• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בחור בן 21 מחפש את עצמו בעולם

אגב , אתה ממש לא חייב טיול של שנה או אפילו חצי שנה ..
גם ב4 חודשים אתה תספיק המון .

אם אחת האופציות שלך היא ל"חתום קבע 4 שנים", אז תנסה לתכנן על הנייר את החיים ל7+- שנים הקרובות בכל אופציה, ותחליט איפה אתה רוצה להיות, מה אתה רוצה (בערך) להספיק בדרך, ואיפה אתה רואה איזון בין אושר, עושר, סיפוק והנאה.

- אח''כ תחשוב גם כמה אתה צריך כסף בנקודת הזמן הזו.
מניח שעם שכר של מהנדס אחרי כמה שנים טובות תצליח להגיע לסכומים דומים כמו שהיית מרוויח בעבודה אבטחה.
מהיכרות עם המשרות האלה, 10% נפצעים ממשהו מטומטם, ל- 10% נמאס, הרבה פשוט לא ממשיכים הלאה, ומספר בודד מצליחים להגיע מהדבר הזה לקריירה. (אישית אני מכיר רק כאלה שנמאס להם, נפצעו ואמרו להם יפה שלום אחרי הכמה שנים האלה).

תודה רבה לכולכם עזרתם לי מאוד מקווה שלא אתחרט על הדרך בה אבחר בסוף

מקווה שלא אתחרט על הדרך בה אבחר בסוף
אמנם אני גם בחור צעיר אבל לא משנה איזה דרך תבחר (כמובן שצריך לחשוב על העתיד לפני החלטה) אבל נגיד שבחרת קריירה בתכנות ואחרי כמה שנים יש לך מחשבה כזאת בראש אולי הייתי מצליח יותר בתחום אבטחת אישיים? מצד שני אולי הייתי חוטף כדור בראש באיזה אירוע טרור תוך כדי הקריירה הזאת? קיצר מה שאני אומר שתחשוב לפני בחירת דרך רק תזכור שאם בחרת במסלול א׳ אתה לא יכול לדעת מה היה קורה אילו בחרת במסלול ב׳

היי אני קורא את הבלוג הזה כבר תקופה אני חושב שהוא מדהים ולחלוטין אלך בדרכה של הסולידית.

הבלוג בהחלט מדהים, מנומק היטב, ומעורר מחשבה. למרות זאת, אתה בן 21 וטרם חווית את העולם. אולי במקום ללכת בדרכה של הסולידית עדיף למצוא את דרכו של Tzach?

האפשרות הראשונה שלי היא למעשה המסלול הסטנרטי של בחור ישראלי. עבודת אבטחה זמנית למשך שנה וכמה חודשים (עם שכר די טוב) לאחר מכן טיול (למרות שהסולידית די צוחקת על זה פה אין אני חייייבבבב חייב לעשות) ובערך בגיל 23 אני אתחיל תואר.. כיוון שאני עדיין לא בטוח מה ללמוד (יותר בכיוון של הנדסה כלשהי) חשבתי שבשנה וקצת שאעבוד גם אסגר על עצמי וגם אעבוד על הפסיכומטרי והבגרויות.
.

נו, אז היא צוחקת על זה. מתאים לך לעשות טיול? ודרך אגב, רוצה זה גם לגיטימי. לא צריכים להגביל את עצמנו לדברים שחייבים לעשות. אתה יכול לצאת לטיול להחשף לדברים חדשים (נופים, אנשים, אוכל, שפות, תרבויות, ועוד ועוד ועוד) או שאתה יכול להסתובב במדינות עולם שלישי עם עוד ישראלים בני גילך ולאכול חומוס ושניצל. בסוף החיים זה מה שאתה עושה מהם וזה לא משנה אם זה בארץ או בחו"ל.
למה אתה חושב שבמהלך עבודה באבטחה תסגר על מה אתה רוצה לעשות?

כמעט כל מי שאני מכיר החל מהוריי עד לחבריי הקרובים אומרים שתואר זה משהו שפשוט חובה לעשות.. אני די מבין אותם. המקצוע שלך הוא חלק כל כך גדול ממי שאתה..

קודם כל, לא חייבים תואר (גילוי נאות: יש לי שלושה). המקצוע שלך לא חייב להיות חלק גדול ממי שאתה ובכל מקרה, רב התארים באוניברסיטה הם לא לימודי מקצוע (גילוי נאות: יש לי שלושה תארים ואין לי מקצוע במובן הצר של המילה).

בסופו של יום אתה בן 21. תנסה דברים, תטעה, בסוף תמצא את מה שמתאים לך. או שלא. אולי תתחיל ללמוד הנדסה ויקפוץ לך רעיון לסטארטאפ ותשקיע את כל החיים שלך באיזו חברה שתקים. אולי תתחיל ללמוד וחדוות הידע תביא אותך להמשיך לתארים מתקדמים ואיזו שאלה איזוטרית כמו איך חלבון מסויים מתקפל תמלא את יומך ולילותיך, ואולי באמת תגלה שלפרוש בגיל 30 ולכתוב בלוג זה אחלה. אבל כדי שהבלוג ימשוך קוראים כדאי שיהיה לך משהו מעניין להגיד. אולי יום אחד תביא ילדים ותגלה שעבודה זה רק מה שאתה עד שאתה חוזר אליהם הביתה, בטח לא מה שמגדיר אותך. לחילופין, אולי כמו הסולידית תחליט שילדים זה לא בשבילך.

שלוש שנים התעסקתי עם רובים ואקדחים וכל השיט הזה... לא הגיע הזמן להנות מהחיים האזרחיים במקום להתעסק כל הזמן בביטחון..?

יש אנשים שרובים, אקדחים וכל השיט הזה.... זה מקצוע, ובטחון המדינה זאת משמעות חייהם. למזלם ולצערינו אנחנו חיים במקום שהם כנראה לא יהיו מובטלים. אבל ניחא, זה כבר לפוסט אחר.....

הבלוג בהחלט מדהים, מנומק היטב, ומעורר מחשבה. למרות זאת, אתה בן 21 וטרם חווית את העולם. אולי במקום ללכת בדרכה של הסולידית עדיף למצוא את דרכו של Tzach?

נו, אז היא צוחקת על זה. מתאים לך לעשות טיול? ודרך אגב, רוצה זה גם לגיטימי. לא צריכים להגביל את עצמנו לדברים שחייבים לעשות. אתה יכול לצאת לטיול להחשף לדברים חדשים (נופים, אנשים, אוכל, שפות, תרבויות, ועוד ועוד ועוד) או שאתה יכול להסתובב במדינות עולם שלישי עם עוד ישראלים בני גילך ולאכול חומוס ושניצל. בסוף החיים זה מה שאתה עושה מהם וזה לא משנה אם זה בארץ או בחו"ל.
למה אתה חושב שבמהלך עבודה באבטחה תסגר על מה אתה רוצה לעשות?

קודם כל, לא חייבים תואר (גילוי נאות: יש לי שלושה). המקצוע שלך לא חייב להיות חלק גדול ממי שאתה ובכל מקרה, רב התארים באוניברסיטה הם לא לימודי מקצוע (גילוי נאות: יש לי שלושה תארים ואין לי מקצוע במובן הצר של המילה).

בסופו של יום אתה בן 21. תנסה דברים, תטעה, בסוף תמצא את מה שמתאים לך. או שלא. אולי תתחיל ללמוד הנדסה ויקפוץ לך רעיון לסטארטאפ ותשקיע את כל החיים שלך באיזו חברה שתקים. אולי תתחיל ללמוד וחדוות הידע תביא אותך להמשיך לתארים מתקדמים ואיזו שאלה איזוטרית כמו איך חלבון מסויים מתקפל תמלא את יומך ולילותיך, ואולי באמת תגלה שלפרוש בגיל 30 ולכתוב בלוג זה אחלה. אבל כדי שהבלוג ימשוך קוראים כדאי שיהיה לך משהו מעניין להגיד. אולי יום אחד תביא ילדים ותגלה שעבודה זה רק מה שאתה עד שאתה חוזר אליהם הביתה, בטח לא מה שמגדיר אותך. לחילופין, אולי כמו הסולידית תחליט שילדים זה לא בשבילך.

יש אנשים שרובים, אקדחים וכל השיט הזה.... זה מקצוע, ובטחון המדינה זאת משמעות חייהם. למזלם ולצערינו אנחנו חיים במקום שהם כנראה לא יהיו מובטלים. אבל ניחא, זה כבר לפוסט אחר.....

תודה על התגובה שלך!!
כן כמובן אני לא אעשה בדיוקק את מה שהסולידית כותבת פה אבל הרבה דברים אני אקח למהלך חיי
התכוונתי שבמהלך העבודה יהיה לי יותר זמן לחשוב במה אני רוצה לעסוק במהלך חיי.. אם ארצה לטוס אני חייב לעבוד לפני ולחכות שהקורונה תיגמר אני מקווה שזה יהיה לפני שנת הלימודים האחרי הבאה (אם אחליט ללמוד בסוף)
כן הבעיה היא שאינני בטוח עדיין מה אני רוצה ללמוד.. מה אני רוצה לעשות במשך כל חיי זו שאלה כל כך גדולה לכן ביקשתי את עצתם של החברה פה

מעניין אותי רצח למה התכוונת בדבר האחרון שאמרת

אהלן, דילמות לגיטימיות לחלוטין וזה בסדר שאתה מבולבל, אף בנאדם בגיל 21 לא אמור להיות סגור על הייעוד שלו בעולם הזה ולהבין מה משמעות החיים. בכל בית יש גישה שונה, יש כאלה שטוענים שתואר זה חובה ובלעדיו לא תסתדר. המציאות מוכיחה אחרת, תבדוק היום כמה אנשים יש בשוק ההייטק (לדוגמה) ותראה שיש כמות ענקית של עובדים ללא תואר, אך עם ניסיון, ראש על הכתפיים ומוטיבציה, ובזכות זה הם מצליחים.

ברור שאתה לא חייב לנסוע לטיול גדול אחרי צבא אם אתה לא רוצה. תשאל את עצמך אם זה באמת מעניין אותך והאם אתה באמת רוצה את זה. נכון שיוצאים מאזור הנוחות, יש חיכוך עם תרבויות אחרות, נופים וכו׳ - בסוף תצטרך לענות לעצמך אם זה מעניין אותך. אני לא עשיתי טיול טיפוסי בדרום אמריקה אלא בסין, ואני יכול להגיד שהדבר העיקרי שלמדתי על עצמי בטיול הזה הוא שאני יכול להסתדר מצוין לבד ולהיות ספונטי ועצמאי ברמות שלא ציפיתי שאהיה (וכמובן נופים מדהימים שהשאירו אותי בהלם, מקווה שאחזור לשם יום אחד). אם מעניין אותך ללמוד על עצמך קצת, לך על זה. לא תסתדר, תחזור לארץ.

מכיוון שטיול אחרי צבא במצב הנוכחי הוא בגדר פנטזיה ואי אפשר לדעת מתי התיירות שהכרנו לפני הקורונה תתחדש, אין לך מה להיות בסטרס על משהו שאינו ריאלי כרגע. תתמקד במצב הנוכחי ותנסה להפיק ממנו את המיטב: שנת הלימודים התחילה (אני לא יודע אם יש הרשמות מאוחרות/באמצע סמסטר) אז תחכה שנה. תתחיל לעבוד ולבנות את עצמך מבחינה כספית, במקביל תרחיב בבית את האופקים ותתחיל ללמוד באינטרנט מקצוע שאתה חושב שמעניין אותך ותראה איך זה. אתה יכול גם להתחיל ללמוד לתכנת ולרכוש עוד מיומנות. עוד שנה תהיה חכם יותר, אולי תדע קצת מה תרצה לעשות ואם תרצה לטייל, יהיה לך יותר כסף בצד.

נ״ב: כל הטיולים של הצעירים שאתה נחשף אליהם (בין היתר באינסטגרם, בעיקר בדרום אמריקה), שמסכמים אותם כאן בין היתר ב״בחורות, מסיבות, אלכוהול, סמים״ (סליחה אם זה נשמע מזלזל או מתנשא, רק מביע את דעתי, וזה לגיטימי לאנשים אחרים לאהוב את זה) - תשאל את עצמך אם זה שווה את עשרות אלפי השקלים היקרים שלך בגיל צעיר, או שתוכל לנצל אותם למטרות טובות יותר בשבילך. אפילו טיול ברמה גבוהה יותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AlexNOSAM תהיות של בחור בן 22 יומני מסע אישיים 34
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
Y יומן מסע של בחור מתלבט יומני מסע אישיים 24
D איך לעבוד עם בחור שאני לא אוהב בלי לאבד את השפיות? אוף טופיק 9
S בחור צעיר בתחילת דרכו בעולם ההשקעות שוק ההון 8
R בתור בחור/בחורה צעירים, מהיכן מתחילים? [נערך: השקעה בנדל"ן] פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 136
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
I בן 26 - יוצא לדרך, טייק 2# יומני מסע אישיים 8
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
E בן 19 חדש בתחום דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
O מס רכישה בדירה של בן זוג אחד עם הסכם ממון מיסים 18
N כיוון החיים של בן 24 התפתחות אישית 5
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
נגב איך מסתדר בן זוג הייטקיסט של קרייריסטית שקיבלה משרה בארה"ב מבחינת ויזת עבודה ומיסים? מיסים 13
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
Gun איך לחסוך כסף בתור בן 18 שגר לבד (לפני הצבא?) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
Mufasa קניית דירה ראשונה להייטקיסט בן 26 נדל"ן 87
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
Y בן 40, לא מצליח לצאת מבית ההורים. אוף טופיק 37
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
A דירוג אשראי לצעיר בן 24 אוף טופיק 4
הoוליד חייל משוחרר | בן 23 רוצה להבין יותר בכסף יומני מסע אישיים 20
Omer Daniel השקעה ראשונה - בן 23 שוק ההון 4
E תמהיל השקעה לחוסך צעיר בן 30 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D חייל בן 19, קצת הלכתי לאיבוד מהאופציות ואני אשמח לקבל קצת הכוונה יומני מסע אישיים 4
C פתרון ליצירת קשר עם ילד בן שבע בבית צרכנות פיננסית 22
B אריחים בקירות חיצוניים של בניין חדיש (בן כ15) שהחלו ליפול נדל"ן 9
ס בן 27 שמתחיל לחסוך לפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G לדברים יש נטיה להסתדר - יומנו של בן 26 יומני מסע אישיים 14
E איך נער בן 15 יכול להשקיע כסף? שוק ההון 8
מ בן 20 יוצא לדרך יומני מסע אישיים 14
Flex אז למה לא בעצם? בן 27 יומני מסע אישיים 38
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
V מה הכלי הכי מומלץ למבוגר בן 60 ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מתכנת הצהרת נהנה על בן/בת זוג בחשבון יחיד (חוק איסור הלבנת הון) צרכנות פיננסית 3
TheMailMan קורס מחשבים/סייבר/תכנות לילד בן 9 התפתחות אישית 14
Bonfire משוחרר "טרי" בן 25, חייב לרוקן את העו"ש בהקדם יומני מסע אישיים 40
B אזרחים יכולים להיכנס לאוניברסיטת בן גוריון? אוף טופיק 4
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
ד שכונת בן גוריון רמת גן נדל"ן 11
R השלמת הכנסה. בן 36 יומני מסע אישיים 16
א בן 28 - מתוסכל מהענף יומני מסע אישיים 50

נושאים דומים

Back
למעלה