• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המסע שלי לשקט מתחיל מאפס

• פותח הנושא 2012
  • פורסם בתאריך

2012

משתמש רשום
דירוג
4
לפעמים לדעת ולא לעשות, גרוע יותר מלא לדעת בכלל.

אני נהנה לכתוב, הרבה זמן שרציתי פינה לכתוב בה ולתעד את התהליך האישי והפיננסי שלי, עד שנתקלתי בפורום ובבלוג הזה לפני כשבוע.

אני מגיע ממשפחה אמידה, כששואלים אותי "תגדיר אמידה" אני עונה בפשטות שאנחנו לא חייבים כסף לאף אחד. אנחנו חיים בוילה במושב לא תלויים במשכנתא או בשכירות, אין לנו הלוואות או חובות,
לא חסר לנו כלום. אבל ב"אנחנו" אני מתכוון להוריי.

אני בן 22 וחצי הבכור מתוך שלושה וכולנו גרים איתם בבית. ההורים שלי לא נולדו ככה הם הגיעו ממקום נמוך, עבדו קשה מאוד כל החיים שלהם ועברו לא מעט גלגולים כדי להגיע למקום שהם נמצאים בו.
הם אינם משקיעים את כספם אך דבר הוביל לדבר ואני כבר 12 שנה חי כאן בבועה במושב בלי דאגות, ילד שמנת.
אך הבועה בסוף תתפוצץ והשמנת תגמר לולא אתחיל לעבוד למען חירותי.

היום אני במקום טוב אך יודע שזה לא לנצח, אני לא רוצה לשעבד את עצמי בעתיד לחשבונות, למשכנתא ל20 שנה, לעושק בלי סיבה, לעבודה של 9-5 5 ימים בשבוע ושחיקת מחייה שמדוברת כבר מאז שאני זוכר את עצמי.
זה מפחיד, לדעת שמשכורת זה לא מספיק גם אם אתה מרוויח יפה, שאתה יכול לעבוד קשה אך מישהו אחר יעבוד פחות ויעשה יותר. ההשוואה לאחרים למרות שהמלחמה תמיד עם עצמך.
לדעת שאתה לא יודע. במיוחד בגיל שכל כך הרבה דברים משתנים וקשה לאמוד תוכנית מסודרת לאיפה תהייה עוד 5 שנים ואיך תגיע לשם.

המטרה : בסביבות גיל 30 להיות יציב כלכלית, בעל דירה משלי, לא תלוי במשכנתא או בשכירות.
מרגיש קצת לא ריאלי לכתוב דבר כזה, אך זה מה שבאמת אני רוצה. 4 קירות לקרוא להם שלי.

אין לדעת מה ייקרה עוד 8/10 שנים כנראה שמחירי הדיור ימשיכו לעלות אולי ארצה להתחתן אולי ילדים, אך כרגע אני לא מתכנן כלום, רק מתכנן לעתיד.

מצב כספי :
אני בשוק העבודה כבר 3 שנים החלפתי 3 עבודות המידע רלוונטי להיום -
עובד כשכיר, מכירות.

משכורת ממוצעת 8. (תלוי חודש)
הוצאות ממוצעות 1000- 1500. (הוצאות על פנאי / בידור / מזון.)
הפרשה 3000 לחשבון מסחר. (כרגע נגמרה הוראת הקבע)

עו"ש 75,000 ש"ח נזיל.
100,000 ש"ח חשבון מסחר עצמאי IBI חייב מס מושקע ISHARES SNP500
קרן פנסיה מיטב דש מחקה מדד SNP 500 100%

כרגע מה שחשבתי לעשות זה להמשיך להפריש 3000 בחודש לחשבון העצמאי.
להעביר הפקדה של 60000 + 1500 בחודש לקרן השתלמות חדשה כדי לא לשלם מס אם ארצה לפתוח אותה באזור גיל 30 לרכישת דירה.

