• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הכנה לקראת תואר ראשון במדמ"ח.

ramhal

משתמש רגיל
דירוג
289
אם הכל ילך כשורה אני כנראה אתחיל ללמוד במרץ הקרוב.
יש לי קצת זמן פנוי בחודשים עד תחילת הלימודים ואני אשמח אם אנשים ישתפו מניסיון איך כדאי להכין את עצמי כדי לקבל קצת פחות שוק בהתחלה. אני עושה כרגע קורס פייתון בקמפוס, ללמוד איך ללמוד בקורסרה.
אני יותר מעשור אחרי התיכון אז קורס מומלץ לרענן את המוח עם מתמטיקה גם הולך.

דעה לא פופולרית: פייתון שפה ראשונה לא טובה, משום שהיא מעגלת לך הרבה פינות. לדעתי עדיף להתחיל עם C#, Java ודומיהן.
להתחיל ללמוד מעט אלגברה לינארית ואינפי ישרת אותך היטב בתחילת הסמסטר. אני ממליץ על khan academy ועל 3blue1brown.

דעה לא פופולרית: פייתון שפה ראשונה לא טובה.

מחזק, אך אם כבר האידיאלי זה סי/סיפיפי.

אם כי ההמלצה שלי היא לעשות כמה שיותר כיף. בתואר גם ככה תאכל חרא וההשפעה של הקורסים שתעשה עכשיו זניחה.

אם אתה ממש מתעקש הייתי ממליץ לחזור על חוקי לוג', חזקות, משוואות בשני משתנים וכאלו.

דעה לא פופולרית: פייתון שפה ראשונה לא טובה, משום שהיא מעגלת לך הרבה פינות. לדעתי עדיף להתחיל עם C#, Java ודומיהן.
להתחיל ללמוד מעט אלגברה לינארית ואינפי ישרת אותך היטב בתחילת הסמסטר. אני ממליץ על khan academy ועל 3blue1brown.
תודה! אני כבר באמצע הקורס זה לא רק פייתון זה גם צעדים ראשונים בעולם מדעי המחשב בכללי. דווקא קורס נחמד מאתגר שאסיים אעבור למה שהצעת.
מחזק, אך אם כבר האידיאלי זה סי/סיפיפי.

אם כי ההמלצה שלי היא לעשות כמה שיותר כיף. בתואר גם ככה תאכל חרא וההשפעה של הקורסים שתעשה עכשיו זניחה.

אם אתה ממש מתעקש הייתי ממליץ לחזור על חוקי לוג', חזקות, משוואות בשני משתנים וכאלו.
תודה על העידוד חח. יש לך המלצה ספציפית לאיזה קורס מתמטי שעושה חזרה על הנושאים האלה? לא עדיף להתחיל קורס של חדווא או אינפי מאמין שחוזרים שם על היסודות לא?

אמנם אני רק מתחיל עוד שבוע את התואר(מדמח פיזיקה בעברית) אך גם ניצלתי את החצי שנה האחרונה להכנה ורענון לקראת התואר וכמובן התייעצתי עם תלמידים בשנה ב וכדומה וההמלצה הייתה לרענן בעיקר מרוכבים, אינדוקציה, אי שוויונות ואלגברה בכללי.
כמה דברים שאני עשיתי והמחשבות שלי עליהם:
1) ללמוד איך ללמוד של ברברה בקורסרה - קורס מעולה וללא ספק הביא לי המון כלים שבטוח שיעזרו ועזרו לי בלמידה
2) קורס ההכנה של הטכניון ביוטיוב(יש מתמטיקה ויש פיסיקה גם)- רמה גבוהה מאוד(ביחס ל5 יח"ל) אך ארוך מאוד ומייגע לפעמים בנושאים שאתה מכיר, המלצה שלי לשים על 1.25x בקבוע ו1.5x ומעלה עבור נושאים שמכיר ורק עושה ריענון וכדומה, ניתן לארגן גם תרגולים בחינם ממה שהבנתי אם מדברים עם הטכניון ומבקשים גישה בטענה שרוצים לגשת למבחן הסיווג שלהם אך לא עשיתי כי לא הרגשתי צורך בתרגול
3) קורס בקורסרה בשם introduction to mathematical thinking, קורס קשה לדעתי אך מתגמל כשעושים את התרגולים והמבחנים, עובר בעיקרון על לוגיקה וההתחלה של דיסקרטית וגם נוגע בנושאים אחרים כמו הוכחות ואינפי

כמה דברים שאני עושה עכשיו בשבוע שנותר לי:
ראיתי את 2 הסדרות של 3blue1brown על המשמעות של אינפי ולינארית, ללא ספק ברמה גבוה ועם הרבה דברים חדשים ועם תחושה שמיעוד לכאלו שכבר עברו את הקורסים אך אני נהניתי מהחומר והצורת חשיבה השונה
מיני קורס הכנה מטעם האונברסיטה שנפתח לנו לקורס מת"פ שכולל שבוע אינטנסיבי יחסית של חזרה ברמה גבוה על מה שצריך וגם התחלה של הקורס לנחיתה רכה יותר, רק התחלתי אותו וגם מניח שהוא פחות רלוונטי לך אם אתה לומד רק מדמח ולא בעברית.

לגבי תכנות אין לי המלצות כל כך מאחר ויש לי רקע אז לא חשבתי שזה ניצול זמן טוב לחזור על זה ושכמה ימי התרגלות יהיו יותר ממספיק עבורי

תראה צנזור בכל הכוח, סכם את מה שהוא אומר, זה לא פורמלי כמו שרוצים בעברית אבל בהחלט נותן בסיס מצוין ועוזר להבין מה רוצים ממך . רוב האנשים פשוט עושים את זה במהלך הסמסטר .

אמנם אני רק מתחיל עוד שבוע את התואר(מדמח פיזיקה בעברית) אך גם ניצלתי את החצי שנה האחרונה להכנה ורענון לקראת התואר וכמובן התייעצתי עם תלמידים בשנה ב וכדומה וההמלצה הייתה לרענן בעיקר מרוכבים, אינדוקציה, אי שוויונות ואלגברה בכללי.
כמה דברים שאני עשיתי והמחשבות שלי עליהם:
1) ללמוד איך ללמוד של ברברה בקורסרה - קורס מעולה וללא ספק הביא לי המון כלים שבטוח שיעזרו ועזרו לי בלמידה
2) קורס ההכנה של הטכניון ביוטיוב(יש מתמטיקה ויש פיסיקה גם)- רמה גבוהה מאוד(ביחס ל5 יח"ל) אך ארוך מאוד ומייגע לפעמים בנושאים שאתה מכיר, המלצה שלי לשים על 1.25x בקבוע ו1.5x ומעלה עבור נושאים שמכיר ורק עושה ריענון וכדומה, ניתן לארגן גם תרגולים בחינם ממה שהבנתי אם מדברים עם הטכניון ומבקשים גישה בטענה שרוצים לגשת למבחן הסיווג שלהם אך לא עשיתי כי לא הרגשתי צורך בתרגול
3) קורס בקורסרה בשם introduction to mathematical thinking, קורס קשה לדעתי אך מתגמל כשעושים את התרגולים והמבחנים, עובר בעיקרון על לוגיקה וההתחלה של דיסקרטית וגם נוגע בנושאים אחרים כמו הוכחות ואינפי

כמה דברים שאני עושה עכשיו בשבוע שנותר לי:
ראיתי את 2 הסדרות של 3blue1brown על המשמעות של אינפי ולינארית, ללא ספק ברמה גבוה ועם הרבה דברים חדשים ועם תחושה שמיעוד לכאלו שכבר עברו את הקורסים אך אני נהניתי מהחומר והצורת חשיבה השונה
מיני קורס הכנה מטעם האונברסיטה שנפתח לנו לקורס מת"פ שכולל שבוע אינטנסיבי יחסית של חזרה ברמה גבוה על מה שצריך וגם התחלה של הקורס לנחיתה רכה יותר, רק התחלתי אותו וגם מניח שהוא פחות רלוונטי לך אם אתה לומד רק מדמח ולא בעברית.

לגבי תכנות אין לי המלצות כל כך מאחר ויש לי רקע אז לא חשבתי שזה ניצול זמן טוב לחזור על זה ושכמה ימי התרגלות יהיו יותר ממספיק עבורי
אם תעשה מה שהוא עשה, זה יתן לך להתחיל כמה רמות מעל שאר הסטודנטים שבאו ומקווים להבין הכל במהלך הסמסטר.

- לראות סרטונים של הקורסי מתמטיקה הראשונים (יש צנזור, יש כמה של האונ' פתוחה לדעתי) ולהבין את העקרונות זה הדבר טוב שתוכל לתת לעצמך לדעתי.
עוברים שם על כל הבסיס בהתחלה (ומהר מאוד משנים כיוון לנושאים קשים יותר), ככה שאתה לא צריך איזה משהו לפני זה..

- טיפ טוב יהיה לארגן לעצמך את החיים מעכשיו ככה שאתה לומד שעה-שעתיים לפחות ביום בשעות קבועות.
לרוב הסטודנטים שאני מכיר (ולי) הדבר הקשה ביותר בלהתחיל את התואר, הוא להתרגל לזה שצריך ללמוד יותר ממה שאי פעם למדת. עד שאתה מבין את זה עם שאר העומס שמפילים עלייך, פתאום מגיע המבחן ואתה נותן את המקסימום כדי לעבור. אם מראש עושים את זה בראש רציני יותר ויודעים מראש מול מה מתמודדים, הכל נהיה פשוט יותר, והציונים עוקבים איתך ביחד.

זאת דווקא הדעה הפופולרית, עד כמה שאני מכיר

זאת דווקא הדעה הפופולרית, עד כמה שאני מכיר
פופולריות זה משהו שמשתנה כל הזמן.
אני מכיר לפחות אוניברסיטה מובילה אחת שהקורס תיכנות הראשון בה הוא בפייתון.
אני מניח (זה ברור מאליו) שהאנשים שהחליטו על זה, חושבים אחרת.

לי אין דעה נחרצת בנושא, אבל לא ראיתי מישהו שלמד בשפה כלשהי ונהיה לו איזה קיר פסיכולוגי להתפתח לשפות/טכנולוגיות פחות/יותר עיליות.
היא דווקא נותנת יותר תחושה של "תאכלס" למתכנת המתחיל.
כמו שמלמדים היום ילדים בגיל היסודי שפות תיכנות מתאימות לאבסטרקציה שהם מוכנים אליה. אין סיבה לתת להם לשחק עם פוינטרים, זה רק יוריד להם מהכיף והמוטיבציה.

פופולריות זה משהו שמשתנה כל הזמן.
אני מכיר לפחות אוניברסיטה מובילה אחת שהקורס תיכנות הראשון בה הוא בפייתון.
אני מניח (זה ברור מאליו) שהאנשים שהחליטו על זה, חושבים אחרת.

לי אין דעה נחרצת בנושא, אבל לא ראיתי מישהו שלמד בשפה כלשהי ונהיה לו איזה קיר פסיכולוגי להתפתח לשפות/טכנולוגיות פחות/יותר עיליות.
היא דווקא נותנת יותר תחושה של "תאכלס" למתכנת המתחיל.
כמו שמלמדים היום ילדים בגיל היסודי שפות תיכנות מתאימות לאבסטרקציה שהם מוכנים אליה. אין סיבה לתת להם לשחק עם פוינטרים, זה רק יוריד להם מהכיף והמוטיבציה.
מסכים
השפה הראשונה שלמדתי היתה Pascal
אבל היא שימשה לרוב כדי להסביר את כל הדברים מסביב וליישם אותם
עשור אחרי באותו ה"מוסד" לימדו .Net, מה שנקרא היום C#

אני חושב שזה פחות משנה באיזו שפה משתמשים ללימוד העקרונות

*מניסיוני בלבד*

תלמד c את הבסיס (משתנים, תנאים, לולאות, מערכים,מצביעים, מערכים דו מימדיים, רקורסיות, כל מה שבאיזור הזה)

מבחינת מתמטיקה חפש באינטרנט בחינם חומר (לא באמת משנה מאיפה) על חדווא 1/אינפי 1, אלגברה לינארית, מתמטיקה דיסקרטית/בדידה
(תלוי גם בקורסים שאתה לוקח)
ותלמד לפחות קצת מההתחלה של כל אחד ואיפה שיותר קשה לך שם תיתן יותר פוש

בהצלחה

אם הכל ילך כשורה אני כנראה אתחיל ללמוד במרץ הקרוב.
יש לי קצת זמן פנוי בחודשים עד תחילת הלימודים ואני אשמח אם אנשים ישתפו מניסיון איך כדאי להכין את עצמי כדי לקבל קצת פחות שוק בהתחלה. אני עושה כרגע קורס פייתון בקמפוס, ללמוד איך ללמוד בקורסרה.
אני יותר מעשור אחרי התיכון אז קורס מומלץ לרענן את המוח עם מתמטיקה גם הולך.
בהצלחה!
איפה תלמד?
פייתון לא שפה טובה להתחיל כמו שאמרו והסבירו לפני אבל זה לא נורא. לא מזיק להבין טוב את הרעיון של פונקציות, משתנים ולולאות. אח"כ תצלול פנימה בשפה הבאה שתלמד.

כן הבנתי ששפות אחרות מתקשרות באופן יותר ישיר עם המחשב פחות מתווכים ולכן צריך להבין יותר לעומק (אם אני מגדיר את זה נכון).
אם לא יהיו הפתעות (מחכה לציון פסיכו' ולסכם הנדרש) כנראה שבטכניון כי יש להם מסלול שמתחיל במרץ אני חושב שלתל אביב אין אחד כזה.

אל תלמד כלום. תנצל את הזמן כדי לנוח ולטעון מצברים, אתה תלמד כבר מספיק במהלך התואר...

הטייק שלי, אולי תקח מספרייה כמה ספרים של בני גורן ותתחיל לרענן היטב את כישורי המתמטיקה! לא שאני איזה גאון, אבל כל מה שבא לי אחרי המתמטיקה בתואר היה בריזה קלילה לעומת הסיוט המתקרא בשם ״שנה א׳״.
גם תבין קצת פרופורציות איפה אתה נמצא: 30% מהסטודנטים שיתחילו איתך את הלימודים לא יסיימו. ומתוכם, 90% הולכים לגמור את הדרך בשנה א׳ בגלל המתמטיקה. זו לא גזירת גורל, פשוט צריך להבין מול מה אתה עומד.
משוואות טריגונומטריות ולוגריתמיות, מספרים מרוכבים, כללים אלגבריים, גזירה ואינטגרציה... אלה דברים שבוודאות יעזרו לך, אם תבוא איתם מהבית.

לא הייתי מתעסק בשפות תכנות יותר מדי בשלב הזה.

עוד משהו שאפשר לעשות היום שיעזור לך בלימודים - תתחיל לחסוך כבר מעכשיו הרבה כסף. לי לפחות, קשיים פיננסיים (בייחוד בשלב הקריטי של תחילת התואר) מאוד פגעו בלימודים. קשה לי לשים תג מחיר על האובדן הכלכלי ועוגמת הנפש... אבל יש לך זמן עד מרץ - אז RABOTA...

הטייק שלי, אולי תקח מספרייה כמה ספרים של בני גורן ותתחיל לרענן היטב את כישורי המתמטיקה! לא שאני איזה גאון, אבל כל מה שבא לי אחרי המתמטיקה בתואר היה בריזה קלילה לעומת הסיוט המתקרא בשם ״שנה א׳״.
גם תבין קצת פרופורציות איפה אתה נמצא: 30% מהסטודנטים שיתחילו איתך את הלימודים לא יסיימו. ומתוכם, 90% הולכים לגמור את הדרך בשנה א׳ בגלל המתמטיקה. זו לא גזירת גורל, פשוט צריך להבין מול מה אתה עומד.
משוואות טריגונומטריות ולוגריתמיות, מספרים מרוכבים, כללים אלגבריים, גזירה ואינטגרציה... אלה דברים שבוודאות יעזרו לך, אם תבוא איתם מהבית.

לא הייתי מתעסק בשפות תכנות יותר מדי בשלב הזה.

עוד משהו שאפשר לעשות היום שיעזור לך בלימודים - תתחיל לחסוך כבר מעכשיו הרבה כסף. לי לפחות, קשיים פיננסיים (בייחוד בשלב הקריטי של תחילת התואר) מאוד פגעו בלימודים. קשה לי לשים תג מחיר על האובדן הכלכלי ועוגמת הנפש... אבל יש לך זמן עד מרץ - אז RABOTA...
נכון לחוויה הלימודית שלי, וכנראה משקף לאוניברסיטה העברית, מתמטיקה של תיכון לא ממש תעזור לך. הסגנון לימודים והצורה שבה מסתכלים על דברים לא מתאימה. בתיכון החשיבה טכנית מידי.

קח ספרים של האוניברסיטה הפתוחה ותרביץ מתמטיקה מתמטיקה מתמטיקה.
כל קורס שתספיק לסיים לפני הלימודים זה פחות לחץ אח"כ.
כל השאר (תכנות) זה בונוס. בכל מקרה אל תתחיל מפייתון. זה שפה קלה מדי.

