• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בן 30 ולא רואה את האופק

הבעיה היא שאני מרגיש תקוע בין הפטיש לסדן שכן היועצת מושכת לתחום וההורים ריאליים יותר וזוכרים את הבעיות שהיו בתואר.
אולי שניהם צודקים, תואר יכול להיות צעד ראשון בדרך חדשה. אבל זו תהיה בודאי טעות להתעלם מהעבר ולצפות לתוצאה שונה, צריך להפיק לקחים ולחשוב מה לשנות בהתנהלות (כמו שכבר העלו כאן חלק מהחברים)

היועצת מתעסקת שתחום העיצוב מתאים לי מאוד והמליצה על לימודי תעודה קרובים לבית במכללה נחשבת שיתמקדו באינטראקטיב כלומר עיצוב דיגיטלי
אבל קשה מאוד להתברג לאחריו בתחום ולהגיע עבודות ראשוניות לדריסת רגל כך שתהיה בעיה תעסוקתית
אתה צודק, זה קושי מאוד משמעותי. מעבר לזה, מסתמן שעיצוב הוא תחום שה-AI עשוי לתפוס בו נתח מאוד משמעותי, מוזר שהיועצת לא התייחסה לזה.
מה לעשות עם זה? אין לי מושג. אם אתה מאוד אוהב את התחום ויכול להיות בו טוב אולי בכל זאת ללכת לכיוון. אולי ללכת לכיוון פיתוח תוכנה ובעתיד להשתלב

בהצלחה

הבעיה היא שאני מרגיש תקוע בין הפטיש לסדן שכן היועצת מושכת לתחום וההורים ריאליים יותר וזוכרים את הבעיות שהיו בתואר.
למה אתה נותן לאנשים למשוך אותך?
תעשה מה שאתה רוצה.

ממה שהספקתי לבדוק לגבי התעודה, המכללה אמנם טובה בתחום אבל קשה מאוד להתברג לאחריו בתחום ולהגיע עבודות ראשוניות לדריסת רגל כך שתהיה בעיה תעסוקתית. גם הדרך להיות מעצב עצמאי תדרוש תחזוקת תיק עבודות, הקמת אתר והבנה בשיווק שלא נראה לי שיש לי את הסבלנות אליהם.
תחום QA נראה לי אפור ומזכיר לי את לימודי התכנות בתיכון שלא אהבתי למרות ששם המשכורות הגבוהות.
בהמשך למה שכתבתי בהודעה שציטטת:
כל הגדלה של ההכנסות תהיה אפורה ומשעממת. כל מקצוע מעניין ומספק יהיה קשה להתברג אליו.
אלה החיים. אי אפשר לרבע את המעגל. המחשבה שאתה יכול למצוא מקצוע שגם יהיה רווחי וגם יתן לך סיפוק נפשי, היא לדעתי מה שתוקע אותך.

התפקיד שלך (של כל אדם) זה למצוא את הדרך שלך לאזן בין הדברים, בין הצורך להתפרנס והרצון לחיות.
אתה יכול ללכת בגישה של הסולידית: תסבול כמה שנים במקצוע אפרורי ומשעמם (אך רווחי) ותחסוך את רוב ההכנסה כדי לצאת ממנו אחת ולתמיד.
או אתה יכול פשוט לעבוד במשרה חלקית כדי שהעבודה תהיה חלק קטן ולא-מרכזי בחיים שלך ותנצל את השעות שמחוץ לעבודה כדי להנות מהחיים.
או אתה יכול לחיות חיי דלות מרצון, תלמד לחיות על הוצאות שואפות ל-0, ואז תעשה מה שבא לך ואל תתן חשבון לאף אחד.
או שתמצא דרך חדשה שעוד אף אחד לא הלך בה.

החלטה שלך.

מחשבה קצת מחוץ לקופסא.... אולי תטוס לחו"ל לשבועיים או אפילו חודש לבד? מכמה סיבות:
1. בין השורות נשמע שיש איזשהו גורם מעכב בסביבה שלך, אולי ההורים ואולי דברים אחרים. "משנה מקום משנה מזל" ומשנה פרספקטיבה ומנתק אותך מכל מיני אמונות שהפכו לדפוס שקשה לשבור רק באמצעות טיפולים וכוח רצון
2. התנסות בחוויה עצמאית, עם עצמי ובשביל עצמי, ולראות שאני יכול ומסוגל להסתדר לבד. להכיר את העצמי יותר מקרוב.
3. לפתוח את הראש לחוויות חדשות ואנשים חדשים, דרכם תגלה על עצמך דברים שאפילו לא דמיינת.

לפעמים אנחנו כ"כ מתמקדים במשהו ומרוב שאנחנו רוצים להשיג אותו אנחנו מבריחים אותו.
מי שעסוק באושר באופן ישיר ולומד מספרים, טלוויזיה, שירים ומדיה מה צריך כדי להיות מאושר ו"עובד" בזה, בעצם מרגיש אומלל.. וזה שיודע לזהות מה גורם לו לאושר ועושה זאת ירגיש באמת מאושר. אז תנסה לשים בצד את חיפוש עבודת חלומותיך וצא להרפתקאה בה קודם תכיר באמת את עצמך.
בעניין זה, נראה לי הזדמנות טובה להמליץ על הספר "וולדן - חיים ביער" של הנרי דיוויד תורו, או על הפודקאסט הזה שמסכם את הרעיונות המרכזיים בו (כי למי יש זמן לקרוא ספרים בימינו?). יש בו רעיונות טובים על גילוי עצמי ואיך לעשות את זה בצורה אפקטיבית. הוא דוגל בהתבודדות, התנתקות זמנית מהחברה וחיבור לטבע ("חיים ביער") בתור שיטה להכיר את עצמך באמת.

מה לגבי תחום טיפולי כלשהו (סיעוד לצורך העניין)?
כמובן פחות רווחי מהייטק אבל עם יותר ביטחון תעסוקתי, ואולי עצם לקיחת אחריות על אדם אחר תיתן מזור כלשהו למצב הנפשי שלך? ציינת גם שחשוב לך מקצוע תזוזתי עם אפשרות לנוע ולא רק לשבת במשרד.

אוקיי, כתבו כאן הרבה נקודות מעניינות שנתנו לי חומר למחשבה.
אובחנתי בילדות עם הפרעת קשב וריכוז וטופלתי במשך עשור בריטלין. כפי שציינתי, סיימתי את המגמה הנחשבת ביותר בתיכון בהצטיינות כולל בניית אתר מושקע ומקיף שעבר את הבסיס הדרוש בתוכנית הלימודים. עם זאת ולמרות מעקב רפואי צמוד, לריטלין היו השלכות והקשיים החברתיים מלווים אותי עד היום ויש בי כעס שלא השכלתי להתמקד בטיפול בהם כבר לפני עשור.
תחום העיצוב הגרפי כרגע בסימן שאלה. הכניסה לתחום כפי שציינתי מסתמנת כבעייתית וראש החוג שדיברתי איתו אף אמר במפורש ש"השוק מוצף" וגם הוא כפרילנס לא מצליח למצוא קליינטים. יש כאן דילמה אמיתית האם להמר בכל זאת על התחום או לא.
ההתמקדות שלי כרגע היא במציאת עבודה במטרה לצאת מבית ההורים שאולי מכאן תבוא ההתפתחות וההתבגרות הנפשית המיוחלת (ראיתי זאת ממקור ראשון אצל קרוב משפחה).
יש בי אכזבה מסוימת שזאת תהיה כנראה עבודה של "עוד מאותו הדבר": משרדית, במשכורת דומה למה שהיה לי כי קשה כרגע לפרוץ את המחסום לכיוון עבודות בתחומים חדשים.
אציין כי רק בשנתיים שלוש האחרונות ממש נכנסתי לתחום הפסיכולוגיה ורק עכשיו התבשל בי הרצון לפעול ולעשות. חלקו גם מאילוץ לאחר שהגעתי לתקרת שכר ומבוי סתום מבחינת השגת זוגיות כך שהשינוי מעט כפוי לצערי...
הייתי בטיפול פסיכולוגי אחד מוצלח שארך כשנה וקידם אותי משמעותית. עדיין לא החלטתי האם ואיך להמשיך בתחום כי מצד אחד הייתי שמח לתמיכה נפשית כלשהי שהמשפחה לא מספקת לי תמיד ומאידך מתקשה למצוא סוג טיפול מתאים כי בשלב הזה כבר נדרש מטפל מנוסה שלא הצלחתי למצוא. שלא לציין גם את המחיר הכספי של הטיפולים האלו.
אכן הייתה בי מחשבה בחודשים האחרונים ללמוד מקצוע טיפולי אך להיות מטפל דורש תואר שני+התמחות שהוא מסלול ארוך מידי וכרגע גם הקשיים הנפשיים שלי לא בטוח שיתאימו להכלת קשיים של אדם אחר.
מנסה להתחיל בשינוי אט אט ולראות מה יקרה.

לדעתי חייב פסיכולוג ולהקשיב לו.
ובכל מקרה- לצאת מהבית. זה יחייב אותך להתבגר ויקדם אותך מבחינה פסיכולוגית במידה משמעותית.

@גימפל ציטוט של ה-נ.ב.
שמת לב לכל התגובה? עד היום הוא על 0 ועכשיו עובר את גיל 30 אז לקפוץ ל-100.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
ה התיק המורכב שלי (בן 20) שוק ההון 8
1337justme שימוש באשראי של בן הזוג (זוג נשוי) צרכנות פיננסית 38
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12

נושאים דומים

Back
למעלה