• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

היגיון של בנקאים

אלון

משתמש רגיל
דירוג
190
בעצם זה מאוד הגיוני כשלפעמים נופלים על פראיירים שמתנדבים לתרום כסף לבנק בשביל הכיף שלהם.
פעם בכמה שנים יוצא לי להגיע לסניף הבנק שלי, הפעם זה היה כדי להאריך את חשבון הסטודנט הפטור מעמלות בזכות תעודת הסטודנט של אשתי.

בנקאית: אני רואה שהצטבר לך כאן סכום כסף, רוצה לסגור אותו בצד?
אני: לא תודה, בימים הקרובים אעביר את הסכום לתיק ההשקעות שלי.
בנקאית: אני רואה שמגיע לך לקבל הלוואה, אתה רוצה שנעביר לך?
אני: אם יש לי כסף בחשבון, למה אני צריך הלוואה?
בנקאית: התפקיד שלי זה לשאול את השאלה הזו.

נזכרתי במשפט המפורסם:
"בנקאי הוא איש שישאיל לך מטרייה כשהשמש זורחת וירצה אותה חזרה ברגע שיתחיל לרדת גשם" (מארק טוויין)

זה מצחיק, זה בדיוק קרה לי עם בית השקעות\חברת ביטוח כלשהי.
הוצאתי סכום מכובד (במאות אלפים), והתקשר אליי נציג:

נציג: למה אתה עוזב אותנו?
אני: כי אני הולך להשקיע את הכסף בעצמי.
נציג: יש משהו שאני יכול להציע לך בשביל שתישאר או לשכנע אותך איכשהו?
אני: לא.
נציג: אתה מעוניין אולי בהלוואה?
אני:
נציג:
אני:
לפי הסכום שהוצאתי ממך כרגע, אני נשמע לך כמו מישהו שצריך הלוואה?

אם הם ממשיכים לשאול שוב ושוב ושוב, זה אומר שפעם בכמה פעמים מישהו אומר כן.
יש גם את הסיפור המוזר על האדם שזכה בלוטו ב-8 מיליון ש"ח, הכסף שלו נכנס לפיקדון בריבית מזערית ובסוף הבנק נתן לו הלוואות בריבית 12%.
לא רוצה להישמע כמו הבכיינים שמתלוננים על הבנקים שדוחפים לאנשים תמימים הלוואות מיותרות אבל בכל זאת, "לפני עיוור לא תיתן מכשול".

אחת הסיבות שעברתי לבנק איגוד היא כי פועלים שיגעו אותי עם הלוואות. בינתיים לא מציקים לי (גם לא באתר)

מעולם הבנקאי לא התקשר אלי להציע לי הלוואה. מצד שני האימילים ופרסומים שאני מקבלת מהבנק על בסיס קבוע אכן מכילים את המילה הלואה באותיות קידוש לבנה אבל מעולם לא ראיתי בכך הצעה אישית אלא יותר כמו פרסומת לדברים שאני לא צורכת (כמו שלט חוצות לקוקה קולה או פיוזטי).
כנראה אני לא מרוויחה מספיק בשביל להיות מאותרת ע"י הבנק כמועמדת להלוואה :)

גועל נפש. כל פעם שאני נכנס לאתר של הבנק הצעה לקחת הלוואה זה הדבר הכי בולט שהוא מציג.

מתי יגיע היום שכל פרסום של הלוואה יבוא עם אזהרה ענקית של ״הלוואה גורמת לעוני ופוגעת בעתיד של הילדים שלך״ עם תמונות של אנשים גרים באוהלים, או גרוע מכך, מצ׳טטים עם החברים שלהם דרך נוקיה בריק.

מתי יגיע היום שכל פרסום של הלוואה יבוא עם אזהרה ענקית של ״הלוואה גורמת לעוני ופוגעת בעתיד של הילדים שלך״ עם תמונות של אנשים גרים באוהלים, או גרוע מכך, מצ׳טטים עם החברים שלהם דרך נוקיה בריק.
אתה מבין שהצעד הבא זה להדביק את השלטים הללו על מכוניות, בתי מלון, טיסות לחו"ל, מסעדות, ספא, קניונים...
נראה לי שבשלב מסויים יימאס לך מלראות את השלטים :)

חיכיתי לזה שמישהו יעלה פה את הדיון על קבוצת "באים לבנקאים", אז הנה הדעה שלי בנושא:
1) רקפת רוסק עמינח צודקת לפי דעתי בזה שהיא מבקשת צו הרחקה כנגד הקבוצה הנ"ל.
אם אני הייתי אבא ומישהו היה מגיע על מנת לשבש וליצור טראומה לילדים שלי במהלך אירוע בית ספרי, גם אני הייתי מוציא נגדו צו הרחקה.
2) התנהלות הבנקים בישראל כלפי חייבים היא פסולה מוסרית והיא חייבת להיפסק (זה שאני גם מתנגד ללקיחת חובות\הלוואות זה משהו אחר, אבל כבר דנתי בזה מספיק פה בפורום).
3) צורת המחאה של לבוא לבית של מישהו בשעות הערב ולצעוק לו במגפון, או לארוב בכביש ולצעוק לו היא לפי דעתי פסולה. יש שיטות אחרות על מנת לשנות את התנהלות הבנקים, לדוגמא: קניות מניות בבנק ולהשתתף באסיפות הכלליות ועל ידי כך לשנות את המערכת (הערה: 93.96% ממניות בנק לאומי מוחזקות על ידי הציבור http://www.globes.co.il/portal/instrument.aspx?instrumentid=501&mode=company).
4. נקודה נוספת שחשוב לי לומר אותה, קשה לי לקחת ברצינות קבוצה שמצהירה על עצמה ש "באנו לעשות בעיות, ולא לפתור אותן".

נערך לאחרונה ב:
אם הם ממשיכים לשאול שוב ושוב ושוב, זה אומר שפעם בכמה פעמים מישהו אומר כן.
יש גם את הסיפור המוזר על האדם שזכה בלוטו ב-8 מיליון ש"ח, הכסף שלו נכנס לפיקדון בריבית מזערית ובסוף הבנק נתן לו הלוואות בריבית 12%.
לא רוצה להישמע כמו הבכיינים שמתלוננים על הבנקים שדוחפים לאנשים תמימים הלוואות מיותרות אבל בכל זאת, "לפני עיוור לא תיתן מכשול".
מידי פעם מצלצלים אלי מלאומי כארד מסיבות שונות אבל חלק מהן מתחיל כך - "כלקוח מועדף וותיק מגיעה לך הנחה על הלוואה, לפי הנתונים שלנו אנחנו יכולים להעניק לך הלוואה של 50 אלף והסכום יופיע עוד היום בחשבון הבנק שלך..."
ברור שאף פעם לא הצליחו לשכנע אותי אבל,
לפני כ 6 חודשים צילצלו אלי עם הצעה מעניינת ומפתה.
הנציג אמר לי שיש להם מבצע ללקוחות מועדפים והם מוכנים לתת לי הלוואה של 5 אלף, 6 תשלומים, ללא ריבית.
זה היה מעט חשוד אז שאלתי ותיחקרתי ואכן כן, אמרתי שהשיחה מוקלטת, חזרנו על הפרטים.
זה היה ממש לפני הנסיעה שלי לפריז לבקר את הנכד ולכן הסכמתי וכך מימנתי ללא ריבית את הנסיעה.
החודש ירד תשלום אחרון ובאמת לא היו חיובים נוספים - ההלוואה היתה ללא ריבית וללא עמלות.
ההלואה הקטנה הזו מנעה ממני מלמכור משהו מהתיק.
לפעמים יש מזל, אבל אני חושב שזו מין מלכודת דבש ובקרוב אקבל מהם שיחות שיכנוע להלוואות נוספות...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם יש היגיון לא למשוך קצבה מהפנסיה מהשנייה בה זה אפשרי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
AsherV היגיון בריא פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 103
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M היגיון ברכישת מניה שמתחילה לעלות פוסטים מאיכות נמוכה 40
D היגיון בהשקעה במניות ריט ישראליות, אם בכלל שוק ההון 1
S יש היגיון כלכלי תשואתי לא להשקיע 100% מניות לטווח 20 שנים+? שוק ההון 55
Michel ביצוע מהלך משמעותי של הפקדה עצמאית בקרן פנסיה מקיפה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ש תכנית הDRIP של אינטראקטיב ישראל שוק ההון 1
yanosh34 עודף לא ברור של זיכוי לפי סעיף 45א מיסים 15
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה