• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בעיית "אני רוצה להביא את המכה"

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,476
פתאום, עם כל ההתפוצצות של הביטקוין, טסלה, ARKK ועוד-משהו קטן בי התעורר
משהו שפשוט צועק שבא לו להביא את "המכה"
לזרוק 50K למניה הזויה, לביטקוין מנופח, נגד כל היגיון-רק כדי לצפות בסכום מוכפל פי 10, 20, 40-WHATEVER

אני חושב שזה לגמרי FOMO, ומן הסתם הדבר מגיע מהרגש ולא מההיגיון (סטייל "גם אני יכול!")
אני מוצא את זה כתמוהה מאוד לאור העובדה שלפני מספר חודשים בלבד, חששתי לרכוש עוד מניות VTI ככל שמחירן ירד (שמבחינה לוגית ברור שעדיף לקנות, מחיר נמוך יותר=פוטנציאל גבוה יותר) ואילו היום משהו בי מוכן לזרוק כל סכום לתוך שוק המניות, כשהמכפילים בשיא ולוגית אני באמת לא מוצא שום היגיון
מה הולך פה?
יש מצב שהפסיכולוגיה האנושית פונה נגדי?

לזרוק 50K למניה הזויה, לביטקוין מנופח, נגד כל היגיון-רק כדי לצפות בסכום מוכפל פי 10, 20, 40-WHATEVER

אני חושב שזה לגמרי FOMO, ומן הסתם הדבר מגיע מהרגש ולא מההיגיון (סטייל "גם אני יכול!")
אני מוצא את זה כתמוהה מאוד לאור העובדה שלפני מספר חודשים בלבד, חששתי לרכוש עוד מניות VTI ככל שמחירן ירד (שמבחינה לוגית ברור שעדיף לקנות, מחיר נמוך יותר=פוטנציאל גבוה יותר) ואילו היום משהו בי מוכן לזרוק כל סכום לתוך שוק המניות, כשהמכפילים בשיא ולוגית אני באמת לא מוצא שום היגיון
מה הולך פה?
השוק מונע מפחד וחמדנות שגורמים לאנשים לעשות את הפעולות הלא נכונות.
הפתרון שלי הוא לשים בכמה מניות חלום סכום נמוך (פחות מאחוז בכל מניה, בערך 5 מניות בכל נקודת זמן). גיליתי שזה מרגיע את התשוקה במחיר נמוך.

כל פעם שאני מוצא את עצמי מהרהר ב כנ"ל (אצלי זו פנטזיית התמנפות בתיק 120-80)
אני מדמיין איך אסביר לאשתי לאן כל הכסף הלך במידה ותהיה נפילה. ואז אני מתחיל למצוא תירוצים למה הסיטואציה היום שונה מלפני כן הרי סנופי לא ימשיך לעלות כמו בעשור האחרון לנצח מתישהו יהיה משבר הון ארוך של שנתיים שלוש שבע כמו שנות ה2000 מכפילי ההון מטורפים אולי נחכה לנפילה ואז נתמנף...

הרי סנופי לא ימשיך לעלות כמו בעשור האחרון לנצח מתישהו יהיה משבר הון ארוך של שנתיים שלוש שבע כמו שנות ה2000 מכפילי ההון מטורפים אולי נחכה לנפילה ואז נתמנף...
זאת בערך העמדה הלוגית שלי

למה זה בעיה? אם יש לך 50k שאתה בכיף מוכן להפסיד, עוף על זה
אולי 10K, אבל לא 50...

@דור ה-Z
פיזור וניהול סיכונים.
זה לא רעיון רע לשים סכום קטן במשהו שבוער לך להשתתף בו.
אבל שים לב שיש הבדל בין לקנות טסלה בגלל FOMO, לבין לקנות טסלה ב-100% מההון שלך ולדבוק בו באש ובמים גם כאשר האדמה בוערת, כי יש לך אמונה עמוקה ומלאה בצדקת הדרך, כמו ש- @EnsilZah עשה. את זה אי אפשר לעשות עם FOMO, מי שקונה בגלל פומו מוכר אחרי עליה של 50% או ירידה של 20%, להחזיק הרבה טסלה מ-100 ל-4000 (לפני הפיצול) או ביטקוין מ-1 אלף ל-40 אלף אפשר לעשות רק עם אמונה מלאה גדולה מאד או חוסר אמונה עם הקצאה קטנה מאד.

