• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם)

ophiry

משתמש רשום
דירוג
0
שמעתי מכמה מקורות שמליצו לא לעבור לקרן למרות ״שעל הנייר״ היא עדיפה מבחינת תשואות ודמי ניהול, אבל לא ברור לי אם הטענות האלו מוצדקות, או שהן נובעות מבורות או מפוזיציה

תלוי מי אומר לך...

אם חברים אז מבורות, ואם סוכן אז מפוזיציה

1) תשואות עבר הן, ובכן... תשואות עבר, ומחקר אחרי מחקר מראים שאין שום קשר בינם לתשואות עתיד

2) העניין עם קרן קטנה קשורה (בין היתר) לאיזון אקטוארי, וגם כאן אין שום מחקר שמראה שתמהיל החוסכים לא מגוון מספיק בקרנות הקטנות. היו שנים שגם מנורה ומגדל הובילו בטבלת איזון אקטוארי שלילי.

נערך לאחרונה ב:
משרד האוצר מנטרל את הסיכונים של הוצאות פתאומיות בקרנות קטנות בכך שהוא מחייב אותן לרכוש ביטוח.

למיטב הבנתי, כל שוק הפנסיה בארץ מאוד בטוח ונמצא תחת רגולציה הדוקה.

ומחקר אחרי מחקר מראים שאין שום קשר בינם לתשואות עתיד
האם נתקלת במחקר/מאמר כזה בעברית מהעת האחרונה ?
חוץ מהפוסט שיש פה עם קורלציה הפוכה שהוצג פה לפני כמה שנים, לא מצאתי משהו שממש מצביע על זה בצורה כל כך ברורה ונהירה.

זה רחוק מלהיות מאמר מדעי, אבל יש את "המחקר שיהפוך את כל מה שחשבת" שהתפרסם בדה-מרקר שמצטט מחקרים שונים שנעשו.

אני לא מתחבר למסקנה של המאמר (לבחור חברות מהשליש התחתון של הטבלה), אבל עדיין הם מציגים את הרעיון בצורה מאוד יפה, ובעיקר מפריכים את כל טענות הסוכנים על "כדאי לבחור באלטשולר וילין"

קורלציה הפוכה
לא קורלציה הפוכה, אלא קטרלציה אפסית. בעיני, התרגיל הזה של @עש לילה היה חזק מכל מחקר "מדעי". מדובר בנתונים בצורה הכי גסה שלהם, ללא כל עיבוד ופרשנות.

1. אלטשולר שחם כבר לא קטנים ומצטרפים אליהם רבים (כמעט הכפילו את הנכסים בשנה האחרונה).
2. לקרנות שמושקעות בעיקר בארץ הגודל הוא בעיה בגלל ההשפעה על המחירים בקניה ומכירה. הקרנות הקטנות יכולות יותר בקלות להגיב.
3. אני חושב אחרת לגבי תשואת העבר, נראה לי שחמש שנים זה זמן ארוך מידי וגם המדדים לא מראים קורלציה בתקופות של 5 שנים ,
אני בודק את התיק פעם בשנה ומחליף לפי הצורך בהנחה שהקופות החזקות שומרות על המעמד לפחות שנתיים שלוש.
כמו כן אני מפזר - הפנסיה בחברה אחת ההשתלמות וקופות הגמל בחברה אחרת
, ומעדיף לשלם יותר דמי ניהול למי שמכה את השוק .

ועוד נקודה לקרנות החדשות יותר ( ולכן הקטנות יותר) יש יתרון מבחינת הגרעון האקטוארי והאג"ח המיועדות.

מה ההבדל באגח המיועדות? זה לא זהה אצל כולם?

זה נכתב על ידי אותו אדם שאמר שהוא הולך עם מי שהכה את השוק בשנה שנתיים האחרונות ומוכן לשלם על זה דמי ניהול גבוהים יותר.

ככל שיש פחות מבוגרים בקרן ככה הצעירים יקבלו יותר.
כל קרן פנסיה מקבלת אגח מיועדות בשווי 30% מהכספים שהיא מנהלת.
היא צריכה לחלק:
עד 60% מהתיק לפורשים.
אם נשאר, עד 30% לבני 50+
ואת מה שנשאר באופן שווה לכל השאר (בהכרח יהיה עד 30%).

כלומר בקרן שבה כולם בני פחות מ50 אז כולם יקבלו 30% אגח.
בקרן עם אחוז פורשים גבוהה לא ישאר כמעט אגח לצעירים

האם נתקלת במחקר או מאמר מדעי בשפה העברית בתחום פיננסי/מדעי אי פעם?
הבהרה: מחקר זה משהו כזה, ומאמר מדעי אמור לעמוד בסטנדרטים כאלה. מה שמפורסם ככתבה בעיתון, זה במקרה הטוב ציטוט של מאמר רציני, במקרה הרע פרשנות של העיתונאי, בכל מקרה, עדיף לקרוא לבד אם רוצים להבין באמת (מתדולוגיה, גודל מדגם, תקופת זמן וכו').
סליחה עם אני קטנוני, אני חושב שכדאי לשים את ההבדל הזה, שלא ברור לכולם.
אישית גם לא ממש הצלחתי למצוא מאמרים שמדברים על עדיפות של השקעה פסיבית לעומת אקטיבית (ראיתי משהו של וואנגרד, אבל תכלס זה לא היה מאמר והם לא לגמרי אובייקטיבים, וראיתי של ברטון מלכאיל, שבעצם התפתח לספרו המפורסם).
אשמח אם מישהו יכול להפנות אותי לכאלה (אוף טופיק, אני יודע) אולי @FIYaacov ?

ככל שיש פחות מבוגרים בקרן ככה הצעירים יקבלו יותר.
כל קרן פנסיה מקבלת אגח מיועדות בשווי 30% מהכספים שהיא מנהלת.
היא צריכה לחלק:
עד 60% מהתיק לפורשים.
אם נשאר, עד 30% לבני 50+
ואת מה שנשאר באופן שווה לכל השאר (בהכרח יהיה עד 30%).

כלומר בקרן שבה כולם בני פחות מ50 אז כולם יקבלו 30% אגח.
בקרן עם אחוז פורשים גבוהה לא ישאר כמעט אגח לצעירים

מה זה משנה כמה אג"ח מיועדות יש לצעירים? להבנתי מה שמשנה זה מה יש לפורשים, גם כדי שלא יהיה גרעון וגם כדי שלאותם פורשים "כן תהיה פנסיה". אם כבר, כשאתה צעיר, אתה פחות רוצה "משקולת" בדמות אג"ח מיועדות בפנסיה שלך אלא שהיא תהיה כמה שיותר מנייתית.

שמעתי מכמה מקורות שמליצו לא לעבור לקרן למרות ״שעל הנייר״ היא עדיפה מבחינת תשואות ודמי ניהול, אבל לא ברור לי אם הטענות האלו מוצדקות, או שהן נובעות מבורות או מפוזיציה
מקרנות כאלה (במיוחד) המפקח דורש שיהיה ביטוח משנה (בחול) שיגן עליהן מפני "פיק" של תביעות בזמן קצר.

מה האינטרס שלהם? הם מוסד ללא כוונת רווח
כמובן שלא ידעתי פרט מידע זה, וגילוי נאות - לא קראתי את המחקר שלהם בנושא. למרות זאת, אני מניח שזה לא פורסם במגזין רלוונטי לתחום ולכן לא עבר ביקורת עמיתים, דבר שמעלה (לפחות לכאורה) את אמינות התוצאות.

ולכן לא עבר ביקורת עמיתים,
עשו ניסוי פעם ושלחו לצוותים שונים של ביקורות עמיתים מאמרים שונים שהיו מיועדים לירחון מאוד נחשב.
כל המאמרים התקבלו במצטבר אצל הצוותים השונים, וכל המאמרים גם נדחו במצטבר על ידי הצוותים.

מעדיף להאמין למאמר של ואנגרד על פני השמור לי ואשמור לך של האקדמיה.

אחוז אגרות החוב בקרן לצעירים דומה מאוד בכל הקרנות, במידה ויש עודפים (בשל הפער בין החוסכים הצעירים לפורשים) הפער מופנה לפורשים. לכן יש קרנות עם אחוז מיועדות לפנסיונרים שעומד על כ- 85% . הפער בין הקרנות בקרב החוסכים הצעירים יכל לעמוד לכל היותר על כ- 1%.

לעניין ביטוח משנה, הפיקוח דורש ביטוח משנה לקרנות להן יש פחות מ- 1500 עמיתים.
בפועל אין קרנות עם פחות מ- 1500 עמיתים בישראל, אבל עדיין הקרנות מעדיפות לרכוש ביטוח משנה (עניין של פיזור סיכונים)

אחוז אגרות החוב בקרן לצעירים דומה מאוד בכל הקרנות, במידה ויש עודפים (בשל הפער בין החוסכים הצעירים לפורשים) הפער מופנה לפורשים. לכן יש קרנות עם אחוז מיועדות לפנסיונרים שעומד על כ- 85% . הפער בין הקרנות בקרב החוסכים הצעירים יכל לעמוד לכל היותר על כ- 1%.

לעניין ביטוח משנה, הפיקוח דורש ביטוח משנה לקרנות להן יש פחות מ- 1500 עמיתים.
בפועל אין קרנות עם פחות מ- 1500 עמיתים בישראל, אבל עדיין הקרנות מעדיפות לרכוש ביטוח משנה (עניין של פיזור סיכונים)
תוכל לחדד מה הכוונה "פער בין הצעירים לפורשים"?
אם הקרן מיועדות בשווי 30% מכלל הנכסים שלה, ואז מקצה אותן כך שהפורשים מקבלים 60%, בני 50+ מקבלים 30% והצעירים מקבלים מה שנשאר, אז הצעירים לא אמורים לעבור אף פעם את ה 30% אבל גם הפורשים לא אמורים לעבור אף פעם את ה 60%. איך ייתכן אחרת? בכלל, לפי פנסיהנט נראה שבסך הכל לאלטשולר יש 38% מיועדות, כיצד זה ייתכן?

על פניו נראה כאילו למי שפורש עכשיו ממש כדאי לעבור לאלטשולר ולקבל עוד 25% מיועדות בחינם...אין קאצ?

כבר לא רלוונטי, עברו השנה לשיטה אחרת להבטחת תשואה.
אנחנו נראה דעיכה איטית בכמות המיועדות מהיום ועד 2052
תודה
אבא שלי עתיד להתחיל לקבל קצבה מקרן מקיפה בעוד כחצי שנה, אז דעיכה איטית לאורך 20 שנה לא מבטלת בעייני את היתרון של 85% מיועדות לעומת 60%, לכן עדיין אשמח להבין את הסוגיה (כדי להבין האם שווה לנייד אותו לאלטשולר). האם הייתרון של אלטשולר צפוי להימשך לאורך תקופת הדעיכה הנ"ל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
Y חסרונות בהמרות מט"ח אקראיות? צרכנות פיננסית 1
T עסקאות מחוץ לשעות המסחר הרגילות - חסרונות? שוק ההון 13
J חסרונות במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
נ קצבה- יתרונות מול חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B חסרונות בבית השקעות קטן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
D יתרונות vs חסרונות : קרבה לרכבת הקלה נדל"ן 31
V חסרונות במשיכה מוקדמת של פקדון צבאי צרכנות פיננסית 7
ס יתרונות חסרונות בלקיחת משכנתא אם תיק ההשקעות שלי לא 100% מניות נדל"ן 6
י חסרונות בדרכון ארופאי צרכנות פיננסית 6
ג להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות? שוק ההון 10
M חסרונות קרן בחו"ל שוק ההון 10
C מבולבל- מה היתרונות/חסרונות/הבדלים בין השקעה בקרנות נאמנות לבין תיק השקעות בבנק? שוק ההון 2
S חסרונות תיק ממוסה: VT + אג"ח ממשלתי שוק ההון 4
א חדר כושר- יתרונות מול חסרונות התפתחות אישית 53
yossik Windows 10 - השידרוג החינמי בדרך אבל יש גם חסרונות אוף טופיק 57
א ריבית בקרן כספית שוק ההון 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 8
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ג שיקולים בחשיפה למטח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
R עמלת הפצה בקרן כספית שוק ההון 11
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
C האם יש תקרת רווח בקרן השתלמות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש השקעה בקרן נדלן הולנדית במטבע אירו נדל"ן 16
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
אגוז_קוקוס "סך הצמדה" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השתקפות כספים בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
M מחיר יחידה בקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 2

נושאים דומים

Back
למעלה