הידע הפיננסי שלי מאוד מצומצם אני לומד את הכל מאפס וזה קשה לי.
מצד אחד מדדים נהדרים לטווח הארוך אבל טווח ארוך בהשקעות הוא 15 שנה פלוס (?)
אם אשקיע במדדים לטווח של 5-10 שנים לא אשיג תשואה טובה לצורך העניין בתוך קרן השתלמות.
אני מחפש כלים שיעזרו לי למקסם את הכסף שלי לטווח של כ10 שנים.
אני לא מפחד מסיכונים אני יודע שהגלגל תמיד מסתובב. אני לא בהכרח מחפש רק להשקיע עצמאית על אף שתמיד זה יהיה עדיף מבחינת דמי ניהול. אני פתוח ללמידה.
את הכסף שהשקעתי בIBI הוא מבחינתי לא קיים, אני לא נוגע בו לא משנה מה. זה לעוד 20- 25 שנה.

אשמח לקבל המלצות לספרים טובים בתחום, קראתי רק את "אבא עשיר אבא עני" והוא היה טוב.
כרגע אני חוקר יותר על הקרן השתלמות.
אשמח לחוות דעת ופידבקים מניסיונכם.

לפעמים לדעת ולא לעשות, גרוע יותר מלא לדעת בכלל.

אני נהנה לכתוב, הרבה זמן שרציתי פינה לכתוב בה ולתעד את התהליך האישי והפיננסי שלי, עד שנתקלתי בפורום ובבלוג הזה לפני כשבוע.

אני מגיע ממשפחה אמידה, כששואלים אותי "תגדיר אמידה" אני עונה בפשטות שאנחנו לא חייבים כסף לאף אחד. אנחנו חיים בוילה במושב לא תלויים במשכנתא או בשכירות, אין לנו הלוואות או חובות,
לא חסר לנו כלום. אבל ב"אנחנו" אני מתכוון להוריי.

אני בן 22 וחצי הבכור מתוך שלושה וכולנו גרים איתם בבית. ההורים שלי לא נולדו ככה הם הגיעו ממקום נמוך, עבדו קשה מאוד כל החיים שלהם ועברו לא מעט גלגולים כדי להגיע למקום שהם נמצאים בו.
הם אינם משקיעים את כספם אך דבר הוביל לדבר ואני כבר 12 שנה חי כאן בבועה במושב בלי דאגות, ילד שמנת.

היום אני במקום טוב אך יודע שזה לא לנצח, אני לא רוצה לשעבד את עצמי בעתיד לחשבונות, למשכנתא ל20 שנה, לעושק בלי סיבה, לעבודה של 9-5 5 ימים בשבוע ושחיקת מחייה שמדוברת כבר מאז שאני זוכר את עצמי.
זה מפחיד, לדעת שמשכורת זה לא מספיק גם אם אתה מרוויח יפה, שאתה יכול לעבוד קשה אך מישהו אחר יעבוד פחות ויעשה יותר. ההשוואה לאחרים למרות שהמלחמה תמיד עם עצמך.
לדעת שאתה לא יודע. במיוחד בגיל שכל כך הרבה דברים משתנים וקשה לאמוד תוכנית מסודרת לאיפה תהייה עוד 5 שנים ואיך תגיע לשם.

המטרה : בסביבות גיל 30 להיות יציב כלכלית, בעל דירה משלי, לא תלוי במשכנתא או בשכירות.
מרגיש קצת לא ריאלי לכתוב דבר כזה, אך זה מה שבאמת אני רוצה. 4 קירות לקרוא להם שלי.

אין לדעת מה ייקרה עוד 8/10 שנים כנראה שמחירי הדיור ימשיכו לעלות אולי ארצה להתחתן אולי ילדים, אך כרגע אני לא מתכנן כלום, רק מתכנן לעתיד.

מצב כספי :
אני בשוק העבודה כבר 3 שנים החלפתי 3 עבודות המידע רלוונטי להיום -
עובד כשכיר, מכירות.

