• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יהיה סגר שלישי? אם כן, כיצד ניתן להתכונן אליו?

האם יהיה סגר נוסף?

• כן - סגר מלא

הצבעות: 30 63.8%
  • כן - סגר חלקי

הצבעות: 17 36.2%
  • לא יהיה סגר נוסף

הצבעות: 0 0.0%

• סך הכל מצביעים
    47

עוד מדמ"חיסט

משתמש סולידי
דירוג
36
ג"נ: אני לא מביע דעה פוליטית לימין או לשמאל. כמו כן, אני יודע שלצפות את העתיד אנחנו לא יכולים אלא רק לנחש באופן מושכל.

סיפור קטן: כשבוע לפני הסגר הנוכחי שוחחתי עם בעלים של חנות בגדים שכונתית. רק כדי להזכיר, באותו שבוע עוד לא היה ברור כמה זמן הסגר יימשך, וההשערות המרכזיות (כפי שהיו במהדורות החדשות למיניהן) היו סגר חלקי או סגר מלא לשבועיים-שלושה לכל היותר.
אותו מוכר היה משוכנע שלא יהיה סגר ("הליכוד לא ייתן שיהיה סגר, זה יהרוס אותנו" זה בערך מה שציין בפניי). ניסיתי בעדינות להסביר לו שאנו נכנסים לסגר של חודש לכל הפחות, ורמזתי באופן בוטה שכדאי שיתכנן חודשיים של סגר, אם לא יותר.
נפרדנו לשלום, ומאז החל הסגר, אני חושש לעבור ליד אותה חנות ולגלות שלט "להשכרה".

אני חושב שדיון על התכנותו של סגר נוסף הוא חשוב לכל ישראלי שמנסה לתכנן את העתיד שלו (או לפחות את שנת 2021) בצורה טובה יותר. כשיצאנו מהסגר הראשון, הייתה אופוריה של "חזרה לשגרה" (ולדעתי זה היה קורה גם אם ביבי לא היה אומר את המשפט האלמותי "תעשו חיים"), ואני מעוניין לשמוע גם את דעתכם בנושא.

לדעתי יהיה. אתה לא יכול לחזור על אותו הניסוי ולצפות לתוצאות שונות. אנחנו נדשדש בין פתוח-סגור עד שלא יהיה חיסון זמין למסה קריטית של אזרחים.

לדעתי זה היה קורה גם אם ביבי לא היה אומר את המשפט האלמותי "תעשו חיים"
חייב להסכים ולהגיד שאני ספציפית הייתי ממשיך להיזהר ונשאר בבית אם ביבי לא היה אומר לעשות חיים.

- בתור מדמחיסט שעובד מהבית אני לא מבין למה אנשים הולכים לקנות בגדים כרגע. יש עדיין חיים שם בחוץ?

אין סיכוי שלא יהיה. הרי הטענה המרכזית הייתה בהתחלה שאין מספיק מכונות הנשמה, והיום שיש אז שאין מספיק צוותים רפואיים\מתמוטטים.
מכיוון שכל חורף גם ככה המערכת שלנו ב9043% תפוסה באופן קבוע + שפעת&&קורונה = סגר וודאי.
רק חיסון יוציא אותנו מהחזרתיות.

אני חושב שדיון על התכנותו של סגר נוסף הוא חשוב לכל ישראלי שמנסה לתכנן את העתיד שלו (או לפחות את שנת 2021) בצורה טובה יותר.
האם דיון על ההתכנות של תאונת דרכים חשובה לכל ישראלי שמתכנן את נסיעתו ברכב בצורה הבטוחה ביותר?
לא... עליו לחגור חגורת בטיחות ולציית לחוקי התנועה, תמיד.

אנחנו נדשדש בין פתוח-סגור עד שלא יהיה חיסון זמין למסה קריטית של אזרחים.
אני נוטה להאמין, בלי יותר מדי ידע בנושא, שהקורונה פה להשאר ותהפוך למחלה עונתית דמוית שפעת אולי קצת יותר קטלנית גם אם יהיה חיסון עם יעילות חלקית.
בסופו של דבר בכל מקרה החיים ימשיכו כמו לפני הקורונה גם בתרחיש הזה.

לגבי סגר זה תלוי בשיקולים פוליטיים\מפלגתיים שקשה מאוד לנבא,
לגבי גל 3, בהנחה שיש חסינות עדר לפחות לשנה לא יהיה גל חמור כמו הגל הראשון (קצב עלייה גבוה) או השני (תחלואה ותמותה גבוהה), כי ברבים מהישובים שבהם נדבקו תושבים רבים המצב קרוב לחסינות עדר (כולל הנדבקים שלא גילו)
אם אין חסינות עדר אז יכול להיות גל 3.

לדעתי יהיה. אתה לא יכול לחזור על אותו הניסוי ולצפות לתוצאות שונות. אנחנו נדשדש בין פתוח-סגור עד שלא יהיה חיסון זמין למסה קריטית של אזרחים.
לא בטוח שזה אותו ניסוי, חיסון, חסינות עדר, מוטציה בוירוס, או אכיפה במקומות סגורים והתקהלויות יכולות לשנות את התוצאות.

לדעתי אין ספק שיהיה לא חושב שאפשר יהיה למגר את הוירוס לגמרי

• אהבתי
Reactions: HHH
כי ברבים מהישובים שבהם נדבקו תושבים רבים המצב קרוב לחסינות עדר (כולל הנדבקים שלא גילו)

פורסם היו סקר סרולוגי בכלכליסט שהראה רק 13.8% בעלי נוגדנים לנגיף בבני ברק.

הסקר נעשה באוגוסט והגיע למספר שציינת.
לפי הכתבה יש שם כיום 17% מאומתים (25k מתוך 145k תושבים), אם נניח שהיחס שהיה באוגוסט בין מאומתים לחולים אמיתיים נשמר הרי שלהבנתי הם נמצאים איפשהו באיזור של 40-50% בעלי נוגדנים כיום.

נ.ב
צריך לקחת בחשבון שמקדם ההדבקה הוא פונקציה של צפיפות אוכלוסיה והאחוז הנדרש לחסינות עדר הוא פונקציה של מקדם ההדבקה. לכן, כנראה שבבני ברק צריך אחוז גבוה יחסית של נדבקים בשביל חסינות עדר.
כמה גבוה? קטנתי.

נערך לאחרונה ב:
הסקר נעשה באוגוסט והגיע למספר שציינת.
לפי הכתבה יש שם כיום 17% מאומתים (25k מתוך 145k תושבים), אם נניח שהיחס שהיה באוגוסט בין מאומתים לחולים אמיתיים נשמר הרי שלהבנתי הם נמצאים איפשהו באיזור של 40-50% בעלי נוגדנים כיום.

נ.ב
צריך לקחת בחשבון שמקדם ההדבקה הוא פונקציה של צפיפות אוכלוסיה והאחוז הנדרש לחסינות עדר הוא פונקציה של מקדם ההדבקה. לכן, כנראה שבבני ברק צריך אחוז גבוה יחסית של נדבקים בשביל חסינות עדר.
כמה גבוה? קטנתי.

זה ודאי שמי שנדבק לא יכול להידבק שוב? או לפחות בסבירות מספיק גדולה

רק מיסים הם ואדיים.
פורסמו מקרים של הדבקות חוזרת.
במצב שבו חלק גדול מהאוכלוסיה יכול להידבק מספר רב של פעמים אולי לא יכולה בכלל להיות חסינות עדר כל זמן שאין לנו איזה נוגדן שהוא מספיק טוב ויכול לחסן מספיק אנשים

זה ודאי שמי שנדבק לא יכול להידבק שוב? או לפחות בסבירות מספיק גדולה
יש מקרים מתועדים של הדבקה חוזרת אבל הם כנראה נדירים, אני כותב כנראה כי למיטב ידיעתי אין מחקר שניסה להעריך את ההסתברות.
העובדה שבמרס ובסארס (בני דודים של הקורונה) יש חסינות ארוכת טווח היא מעודדת.

בלי קשר, אפשר לעשות ניסוי מחשבתי קטן:
לפי הכתבה היו בבני ברק באוגוסט למעלה מ5% מקרים מאומתים, כיום יש שם למעלה מ-17% - משמע, הייתה שם הדבקה מאוד מאסיבית בחודש וחצי האחרון.
סביר מאוד להניח שה5% שנדבקו בעבר ראו עצמם מוגנים ולכן נזהרו פחות בחודש וחצי האלו.
היות שאנחנו לא רואים עדויות להדבקה חוזרת משמעותית בבני ברק (נראה לי שגילו אשה אחת) אני מאמין שיש יסוד להאמין שכן יש איזושהי חסינות.

הסקר הוא מיוני עד אוגוסט , הנתונים שלו כבר לא תקפים, מהסקר אני מעריך שיש פי 4~ בעלי נוגדנים מאשר מאומתים.
עריכה, אז בישראל היו קרוב ל1% מאומתים, בערך רבע ממה שיש היום.

היות שאנחנו לא רואים עדויות להדבקה חוזרת משמעותית בבני ברק (נראה לי שגילו אשה אחת) אני מאמין שיש יסוד להאמין שכן יש איזושהי חסינות.
המצב בבני ברק הוא מאוד לא ברור בגלל שחלק מהאוכלוסיה שם לא משתף פעולה - יש רבנים שיצאו בקריאות לא להיבדק ובנוסף לכך חולים מהמגזר מטופלים במרפאות פיראטיות שהוקמו במיוחד.

אבל הבעיות בהבנת המצב לא מגיעות רק מהחרדים מסתבר שקופות החולים מנעו בדיקות לחולי קורונה שהחלימו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
י שכבות בIB. פתרון שאולי יהיה מוסכם. חשבונות נוספים. מיסים 49
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
L ההצעה בחוק ההסדרים הקרוב, מי שיש לו אחזקה בקריפטו ששווה מעל 200 אלף שח יהיה חייב בדיווח על כך. פוסטים מאיכות נמוכה 13
ח אשליית האינפלציה: האם יהיה גרוע יותר? שוק ההון 6
I מה יהיה עם הממשלה החדשה :( פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
ת האם יש לי דרך כלשהי לדעת, בערך, מה יהיה מחיר הדלק בכל חודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M קניית SSAC בבורסת לונדון דרך ברוקר זר - האם המיסוי יהיה ריאלי? מיסים 1
NightStyle האם מתישהו בעתיד יהיה צורך בהגבלת הילודה בארץ? אוף טופיק 281
T האם כדאי לחכות עם קניית רכב לדצמבר, אם החל מה-1 לאוקטובר לא יהיה לי רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
R האם ייתכן שבמשיכה בפרישה מוקדמת יהיה עדיף לשלם מס שולי? מיסים 15
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
S הרכב התיק שלי ושינויים גדולים שצפויים בקרוב (אזרח ישראלי שחי בארה״ב ובקרוב יהיה תושב חוזר) שוק ההון 120
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
נ אוליי למישהו יש רעיון כיצד ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
נ למישהו יש רעיון איך ניתן לאמוד מה יהיה מקדם קצבה בגיל פרישה??? צרכנות פיננסית 1
A תיק השקעות אחד - בפועל, איך נכון יהיה לעשות זאת? שוק ההון 2
נולי מה יהיה עם ת"א 25? שוק ההון 57
איליה אושר ניוד תיק ההשקעות - מעניין מה יהיה עכשיו :) צרכנות פיננסית 21
ק מה יהיה עם כל שרשורי הנדל"ן פה בפורום? שוק ההון 2
ת קראתי את כל הבלוג של הסולידית מההתחלה ועד הסוף במהלך סגר הקורונה אוף טופיק 2
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
סול מה יקרה אם השקל ימחק? שוק ההון 26
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
ע אם לא השקעות אלטרנטיביות מה כן? השקעות אלטרנטיביות 12
נ ומה אם מאדים כחול? משל על אשמתו של המנהיג פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 13
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
ב אם בלאקרוק תפסיק את מכירת הקרנות שלה בארץ? שוק ההון 9
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246

נושאים דומים

Back
למעלה