השוק מונע מפחד וחמדנות שגורמים לאנשים לעשות את הפעולות הלא נכונות.
הפתרון שלי הוא לשים בכמה מניות חלום סכום נמוך (פחות מאחוז בכל מניה, בערך 5 מניות בכל נקודת זמן). גיליתי שזה מרגיע את התשוקה במחיר נמוך.
מחזק את הרעיון. לשים כמה אחוזים במניות קזינו - זה הדבר הסולידי לעשות.

אל תביא את המכה. שים 5%-10% על הדברים המסוכנים האלה גג - מסך כל התיק, לא כל אחד! וזהו...
דרך אגב, אני קניתי את אחד הדברים האלה שציינת כשזה היה הרבה הרבה הרבה יותר זול ממה שזה היום (בסכום מאוד מוגדר שהיה בסדר גודל מה שציינתי). במבט לאחור, האם הייתי צריך לקנות יותר? כן. אבל זה לא באמת היה שווה את זה, אם זה היה נופל והייתי מתחיל את הקריירה הפיננסית מאפס.

ואם זה יתפח מ-10% לממדים שזה כבר אולי 30%-50% מהתיק שלך, אתה באמת תרגיש רע עדיין?
אני לא חושב שהתחושה של FOMO באמת יכולה לעבור. אם זה באמת יתפוצץ עוד יותר, אתה תמיד תחשוב: ״למה לא לקחתי הלוואה של 100,000 ושפכתי הכל לשוק״.

אשאל אותך שאלה פשוטה, היה והתעשרת - יש לזה משמעות לגבי החיים שלך? ותחשוב על התשובה.

לדעתי כסף זה תועלת שולית פוחתת. ולאנשים שמשקיעים במניות וחוסכים בגדול יש מספיק כסף ואני לא בטוחה שעוד מליון או שניים יעשו שינוי גדול באיכות חיים שלהם.

מחזק את הרעיון. לשים כמה אחוזים במניות קזינו - זה הדבר הסולידי לעשות.
בדיוק ואת השאר בביטקוין כי זה בעתיד יקנה לנו כמה בניינים בצורה סולידית:>

Let me just say that my situation and considerations were these, besides my belief in Musk's ventures:

I had (and still have) a comfortable job that provided for all my spending and extra money for investment, which I enjoyed, maybe a little less now.
I'm responsible for no one but myself.
My parents were planning to retire to live somewhere much cheaper and split their current apartment between me and my brother.
I didn't (and still don't) have any plans for early retirement.
So I felt the most I had to lose was 500-600k which I'd get anyway from the apartment and still be better off than most people my age, and the upside is quite dramatic.

I had no expectation whatsoever the stock would go this high this fast, but I sort of got used to seeing another million added every few months, a new high score detached from the reality of everyday life.

זה הרגשה טבעית אבל עדיף שתשתה מים קרים ותתמקד ולבנות תיק השקעות שאתה יכול להחזיק ל10 שנים ומעלה. יש מדי פעם סיפורים משוגעים על הצלחות אדירות וזה נהדר אבל אם תפסיד חלק גדול מהכסף שלך בעקבות הימור בבורסה זה יקח לך שנים להחזיר את זה.

אני אישית קרוב מאוד לגיל שלך ואני רואה את המצב בצורה הבאה, גם אם אפסיד את כל ההון שלי על ההשקעות שלי(שכוללות בעיקר הרבה ביטקוין וקצת סנופי) הכל טוב, את רוב המוחלט של ההון שלי בחיים אשיג גם ככה בזמן העבודה אחרי התואר, וזה יוצר עבורי מצב של פוטנציאל תשואה עצום וסיכון שאני לגמרי מוכן לחיות איתו ואפילו הייתי לוקח עוד סיכון(וטכנית אני לוקח כי אני גם ממונף חיצונית בכ20 אחוז), אני גם ככה מתייחס לכל הכסף שלי שמושקע כ"כסף אבוד" או "כסף של אני בעתיד" ככה שאני לא לוקח כלום ללב ולא מתרגש מעליה של 50 אחוז או מירידה כזאת, כי זה פשוט לא כסף שלי שנפגע באסוציציה שלי במוח, אני מניח שלרוב המוחלט של האנשים שנופלים לFOMO ודברים כאלו אין את ההפרדה הזאת במוח וזה גורם להם לקשר באופן מאוד חזק את העליה של התיק שלהם לאושר שלהם, דבר שלדעתי ממש לא בריא נפשית ופיזית במיוחד אם אתה מתכנן להשקיע לטווח של 50 שנה+, לאבד כמה שנות חיים בגלל לחץ ודאגה מדברים כאלו זה לגמרי לא שווה בעייני גם אם תשיג ככה תשואה עודפת(ורוב המוחלט אפילו לא משיגים את זה...)
הכי חשוב לדעתי זה להיות שלם עם ההחלטה שלך ולדעת שהיא שלך ולא של אדם אחר, כי להאשים אנשים אחרים בהחלטות ולטתא מתחת לשטיח את הבחירות הרעות שלך זה לדעתי התנהגות מאוד רעילה ולא בריאה לאחריות אישית.

אשאל אותך שאלה פשוטה, היה והתעשרת - יש לזה משמעות לגבי החיים שלך? ותחשוב על התשובה.

לדעתי כסף זה תועלת שולית פוחתת. ולאנשים שמשקיעים במניות וחוסכים בגדול יש מספיק כסף ואני לא בטוחה שעוד מליון או שניים יעשו שינוי גדול באיכות חיים שלהם.

כיום יש לי 116K ש"ח. לא רע לגיל 20, לא מדהים.
אם אחשב את כל השווי הנקי שלי, בתרחיש הכי אופטימי, אגיע לכך שאוכל לממש נכסים בשווי של 1.3M עד גיל 30. בדרך כנראה אעצור ב-450K בגיל 25.
יש כל מיני כוכביות, אבל סה"כ מצבי יכול להיות טוב אם אהיה זהיר ואדבוק בסולידיות.

מצד שני, אם היה לי שווי נקי של 10M-זה היה יכול להיות מדהים.
או אפילו סתם עוד 10K, או 100K או יותר. הייתי מרשה לעצמי לבזבז קצת ללא רגשות אשם
בסופו של יום, האם זה יהיה שינוי עצום לחיים שלי? כנראה שלא. אולי אני סתם חמדן כרגע+FOMO

בדיוק ואת השאר בביטקוין כי זה בעתיד יקנה לנו כמה בניינים בצורה סולידית:>
איך הדבר הזה שווה 40K דולר איך...

Let me just say that my situation and considerations were these, besides my belief in Musk's ventures:

I had (and still have) a comfortable job that provided for all my spending and extra money for investment, which I enjoyed, maybe a little less now.
I'm responsible for no one but myself.
My parents were planning to retire to live somewhere much cheaper and split their current apartment between me and my brother.
I didn't (and still don't) have any plans for early retirement.
So I felt the most I had to lose was 500-600k which I'd get anyway from the apartment and still be better off than most people my age, and the upside is quite dramatic.

I had no expectation whatsoever the stock would go this high this fast, but I sort of got used to seeing another million added every few months, a new high score detached from the reality of everyday life.

קודם כל, אין ספק שמצב החיים שלי שונה+מאסק הוא פשוט רכבת קיטור, שיהיה קשה לחקות ולמצוא אישיות דומה לשלו
ייתכן שההזדמנות הבאה תהיה רק בהנפקה הבאה שלו, אבל אני מניח שעכשיו כולם יודעים את זה, אז זה יתומחר בהתאם
מבחינה לוגית, אני מאמין שאני צריך:
1. להגביל את ההימור שלי ל-10K ש"ח, מקסימום.
2. לדבוק באמונה שלי היום-שוק המניות מנופח יותר מאי פעם, טסלה היא בועה, ביטקוין היא בועה

אני מרשה לעצמי לומר את זה כאן (כאחד שיש סיכוי שישקיע משהו בטסלה), כי אני לא מרגיש מקושר רגשית להשקעות שלי+פשוט אני רואה איפה ה-PE עומד

זה הרגשה טבעית אבל עדיף שתשתה מים קרים ותתמקד ולבנות תיק השקעות שאתה יכול להחזיק ל10 שנים ומעלה. יש מדי פעם סיפורים משוגעים על הצלחות אדירות וזה נהדר אבל אם תפסיד חלק גדול מהכסף שלך בעקבות הימור בבורסה זה יקח לך שנים להחזיר את זה.
מסכים, אבל אולי לא חובה לסכן הכל. אפשר לשים משהו בקטנה, רק כדי להרגיש ש"אתה במשחק".

--------------
אני מתחיל לתהות לעצמי אם שווה באמת לעשות משהו.
לבחור מניה הזויה, ללא עתיד לרווחיות, שאני מאמין שלא שווה סנט, ולהשקיע בה 10K ש"ח. משהו מטורף, עם נתח שוק קטן, שיכול לצמוח מאוד בטווח הקצר-בינוני.
10K ש"ח הם בערך 10% מההון העצמי-אז זה סביר. בין כה וכה רוב ההון בפקדונות, אז הסיכון שאני נחשף אליו כמכלול אפסי.
בנוסף, אם באמת המניה תתרסק לאבק, 10K הם כמשכורת אחת ממוצעת בשוק. לא אסון גדול.
זה נשמע לי טמטום ענק, אבל באמת שאני סקרן לבדוק

אעיף מבט על 100 המניות הפופלאריות ביותר ברובין-הוד - בטוח שאני אמצא שם "מציאות" (או יותר טוב-יש ETF על הטירוף הזה?)

איפה היית בקורונה?
לעשות FOMO בלי להבין במה אתה משקיע זה גרוע וברגע שהמניה תיפול ב10% אתה תברח בהפסד

לפני שנתיים היה לי תיק של 200 אלף שקל ולא ראיתי הבדל בין 200K או 0 (כי זה לא סכום משנה חיים בשבילי) ולכן לא רציתי לדגור על הבייצים עם סכום כזה באיזה ETF משעמם אז החלטתי להשקיע במניות שאני מאמין בהן ולהשאר איתן לא משנה מה (+לקנות בירידות)

אבל לקנות סתם טסלה אחרי שהם כבר עברו את פייסבוק בשווי שוק?... ועוד אחרי 11 ימי מסחר ירוקים ברצף? בוא...

או לקנות מניה הזויה בלי שום דבר מאחוריה? מה נראה לך השוק באמת מטומטם?
תסתכל קצת מה יש מאחורי TESLA ותבין שפוטנציאלית הם יכולים גם להיות שווים 2-4T$ בעוד כמה שנים

הכל טוב אבל זו גישה לא בריאה להשקעות ומתכון להפסדים.
נשמע שתיק השקעות עם vti בלבד לא מתאים לך לאופי (סתם אומר אין לי מושג מה יש בתיק שלך כמובן). אולי שווה לשקול להתחיל לבנות תיק עם מניות ספציפיות שנמצאות במקום חזק מאוד מבחינת מאזן פיננסי ומודל עסקי. תתחיל לקרוא וללמוד עליהן, לא לנסות לתזמן את השוק ולהוסיף כל כמה זמן להחזקה שלך. תסמוך עליי שלטווח הבינוני ארוך זה ישתלם לך יותר מלזרוק 10 אלף שקל על מניית חלום בשביל להביא את המכה. השקעות זה פעולה לטווח ארוך (כל החיים) ולא משחק שבו אתה מנסה להכפיל את הכסף כל חודש.
לא מנסה לעשות יחסי ציבור אבל תעיף מבט במסע אישי שלי אני טיפה מסביר על הפילוספיה שלי בנוגע למניות ספציפיות.

מה הולך פה?
מסכים איתך לגמרי. כשהייתי באיזור שלך עשיתי את זה.
הפסדתי את ה-50K. בבקשה אל תעשה את זה.
*אלא אם כן אתה יכול לחזור בזמן ולקנות ביטקוין

ועוד דבר, "בשביל להביא את המכה" אתה צריך לקנות מניה שאתה מאמין בה כשכל הכתבות מסביבך וכל האנשים סביבך אומרים שהם יפשטו רגל.

פעם ראשונה שקניתי מניות טסלה הייתה שאיזה אנליסט נתן לטסלה יעד של 10$ למניה (היום זה 2$ למניה בגלל הספליט) וכל חכמי הפורום פה (תחפש שירשורים עתיקים על טסלה) הסבירו לי כמה טסלה בועה מטורפת בגלל שהם בשווי שוק של 20-30B$

טסלה כבר לא תשחזר את התשואה שלה מ2019

כיום יש לי 116K ש"ח. לא רע לגיל 20, לא מדהים.
אם אחשב את כל השווי הנקי שלי, בתרחיש הכי אופטימי, אגיע לכך שאוכל לממש נכסים בשווי של 1.3M עד גיל 30. בדרך כנראה אעצור ב-450K בגיל 25.
יש כל מיני כוכביות, אבל סה"כ מצבי יכול להיות טוב אם אהיה זהיר ואדבוק בסולידיות.

מצד שני, אם היה לי שווי נקי של 10M-זה היה יכול להיות מדהים.
או אפילו סתם עוד 10K, או 100K או יותר. הייתי מרשה לעצמי לבזבז קצת ללא רגשות אשם
בסופו של יום, האם זה יהיה שינוי עצום לחיים שלי? כנראה שלא. אולי אני סתם חמדן כרגע+FOMO
תראה, המצב שלך כן מאוד טוב, ויש לי הרגשה שאם יש לך מעל 100K בגיל 20 - יהיה לך 10M מתישהו בחיים. 10M עכשיו ישנו לך את החיים, כי תוכל להרשות לעצמך לא לעבוד בשום דבר כל החיים כל עוד לא תאבד את הראש ותחליט שאתה מליונר ותרוץ לקנות פורש ויהלומים ולפזר את הכסף שלך לכל עבר. להוציא לשכנים את העניים :)

מצד שני, אני לא הייתי רוצה חיים של פנאי ואני חשבתי על זה ברצינות. כי כשלאבא שלך יש חברת הייטק מצליחה, להתעשר בגדול זו תמיד אפשרות ריאלית למשפחה אז מצד אחד חיים בצמצום אבל מצד שני אוטוטו אקזיט ואנחנו מליונרים. מצד שני אם ההורים היו זורקים עלי 10M בגיל 20 לדעתי הם היו גומרים אותי.כמה שרציתי שנהיה מליונרים - ככה פחדתי מזה. כי ברגע שפתאום יש להם כמה מליונים לזרוק עליי, כל ההישגים שלי היו נראים חסרי משמעות, כל החיסכון סתמי. לרכוש מקצוע, או להצליח לקבל העלאה בעבודה, או להשקיע את הכסף בתבונה ולראות אותו גדל לאט לאט הכל נראה חסר משמעות. גם אנשים שזוכים בלוטו לא תמיד מצליחים להנות מהזכיה שלהם. אני יודעת שזה קצת פילוסופיה אבל אנחנו יצורים מורכבים ממה שנדמה לנו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
Shekel Hadash בעיית מיסוי בשהייה בחו״ל מיסים 2
N בעיית רטיבות נדל"ן 30
C בעיית בזבוזים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 61
ע משפרי דיור - בעיית ההון העצמי נדל"ן 17
N תיק השקעות, בעיית חישוב ניירות ערך מנוגדים שוק ההון 89
C איך לציין לבנק שאני רוצה להעביר רק *חלק* מהניירות לבית ההשקעות? שוק ההון 11
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
א מפתחת Backend - רוצה להתמקצע בבינה מלאכותית התפתחות אישית 5
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
D רוצה להתגרש אוף טופיק 18
N רוצה להחכים יומני מסע אישיים 8
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
ח רוצה לטוס בפעם הראשונה לחו"ל אוף טופיק 14
c881 סגן שר הבריאות רוצה לראות רופאים חרדים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 48
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
YoniLevy הצעד הראשון: בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 21
YoniLevy בגיל 18 נזכרתי שאני רוצה מלא כסף יומני מסע אישיים 32
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ע מיסוי על אופציות שהחברה רוצה לרכוש חזרה מהעובד מיסים 3
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
E לקוח לא רוצה לשלם את מלוא הסכום כי טוען שכמה תמונות לא יצאו טוב. מה לעשות? אוף טופיק 22
M חברה שלי רוצה להשקיע 15 אלף ש"ח לטווח ארןך שוק ההון 10
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
I אלטרנטיבה לכרטיס אשראי ללא עמלות (בדומה ל "כזה אני רוצה") לבעלי דיירקט צרכנות פיננסית 7
G לא רוצה לקחת משכנתא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
E רוצה להעביר 70 אלף שקל לקופות גמל להשקעה. כדאי בתקופה הזו ומה הדמי ניהול? שוק ההון 61
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
חתול לילה עצרו אותי אני רוצה לתזמן (מניות הבנקים) שוק ההון 35
Godfather הבנק יכול להשוות תנאים (כשהוא רוצה) שוק ההון 15
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
T עזרה- רוצה להתחיל להשקיע וטובע מרוב חומר שוק ההון 12
ה בן 21- רוצה להיות חוקר. רק הייטקיסטים יכולים לשרוד במדינה? יומני מסע אישיים 143
O רוצה פאסיבי סולידי אבל יש בלוצ'יפ ברווח שוק ההון 11
S רוצה להתחיל להשקיע, התבלבלתי לגמרי מכל המידע שוק ההון 3
פ אם משקיע תאורטי רוצה לקנות קרנות סל של נפט וגם של שווקים מתעוררים, בנטרול מטח, איך יעשה זאת? שוק ההון 34
T רוצה לוודא הבנה: באיזו בורסה ובאיזה מטבע לקנות ETF? צרכנות פיננסית 11
G רוצה להתחיל לסחור וצריך עזרה לגבי מסחר דרך ברוקר אמריקאי שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה