• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הייטיקיסט מתחיל

אני נמצא בסיטואציה מאוד דומה לשלך, מתחיל בהייטק, בן 23 עם 360 אש"ח נזילים ועוד 47 אש"ח בקה"ש.
אני יודע שיש לי עשרות שנים קדימה אז אצלי 100% מניות (מתוך הכסף שמושקע בבורסא, בניגוד להשקעות אלטרנטיבות).
מקדם הביטחון שלי הוא לא יותר מחודשיים, אני חושב שלהשאיר כסף בעו"ש, בנקודת המבט שלי זה בזבוז.
100 אש"ח יאבדו 4,400 שקל כל שנה, מזומן זה השקעה בעלת סיכון בפני עצמה.
רק חודשיים?? אתה לא מודאג מה יקרה אם תאבד חלילה את עבודתך?( לא דבר נדיר שקורה לאחרונה לצערנו בהייטק)

רק חודשיים?? אתה לא מודאג מה יקרה אם תאבד חלילה את עבודתך?( לא דבר נדיר שקורה לאחרונה לצערנו בהייטק)
המצב כיום מאוד קל לעובדי הייטק, הכתבות נוטות להציג רק את התמונה ההפוכה. קיצצו אצלנו 10% מהעובדים לפני מספר שבועות, כל אחד מהעובדים בחברה הוצף בעשרות הודעות בכל פלטפורמה אפשרית, כולל שיחות לנייד (לא ידוע איך קיבלו את המספר). לפי דעתי חודשיים זה יותר ממספיק זמן למצוא עבודה חלופית בשוק של היום.

שמירת מרחב בטחון גדול מידי היא עניין שמביא נוחות אך בא על דברים אחרים, נניח שהתשואה השנתית של קרנות מחכות עולם היא 7%, ביחד עם האינפלציה אדם שמשאיר 100 אש"ח בעו"ש "מפסיד" כ4.4+7=11.4 אש"ח בשנה.

מעבר לכך קרנות סל וקרנות מחכות בדר"כ נזילות להפליא, כמובן שכשהשוק בנפילה יהיה קשה לממש את ההפסדים, במקרה בו גם השוק בנפילה עד כדי כך משמעותית שלא אוכל להנזיל אף אחת מההשקעות שלי (זהב לדוגמא נוטה לעלות כנגד הדולר) וגם פוטרתי וגם לא מצאתי עבודה תוך מספר חודשים, אז זה אכן מצב דביק.

בכל מקרה סכום הצבירה שלי נמוכה יחסית, אני מאוד מנסה להכניס מקסימום מזומן לאפיקי השקעות כדי לתת לריבית דריבית לעשות את עבודתה בכמה עשרות שנים הבאות, גם אם לפעמים זה בא על חשבון השינה שלי בלילה, אפשר להגיד שזהו הrisk tolerance שלי.

המצב כיום מאוד קל לעובדי הייטק, הכתבות נוטות להציג רק את התמונה ההפוכה. קיצצו אצלנו 10% מהעובדים לפני מספר שבועות, כל אחד מהעובדים בחברה הוצף בעשרות הודעות בכל פלטפורמה אפשרית, כולל שיחות לנייד (לא ידוע איך קיבלו את המספר). לפי דעתי חודשיים זה יותר ממספיק זמן למצוא עבודה חלופית בשוק של היום.

שמירת מרחב בטחון גדול מידי היא עניין שמביא נוחות אך בא על דברים אחרים, נניח שהתשואה השנתית של קרנות מחכות עולם היא 7%, ביחד עם האינפלציה אדם שמשאיר 100 אש"ח בעו"ש "מפסיד" כ4.4+7=11.4 אש"ח בשנה.

מעבר לכך קרנות סל וקרנות מחכות בדר"כ נזילות להפליא, כמובן שכשהשוק בנפילה יהיה קשה לממש את ההפסדים, במקרה בו גם השוק בנפילה עד כדי כך משמעותית שלא אוכל להנזיל אף אחת מההשקעות שלי (זהב לדוגמא נוטה לעלות כנגד הדולר) וגם פוטרתי וגם לא מצאתי עבודה תוך מספר חודשים, אז זה אכן מצב דביק.

בכל מקרה סכום הצבירה שלי נמוכה יחסית, אני מאוד מנסה להכניס מקסימום מזומן לאפיקי השקעות כדי לתת לריבית דריבית לעשות את עבודתה בכמה עשרות שנים הבאות, גם אם לפעמים זה בא על חשבון השינה שלי בלילה, אפשר להגיד שזהו הrisk tolerance שלי.
מעניין מאוד, תודה רבה על השיתוף! מתוך סקרנות מה היעד שלך? או שאין כזה בינתיים?

מעניין מאוד, תודה רבה על השיתוף! מתוך סקרנות מה היעד שלך? או שאין כזה בינתיים?
סליחה על הדיליי, בדומה לך אני רוצה לפרוש משוק העבודה בעיקר, יש לי הרבה מאוד דברים שתמיד הייתי רוצה לעשות, ועבודה במשרה מלאה לא תאפשר אותם.

סליחה על הדיליי, בדומה לך אני רוצה לפרוש משוק העבודה בעיקר, יש לי הרבה מאוד דברים שתמיד הייתי רוצה לעשות, ועבודה במשרה מלאה לא תאפשר אותם.
הייתי שמח לדבר איתך יותר ולהתייעץ קצת בפרטי. יש דרך להחליף דרך התקשרות כלשהי?

רק בשביל הסדר הטוב ולמנוע הטעיות (לא מכוונות כמובן!), ה7% שעליהם מדברים הם בד"כ נומינלי (נדיר למצוא מישהו שטוען שיש תשואה של 7% ריאלי במחקה עולם, אני חושב), לכן מי שמשאיר בעו"ש לא מפסיד 7 + 4.4 אלא "רק" 7.

רק בשביל הסדר הטוב ולמנוע הטעיות (לא מכוונות כמובן!), ה7% שעליהם מדברים הם בד"כ נומינלי (נדיר למצוא מישהו שטוען שיש תשואה של 7% ריאלי במחקה עולם, אני חושב), לכן מי שמשאיר בעו"ש לא מפסיד 7 + 4.4 אלא "רק" 7.
תוכל להסביר את כוונתך?
התשואה הריאלית היא תשואה בניכוי אינפלציה, ונומינלית ללא ניכוי, נכון?

תוכל להסביר את כוונתך?
התשואה הריאלית היא תשואה בניכוי אינפלציה, ונומינלית ללא ניכוי, נכון?
כן. למיטב הבנתי כשאנשים אומרים שקרן מחקה עושה 7%, הם מתכוונים 7% נומינלי, דהיינו 100 שקלים שהושקעו בקרן הופכים ל107 שקלים אחרי שנה.
אם היתה אינפלציה של 4.4% בשנה הזו, אז 107 השקלים שיש לך בסוף השנה שווים כמו ~102.5 שקלים בתחילת השנה.
לעומת זאת אדם שלא השקיע, יש לו בסוף השנה 100 שקלים ששווים כמו 95.6 שקלים בתחילת השנה.

ההפרש בין כוח הקניה של 2 האנשים הללו הוא 7%, שזו בדיוק התשואה הנומינלית של ההשקעה (כיוון שמי שהחזיק בעו"ש השיא תשואה נומינלית של 0%).

לכן להגיד שמי ששמר בעו"ש כסף הפסיד 7+4.4 = 11.4% לעומת מי שהשקיע בקרן מחקה זו טעות, אלא אם הוא התכוון להניח ש7% זו תשואה ריאלית, כלומר כבר בניכוי האינפלציה, שזו אמירה חריגה ממה שאני מכיר.

היית מגיב את אותה התגובה גם אם פות"ש היה כותב שהוא רוצה להביא ילדים בעתיד?
"אתה" זה בעצם "אתם". אנחנו לא אותו אחד

לפני שאתייחס, רוצה לתקן את התגובה שלך?

היית מגיב את אותה התגובה גם אם פות"ש היה כותב שהוא רוצה להביא ילדים בעתיד?
מתוך 100 אנשים שהצהירו שרוצים להביא ילדים למעלה מ99 עושים זאת.
מתוך אלו שהצהירו להפך (לנצח) כנראה אחוז המיישמים הוא נמוך בהרבה.

ההחזר השנתי הנומינלי של s&p500 ב30 שנים האחרונות היה 9.89%, ההחזר הריאלי (צמוד מדד) הוא 7.31%

אני מסכים שאכן ההחזרים בשנים האחרונות נמוכים יותר, אגב ההחזר הסופי משמעותית יותר נמוך, בנוסף למס של האינפלציה, יש גם דמי ניהול, דמי נאמן, turnover rate שמתגלגל מקרן (פטורה ממס) ישירות אליך, עמלות קנייה/מכירה וכמובן מס שבח הון.

ההחזר השנתי הנומינלי של s&p500 ב30 שנים האחרונות היה 9.89%, ההחזר הריאלי (צמוד מדד) הוא 7.31%

אני מסכים שאכן ההחזרים בשנים האחרונות נמוכים יותר, אגב ההחזר הסופי משמעותית יותר נמוך, בנוסף למס של האינפלציה, יש גם דמי ניהול, דמי נאמן, turnover rate שמתגלגל מקרן (פטורה ממס) ישירות אליך, עמלות קנייה/מכירה וכמובן מס שבח הון.
אולי אני טועה לגבי הנתונים אם ככה :)

נדמה לי שאלו נתונים דולריים. הנתון השקלי כנראה שונה.

מתחילות להיות אופציות נחמדות בשוק האגח
המון בהצלחה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 23
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
amit הקמפיין מתחיל ,ריבית המשכנתא נדל"ן 22
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
מ התייעצות של מתחיל יומני מסע אישיים 12
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
A מתחיל בשוק ההון שוק ההון 3
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
נ גן עדן אקולוגי או אסון כלכלי, מתחיל בשוק ההון ומבקש עצה יומני מסע אישיים 11