משכורת ממוצעת 8. (תלוי חודש)
הוצאות ממוצעות 1000- 1500. (הוצאות על פנאי / בידור / מזון.)
הפרשה 3000 לחשבון מסחר. (כרגע נגמרה הוראת הקבע)

עו"ש 75,000 ש"ח נזיל.
100,000 ש"ח חשבון מסחר עצמאי IBI חייב מס מושקע ISHARES SNP500
קרן פנסיה מיטב דש מחקה מדד SNP 500 100%

כרגע מה שחשבתי לעשות זה להמשיך להפריש 3000 בחודש לחשבון העצמאי.
להעביר הפקדה של 60000 + 1500 בחודש לקרן השתלמות חדשה כדי לא לשלם מס אם ארצה לפתוח אותה באזור גיל 30 לרכישת דירה.

הידע הפיננסי שלי מאוד מצומצם אני לומד את הכל מאפס וזה קשה לי.
מצד אחד מדדים נהדרים לטווח הארוך אבל טווח ארוך בהשקעות הוא 15 שנה פלוס (?)
אם אשקיע במדדים לטווח של 5-10 שנים לא אשיג תשואה טובה לצורך העניין בתוך קרן השתלמות.
אני מחפש כלים שיעזרו לי למקסם את הכסף שלי לטווח של כ10 שנים.
אני לא מפחד מסיכונים אני יודע שהגלגל תמיד מסתובב. אני לא בהכרח מחפש רק להשקיע עצמאית על אף שתמיד זה יהיה עדיף מבחינת דמי ניהול. אני פתוח ללמידה.
את הכסף שהשקעתי בIBI הוא מבחינתי לא קיים, אני לא נוגע בו לא משנה מה. זה לעוד 20- 25 שנה.

אשמח לקבל המלצות לספרים טובים בתחום, קראתי רק את "אבא עשיר אבא עני" והוא היה טוב.
כרגע אני חוקר יותר על הקרן השתלמות.
אשמח לחוות דעת ופידבקים מניסיונכם.
מה שעשית עד עכשיו נשמע מעולה לגילך. תמשיך לחסוך באגרסיביות אם זה מתאים לך. בעוד עשור סיכוי גבוה מאוד שהתשואה שלך על הכסף תהי חיובית. ואם המטרה שלך לקנות דירה, אז מקסימום במידה ובדיוק תהיה נפילה אז תמשוך עוד כמה שנים עד ההתאוששות. אני מניח שבשלב הזה כבר תהיה בת זוג אם אתה בעניין, ואז בתקווה גם היא תביא הון משלה, וזה יהיה יותר קל. גם תוכלו להחליט ביחד היכן המקום האופטימלי מבחינתכם לגור.
בהצלחה
לא ייעוץ לא המלצה

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא.

נשמע שאתה בכיוון הנכון. אתה בהחלט במקום הנכון. תמשיך בקריאה של הבלוג, תעמיק, תנסה ליישם בחייך את מה שאתה לומד ותאמץ לך עקרונות שאתה מרגיש שהם נכונים לך.

אני מאד נהנית להאזין לאודיבל
Against the gods
the Aristotle way
meditations

יש פוסט רשימת ספרים מומלצים ואפילו יש כאן כמה שרשורים בנושא.

בהצלחה.

היום אני במקום טוב אך יודע שזה לא לנצח,
מה שנקרא, אתה במצב יותר טוב באחוז דו ספרתי מהאוכלוסיה בארץ.
זה טוב שאתה לא שאנן, ואין שום דבר רע בזה שבילית את הילדות בלי דאגות.
נראה שאתה כבר עובד למען חירותך, ואתה במקום נוח כרגע אצל ההורים, ככה שזה אחלה.

חשבת ללמוד משהו בתקופה הנוכחית שאתה לא חייב לעבוד בשביל לשרוד? ללמוד משהו עכשיו יכול לתת לך כלים כדי להרוויח יותר בהמשך, ככה שזה יכול להשתלם. הכל תלוי מה תלמד, איפה ואיך.

