אבל אז החזרתי בלי ששמתי לב.
זה אומר שהמס בפועל הוא באיזור ה-40 אחוז, שזה טוב יותר אבל לא יותר מדי טוב יותר.

למה אתה חושב שהוא לא מידע? כל שכיר רואה מדי חודש בתלוש העצמאי פשוט משלם לרשויות.
הרוב הולך לבטחון חינוך בריאות החזר חובות ורווחה. יעיל? ברור שלא

אולי אנשים מתעלמים מזה?
לא יודע, פשוט, אם אנשים יודעים שהמס כל כך גבוה, אני לא מבין למה שהם ימחו בעד שכר מינימום יותר גבוה/דירות בפיקוח ממשלתי/מחיר הקוטג' וחרטות שונות, אבל לא על המס המטורף שגובים מהם?

לא יודע, פשוט, אם אנשים יודעים שהמס כל כך גבוה, אני לא מבין למה שהם ימחו בעד שכר מינימום יותר גבוה/דירות בפיקוח ממשלתי/מחיר הקוטג' וחרטות שונות, אבל לא על המס המטורף שגובים מהם?

איך אמרו חכמינו?
הציבור מטומטם ולכן הציבור ישלם

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R הקטנת מס לאחר תיאום מס משתי משרות מיסים 1
the_newbie הקטנת חבות מס ע"י קניית ני"ע דומים שוק ההון 12
yanosh34 רעיון לתכנון (הקטנת) מס בניירות ערך זרים מיסים 52
ה הקטנת חשיפה בתיק השקעות פרטי שוק ההון 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
G הקטנת ההחזר של משכנתא נדל"ן 3
א הקטנת עמלות מסחר ע"י שימוש בברוקר אנגלי, ושאלה על רובינהוד צרכנות פיננסית 19
ינש הקטנת חשיפה לריביות על משכנתא צרכנות פיננסית 2
איתמר חסון הקטנת הפרשות לפנסיה צרכנות פיננסית 9
M בשורות טובות: הקטנת עלויות בקרנות בלאק רוק שוק ההון 38
מ אסטרטגיה במקום הקטנת אחוז מניות עם הזמן שוק ההון 26
האופטימית הקטנת ההפרשות לפנסיה צרכנות פיננסית 11
מ מס ירושה מיסים 3
L שווי דיבידנדים בחשבון ברוקר זר לצורך תשלום מס יסף מיסים 3
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
פ עוד על זיכוי מס ששולם בחו"ל מיסים 5
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
M מינוס ביתרות מזומן, מס לשלם, מס ששולם ומס עתידי שוק ההון 5
M מס ירושה על נכסים ישראלים לאזרח אמריקאי מיסים 13
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
M החזר מס והפסדים ברי קיזוז ב 867 מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
A ניכוי מס במקור לתושב חוץ לרכישת אדמה? מיסים 5
מ מס בגין השכרת דירה-בקשה לטופס מיסים 3
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
L פוטרתי וקיבלתי מענק, מה התשלום מס בגינו? מיסים 9
א תכנון מס - זוג אמריקאי למחצה נדל"ן 3
A מס בישראל על מכירת דירה בחו״ל (לטביה) נדל"ן 4
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
ולנטין כיצד תמליצו לי לפעול בנוגע החזר מס ? מיסים 5
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
the-hexx שאלות על אחזקת אג"חים ואירועי מס בחשבון דולרי במיטב דש שוק ההון 12
ר מס שבח - בנייה עצמית פרטית על כמה מגרשים נדל"ן 0
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
מ מס עיזבון אמריקאי מיסים 1
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
י אירוע מס בשינוי גוף מנהל לפוליסת חיסכון מיסים 6
ד החזר מס שכיר - הצמדה וריבית - תאריך ערך מיסים 25
ר תשלום מס מיסים 5

נושאים דומים

Back