נכון לחוויה הלימודית שלי, וכנראה משקף לאוניברסיטה העברית, מתמטיקה של תיכון לא ממש תעזור לך. הסגנון לימודים והצורה שבה מסתכלים על דברים לא מתאימה. בתיכון החשיבה טכנית מידי.
המתמטיקה של האקדמיה זה לא קסמים. בלי טכניקה, אין בכלל על מה לדבר. המתמטיקה של התיכון אלה רק הכלים הבסיסיים.
התגובה שלך זה כמו להגיד: ״חשבון של ילדים בכיתה א׳ זה בכלל לא כמו מה שעושים בתיכון. החשיבה שונה לגמרי״. כן, אבל אם אתה לא יודע אפילו את האריתמטיקה הזאת - אין לך בכלל מה להיכנס בשערים של תיכון...

אם לא יהיו הפתעות (מחכה לציון פסיכו' ולסכם הנדרש) כנראה שבטכניון כי יש להם מסלול שמתחיל במרץ אני חושב שלתל אביב אין אחד כזה.
יש כמעט לכל המסלולים (חוץ ממסלולים ספציפיים עם ממש קצת אנשים).
אם אתה עושה רק מדמח, בטוח יש.

גם אני צפיתי בקורס לפני מספר שנים, הדרך שהמרצה מעבירה אותו היא נחמדה מאוד אך עדיין לא הצלחתי להפיק ממנו כלכך הרבה תועלת.

האם יש לך עצם לזרוק לי בהקשר זה? אולי מישהו סיכם את הקורס או ייצר לעצמו איזה לוח גאנט בסיסי שמסייע ליישם את עקרונות הקורס?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
הנולד הכנה לפסיכומטרי בחינם? כן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 39
Et1 הכנה לתואר ראשון התפתחות אישית 20
C הצעות לאוכל ללא הכנה או שממש פשוט? אוף טופיק 16
י.ג הכנה ליום סגריר - איך להכין את החסכונות לטווח ארוך לפרוץ משבר פיננסי שוק ההון 97
maverick עזרה| הכנה למבחני מיון לקבלה לעבודה התפתחות אישית 16
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
א שתי שאלות בסיסיות לקראת פתיחת חשבון בניירות ערך שוק ההון 5
N מס' שאלות לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 59
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
M הכנות לקראת הורדת ריבית שוק ההון 9
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
K הנזלת מניות לקראת משכנתה של דירת הגרלה שוק ההון 3
צ חשבון בנק משותף - זוג לקראת חתונה צרכנות פיננסית 7
י השקעה דולרית לקראת רילוקיישן שוק ההון 2
מ לקראת משבר חוקתי פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
פיטר גריפין שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
ר מצב השוק לקראת 2023 שוק ההון 30
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
J דיווח מאמצע מסע - לקראת גיל 50 יומני מסע אישיים 31
ט שקשוק מפחד לקראת כניסה לשוק ההון בסכום גבוה שוק ההון 62
סנופקין לקראת רכישה של דירה חדשה: סעיף מהיזם - איסור על מכירת הדירה עד מסירת המפתח נדל"ן 3
freakazoid התייעצות לגבי קרן סל בנקים ישראל\ארה"ב לקראת עליית המדד שוק ההון 1
פ פעולות לקראת סגירה של חשבון בנק צרכנות פיננסית 9
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
ד נזילה בדירה שכורה לקראת תמ"א - בעל דירה לא מתקן אוף טופיק 28
H צ'ק ליסט לקראת רילוקיישן אוף טופיק 68
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
ס צומת דרכים לקראת משבר גיל 30 יומני מסע אישיים 2
stamEhad ייעוץ פיננסי לקראת פרישה של אימי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א חיסכון לקראת הפנסיה מגיל 20 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עצה עבור משקיע בתולי לקראת כניסה ראשונה לשוק ההון שוק ההון 6
S תכנון לקראת משכנתא צרכנות פיננסית 3
A תיק השקעות לקראת רילוקיישן שוק ההון 6
קירכהוף משבר המשכנתאות בישראל -האם אנחנו לקראת משבר סאב פריים אוף טופיק 5
לאונל אפשרויות להפקדה בקרן השתלמות לקראת סוף השנה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ ניוד פנסיה לקראת פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
Y משקיע מתחיל לקראת גיוס שוק ההון 22
צ בן 23, לקראת לימודים יומני מסע אישיים 5
A חייל משוחרר לקראת עבודה ראשונה התפתחות אישית 23
י חייל לקראת תיק השקעות ראשון שוק ההון 17

נושאים דומים