בהצלחה

עבודה של 9-5 5 ימים בשבוע
רק לגבי זה, המלצה - אם אתה לא מרוצה במקצוע שלך, תחפש מקצוע שיגרום לך לרצות לקום כל בוקר מחדש ולעשות אותו.

Capture.PNG

בהצלחה, אתה בדרך הנכונה

ברוך הבא.

נשמע שאתה בכיוון הנכון. אתה בהחלט במקום הנכון. תמשיך בקריאה של הבלוג, תעמיק, תנסה ליישם בחייך את מה שאתה לומד ותאמץ לך עקרונות שאתה מרגיש שהם נכונים לך.

אני מאד נהנית להאזין לאודיבל
Against the gods
the Aristotle way
meditations

יש פוסט רשימת ספרים מומלצים ואפילו יש כאן כמה שרשורים בנושא.

בהצלחה.
היי תודה אני בהחלט אתן הזדמנות למה שהצעת

מה שנקרא, אתה במצב יותר טוב באחוז דו ספרתי מהאוכלוסיה בארץ.
זה טוב שאתה לא שאנן, ואין שום דבר רע בזה שבילית את הילדות בלי דאגות.
נראה שאתה כבר עובד למען חירותך, ואתה במקום נוח כרגע אצל ההורים, ככה שזה אחלה.

חשבת ללמוד משהו בתקופה הנוכחית שאתה לא חייב לעבוד בשביל לשרוד? ללמוד משהו עכשיו יכול לתת לך כלים כדי להרוויח יותר בהמשך, ככה שזה יכול להשתלם. הכל תלוי מה תלמד, איפה ואיך.

בהצלחה
הנושא של הלימודים הוא קצת בשטח אפור מבחינתי.
אמא ואבא שלי מאוד בעד ללמוד "מקצוע" משהו פרקטי שיבטיח לי שקט תעסוקתי.
אני אישית חושב שללמוד זה הכרחי בשביל ההתפתחות האישית שלך אבל קשה לי לראות את הקשר הישיר בין לימודים לבין שכר למעט לימוד מקצועות (עורך דין, רופא)
היות וגם הלימודים עצמם הם השקעה כספית אני קצת מהסס.

הנושא של הלימודים הוא קצת בשטח אפור מבחינתי.
אמא ואבא שלי מאוד בעד ללמוד "מקצוע" משהו פרקטי שיבטיח לי שקט תעסוקתי.
אני אישית חושב שללמוד זה הכרחי בשביל ההתפתחות האישית שלך אבל קשה לי לראות את הקשר הישיר בין לימודים לבין שכר למעט לימוד מקצועות (עורך דין, רופא)
היות וגם הלימודים עצמם הם השקעה כספית אני קצת מהסס.
אני מניח שכוונת המשורר אכן הייתה ללמוד ״מקצוע״ ולעבוד בו לאחר מכן.
דא גם ללימודי מדעי המחשב יש קורלציה ישירה לשכר לאחר התואר.
אני חושב שבמצבך, אין לך אופצית השקעה טובה יותר משוק ההון.

אישית הפוסט הפותח נשמע כמו העתקה של הרבה סיסמאות...
אבל לגבי...
אתה לא יכול להפקיד 60,000 מעכשיו לעכשיו בקרן השתלמות בלי לשלם מס בעתיד.
א. אתה צריך להיות במעמד עצמאי.
ב. יש גבול לכמה אפשר להפקיד בלי לשלם מס במעמד המשיכה...
אתה יכול להפקיד 60,000 לקופת גמל להשקעה.

מציע לך להתמקד בעולם התעסוקה, לקרוא להתעניין במה שאפשר לעשות.
זו התקופה הכי טובה להחליף עבודות בתחומים שונים רק כדי לראות מה יש ולקבל עוד מושג וכמובן לא ללמוד סתם תואר למגירה.

אישית הפוסט הפותח נשמע כמו העתקה של הרבה סיסמאות...
אבל לגבי...

אתה לא יכול להפקיד 60,000 מעכשיו לעכשיו בקרן השתלמות בלי לשלם מס בעתיד.
א. אתה צריך להיות במעמד עצמאי.
ב. יש גבול לכמה אפשר להפקיד בלי לשלם מס במעמד המשיכה...
אתה יכול להפקיד 60,000 לקופת גמל להשקעה.
תודה על הקישור. כשחשבתי בהתחלה על אפיקי השקעה לא מצאתי משהו משתלם יותר מלהשקיע עצמאית במדדים.
הרי בגמל להשקעה אני משלם דמי ניהול על אותה השקעה במדדים לא?

נכון, אתה משלם את הדמי ניהול בנוסף, אבל יש מי שרוצה להשתמש בזה בשביל פטור ממיסים וקצבה בעתיד.

סדר עדיפויות, לדעתי:
1. הגדלת ההכנסה.
2. צמצום הוצאות.
3. השקעה חכמה.

ההשפעה של הגדלת המשכורת היא, לפחות בשנים הקרובות, בסדרי גודל יותר גדולה מחסכון דמי ניהול או תשואה משופרת.

1. בהצלחה!

2. מוזמן להציץ ביומן שלי, צירפתי שם את 50 הספרים שקראתי בנושאים של השקעות/התפתחות אישית/פיננסים בשנתיים האחרונות.

3. תתמקד בלהגדיל הכנסות. הכפלה ואפילו שילוש שם המשכורת שלך חשובה בהרבה מהתשואה השנתית שלך בשנים הקרובות.

4. ועוד משהו קצת עצוב: כיוון שאתה יודע כמה עולה בית במושב, יהיה לך מאוד מאתגר להשיג רמת דיור כמו הוריך. בהיבט הזה, אתה עשוי לחשוב שרמת החיים של הדור שלך דווקא תרד. תלמד להכיר את עצמך - מה יותר חשוב לך, מה פחות חשוב, ממה אתה מפחד וכו' - הרפרנס החשוב באמת הוא איפה אתה נמצא לעומת היכן יכולת להיות.

5. אם יש לך דרך להיעזר בהוריך - לך על זה. אם למשל אפשר לבנות דירות/צימרים בשטח במושב תוכל להיעזר ולעזור, לצבור ניסיון ואפילו להרוויח על הדרך.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עידו ג המסע לנדל"ן נדל"ן 12
C דירה ראשונה להשקעה - תחילת המסע נדל"ן 11
ג המסע אל הלא נודע (22) יומני מסע אישיים 15
ג המסע המתמשך לחיים הטובים יומני מסע אישיים 6
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
R המסע שלי :) יומני מסע אישיים 7
wish המסע שלי לחירות ועצמאות יומני מסע אישיים 136
de dud המסע שלי - פרישה מוקדמת מנדלן גלובלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y המסע אל האתגר הבא בחיים התפתחות אישית 32
Tsachi01 לא מבין את יומני המסע פה אוף טופיק 180
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
סול יומן המסע של סול יומני מסע אישיים 35
סטארטר יומן המסע של סטארטר יומני מסע אישיים 22
S יומן המסע של Shabi יומני מסע אישיים 17
ג המסע שלי בן 25.5 - יומני מסע אישיים 34
לא חשוב שמות המסע שלי ללימוד Java התפתחות אישית 9
א אבן אחר אבן- המסע שלי יומני מסע אישיים 9
המהנדל המסע אל המליון השני יומני מסע אישיים 315
מוריה יומן המסע של מוריה יומני מסע אישיים 93
משה המסע שלי להקטין בכל חודש את ההוצאה השוטפת בעוד 100 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
ש רק מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 7
P יומן המסע שלי בן 26 יומני מסע אישיים 60
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
ש המסע שלי- משכירה לעצמאית יומני מסע אישיים 11
B צומת דרכים מפתיעה באמצע המסע יומני מסע אישיים 21
M היכרות: תחילת המסע והגדרת יעדים יומני מסע אישיים 8
א המסע של אספרסו יומני מסע אישיים 13
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
M המסע וההצלחה ב3 שנים האחרנות יומני מסע אישיים 42
S המסע שלי לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 15