• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הספר חוק מס' #1 - פיל טאון.

• פותח הנושא aeh
  • פורסם בתאריך
לא ממליץ כלל על אנשים שממליצים לקנות מניות בודדות על סמך 15 דקות מחקר שבועי.

לא נכון.

הספר בהחלט ממליץ על מחקר התחלתי של כמה שעות לכל מניה, לאחר שהרכבת את הרשימה הבסיסית זה לוקח מאוד קצת זמן.

בשביל לא להיכנס למחקר הסיזיפי של הדוחו"ת אני משתמש באתרים שמספקים טבלאות מסודרות של ההכנסות וההוצאות והמאזנים. (יש את Morningstar, capitalcube, gurufocus וכדו') בכולם אפשר לקבל נתונים חלקיים חינם או נתונים ל10-30 שנה בתשלום מלא, כולל הורדה לטבלאות אקסל).

השאלה העיקרית היא האם אתה נהנה לקרוא דוחות רבעוניים/שנתיים +בערך כל ציוץ וחצי דיווח .

להיפך השיטה מנוגדת כליל למעקב אחרי כל ציוץ (מזכיר לך, 15 דקות בשבוע...) שיטת השקעות הערך רוכשים במחיר הנכון ( 1 $ ב 0.5 $) וממתינים לעלייה.

(הזוי ,אבל בכל זאת יש אנשים כאלה) .

אנשים מוכנים לעשות דברים הרבה יותר הזויים מאשר לנתח חברות, כדי להרוויח כסף.

אז תתכונן לתהליך של עשור במקרה הטוב עד שתוכל לקרוא לעצמך משקיע ערך.וגם אז אין אלפא מובהקת .

כפי שציינתי בהודעותי הקודמות - אני שנתיים בשוק, אני לא מחפש את הטייטל "משקיע ערך", אני מחפש את התוצאה וברוך ה' זה עובד מצויין.

ולדעתך כמה זמן צריך כדי לבחון את יעילות השיטה ?
כמה זמן שנשאר לך עד סוף החיים +-

הבעיה היא שבשיטה יש הטייה לשיקולים שלך. כך שלא ניתן לעשות Backtesting, אז אני מניח שתצטרך לעדכן אותנו כאן כל כמה חודשים כדי לראות שאכן לא מדובר בפלוק.

כדי לראות שאכן לא מדובר בפלוק.
רק אנקדוטה,
אני הצלחתי השנה כמה פעמים לתזמן קניית דולרים, המתנתי שירד וקניתי.
כעת הדולר 3.63 ואני יכול רק להצטער שלא קניתי ב 3.53 כי ציפיתי שירד בכמה אגורות.

רק אנקדוטה,
אני הצלחתי השנה כמה פעמים לתזמן קניית דולרים, המתנתי שירד וקניתי.
כעת הדולר 3.63 ואני יכול רק להצטער שלא קניתי ב 3.53 כי ציפיתי שירד בכמה אגורות.
יש כאן טענה שיש לו דרך ודאית לזהות מתי $1 של חברה שווה ל-$0.5, אתה מדבר איתי על משחקים של 2-3%?

ד.א. בכמה השתנה המדד בזמן שהמתנת?

ד.א. בכמה השתנה המדד בזמן שהמתנת?
כתבתי על תזמון דולר.
המדד אותו תכננתי לקנות - VT - דשדש סביב עצמו נדמה לי ירד באחוז.
יש כאן טענה שיש לו דרך ודאית לזהות מתי $1 של חברה שווה ל-$0.5,
ההצלחה לא תלויה בזיהוי החברה שווה 0.5 אלא בכך שהתזה תתממש והחברה תגיע ל 1
הרבה חברות שהיו שוות 0.5 המשיכו לרדת ואף פשטו רגל.

ההצלחה לא תלויה בזיהוי החברה שווה 0.5 אלא בכך שהתזה תתממש והחברה תגיע ל 1
הרבה חברות שהיו שוות 0.5 המשיכו לרדת ואף פשטו רגל.

אני מניח שכוונתך היתה לזיהוי חברה שווה 1... כי אם כוונתך לשווי 0.5 אז מחיר הקנייה יהיה 0.25

לגבי הטיעון שהרבה חברות כאלו המשיכו לרדת ואף פשטו את הרגל - אני משוכנע שלא במקרה דנן. אני מניח שאצטרך לפרט יותר ואף להציג את המספרים אותם יש לנתח, אולי אעשה זאת בהזדמנות אחרת, לעת עתה אסתפק בהפניית הסקרנים לקרוא את הספר.

בכל זאת אסתפק רק בהסבר קצרצר.
חלק מהמספרים החשובים ביותר לבדיקה הם שיעור הצמיחה של המכירות, השווי בפירוק (נדמה לי שבעגה מקצועית זה נקרא NAV - Net Asset Valueׂׂ או BVPS -book value per shar) וכן של תזרים המזומנים החופשי ( FCF - Free cash flow) כאשר צריך לבדוק ששיעור הצמיחה של מספרים אלו הוא 10% לפחות ב 10 שנים אחרונות.

כך שחברה עם צמיחה של שווי בפירוק וצמיחת יתרת מזומנים של %10 מידי שנה, הסבירות שתפשוט את הרגל - הוא קלוש ביותר.

יש גם התייחסות לחובות החברה, לאיכות ההנהלה ולפרמטרים נוספים שהופכים את ההשקעה לבטוחה מניירות ערך אחרים.

בספרו של בנג'מן גרהאם - "המשקיע הנבון" - הוא מציע לרכוש מניות שמחירם הוא פחות משווים בפירוק (לאחר ניכוי החובות והתחייבויות) כך שגם במקרה קיצון בה החברה פושטת רגל, עדיין ממכירת הנכסים תתקבל תמורה רווחית - אני מניח שצמיחה של 10 % ב 10 שנים האחרונות של שווי החברה בפירוק ושל תזרים מזומנים החופשי, יהוו שולי ביטחון מספיקים למקרה של פשיטת רגל.

ואם מר שוק לא מסכים עם הערכות השווי שלי והמחיר ממשיך לרדת - פשוט אמשיך לקנות ! כי אני קונה 1$ ב 0.5 $

נערך לאחרונה ב:
ני מניח שאצטרך לפרט יותר ואף להציג את המספרים אותם יש לנתח, אולי אעשה זאת בהזדמנות אחרת, לעת עתה אסתפק בהפניית הסקרנים לקרוא את הספר.
איכפת לך לשתף אותנו בתיק שלך והתשואה שלו מיום הווסדו, לא צריך מספרים מוחלטים, אפשר אחוזים.

איכפת לך לשתף אותנו בתיק שלך והתשואה שלו מיום הווסדו, לא צריך מספרים מוחלטים, אפשר אחוזים.
למה זה כל כך חשוב, זו שאלה של אמון (אם אני דובר אמת) או מתוך סקרנות בשביל להשוות את הביצועים שלך מולי ?

לצורך הדוגמה, אם אראה שהצלחתי להשיג תשואה מטורפת של 300 % !!! האם זה יוכיח שהשיטה מצליחה ? הרי תמיד יוכלו הבלתי מאמינים לטעון שההצלחה או הכישלון קרו עקב שלל סיבות אחרות.

אני חושב שיותר חשוב היה אם אנשים ישאלו את עצמם האם השיטה נכונה, על ידי שיקראו את הספר 'המשקיע הנבון' (המלצה של וורן באפט), או את חוק מס' 1 או את שניהם (המלצה שלי... ;))

אגב למעלה כתב מישהו על magic formula - נוסחת הקסם של ג'ואל גרינבלט, בדיעבר קלטתי שמדובר על 'הספר הקטן שמכה את השוק בגדול' אותו רכשתי וקראתי בעיון כבר לפני כשנתיים, אמנם יש דמיון בינו לבין חוק מס' 1 אך חוק מס' 1 הרבה יותר מעמיק.

כפי שציינתי אולי בקרוב אעלה סיכום של העקרונות לבחירת מניות אותם מציע הספר ואעמיד אותם לדיון והערות הציבור.
זה בהחלט יכול להעמיד את השיטה לביקורת ציבורית, הדיון יכול להיות פורה ומועיל ולהניב תובנות מענינות עבור כולנו.

@Roi
+1
מבחינתי אפשר גם בלי אחוזים, רק טיקרים.
@aeh
אחרי עשור של שוק שוורי גם משקיעי הערך המחמירים ביותר הגמישו את הקרטריונים שלהם להשקעות במניות אמריקאיות אז אני מאמין שאם אתה דבק בקרטריונים שרשמת ,אתה כרגע עם תיק ריק בלי מניות כלל.
דבר שני, שווי לפירוק שזה שווי הנזלה מיידי( ממש לא NAV ) משמש באמת משקיעי ערך עמוק (מה שנקרא השקעות NET-NET ) בחברות שנמצאות
במצוקה רצינית.אסטרטגיה שהעלתה את באפט לגדולתו ,נקראת גם cigar butt (דימה אותה לסיגריה שמישהו זרק ונשאר בה שאכטה אחרונה אבל היא בחינם) עושים כסף באסטרטגיה הזו אבל שוב זה תהליך של שנים ארוכות של בניית יכולת זיהוי מה מקור ההנחה וקריאהת טונה של דוחות כספיים והבנה לא מבוטלת בחשבונאות והנדסה של חשבונאות. בטח לא תוצאה של קריאת ספר או שניים .
באמת שלא תחשוב שאני מזלזל חלילה. אני דווקא בעד, פשוט שלא תסתנוור משנתיים מוצלחות . ( שגם לא ברור אם הם מוצלחות מול מדד טיפש ומה רמת הסיכון שלקחת).
אתה צריך לראות שאתה בעקביות משיג אלפא מובהקת על השוק ,נשאר עם אותם קרטריונים להשקעה ולא לוקח סיכון עודף על סיכון השוק.
ותשאל את עצמך מה היכולת שלך לזהות מהי איכות ההנהלה כי על זה יושבת ההנחה הגדולה.
תפרסם תזה של חברה אחת ונראה על מה מדובר.
בהצלחה בכל מקרה.

המלצה של וורן באפט
כבר לא (תקרא את הדוחות השנתיים של ברקשייר הת'ווי).
בשנים לפני המסחר הממוחשב למשקיעי ערך היה יתרון מובהק על בחירה אקראית של מניות.
לקראת הסוף (שלו) אפילו גרהם הודה שאינדקסציה עדיפה.

תזרים המזומנים החופשי ( FCF - Free cash flow)
וצמיחת יתרת מזומנים של %10

לא רוצה להיות טרחן, אבל מזווית של חשבונאי יש להדגיש שתזרים ו FCF לא חופפים. כלומר, ייתכן שיהיה FCF בגדל מידי שנה ב 10% בעוד יתרת המזומנים דווקא קטנה.
בנוסף, יתרת מזומנים צומחת בעקביות נחשבת בעיניי רבים לסמן שלילי של חוסר יעילות. מעבר לעמידה בהתחייבויות שוטפות בחברה יעילה מזומנים משמשים לרכישת נכסים תפעוליים, M&A או חלוקה לבעלים.

כבר לא (תקרא את הדוחות השנתיים של ברקשייר הת'ווי).
בשנים לפני המסחר הממוחשב למשקיעי ערך היה יתרון מובהק על בחירה אקראית של מניות.
לקראת הסוף (שלו) אפילו גרהם הודה שאינדקסציה עדיפה.

אתה יכול להפנות אותי לדוחו"ת הספציפיים ?

כנ"ל לגבי שינוי דעתו של גראהם

איך בדיוק אתה מחשב NAV של חברה שהיא לא חברת אחזקות של מניות?

לא רוצה להיות טרחן, אבל מזווית של חשבונאי יש להדגיש שתזרים ו FCF לא חופפים. כלומר, ייתכן שיהיה FCF בגדל מידי שנה ב 10% בעוד יתרת המזומנים דווקא קטנה.

אני לא המצאתי את השיטה ולא מתיימר להבין אותה לעומקה - להיפך כל הרעיון הוא שהספר פונה לאלו שלא מבינים, לכן לא אדע לענות לך מקצועית, רק עם תחושות בטן והשערות שאותם אשאיר אותם לעצמי.

אזכיר לך כי פרופסורים מפורסמים כמלכיאל ברטון מחבר "הליכת אקראי בוול סטריט" ומתומכיה המובהקים של 'תיאורית השוק היעיל' - חולקים על השקעות הערך מכל וכל, הויכוח בין 2 האסכולות הוא ישן ובן עשרות שנים, מי אני שאכניס ראשי בין הרים אלו.

אני רק יודע לצטט שככל ויותר אנשים מאמצים את תיאוריית השוק היעיל (וזה מה שקורה, גם כאן בפורום), אזיי ניתן למצוא יותר ויותר חברות בהנחה משמעותית לפי שיטת השקעות הערך.

פשוט אתן לעובדות (ולתשואות) לדבר במקומי.

אתה יכול להפנות אותי לדוחו"ת הספציפיים ?
זה של 2017

כנ"ל לגבי שינוי דעתו של גראהם
כאן

ד.א. יש סיבה שוורן באפט וגרהאם כל כך מפורסמים, דווקא בגלל שזה לא קל להצליח בהשקעות ערך.
מצטער על הסקפטיות, מצטרף לבקשה של @moris לחשב את האלפא ואת זה שהיא תואמת לרמת הסיכון.
כי אם רמת הסיכון שלך גבוהה/לא מתאימה לאלפא שלך מעל המדד, בשנים הרעות, לכשיהיו אתה תהיה בבעיה.

קראתי את התחלת המאמר - אני מתרשם כי הוא דן בשאלה האם בנג'מן גראהם שנא או לא המליץ להשקיע בקרנות מדדיות.

אפנה אותך לספר המשקיע הנבון בו הוא דן בארוכה בנושא ומעולם לא פוסל זאת - אך הוא בהחלט עושה הבחנה ברורה לבין מה שהוא קורא 'המשקיע המגן' לבין 'המשקיע הפעיל' (או כינוי דומה ששכחתי) כאשר למשקיע המגן ההמלצה היא להשקעה קבועה ומוצרים דומים אחרים, אך למשקיע הפעיל שמחליט להקדיש זמן לניתוח חברות - מדדים וקרנות לא יעזרו להגדלת התשואה - ולשם אני שואף.

זה של 2017

ד.א. יש סיבה שוורן באפט וגרהאם כל כך מפורסמים, דווקא בגלל שזה לא קל להצליח בהשקעות ערך.

.

הם לא היחידים שהצליחו בהשקעות ערך כמוהם יש עוד עשרות או מאות אלפים - זו לא שאלה של קל או קשה, מי שמחפש כסף קל (מהיר) שאכן ינסה את מזלו בבורסה, היתרון של משקיעי הערך על כל שאר מיליוני הסוחרים והמוסדיים הוא שהשאר ממשיכים בניתוח טכני/רכישת קרנות עוקבות מדד/ מיצוע השקעות/ פיזור השקעות וכדו' מה שמותיר את היתרון בידי משקיעי הערך והכי חשוב גם את הביטחון לאי הפסד.

נכון במשבר 2008 שווי האחזקות של וורן באפט ירד יחד עם כולם - אך ההבדל היה שהוא לא ברח החוצה בהפסד ולא מחק הון, הוא בס"ה השקיע המשיך לקנות במחירי רצפה את החברות שהאמין בהם, ובשנים שלאחמ"כ התשואה שלו היתה כפולה ומכופלת בזמן שכולם ליקקו את הפצעים.

זה של 2017
מצטרף לבקשה של @moris לחשב את האלפא ואת זה שהיא תואמת לרמת הסיכון.
כי אם רמת הסיכון שלך גבוהה/לא מתאימה לאלפא שלך מעל המדד, בשנים הרעות, לכשיהיו אתה תהיה בבעיה.

אין לי כוונה לנסות להסביר משהו שאינני מומחה בו - רק זאת אני יודע שהגדרת סיכון היא 'אי וודאות' וככל שאי הוודאות גדלה כך הסיכון גדל בהתאמה (ציטוט מפרופסור כלשהו מהאוניברסיטה הפתוחה).
משקיע ערך שניתח את החברה ואת מאזניה ויודע מה שוויה הפנימי, ולאחמ"כ רוכש אותה רק ב 50 % מערכה הפנימי - רמת הסיכון כמעט ומתאפסת !!
אם המחיר ירד בגלל מצב רוח רע של השוק - לא נורא ממתינים בסבלנות, חלק מהשיטה היא לא לקנות משהו ל10 דקות אם אתה לא מוכן להחזיק אותה ל 10 שנים.

כנראה שאני צריך להעלות כאן את כל העקרונות של השיטה כדי לחסוך שאלות או שפשוט תקנו את הספר ותקראו אותו ואח"כ נוכל לקיים דיון יותר מועיל. (כבר האשימו אותי שאני מקדם מכירות של Gurufocus, עכשיו יאשימו אותי שאני מקדם המכירות של חוק מס' 1)

אין לי כוונה לנסות להסביר משהו שאינני מומחה בו - רק זאת אני יודע שהגדרת סיכון היא 'אי וודאות' וככל שאי הוודאות גדלה כך הסיכון גדל בהתאמה (ציטוט מפרופסור כלשהו מהאוניברסיטה הפתוחה).
דווקא האקדמיה בגדול מגדירה סיכון כתונדתיות ,שחלקה (סיכון שיטתי) ניתנת לסילוק על ידי פיזור וחלקה (סיכון מערכתי) לא .
@aeh
אני לא בא לתקוף אותך ולדעתי אתה בכיוון הנכון אבל רחוק מבחינת היכולת והידע ואת זה אתה חייב לשים טוב טוב בראש הרבה לפני התשואות שהשגת בשנתיים האחרונות. שלא תסתנוור מהצלחה נקודתית שלא מדודה באמת.
לפי עניות דעתי משקיע שרוצה להתמקצע בהשקעות ערך צריך רקע חשבונאי (אם אין ניתן לרכוש בחינם)
אני התחלתי עם דמורדאן ,קורסים בנושאים של הערכות שווי וסיכון דרך אוניברסיטת נוי יורק ממעריך שווי ברמה:
http://pages.stern.nyu.edu/~adamodar/
אחר כך התפלחתי לקורס הערכות שווי בעברית של ערן בן חורין שאת הספר שלו גם אתה חייב לקרוא ולשלוט בפרקטיקה:
https://www.valuation.co.il/הספר/תוכן-עניינים/
תקנה ספרים על חשבונאות והערכות שווי ותתרגל בלי סוף.
כמו כן הבלוגים של עדו מרוז (שכבר לא כותב כמה שנים):http://www.lichyot.com/
ואסף נתן (מנתח ברמה) :http://www.assafnathan.com/
מהווים לטעמי את התנך של השקעות ערך בעברית.
תקרא את כל המכתבים של באפט ומאנגר למשקיעים של ברקשייר, כל המכתבים של קארל מארקס למשקיעי Oaktree Capital Management או את הספר שלו.
תקרא כמה שיותר תזות של משקיעי ערך מוערכים, מוניש ,סת קאלרמן,ברקוביץ,מאנגר תבין את הצורות חשיבה והיחס לסיכון זה ממש לא פורמולה קסם.
היחסים הפיננסים שעל פיהם אתה מבצע החלטות קנייה מושפעים מאוד ממניפולציות וצריך לדעת לעשות התאמות .
לאחר תקופה שאתה גם מתרגל על רטוב ומצליח לזהות לבד חברות ולא רק להעתיק ממשקיעים אחרים (שזה גם בסדר-רק לא מתכון טוב לחיים )
ורואה שהאלפא מצדיקה את העבודה (אצלי ממש לא מדובר על 15 דקות שבועיות) וגם חשוב מאוד -אתה נהנה הגעת ליעד.
כל השקעה שאתה עושה את צריך לדעת להסביר את התזה שלה בסיפור קצר מאוד שגם ילד בן 6 יבין.
זה על קצה המזלג ממש ..
שוב בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
פשוט אתן לעובדות (ולתשואות) לדבר במקומי
אבל אתה לא עושה את זה.
אף אחד לא יודע מי זה "aeh", ואין שום סיבה שלא תציג כאן רשימה של מניות שאתה מחזיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
Cleo מחפשת את הספר "כספך או חייך" בעברית אוף טופיק 1
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
Tsachi01 כותב הספר ״הזאב מוול סטריט״, נותן את הפרספקטיבה שלו על תופעת הקריפטו פוסטים מאיכות נמוכה 1
ג מבצעי שבוע הספר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
נ מכירים את הספר הזה? אוף טופיק 3
פשוט שחר הספר כספך או חייך למסירה אוף טופיק 1
וולפסון האם למשהו יש את הספר "החיים או הכסף"? לא קיים בחנויות יותר אוף טופיק 26
ג ממי אוכל לשאול את הספר Early Retirement Extreme? אוף טופיק 2
זאב מחבר הספר "המיליונר מהדלת ממול" נהרג בתאונת מכונית ספורט. אוף טופיק 15
sharon תזרים משוק ההון כאלטרנטיבה למשיכה הונית (לפי חוק המשיכה הבטוח) שוק ההון 45
I חוק חינוך חינם עד גיל 3 - יש כזה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 110
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
ש חוק הטכנאים צרכנות פיננסית 3
A ביטול חוזה בהפרת חוק המכר? נדל"ן 11
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
H חוק 300\400 לא מתחשב באינפלציה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
Y ערבות בנקאית חוק מכר - מחיר למשתכן נדל"ן 3
W חוק האנג׳לים מיסים 5
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
F חוק ה4% ואינפלציה שוק ההון 27
א הצעת חוק לתיקון דיני העבודה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 42
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
Gari האם קרן ההשתלמות נכללת בהון בהקשר של חוק המשיכה הבטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 24
Z שאלה על חוק ההתגברות שכנראה יחקק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
O חוק המטרו - המדינה שוקלת להקפיא מיזמי תמ״א 38 פוסטים מאיכות נמוכה 4
A חוק חדש מדד תשומות הבנייה - האם חל רטרואקטיבית? עליית מחיר הבנייה ללא מרכיב הקרקע נדל"ן 4
M חוק הספאם בחברות "רגילות" אוף טופיק 2
O חוק המטרו - משמעויות נדל"ן 12
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
Tsachi01 רצץ העסקה - נדיבות יתר של המעסיק או חוק? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
ק חוק איסור הלבנת הון שוק ההון 1
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
י חוק ה400 ונדלן. נדל"ן 6
O חוק מס' 1 עדיין רלוונטי? שוק ההון 2
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
ב אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת אוף טופיק 254
E חוק הגבלת מזומן ותשלום לקבלן מהשטחים אוף טופיק 38
ImCarryGG מישהו פה הגיש תביעה על פי חוק הספאם? אוף טופיק 70
ש השקעה ללא מס רווחי הון לתושבי חוץ - חוק בקהאם מיסים 5
S החזר כרטיס טיסה - חוק טיבי אוף טופיק 27
P סוגי ריביות והצמדות לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה? צרכנות פיננסית 3
Res Cogitans הצעת חוק לשינוי שיטת המיסוי בארה"ב ממבוססת על אזרחות למבוססת טריטוריה שוק ההון 38
J חוק האשראי החדש צרכנות פיננסית 3
Y כניסה לתוקף של חוק לצמצום השימוש במזומן צרכנות פיננסית 40

נושאים דומים

Back
למעלה