• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בת 22 עם חלומות גדולים

עלמה

משתמש רשום
דירוג
15
היי לכולם,
אני קוראת בבלוג ובפורום כבר תקופה ובכלל מתעניינת בתחום הכלכלי (הכל התחיל מהפודקסט חיות כיס).
עד עכשיו לא באמת תיכננתי את העתיד הכלכלי שלי יותר מדי והסתמכתי על זה שיש לי ציונים גבוהים מאוד וניסיון ב-8200 אז אוכל כנראה לעבוד במשרה רווחית אחרי הלימודים...
אני מרגישה צורך לתכנן יותר כיצד להתנהל כלכלית כדי להצליח לחסוך הרבה עד הלימודים ולהתחיל להשקיע.
אני עובדת, בתפקיד שלא מקדם אותי כל כך לעתיד אבל כן רווחי יחסית לגילי.
אני מרוויחה כ8,000 ש״ח נטו וזכאית לקרן השתלמות ממקום העבודה שלי.
כרגע יש לי בעו״ש כ13 אש״ח בלבד (היו לי כמה הוצאות גדולות מאז השחרור אבל אני שמחה עליהן).
מתכננת כנראה לעבוד במקום העבודה הנוכחי עד אוקטובר 21 ולחסוך כמה שיותר.
גיליתי שבעקבות הקורונה ניתן למשוך עד 5,300 ש״ח מפיקדון וזה גרם לי לשקול למשוך את הסכום הזה ואת הסכום בעו״ש (עם המשכורת הבאה) ולפתוח תיק השקעות בניהול עצמי. בהתחלה חשבתי לפתוח קופת גמל להשקעה אבל מקריאה על הנושא הבנתי שזו כנראה לא האופציה החכמה ביותר להשקעה לטווח ארוך.
אשמח לעצות בנושא ובכלל לשמוע האם כדאי לי להתחיל להשקיע כבר עכשיו, מאיזה סכום והיכן.
בנוסף, אשמח לדעת מה אתם חושבים על קרן הפנסיה של הלמן אלדובי במסלול s&p 500.
תודה!

ככלל אצבע הסדר הרצוי הוא:

ללמוד על השקעות > לבנות תוכנית השקעה > להתחיל להשקיע.

במילים אחרות תתחילי קודם עם הגדרת מטרות השקעה, סיבולת סיכון, טווח השקעה וכו' ומשם תתקדמי.

עדיף שהכסף ישב עוד כמה חודשים בפיקדון מאשר לקפוץ למים לפני שאת מוכנה.

יש כאן מאות שרשורים של אנשים במצבך. תעברי עליהם ועל גלריית התיקים. תלמדי מה המשמעות של אפיקי השקעה שונים (מניות אג"חים וכן הלאה) ותתקדמי משם.

בהצלחה

שימי לב שניתן למשוך 5300 רק אם השתחררת בין ה-20.1.19 ל-20.10.20, אחרת תוכלי למשוך 3500.

ככלל אצבע הסדר הרצוי הוא:

ללמוד על השקעות > לבנות תוכנית השקעה > להתחיל להשקיע.

במילים אחרות תתחילי קודם עם הגדרת מטרות השקעה, סיבולת סיכון, טווח השקעה וכו' ומשם תתקדמי.

עדיף שהכסף ישב עוד כמה חודשים בפיקדון מאשר לקפוץ למים לפני שאת מוכנה.

יש כאן מאות שרשורים של אנשים במצבך. תעברי עליהם ועל גלריית התיקים. תלמדי מה המשמעות של אפיקי השקעה שונים (מניות אג"חים וכן הלאה) ותתקדמי משם.

בהצלחה
מסכימה לגמרי :) אני מנצלת הרבה מהזמן הפנוי שלי כרגע ללמוד על התחום. מכיוון שאני צעירה והכסף הזה לא יהיה הכרחי עבורי בשנים הקרובות (10) אני מתכננת לבנות תיק השקעות מנייתי, בעיקר במדדים בחו״ל. קצת מתלבטת אם שווה לי לפתוח תיק השקעות עד שאגיע ל-50k לפחות כי העמלה החודשית נשמעת לי יחסית גבוהה לסכומים נמוכים.

קצת מתלבטת אם שווה לי לפתוח תיק השקעות עד שאגיע ל-50k לפחות כי העמלה החודשית נשמעת לי יחסית גבוהה לסכומים

לדעתי כן. יש חשיבות לכניסה למים גם אם זה בסכומים קטנים.

תחשבי על זה כשכר לימוד

צת מתלבטת אם שווה לי לפתוח תיק השקעות עד שאגיע ל-50k לפחות כי העמלה החודשית נשמעת לי יחסית גבוהה לסכומים נמוכים.
אז תפתחי בנתיים בבנק, שיהיה לך מעל 50K תשקלי לעבור לבית השקעות.
המסלול החדש של הילמן של הסנופי הוא מעולה, אם הסיכון המוגבר מתאים לך.

השתחררתי בתקופה הזאת ככה שזה רלוונטי עבורי
הבנתי שב26.7 אמורה להיות החלטה על האם להגביר את הסכום הזה, משיכה לפני עלולה לעכב את המשיכה על ההפרש של הסכום החדש
(בסביבות ה10K למי שהשתחרר מ2019 ו-7K מ-2015)

בעייני קרן ההשתלמות היא אמצעי החיסכון הכי נוח ופשוט בסכומים נמוכים.
ההפרשה היא אוטומטית, לא צריך לחשוב יותר מידיף מקבלים פטור נחמד ממס רווחי הון.
אפשר היום לעבור ממסלול למסלול באפליקציה (אני כבר שנים על מסלול מנייתי).
הדבר היחיד שהייתי עושה בשלב זה, זה להתמקח על דמי הניהול.

לגבי חשבון השקעות - הייתי מתחיל להפקיד רק אחרי שיש לי קרן חירום סבירה בעו"ש. נראה לי שבימים האלה 13 אלף זה עדיין גבולי.

מסכימה לגמרי :) אני מנצלת הרבה מהזמן הפנוי שלי כרגע ללמוד על התחום. מכיוון שאני צעירה והכסף הזה לא יהיה הכרחי עבורי בשנים הקרובות (10) אני מתכננת לבנות תיק השקעות מנייתי, בעיקר במדדים בחו״ל. קצת מתלבטת אם שווה לי לפתוח תיק השקעות עד שאגיע ל-50k לפחות כי העמלה החודשית נשמעת לי יחסית גבוהה לסכומים נמוכים.

העמלה החודשית ברוב בתי ההשקעות בערך 15₪, לא ביג דיל ולא צריך להוות שיקול מרכזי.
בנוסף יש עמלות קניה/מכירה אבל כמעט תמיד הן יהיו יותר נמוכות לעומת הבנק.

הפיקדון זה אחלה דבר כדי לשלם את השכר לימוד בלימודים. הכל לשיקולך וכו'... אבל אני הייתי מתרכז בלחסוך מאשר בלמנף סכומים יחסית קטנים של כסף שאת גם ככה צריכה בשנה שנתיים הקרובות.

יכולה לראות בזה גם בתור חלק מה"קופת חירום" שלך.
נשמע שבמצבך (אם ההורים מסבסדים כרגע את הצרכים) את יכולה לחסוך לפחות 5k בחודש, מה שיכול למקם אותך עם סכום של מעל 70,000ש"ח בתחילת הלימודים.

אני אישית גם הייתי עם סכום דומה במהלך הלימודים, וזה שיש לך גב כלכלי יחסית חזק בתקופה שמתרכזים בה בעיקר בפיתוח עצמי, ועדיין רוצים קצת לחיות כמו שצריך, היה לי אישית מאוד נחמד.
את יכולה להחליט אם מתאים לך להישאר בבית, אם מתאים לך לעבור למעונות, אם מתאים לך לקנות אוכל באוניברסיטה X ימים בשבוע כי את צריכה את כל הזמן שלך כדי ללמוד. אין סוף לסיבות שאני יכול להביא, וכמות המכרים ללימודים שהיו לי שהתעסקו בלשרוד כספית עד שהם יסיימו את התואר מבאסת.

היי לכולם,
אני עובדת, בתפקיד שלא מקדם אותי כל כך לעתיד אבל כן רווחי יחסית לגילי.
מתכננת כנראה לעבוד במקום העבודה הנוכחי עד אוקטובר 21 ולחסוך כמה שיותר.
תודה!

אני במקומך הייתי בוחן אפשרויות לקידום עצמי.
זה משמעותי משתי בחינות:
1. כסף - רב הכסף שתעשי בחייך כנראה ינבע מההכנסה שלך (או מהשקעות לא סולידיות). לכן כדאי לך להשקיע במנוע ההכנסה שלך שהוא כמובן את עצמך. לדעתי שווה להתרכז בהכנסה העתידית יותר מהנוכחית כי ההכנסה נוטה לעלות עם הגיל והניסיון.
2. מיצוי עצמי - כדי לא "להשחק" כדאי לך לעבוד במקצוע שאת רואה את עצמך מתעסקת איתו גם בעתיד. משהו שאת נהנת להתעסק בו ויכולה למצוא בו משמעות ביום יום. את אולי צעירה מכדי לחשוב על זה אבל את עלולה להרגיש בעתיד שבזבזת את הזמן שלך.

זוהי רק דעתי. ייתכן מאוד שאני טועה בנוגע למקרה האישי שלך.

זה משמעותי משתי בחינות:
1. כסף - רב הכסף שתעשי בחייך כנראה ינבע מההכנסה שלך (או מהשקעות לא סולידיות). לכן כדאי לך להשקיע במנוע ההכנסה שלך שהוא כמובן את עצמך. לדעתי שווה להתרכז בהכנסה העתידית יותר מהנוכחית כי ההכנסה נוטה לעלות עם הגיל והניסיון.
2. מיצוי עצמי - כדי לא "להשחק" כדאי לך לעבוד במקצוע שאת רואה את עצמך מתעסקת איתו גם בעתיד. משהו שאת נהנת להתעסק בו ויכולה למצוא בו משמעות ביום יום. את אולי צעירה מכדי לחשוב על זה אבל את עלולה להרגיש בעתיד שבזבזת את הזמן שלך.

זוהי רק דעתי. ייתכן מאוד שאני טועה בנוגע למקרה האישי שלך.
שנה אחת של משכורת מכבדת תקל על ההשקעה בעצמך ומיצוי עצמי, בגיל הזה בן אדם שהוא אחראי כלכלית יוכל לחסוך את רוב המשכורת וגם יהיה לו את חופש הבחירה של מה לעשות עם עצמו בהמשך, כסף לא יהיה פקטור ולא יהיו תירוצים כגון (אני לא יכול ללמוד X כי אין לי כסף, או אני לא יכול לעסוק במה שאני אוהב כי צריך לעבוד).
אישית לי זה עזר לעשות שינוי מסלול בגיל מאוד צעיר כי כן עבדתי מיד לאחר השחרור בתפקיד שהוא יחסית רווחי ככה שהרגשתי שאני יכול להרשות לעצמי לעשות את זה ולא הרגשתי לחץ כלכלי.

שנה אחת של משכורת מכבדת תקל על ההשקעה בעצמך ומיצוי עצמי, בגיל הזה בן אדם שהוא אחראי כלכלית יוכל לחסוך את רוב המשכורת וגם יהיה לו את חופש הבחירה של מה לעשות עם עצמו בהמשך, כסף לא יהיה פקטור ולא יהיו תירוצים כגון (אני לא יכול ללמוד X כי אין לי כסף, או אני לא יכול לעסוק במה שאני אוהב כי צריך לעבוד).
אישית לי זה עזר לעשות שינוי מסלול בגיל מאוד צעיר כי כן עבדתי מיד לאחר השחרור בתפקיד שהוא יחסית רווחי ככה שהרגשתי שאני יכול להרשות לעצמי לעשות את זה ולא הרגשתי לחץ כלכלי.

רשמת נקודות נכונות. כאמור, אני רק מציע לבחון את האפשרויות ואני מודע שזה לא הכיוון שמתאים לכל אחד בין היתר בגלל משאבים קיימים והאפשרויות הפתוחות.

נשמע שבמצבך (אם ההורים מסבסדים כרגע את הצרכים) את יכולה לחסוך לפחות 5k בחודש, מה שיכול למקם אותך עם סכום של מעל 70,000ש"ח בתחילת הלימודים.
לגמרי, אני שואפת לחסוך כ7,000 ש״ח בחודש.
בנוגע ללימודים, אני מסכימה שנחמד שיש חסכון שאפשר להיעזר בו אבל חבל לי לרוקן אותו ולכן אני מעדיפה לנסות ללמוד בחינם (או עם כמה שיותר מלגות)

אני מסכימה לחלוטין. היות ואני עדיין מתלבטת בין לרופאה לביולוגיה חישובית נראה לי שלא יהיה כל כך נורא להמשיך לעבוד לשנה (בחברת הייטק קטנה) ולהתחיל להשקיע חלק מהחסכון כדי שכאשסיים את הלימודים תהיה לי רשת ביטחון מסוימת.

לגמרי, אני שואפת לחסוך כ7,000 ש״ח בחודש.
בנוגע ללימודים, אני מסכימה שנחמד שיש חסכון שאפשר להיעזר בו אבל חבל לי לרוקן אותו ולכן אני מעדיפה לנסות ללמוד בחינם (או עם כמה שיותר מלגות)
התכוונתי לזה בלי קשר לשכר לימוד

בהצלחה!

אני תמיד בגישה שההשקעה בידע תמיד מניבה את התשואה הגבוה ביותר. אבל אם הגעת לכאן בגיל 22, כנראה שאת בדרך :)

היי לכולם,
עברו כמה חודשים מאז שכתבתי כאן ובינתיים דברים התחילו להתקדם.
פתחתי תיק השקעות במיטב דש ובינתיים הפקדתי אליו 30k, כולם לiShares S&P 500.
בנוסף, יש לי כרגע בעו״ש כ24k ועוד בערך 18.5k לא נזילים (פנסיה, קרן השתלמות וכו׳).
סה״כ: 72.5k
נחמד להרגיש שאני מצליחה להתקדם לאט-לאט לעבר המטרות שאני מציבה לעצמי.

מחישוב כללי שעשיתי אני מצליחה לחסוך 70% מההכנסות שלי (אחרי שהיו לי כמה הוצאות יחסית גדולות), שזה לא רע אבל אני מרגישה שאני יכולה לחסוך יותר לאור העובדה שאני עדיין גרה בבית הוריי ורוב ההוצאות שלי הן על מסעדות.
כרגע אני ממשיכה לחסוך ומתלבטת אם שווה לי לקנות עוד ני״ע כדי לאזן את התיק, למשל iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF, או לחכות עם ההשקעות עד שאצבור מספיק חסכונות ללימודים. חבל לי לא להפקיד עוד כסף לתיק כי הוא די מצומצם כרגע אבל אני מניחה שאני צריכה לחסוך מספיק לשכר לימוד/דירה.
אעדכן בעוד מספר חודשים.

שווה לשמור סכום יפה בצד לתקופת התואר

השילוב של לימודים ועבודה מאוד מאתגר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Z בת זוג אמריקאית כנהנית בחשבון מיסים 4
רוטב פיצה בת ים נדל"ן 1
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
א דירה להשקעה - בת ים או נתניה? נדל"ן 14
א האם להחליף ת״א 125 בת״א 35 בגלל עדכון המדדים הקרוב? שוק ההון 4
S איי.אפ.אפ, החברה השנייה בגודלה בת"א - תימחק מהמסחר שוק ההון 2
ר בת 25, מחפשת כיוונים תעסוקתיים יומני מסע אישיים 13
ה בת זוג סולידית אוף טופיק 41
F ניוד חשבון בנק פרטי שלי מלאומי לחשבון שלי ושל בת הזוג בדיסקונט צרכנות פיננסית 7
מ רמלוד או בת ים- נדלן נדל"ן 27
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
C בת זוג נוסעת לחו"ל ותשתמש בכרטיס אשראי שעל שמי, זה בעייתי? צרכנות פיננסית 25
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
לואי וו השקעה של 100K בקופת גמל להשקעה לאישה בת 50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
בצק עלים בת 38 נשואה עם ילדים, איך מתחילים? יומני מסע אישיים 45
ד אזרח ארה"ב - השקעה בת"א 125 שוק ההון 2
מ מדד תשומות במחיר למשתכן בת"א נדל"ן 6
ש בת ים "על הים" נדל"ן 13
V בת 22, המון התלבטויות בקשר לעתיד... יומני מסע אישיים 100
T מעורבות פיננסית נמוכה של בת הזוג אוף טופיק 63
grimble grumble עקיבה על סנופי בת"א - לייקסור מול בלאקרורק שוק ההון 58
unrealx מימון נדל"ן עם בת זוג נדל"ן 16
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
D 2 או 3 חדרים בת"א נדל"ן 6
Michel בעלי דירות גג בת"א דורשים מהעירייה פיצוי של 100 מיליון שקל נדל"ן 1
bobby אמא בת 65 - איך משקיעים? שוק ההון 13
מ האם ניתן לפצל חוקית דירה בת״א בהסכמת השכנים נדל"ן 2
ב ימי קורונה - יומנה של בת העמק אוף טופיק 618
M הערכות ותחזיות לגבי רובעים 3-4/צפון ישן בת"א נדל"ן 36
N בת 18, מאיפה מתחילים? יומני מסע אישיים 66
Benjamin W טרנסג'נדרית בת 10 אוף טופיק 212
Adam Smith ניהול השקעות של בת הזוג צרכנות פיננסית 21
ח בת 25 עומדת להשתחרר מצהל יומני מסע אישיים 27
ל חוף מומלץ בת"א אוף טופיק 56
C מה ההבדל בין CSPX שנסחרת בניו-יורק לבין זו שנסחרת בת"א? שוק ההון 51
N האם כל פעם לפני שאתם עוברים לגור עם בן/בת זוג חדשים, אתם עורכים הסכם ממון? אוף טופיק 60
ה מתי מתחילים לחיות כמו מליונרים? (דיור בת"א) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 45
O בת 64 לקראת פרישה, אופטימיזציה של מוצרי חסכון/השקעה שוק ההון 12
קירכהוף מיטב דש טרייד -וול סטריט vs מסחר בת"א שוק ההון 16
David בת זוג של אזרח אמריקאי - פתיחת חשבון השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 3
J איך מוסיפים בת זוג לאינטראקטיב צרכנות פיננסית 5
S הפקדת כסף מהחתונה לקרן השתלמות של בת זוג עצמאית שוק ההון 5
N לצרף בת זוג לחשבון השקעות (שיקולים) שוק ההון 11
H קניית רכב פעם ראשונה למשפחה בת 5 נפשות צרכנות פיננסית 14
YuriFink לא יכול לפחות חשבון עקב אזרחות אמריקאית של בת הזוג. מה עושים? צרכנות פיננסית 13
Z לאן בורחים הדיבידנדים בת. סל קסם S&P500? שוק ההון 37
c881 אמ:לק בת 18,עובדת מכיתה ג', חסכון של 85,000$ אוף טופיק 39
O בת גלים - שכונה לסולידים? אוף טופיק 40
Y רפורמת המדדים בת"א - תזמון החלפת קרן שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה