• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דילמה חדשה.

שאלה של סבתא בת 70 אני מנסה כבר ל3 אנשים ולא מצליח לשלוח הודעה פרטית לא מוצא אחרי את זה כבר מעל לרבע שעה וזה ממש מתסכל עזרה ממישהו ><
shlomi z אני בעניין מאוד!

@Shlomi Z

שאלה של סבתא בת 70 אני מנסה כבר ל3 אנשים ולא מצליח לשלוח הודעה פרטית לא מוצא אחרי את זה כבר מעל לרבע שעה וזה ממש מתסכל עזרה ממישהו ><
בגלל זה:
בעקבות שימוש לרעה במערכת שליחת ההודעות הפרטיות, נשללה האפשרות הזו ממשתמשים חדשים.
This is why we can't have nice things.

בקרן פנסיה מקיפה יש לך אג"ח מיועדות (כ30%).
בקופת גמל אין לך.
אג"ח מיועדות, במצב השוק נכון להיום, יתנו תשואה הרבה יותר טובה מכל אג"ח ממשלתיות אחרות של מדינת ישראל.
אם החלטת שהתיק שלך, בחלק הפנסיוני שלו, צריך לפחות כ30% אג"ח (או קרוב לזה), עדיף שהן יהיו מיועדות.
לכן זה יתרון.
מי שחושב ש100% מניות זה עדיף בשבילו באופן כללי, טוען שזה טוב יותר מכל אג"ח. מי שרוצה אג"ח, ברור שמיועדות עדיפות.

לצורך העניין, אם תיקח קופת גמל, שבה אין אג"ח מיועדות, ותרצה להשתמש בה, ולהיות בפחות מ100% מניות, תצטרך לקנות אג"ח רגילות, שהתשואה שלהן נמוכה משמעותית.

נכון אם אשקיע בקופת גמל במקום ביטוח המנהלים שיש לי אשקיע רק במניות ו40 + שנה אתן לשוק לתקן את עצמו.

שים לב שכל הטיעון הזה הוא בהנחה שאתה בסדר עם מה שיש ב70% האחרים של התיק בקרן הפנסיה. אם אתה מוצא דרך שמשמעותית טובה יותר עבור ה70% בקופת גמל, ייתכן שזה עדיף.

בגלל שאין לי חשש ללכת על 70 % ו80 % ואף יותר למניות במדד כמו ארוך כמו קרן פנסיה/ ביטוח מנהלים/ קופת גמל חושב שקרן פנסיה הרבה פחות עדיפה במיוחד שיש שם תמיכה הדדית של כל חברי הקרן.

ראה כאן. אם אחרי זה אתה עדיין בסדר עם 100% מניות בחיסכון הפנסיוני, אתה מוזמן ללכת על זה...
שמיועדים למתי?
ראיתי את הפוסט לפני ברור שלהגיד ולעשות הם 2 דברים שונים לחלוטין ראיתי את זה כבר הרבה אבל בשורה התחתונה אם לא אגע ואברח בצניחה הדבר נכון לרובוטים ללא לב, אני בודק את היותי רובוט משוכלל אני חושב שבהתחלה יהיה קשה אבל אני בונה על ההיסטוריה ,אני לא מתכנן לקנות בית או משהו אני מתכנן לצאת לעצמאות כלכלית ולהשכיר כל החיים שלי ולעבוד בשביל הכיף אין לי שום צורך בכסף הזה ההכנסה שלי גבוה ואין לי צורך בלגעת בו.

קופת גמל (לתגמולים) היא סוג של חיסכון פנסיוני (יכולה להיות בניהול אישי או במסלול אחר). היא יכולה לבוא במקום מה שהמעסיק מפריש לך.
עם זאת, לפי תיקון 190, אפשר להפקיד גם הרבה מעבר לזה לחיסכון הפנסיוני (יש תקרה, אבל של כמה מליונים). אם אתה בסדר עם לנעול את הכסף הזה עד לפרישה, אולי כדאי לשים קופת גמל.

בקופת גמל כמו האפיקים האחרים קרן פנסיה וביטוח מנהלים אני אקבל בפרישה קצבה חודשית ?
ובמידה ואני לא נוגע ב1 מ3 המוצרים האלה טווח ארוך מתחייב עד לפרישה ואין לי בעיה לשים את כולם במניות מסלול אגרסיבי עד 100% לשם כך איזה אפיק הכי משתלם במצב הזה?

בכסף שאתה שם בקופת גמל שהוא מהנטו שלך (או גם חלקים שהמעסיק שם עבורך, ואין עליהם הטבה במס הכנסה), אם תמשוך אותם כקצבה בגיל הפרישה, לא תשלם עליהם מס בכלל. אם תמשוך אותם כסכום הוני (אחרי שתהיה לך כבר קצבה מזערית), תשלם עליהם 15% נומינלי.

בעצם קיימת אפשרות שבמקום שהמעסיק יפריש לי לקרן פנסיה לדוגמא 6% הוא 6% אני ו6% פיצויים אותו דבר(רק לדוגמא) הוא מחוייב להפריש לי לקופת גמל שהיא מוצר שונה אבל גם תשמש כפנסיה ביום שאפרוש ואם אמשוך גם אחרי הפרישה אשלם 15% או שלא אמשוך אותם אחרי הפרישה ואקבל כל חודש קצבה הבנתי נכון ?

לא יודע. בביטוח מנהלים הכול לפי החוזה. אתה מוזמן לפתוח ולבדוק מה יש לך שם.
בקרן פנסיה הביטוח הוא כמו שתיארתי.
ביטוח שתעשה בחוץ, תצטרך לברר מה התנאים שלו, והאם הם מתאימים עבורך.

לא ידוע לי שיש קבוצה פעילה בתחום.
בקרן פנסיה, אם ייפתח מה שאני חולם עליו בהלמן אלדובי, יש קבוצה שמשרד האוצר ארגן של כל מי שמצטרף אליהם, שמקבל תנאים טובים (קרא על פנסיות ברירת מחדל).
אם אתה מעוניין לפתוח תיק השקעות, ואתה מעוניין לעשות את זה בברוקר בחו"ל, יש דיל של דיבידעת. לא בטוח אם הוא טוב יותר מאפשרויות אחרות, אבל גם זה סוג של קבוצה.
לקופת גמל או קרן השתלמות (שלא בניהול אישי) יש את אינטרגמל שמציעים אוטומטית 0.35, שזה לא רע ביחס לשוק.

@Shlomi Z
סגור, חבר.
אני אשלח לך הודעה.

@דור דורים
האם יש אפשרות בהודעות פרטיות לעשות "קבוצה" כמו בוואטסאפ או משהו כזה?

בקבוצה שלי זה רק IRA. יכול לבדוק אפשרות של מוצרים מחקי מדדים אבל לא מבטיח כלום
היי איליה,
אם אנחנו X אנשים, שמוסיפים עוד 100-400אלף לצבירה הסופית של הקבוצה שלך, אני משער שלבית ההשקעות פחות קריטי מה המסלולים שהאנשים רוצים אלא כמה "כסף" נכנס אליהם, לא חושב?

היי איליה,
אם אנחנו X אנשים, שמוסיפים עוד 100-400אלף לצבירה הסופית של הקבוצה שלך, אני משער שלבית ההשקעות פחות קריטי מה המסלולים שהאנשים רוצים אלא כמה "כסף" נכנס אליהם, לא חושב?
זה נכון, פשוט צריך להתעסק עם זה. מקווה שאגיע לזה בקרוב, זה תחביב שלי, לא מקצוע שלי (כל אחד והתחביבים המוזרים שלו:))

גם אני אשמח לעוד פרטים, תודה!

אני מחפש לנייד השתלמות/פנסיה לטובת מחקה מדד מתחת ל0.5% שיש כעת בהלמן-אלדובי.
ניסיתי אינטרגמל, מתעקשים שאין לרדת מתחת ל0.9%, על אף שרק לפני שבוע היה 0.35%.

שלחתי לך מייל עם הפרטים שלי אשמח להצטרף, תודה.

בקבוצה שלי זה רק IRA. יכול לבדוק אפשרות של מוצרים מחקי מדדים אבל לא מבטיח כלום
הי איליה,
אני משתמש חדש ולא יכול לשלוח לך הודעה פרטית - אשמח אם תשלח לי הודעה.
תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y דילמה על דירה למגורים ל-2-4 חדרים נדל"ן 7
ל דילמה בנוגע ללימודים התפתחות אישית 21
mk1 דילמה בנוגע למחזור משכנתא או המשך השקעה שוק ההון 10
גימפל דילמה בנוגע לקרן מחקה לא מנוטרלת מט"ח שוק ההון 47
R דילמה בנוגע להלוואה כנגד קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
R השקעה בפיפלביז - דילמה השקעות אלטרנטיביות 2
M דילמה - למכור או להשאיר דירה עם אישורים להרחבה נדל"ן 8
unrealx דילמה בנושא זוגיות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 59
R דילמה לימודית ותעסוקתית. התפתחות אישית 7
ה זמן או כסף - דילמה על לקיחת עבודה נוספת יומני מסע אישיים 5
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ר למכור או להשכיר -דילמה אשמח לדעתכם.. נדל"ן 28
P דילמה נקודתית על רקע הירידות צרכנות פיננסית 19
C שוב דילמה לגבי תואר וכו' התפתחות אישית 9
Buffett דילמה תעסוקתית התפתחות אישית 49
G דילמה בנוגע לכביסה. אוף טופיק 23
F דילמה לשינוי קונספט בביטוחים פנסיוניים צרכנות פיננסית 47
1337justme עמלות גבוהות בקנית קרנות זרות - דילמה שוק ההון 5
N דילמה בעניין קרן השתלמות שכיר צרכנות פיננסית 5
E דילמה לגבי כסף זמין שוק ההון 15
A ברית מילה - דילמה לגבי המתנה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
P דילמה טפשית בגלל מדד שלילי צרכנות פיננסית 8
amidar דילמה פסיכולוגית עקב הפרשי שערי מטבע. שוק ההון 61
ש דילמה לגבי ביטוח מנהלים או פנסיה שוק ההון 14
ס דילמה אישית בנושא צדקה אוף טופיק 51
עומר דילמה פנסיונית צרכנות פיננסית 16
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M אי בי אי חסמו גישה למערת "ספארק" בחו"ל "עד להודעה חדשה" שוק ההון 46
כ דברים שמשביחים דירה חדשה משמעותית? נדל"ן 14
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
S פתיחת קרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
כ מתעניין בדירה חדשה להשקעה עד 2 מ' (10\90) שאלות נדל"ן 12
ס פגישה עם סוכן בעבודה חדשה איך להתכונן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ט יציאה לדרך חדשה בחיים לאחר מכירת דירה יומני מסע אישיים 53
F שכונה חדשה איזה קבלן ביקש היתר ואיזה קיבל נדל"ן 1
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ט להשקיע כדי לצאת לדרך חדשה שוק ההון 16
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
F כתבת התמסכנות חדשה? 4800 שקל לאוכל בחודש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 44
ז דרישה חדשה של IB לאמת ssn שוק ההון 6
ס רגולציה (חדשה?) על פתיחת חשבון Schwab צרכנות פיננסית 4
H מינוף דירה של הורים לצורך רכישת דירה חדשה נדל"ן 11
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ה קניית דירה חדשה לפני קבלת מפתח נדל"ן 4
S לימוד עצמי תורה/ברית חדשה אוף טופיק 8
F FAIR פלטפורמה חדשה לרכישת קרנות נאמנות נאמנות אקטיביות - האם מישהו התנסה? שוק ההון 27

נושאים דומים

Back
למעלה