• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעיית "אני רוצה להביא את המכה"

מצד שני, לאנשים עם יותר מדי טרדות בסיסיות אין זמן או אנרגיה לעשות דברים מעניינים.
נראה, אולי, שקידמה גם אפשרה בעקיפין ליצור עוד קידמה, ומהר יותר.

כיום יש לי 116K ש"ח. לא רע לגיל 20, לא מדהים.
בהחלט מדהים!
לפחות סטטיסטית, אלא אם כן קיבלת ירושה או זכית בפיס.
תתפלא כמה אנשים בני גילך מצויים אפילו בחובות.

מי שלא לוקח סיכונים לא פותח שמפניות? מישהו?

בנימה קצת יותר רצינית אל תשים סכום שאתה לא מוכן להפסיד, לכל אדם יש סיבולת סיכון אחרת וגם אם עשית כל החישובים הנכונים עדיין יכול להיות בלתם הזוי שאי אפשר באמת לצפות אותו שיגרום לך להפסד כך שצריך לקחת את זה גם בחשבון..
אם אמרת ש10 מבחינתך זה לא סוף העולם תשים על משהו שאתה מאמין בו תראה איך אתה מתנהג כשהוא עולה/יורד אם אתה מצליח להישאר דבק לתוכנית שלך או שאתה מאבד את שפיותך ונכנס כל יום כמה פעמים לבדוק מה קורה,
לדעתי בגילאים האלה ייתן לך הרבה יותר ערך ללמוד את האופי וההתנהגות שלך בתור משקיע מאשר לעשות פי 5 לאיזשהו כיוון.

שאלה טובה.
הפתעתי את עצמי שלא מדגדג לי לקנות היטקוין וטסלה, חשבתי למה.
התשובה שנתתי לעצמי היא, שמבחינתי להגיע ל10 מלשח הון זה משהו שיקרה לי בסבירות של 80 - 90 % תוך 15 שנים. מה שגוזר 50 מלשח תוך בערך 30 שנה.
השקעה בטסלה או ביטקוין לא היו מביאות אותי למצב הזה בשום שלב בכזו רמת סבירות גבוהה.

לדוגמא, הסבירות שפייסבוק תעשה 15 אחוז בשנה ב5 השנים הקרובות (וכנראה גם 10 שנים), גבוהה מבחינתי משמעותית מהאפשרות שטסלה תעשה את זה.

אני חושב שהבעיה העיקרית שאנשים לא לוקחים בחשבון במניות חלום (או קריפטו) זה מתי קונים ומוכרים.
על הביט שמעתי כשהוא היה 5 דולר, רציתי לקנות ולא קניתי.
את הביט הראשון קניתי ב-1000 דולר, בשיא של ההייפ של 2013.
בהתחלה סחרתי בו נון סטופ במסחר יומי, אבל גם אחרי שהפסקתי עם מסחר ועברתי להשקעה, קניתי ומכרתי בנקודות זמן מסויימות (קניתי 20 אלטים באמצע ההייפ של 2017), מכרתי חלק מהביט קצת אחרי השיא של 2017, כשלתי לקנות בתחתית של 2018-2019, קניתי קצת בתחילת העליות של ההייפ הנוכחי, ומכרתי חלק עכשיו בעליות של ההייפ הנוכחי.

מחשבות מהסוג של ״אם אקנה 1% מהתיק ב[הכנס חלום כאן] והוא יעשה פי 40 אז זה יהפוך ל-40% מהתיק שלי״ הם בעצמן חלום, לחשוב שמי שמשקיע מפומו לא ימכור אחרי עליה של 200% כשכולם אומרים שזאת בועה שעומדת להתפוצץ, ואחרי שהיא מתפוצצת וכולם מספידים את החלום כשהוא 10% מהמחיר קניה שהמשקיע לא מלקה את עצמו שהוא לא מכר ב-200% רווח, ולהאמין שהוא גם לא מתחרט ויוצא ברגע שזה חוזר לbreak even או לשיא הקודם, או ב-400% ואומר לעצמו הפעם אני מממש רווחים ולא חוזר על הטעות וכד. זאת רכבת הרים אמוציונלית מטורפת, ומעטים הם בני האנוש שחסינים לה.
כמה סיפורים שמעתי מחברים שקנו ביט ב-5 דולר ומכרו ב-20 וחייכו על המכה של פי-4 ולא חזרו לקנות אף פעם אחרי כי עכשיו זה בועה. אנחנו בני אדם שעשויים מעיסה רכה במעטפת סידן קשיחה, לא רובוטים, ולהשקיע, בפרט בנכסי ״חלום״, זה קשה בירידות בדיוק כמו שזה קשה בעליות.

איפה היית בקורונה?
לעשות FOMO בלי להבין במה אתה משקיע זה גרוע וברגע שהמניה תיפול ב10% אתה תברח בהפסד

לפני שנתיים היה לי תיק של 200 אלף שקל ולא ראיתי הבדל בין 200K או 0 (כי זה לא סכום משנה חיים בשבילי) ולכן לא רציתי לדגור על הבייצים עם סכום כזה באיזה ETF משעמם אז החלטתי להשקיע במניות שאני מאמין בהן ולהשאר איתן לא משנה מה (+לקנות בירידות)

אבל לקנות סתם טסלה אחרי שהם כבר עברו את פייסבוק בשווי שוק?... ועוד אחרי 11 ימי מסחר ירוקים ברצף? בוא...

או לקנות מניה הזויה בלי שום דבר מאחוריה? מה נראה לך השוק באמת מטומטם?
תסתכל קצת מה יש מאחורי TESLA ותבין שפוטנציאלית הם יכולים גם להיות שווים 2-4T$ בעוד כמה שנים

נכנסת עם מניות או עם אופציות לטסלה? אם אופציות אז אני לא אתפלא אם הגעת ל8 ספרות :)

נכנסת עם מניות או עם אופציות לטסלה? אם אופציות אז אני לא אתפלא אם הגעת ל8 ספרות :)
גם וגם.. אבל אופציות שהן call spread .. קניתי 1500Call 15-Jan-21 ומכרתי 1800Call ... זה נכנס כבר ככ עמוק לכסף שזה לא רלוונטי .. לצערי גם מכרתי covered calls שהתחילו לצמצם לי משמעותית את הרווחים

אבל על הunderlying stock שקניתי מלכתחילה (בממוצע 217) אני בפי 20

איתך לגמרי בעניין הלתת מכה

פספסת את ההזדמנות שלך כבר
לך תבין אנשים, הרי אמרו להם לפני שנתיים באינטרנט שכדאי לקנות.
כול מה שהיו צרכים לעשות זה להקשיב לג'ניה ;)

לך תבין אנשים, הרי אמרו להם לפני שנתיים באינטרנט שכדאי לקנות.
כול מה שהיו צרכים לעשות זה להקשיב לג'ניה ;)
שיחשוף את התיבה של ההודעות הפרטיות שלו ממני

אני חושב שהבעיה העיקרית שאנשים לא לוקחים בחשבון במניות חלום (או קריפטו) זה מתי קונים ומוכרים.
בהתחלה סחרתי בו נון סטופ במסחר יומי, אבל גם אחרי שהפסקתי עם מסחר ועברתי להשקעה, קניתי ומכרתי בנקודות זמן מסויימות (קניתי 20 אלטים באמצע ההייפ של 2017), מכרתי חלק מהביט קצת אחרי השיא של 2017, כשלתי לקנות בתחתית של 2018-2019, קניתי קצת בתחילת העליות של ההייפ הנוכחי, ומכרתי חלק עכשיו בעליות של ההייפ הנוכחי.

מחשבות מהסוג של ״אם אקנה 1% מהתיק ב[הכנס חלום כאן] והוא יעשה פי 40 אז זה יהפוך ל-40% מהתיק שלי״ הם בעצמן חלום, לחשוב שמי שמשקיע מפומו לא ימכור אחרי עליה של 200% כשכולם אומרים שזאת בועה שעומדת להתפוצץ, ואחרי שהיא מתפוצצת וכולם מספידים את החלום כשהוא 10% מהמחיר קניה שהמשקיע לא מלקה את עצמו שהוא לא מכר ב-200% רווח, ולהאמין שהוא גם לא מתחרט ויוצא ברגע שזה חוזר לbreak even או לשיא הקודם, או ב-400% ואומר לעצמו הפעם אני מממש רווחים ולא חוזר על הטעות וכד. זאת רכבת הרים אמוציונלית מטורפת, ומעטים הם בני האנוש שחסינים לה.
כמה סיפורים שמעתי מחברים שקנו ביט ב-5 דולר ומכרו ב-20 וחייכו על המכה של פי-4 ולא חזרו לקנות אף פעם אחרי כי עכשיו זה בועה. אנחנו בני אדם שעשויים מעיסה רכה במעטפת סידן קשיחה, לא רובוטים, ולהשקיע, בפרט בנכסי ״חלום״, זה קשה בירידות בדיוק כמו שזה קשה בעליות.

למה לא פשוט לקבוע תנאים קשיחים?
למשל:
אני אקנה מניות של SPCE ב-10,000 ש''ח, אשמור על שווי מניות זה (כלפי מעלה בלבד-כלומר, אם מחר המחיר למניה יורד, קונים עוד עד שחוזרים ל-10K) ואמכור רק אם התקיימו התנאים הבאים:
1. חלפו 10 שנים מתאריך הרכישה
2. מחיר המניה עלה פי 10 - במצב כזה אערוך הערכת מצב מחודשת
3. התברר מעל לכל ספק סביר שלחברה אין שום עתיד תעשייתי - למשל (אבל לא מוגבל ל..): פשיטת רגל, חשיפת מעשה שחיתות, הודה בכישלון וכו'
4. חברה איכותית יותר משמעותית באותו סקטור הונפקה (לרבות Space X, למרות ההבדלים בינהם)
5. מחיר המניה עלה פי 100 - מכירה במקום (נשמע מאוד אופטימי, אבל היי, טסלה עלתה פי 200 מאז ההנפקה)

תראה, המטרה היא להקדים את הבועה
זה מאוד שונה מההיגיון שאני בדר''כ משתמש בו (למשל, אני משקיע ב-VTI כי אני מאמין שהכלכלה העולמית תצמח לטווח ארוך והדבר יתבטא ברווחי החברות, ואני משקיע בפקדונות כי אני מעדיף תשואה פנימית גבוהה יחסית לאג''ח - חרף בעיית הנזילות והיעדר רווחי הון), אבל יש מצב שזה יעבוד

אני לחלוטין יכול לראות מצב שבו עוד 5 שנים עולה לשלטון נשיא שמעודד את חקר החלל, או היווצרות תעשיית חלל ראשונית שתוביל לבועה - כמו שקרה לטסלה או לנאסד''ק בדוט קום

הפעם אני רוצה להיות שם לפני כולם, אני פשוט לא בטוח אם דווקא החברה הזאת היא האמצעי הכי טוב להחשף לזה (SPCE היא יותר כמו NIO ולא טסלה)

כול מה שהיו צרכים לעשות זה להקשיב לג'ניה
לא ייאמן שהוא צדק בסוף בנוגע לטסלה ונוידיאה ועשה מאות אלפי שקלים רווח במניות הנ"ל.
אבל הוא הפסיד כסף בביקתת הסקי שלו בקורונה...

לא ייאמן שהוא צדק בסוף בנוגע לטסלה ונוידיאה ועשה מאות אלפי שקלים רווח במניות הנ"ל.
אבל הוא הפסיד כסף בביקתת הסקי שלו בקורונה.
מה שמצחיק, שפעם הביקתה עלתה לי בערך 30-40% מההון.. ובחודש האחרון, היו לי ימים שהרווחתי בהם בקתה וחצי ביום. ד"א, קניתי עוד 2 לפני חודש, והתיק שלי חזר לאותו מצב כמו שהיה לפני שקניתי

ההפסד שם הוא ככ זניח ששכחתי בכלל שיש לי דירה שם

++++1
בול!

ד"א, קניתי עוד 2 לפני חודש, והתיק שלי חזר לאותו מצב כמו שהיה לפני שקניתי
אני כנראה לא עוקב אחרי הכינויים שלך בפורום אבל עכשיו אני מבין שזה אתה.

אתה ניצלת ירידת מחירים בקורונה כדי לקנות עוד ביקתות? אני מניח שיש לך הוצאות קבועות על הביקתות בזמן שבקורונה אין הכנסות בכלל, זה נכון?

יש לג'ניה התורן רעיונות למכות חדשות?
שאלו אותי את זה כשטסלה היו ב1000. אז אני אענה לך באותה תשובה: למה נראה לך שמלכתחילה השקעתי בנבידיה וטסלה? כי חשבתי רק ל1-2 שנים קדימה? לא. אני משקיע בהן כי אני חושב שהם ישנו את העולם בעוד 10+ שנים ולכן אני לא מחליף את ההשקעות האלה (וגם אמאזון)

אני כנראה לא עוקב אחרי הכינויים שלך בפורום אבל עכשיו אני מבין שזה אתה.

אתה ניצלת ירידת מחירים בקורונה כדי לקנות עוד ביקתות? אני מניח שיש לך הוצאות קבועות על הביקתות בזמן שבקורונה אין הכנסות בכלל, זה נכון?
כן, בערך 1000$ לאחת בשנה .. כרגע יש שם סגר עד ה31.1 .. כנראה שהשנה הזו הלכה לפח.. לפחות שנה שעברה הייתה חצי עונה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
Shekel Hadash בעיית מיסוי בשהייה בחו״ל מיסים 2
N בעיית רטיבות נדל"ן 30
C בעיית בזבוזים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
ע משפרי דיור - בעיית ההון העצמי נדל"ן 17
N תיק השקעות, בעיית חישוב ניירות ערך מנוגדים שוק ההון 89
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11

נושאים דומים

Back
למעלה