• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

להשקיע כאשר השוק בירידה - יתרונות/חסרונות?

גל.ק

משתמש סולידי
דירוג
24
הי לכולם.
יש לי תיק השקעות פאסיבי בו כל הכסף נמצא בקרנות מחקות מדדים / אג"חים. כל חודש יש לי כסף פנוי שנכנס לתיק.
בחודשים האחרונים כמובן שהתיק בירידה. אני לא מתרגש יותר מדי אבל מתלבט אם כרגע פשוט להשאיר את הכסף כל חודש במזומן או להשקיע אותו בתיק.
אשמח לדעת הקהל הרחב -
מצד אחד כסף שיכנס לתיק יאבד מהר מערכו אם השוק ימשיך בירידות הנוכחיות
מצד שני ניירות הערך זולים יחסית כאשר השוק בירידה, ואז כשיעלה בסוף אולי זה ישתלם

אשמח להערות/הארות

לא מייעץ כמובן אבל אתה צריך להיצמד לחוזה שהגדרת עם עצמך. אם אמרת שכל חודש תפקיד סכום מסוים אתה צריך להמשיך כרגיל ללא תלות במצב השוק. כי באמצעות מיצוע המחירים בסוף תקבל את תשואת השוק.

הי לכולם.
יש לי תיק השקעות פאסיבי בו כל הכסף נמצא בקרנות מחקות מדדים / אג"חים. כל חודש יש לי כסף פנוי שנכנס לתיק.
בחודשים האחרונים כמובן שהתיק בירידה. אני לא מתרגש יותר מדי אבל מתלבט אם כרגע פשוט להשאיר את הכסף כל חודש במזומן או להשקיע אותו בתיק.
אשמח לדעת הקהל הרחב -
מצד שני ניירות הערך זולים יחסית כאשר השוק בירידה, ואז כשיעלה בסוף אולי זה ישתלם

אשמח להערות/הארות
כמה חודשים אתה משקיע שהתיק ממש בירידות?
ולגבי השאלה, אם אתה מפחד מירידה של חודש או חודשיים אולי שוק ההון זה לא בשבילך.
בכל פעם שתשים כסף בשוק ההון, בין אם הוא עלה לאחרונה ובין אם הוא ירד, יש סיכוי שהוא יעלה ויש סיכוי שהוא ירד בתקופה הקרובה.

אני חושב שאתה מסתכל על הגרף הפוך, השוק ממש לא בירידה והמדדים כמעט בשיא של כל הזמנים:
https://finance.yahoo.com/chart/^SP...0b3IiOjAuNDUsImNoYXJ0TmFtZSI6ImNoYXJ0In19fX0=

ומה זה אומר "השוק בירידה" ? בשבוע האחרון הוא עלה כ2%

לא מייעץ כמובן אבל אתה צריך להיצמד לחוזה שהגדרת עם עצמך. אם אמרת שכל חודש תפקיד סכום מסוים אתה צריך להמשיך כרגיל ללא תלות במצב השוק. כי באמצעות מיצוע המחירים בסוף תקבל את תשואת השוק.
אם האסטרטגיה שלך להשקיע ל10-15 שנה בקרן מחקה פסיבית בהפקדות חודשיות אתה מהמר שהעולם יצמח סך הכל ואתה נשאר בתיקונים גם עמוקים אז צריך להצמד לאסטרטגיה...

אפשר לומר שבשנתיים האחרונות ה S&P 500 בדשדוש עם נטיה קלה כלפי מעלה (כולל דיבידנדים) אבל בטח לא ירידות (בסך הכל)
ה VT קצת פחות טוב הוא ממש בדשדוש עמוק אבל גם לא ממש ירידות.

וחוץ מזה, זה שהשוק ירד בכלל לא אומר שהירידות ימשיכו.
יכול להיות שמהיום השוק יהיה בעליות אבל את זה נדע רק בדיעבד

תודה על כל התגובות!
אנסה להשיב אחד אחד:
כמה חודשים אתה משקיע שהתיק ממש בירידות?
מינואר

ולגבי השאלה, אם אתה מפחד מירידה של חודש או חודשיים אולי שוק ההון זה לא בשבילך.
ממש לא מפחד... לא מירידה של 3 אחוז ולא מירידה של 40%

ומה זה אומר "השוק בירידה" ? בשבוע האחרון הוא עלה כ2%
שוב, מתייעץ כאן כי עדיין מאוד חדש בעולם ההשקעות אבל אני הייתי תחת הרושם שהחל מהקיץ האחרון חלה ירידה כלשהיא בשווקים עקב מלמחת הסחר בין ארה"ב לסין.
אישית השאלה ששאלתי מעניינת אותי - ואשמח אם תענו לי עליה - האם כשהשוק בירידה, כשיש לך כסף זמין להשקעה, כדאי להשקיע כי מחירי המניות זולים, או לא כדאי כי יש סיכוי סביר שישר תחול ירידת ערך נוספת. אני מניח שאף אחד פה לא יכול לענות על השאלה הזאת... אבל מעניין לשמוע דעות

כדאי להשקיע כי מחירי המניות זולים,
מאיפה אתה יודע שהם זולים? באופן כללי אם אתה חושב שמשהו זול ושווה יותר ממחירו כרגע אז הדבר ההגיוני לעשות הוא לרכוש אותו.
האם כשהשוק בירידה,
קודם תסביר מה זה אומר "השוק בירידה"? כלומר כרגע הוא יורד? ירד בX ימים/חודשים/שנים האחרונות? אם כן אז כמה?
או לא כדאי כי יש סיכוי סביר שישר תחול ירידת ערך נוספת
בכל זמן נתון יש 50% סיכוי שתהיה ירידה (נוספת או שלא נוספת). לטווח הארוך ניתן לצפות שתהיה עלייה.
אני הייתי תחת הרושם שהחל מהקיץ האחרון חלה ירידה כלשהיא בשווקים עקב מלמחת הסחר בין ארה"ב לסין.
לא מובן, מה זאת אומר "רושם"? יש נתונים.
תחילת הקיץ:
https://www.almanac.com/content/first-day-seasons
תשואה:
https://finance.yahoo.com/chart/^SP...0b3IiOjAuNDUsImNoYXJ0TmFtZSI6ImNoYXJ0In19fX0=

השוק עלה מתחילת הקיץ בכ2%.

אפשר לומר שבשנתיים האחרונות ה S&P 500 בדשדוש עם נטיה קלה כלפי מעלה
מה זאת אומרת? הלכתי להסתכל בגלובס. באוקטובר 2017 המדד היה בגובה 2575 נקודות ועכשיו הוא בגובה 2995 נקודות. זה דשדוש?

מה זאת אומרת? הלכתי להסתכל בגלובס. באוקטובר 2017 המדד היה בגובה 2575 נקודות ועכשיו הוא בגובה 2995 נקודות. זה דשדוש?

הכוונה שלי שספרתי מהשיא של תחילת 2018 ולא בדיוק שנתיים... לא הסברתי את עצמי כמו שצריך.. :(
הכוונה שגם אם מסתכלים על המקרה הגרוע למעשה השוק בעליות קלות

תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Ghost הזמן הנכון להשקיע במוסקבה נדל"ן 83
D לבעל עסק ריווחי - איזה סיבה יש לא להשקיע דרך חברה בעמ מיסים 8
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
maverick לפקוע משכנתה או להמשיך להשקיע? שוק ההון 4
A כדי להשקיע בשוק האמריקאי חייב ברוקר אמריקאי ? שוק ההון 4
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
F מה הסיבה להשקיע בקרנות איריות בברוקר זר שוק ההון 3
T איך ניתן להשקיע במוצר שקול קרן כספית דולרית ולהנות ממיסוי ריאלי? שוק ההון 8
מ איך להשקיע כסף עבור קניית בית בקנדה שוק ההון 15
ב האם שווה להשקיע באשקלון היום? נדל"ן 10
Michel האם ניתן לבקש מעו"ד להשקיע כספים שבנאמנות? נדל"ן 3
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
A האם כדאי להשקיע במדד TA125? שוק ההון 7
A האם מומלץ להשקיע בשוק ההון דרך אתר ישראלי או בחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
S איך להשקיע לטווח קצר דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 14
oferM האם זה הזמן הנכון להשקיע באינדקס(ספציפית הS/P 500) ? שוק ההון 22
O איך כדאי להשקיע כסף בחשבון בנק אמריקאי? שוק ההון 4
ט מינוף של 1M ש"ח -> להחזיר משכנתא או להשקיע בשוק ההון שוק ההון 30
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
A האם עדיף להשקיע במדדים בעלי Cape נמוך פוסטים מאיכות נמוכה 21
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
L איך מתחילים להשקיע, גרסת החייל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ש להשקיע במדד SP500 שוק ההון 1
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה