• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הון צבור בפרישה מוקדמת

עם איזה הון צבור ליחיד אתם מתכוונים לפרוש ?

• 0-1,000,000

הצבעות: 2 1.8%
  • 1,000,000-,1,500,000

הצבעות: 6 5.5%
  • 1,500,000-2,000,000

הצבעות: 7 6.4%
  • 2,000,000-2,500,000

הצבעות: 12 10.9%
  • 2,500,000-3,000,000

הצבעות: 12 10.9%
  • 3,000,000-3,500,000

הצבעות: 13 11.8%
  • 3,500,000-4,000,000

הצבעות: 9 8.2%
  • 4,000,000-4,500,000

הצבעות: 8 7.3%
  • 4,500,000-5,000,000

הצבעות: 10 9.1%
  • 5,000,000 ומעלה

הצבעות: 31 28.2%

• סך הכל מצביעים
    110

shay levi

משתמש סולידי
דירוג
27
עם איזה הון צבור ליחיד בקרנות הפנסיה/קרנות השתלמות/חשבון השקעה ממוסה אתם מתכוונים לפרוש (לא כולל דירה בבעלות) ?
למיטב הבנתי מקריאת הבלוג, הסולידית פרשה עם מיליון וחצי כדי לקיים מחיה חודשית באיזור ה- 4,000 לחודש .

אם מביאים בחשבון קרנות פנסיה, מדובר על סכום שיהיה זמין בגיל בו כבר יש סיכוי טוב לקבל ירושה.
זה נושא שכולנו רוצים להדחיק ובוודאי אי אפשר לבנות על סכומים מדוייקים, אבל בעיני לא נכון להתעלם ממנו בשיקולים לטווח של שימוש בכספים פנסיוניים.

האם הכוונה לגיל פנסיה או לכל גיל לפני גיל הפנסיה בו אחסוך מספיק ?
הון צבור של 4 מיליון בקרנות הפנסיה נותן קצבה של 12K נטו בחודש, לא ? ואם מדברים על זוג אז 8 מיליון בפנסיה? ...לא סגור על החישובים.
באתר וובי יש אפשרות לראות מה יהיה ההון הצבור בגיל פרישה.
על מה זוג מוציא 24K נטו בפנסיה ? מעניין אם מישהו יודע להגיד איך משתנות ההוצאות בגיל מבוגר.

האם הכוונה לגיל פנסיה או לכל גיל לפני גיל הפנסיה בו אחסוך מספיק ?
הון צבור של 4 מיליון בקרנות הפנסיה נותן קצבה של 12K נטו בחודש, לא ? ואם מדברים על זוג אז 8 מיליון בפנסיה? ...לא סגור על החישובים.
באתר וובי יש אפשרות לראות מה יהיה ההון הצבור בגיל פרישה.
על מה זוג מוציא 24K נטו בפנסיה ? מעניין אם מישהו יודע להגיד איך משתנות ההוצאות בגיל מבוגר.

אם ניקח מקדם קצבה של 200 , אז הון צבור לדוגמא של 5 מיליון נותן קצבה חודשית של 25,000 ש"ח לאדם . על אותו עיקרון הון צבור של 4 מיליון מעניק קצבה של 20,000 לאדם בפרישה. זו מחיה ממש לא סולידית לסולידים.

למה לא?
ואם אמכור אותה ואשכור?
אתה טוען שבהון צבור יש לקחת בחשבון גם דירה בבעלות ?
האם חישבתם הון צבור בפרישה לפי כלל 300/400 ?
כלומר קצבה שאתם חיים איתה כפול נניח 350 ? @גרהם ?

אני משתדלת לפעול לפי 3% ואף פחות מזה - שואפת לשמור על מרווח בטחון כמה שיותר גדול.

יש לי כמה "דרגות" של הכנסות. חלקם משמשים לכיסוי הוצאות שוטפות (הכנסה מהשכרת דירה, הכנסה אקטיבית נמוכה שעדיין יש לי) ובחלקם אני לא נוגעת כרגע (מניות, דיבידנדים, קרנות השתלמות, ובעתיד פנסיה וכו'). בגלל שאני "פרשתי" ואני חווה את זה ביומיום ורואה את זה בגיליון הכנסות והוצאות, זה הרבה יותר אינטואיטיבי מאשר כשזה היה רק בתיאוריה.

לגבי דירה:
אם הדירה היא בבעלותך, זה הון שלך בצורת דירה. אם אחוז ממנה בבעלותך, שוב, זה הון שלך בצורת חלק יחסי של דירה. אז כן, בטח שזה נחשב. מי שיש לו דירה יכול לגור בה ולא חייב לשלם שכירות, או יכול למכור ולהשקיע אחרת את הכסף, או לקבל הכנסה משכירות.

האם חישבתם הון צבור בפרישה לפי כלל 300/400 ?
כלומר קצבה שאתם חיים איתה כפול נניח 350 ? @גרהם ?
כפי שעלו לך מעלי, אכן צריך לכלול את הדירה בהון, אבל מצד שני צריך גם לכלול את דמי השכירות (או השכירות הרעיונית בדירה בבעלות) בתוך ה-3% שאתה צורך.

אתה מסכים איתי שיש הבדל בהוצאות החודשיות בין מי שיש לו דירה בבעלותו לבין מי שאין לו?
אם אין לי דירה אני צריך יותר הון צבור כי אני צריך לשלם כמה אלפים כל חודש על שכ"ד

לא מבין את השאלה ולא את התוצאות
פות"ש התייחס בשאלה ליחיד ולא לא לזוג -
כלומר אלה שהצביעו לדוגמא 5 מיליון מכוונים לתיק השקעות בפרישה של 10 מיליון , לפי כלל ה- 400 זה נותן קצבה חודשית של 33K לחודש לזוג. זה לא מסתדר לי- שכן מדובר בסכום גבוה מאד מאד למחיה.
גם אם ניקח את אותם אנשים הייטקיסטים שחוסכים 200K בשנה- זה תהליך שייקח 50 שנה.
מה אני מפספס ?

מה אני מפספס ?
את הגאות בשוק המניות והנדלן שיצרו ריוחי הון עצומים בעשור האחרון.
מעבר לכך, הותיקים כאן זכו ליהנות מהגאות הקודמת לפני כעשרים שנה. היו רבים מאד אז שעשו אקזיטים קטנים של מאות אלפים ומיליונים בודדים.

מעבר לכך, הותיקים כאן זכו ליהנות מהגאות הקודמת לפני כעשרים שנה. היו רבים מאד אז שעשו אקזיטים קטנים של מאות אלפים ומיליונים בודדים.
השאלה למה לכוון לתיק השקעות כזה גדול בהנחה שהצריכה החודשית נמוכה בהרבה ולא לפרוש ?
או שאולי התשובות מרמזות על אי רצון של כותבי הפורום לפרוש מעבודתם.

השאלה למה לכוון לתיק השקעות כזה גדול בהנחה שהצריכה החודשית נמוכה בהרבה ולא לפרוש ?
או שאולי התשובות מרמזות על אי רצון של כותבי הפורום לפרוש מעבודתם.
לכסף יש הרבה מטרות חוץ מפרישה - החל מעזרה לילדים ועד רכישת השפעה ומעמד חברתי בהקשרים שונים.

לא מבין את השאלה ולא את התוצאות
פות"ש התייחס בשאלה ליחיד ולא לא לזוג -
כלומר אלה שהצביעו לדוגמא 5 מיליון מכוונים לתיק השקעות בפרישה של 10 מיליון , לפי כלל ה- 400 זה נותן קצבה חודשית של 33K לחודש לזוג. זה לא מסתדר לי- שכן מדובר בסכום גבוה מאד מאד למחיה.
גם אם ניקח את אותם אנשים הייטקיסטים שחוסכים 200K בשנה- זה תהליך שייקח 50 שנה.
מה אני מפספס ?

א) ההיטקיסטים שחוסכים 200 אש"ח בשנה גם משקיעים אותם (אני מקווה) ויגיעו ל10 מיליון הרבה יותר מהר מחמישים שנה.
ב) לא כולם סומכים על כלל ה-4%, בבלוג של ere יש לו סדרת כתבות מאוד מעמיקה על אחוז המשיכה הבטוח, ואני הגעתי למסקנה שאם הפרישה תימשך יותר משלושים שנה, ובמיוחד אם אני רוצה להוריש משהו לילדים, אני צריך לכוון ל-3.5% בערך.
ג) על ה-3.5% האלה אני רוצה להוסיף כרית בטחון די שמנה, כי אני רוצה לפרוש בכיף ולהיות מסוגל לטייל בעולם (גם אם באופן סולידי), לעזור לילדים כשצריך ועוד כל מיני הפתעות שאני לא יודע להתחשב בהן כרגע.

(אגב, לא שמתי 5 מיליון ליחיד בהצבעה, אני רק מבין את מי שכן שם)

אש"ח בשנה גם משקיעים אותם (אני מקווה) ויגיעו ל10 מיליון הרבה יותר מהר מחמישים שנה.
גם אם הם משקיעים אותם הם לא יגיעו ל- 10 מיליון בגיל 30 או 40 ולא בטוח שגם בגיל 50 , אם הם יגיעו זה יהיה קרוב לגיל פרישה שאז זה מוציא את כל ה"בשר" מהרעיון של פרישה מוקדמת .
10 מיליון לחלק ל- 350 קצבה 28500.

גם אם הם משקיעים אותם הם לא יגיעו ל- 10 מיליון בגיל 30 או 40 ולא בטוח שגם בגיל 50 , אם הם יגיעו זה יהיה קרוב לגיל פרישה שאז זה מוציא את כל ה"בשר" מהרעיון של פרישה מוקדמת .

10 מיליון לחלק ל- 350 קצבה 28500.

מסכים שקשה להגיע ל10 מיליון מהר, ושזה יוצא סכום חודשי מכובד מאוד. מי שלא ממהר לפרוש ונהנה מהעבודה, זה יכול להיות רלבנטי עבורו.

ואתה באמת משווה בין פרישה בגיל 67 עם מה שיש בקרן הפנסיה לפרישה בגיל 50 עם קצבה של 28000 ₪? כי אני מעדיף את השני...

אני מאמין ש 5% מתאים בהינתן שיודעים למשוך בצורה מבוקרת ולא % קבוע כל שנה.
ובמידה שבוחרים תיק עם תנודתיות נמוכה, 50/50 אגח ארוך/מניות כזה.

מסכים שקשה להגיע ל10 מיליון מהר, ושזה יוצא סכום חודשי מכובד מאוד. מי שלא ממהר לפרוש ונהנה מהעבודה, זה יכול להיות רלבנטי עבורו.

ואתה באמת משווה בין פרישה בגיל 67 עם מה שיש בקרן הפנסיה לפרישה בגיל 50 עם קצבה של 28000 ₪? כי אני מעדיף את השני...
נראה לי מטורף שאנשים הצביעו 5 מיליון ומעלה ליחיד ? עם איזה פנסיה חודשית/הון צבור יוצאים מההיייטק בד"כ ?
10 מיליון לזוג בפרישה -איזה רמת ההוצאות חודשית זה משקף ולמשך כמה שנים עד המוות עבור אותם היטקיסטים ? @סולידי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ הפסד הון צבור פוסטים מאיכות נמוכה 5
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
A קיזוז הפסד הון ללא מכירת ניירות ערך מיסים 1
מ קיזוז הפסד הון ממניות בחול כנגד אגח ממשלתי מיסים 5
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
S מתקשה לקפוץ למים (יש הון נזיל) שוק ההון 23
D קיזוז רווחי הון מאקזיט עם חשבון משותף מיסים 1
N קיזוז מס רווחי הון כנגד מס הכנסה מעבודה מיסים 1
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
ש דיווח על קיזוז הפסדי הון מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
M החזר לפנסיונרים על רווחי הון מיסים 1
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
ר דוח מס על רווחי הון מיסים 14
ר בקשר קיזוז רווחי הון מיסים 5
בן מלך חסכון במס רווח הון מיסים 1
T התחלה מאוחרת בצבירת הון יומני מסע אישיים 16
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
fizban הצעת חוק משותפת להורדת מס רווחי הון ל 20% פוסטים מאיכות נמוכה 52
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
T פעם ראשונה דיווח שנתי על הון זר (שכיר) - ברוקר זר מיסים 4
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
Z תוספת 5% מס בדרישה להכרת הוצאות רווח הון מיסים 6
E רווחי הון על אופציות מיסים 4
Z קיזוז רווח הון חצי שנתי (למי שמדווח כך) מיסים 4
lavi איך ממירים הון לתזרים? צרכנות פיננסית 52
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
I רווח הון/הפסד הון - ישנה הצמדה ? שוק ההון 1
Z האם ניתן לקבל הטבות מס בשל הפקדות לפנסיה מהמס ששולם על רווח הון בשוק ההון? מיסים 14
Z זיכוי וניכוי מרווח הון בשל הפקדה לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
itzik64 קיזוז הפסדי הון בחו"ל-ניכוי במקור מיסים 11
GeraltOfHaifa שלושה בתים ארה"ב אך ללא הון שיקלי, התכוננות נדרשת לקראת קנית נכס בארץ? נדל"ן 16
א Etrade וקיזוז רווח הון מיסים 1
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
A מס רווח הון בחשבון משותף מיסים 9
I הכריחו אותי לממש הפסדי הון - מה עכשיו? שוק ההון 11
מ הצהרת הון - טפסים אינם עדכניים ל31.12.22 מיסים 5
R החזר מס רווח הון ששולם בעקבות הפסד הון בשלב מאוחר יותר מיסים 1
O הצהרת הון מיסים 1
קפיטליסט_מרושע העברת מניות ל IB - מס רווחי הון מיסים 5
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
א חישוב מס רווח הון - הפקדות לקרן השתלמות (עצמאי) מעל לתקרה המזכה: מיסים 7
N קיזוז רווחי הון לחייל מיסים 0
מ מס רווחי הון לאחר פרישה מעבודה מיסים 3
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Cfy תשלום מיסים על רווח הון דולרי ב-IBI מיסים 0

נושאים דומים

Back
למעלה