• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה?

אם הצלחת לעמוד בעשרות מבחנים ברמה גבוהה במשך תקופה ארוכה זה מראה משהו על היכולות שלך. יש משהו בפרק הזמן הארוך ויכולת ההתמדה ששום ריאיון לא יוכל לבדוק ושום מבחן עם חומר שגוגל נתנו כמה ימים לפני כן, לא יוכל לשחזר. אני לא אומר שזה המדד היחיד ואני לא חושב שהמוסדות עצמם טוענים זאת, אבל זה בהחלט אינדיקטור משמעותי.
1. את אותה התועלת מבחינת ידע, וכישורים, אפשר לרכוש במוסד זול בצורה מאוד משמעותית.
2. יש דרכים אחרות, לא פחות טובות, לרכוש את אותו הידע. במסגרת אותן דרכים אפשר לרכוש כישורים שלתלמידי קולג' אין.
3. קשה מאוד לבחון מועמד בראיון/ או אפילו בתהליך מיון שלם. אני מוכן לשים כסף שתהליך המיון של גוגל יתן מדד יותר רלוונטי מאשר הצלחה בלימודים בקולג' Ivy League.

1. את אותה התועלת מבחינת ידע, וכישורים, אפשר לרכוש במוסד זול בצורה מאוד משמעותית.
2. יש דרכים אחרות, לא פחות טובות, לרכוש את אותו הידע. במסגרת אותן דרכים אפשר לרכוש כישורים שלתלמידי קולג' אין.
3. קשה מאוד לבחון מועמד בראיון/ או אפילו בתהליך מיון שלם. אני מוכן לשים כסף שתהליך המיון של גוגל יתן מדד יותר רלוונטי מאשר הצלחה בלימודים בקולג' Ivy League.
השוק נגדך בהימור הזה.
אם אכן אפשר להשיג תועלת דומה בפחות כסף, ברור מה יקרה. בינתיים זה לא קרה.

תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה אי אז בפרהיסטוריה.
לא חוזר לעולם לעשות מבחנים.

בלי סיסמאות. אנשים משלמים מאות אלפי דולרים על תואר שלדעתך אפשר לקבל את תוצריו לצורך קבלה לגוגל הרבה יותר בזול. לדעתך הסכום האדיר הזה משולם על משהו שלא קשור לשוק העבודה?

בלי סיסמאות. אנשים משלמים מאות אלפי דולרים על תואר שלדעתך אפשר לקבל את תוצריו לצורך קבלה לגוגל הרבה יותר בזול. לדעתך הסכום האדיר הזה משולם על משהו שלא קשור לשוק העבודה?
בוא נגביל את הדיון לפקולטות שאני מכיר, שזה מדמ"ח, ומתמטיקה. אבל אני מניח שאפשר להשליך על כל מה שהוא Hard science .

1. אתה מזלזל מאוד בערך של social signaling, ולא בצדק.
2. בד"כ באוניברסיטרות Ivy League יש גם מרצים טובים.
3. יש ערך מאוד משמעותי לקשרים ולחברויות שתיצור במקום כזה.
4. אם הכיוון שלך הוא מחקר ברור שרמת המוסד מאוד חשובה.

בשורה התחתונה, אם המטרה שלך היא רכישת ידע ברור שאוניברסיטה פרטית מהמובילות בארהב, היא מקום טוב לרכישת ידע ולמידה. מצד שני, ואני אומר את זה בבטחון מלא. אם המטרה היא רכישת ידע אפשר להגיע לתוצאות זהות בכל אוניברסיטה סבירה בארהב, או לצורך העיניין בישראל.

אני מוכן לשים כסף, שאם תיקח סטודנטים בעלי ציוני SAT זהים, שסיימו את לימודיהם בהצלחה, מהאוניברסיטרות הפרטיות המובילות בארהב, ומסתם State University , ותבחן אותם על חומר יסודי, שכל מי שסיים את התואר אמור לדעת, לא תוכל למצוא הבדל. ואם תמצא הוא יהיה מאוד זניח, ובוודאי שלא שווה את הפער הכלכלי.

יותר מזה... אני עובד כמה אנשים (בארהב), חסרי השכלה פורמלית, או עם השכלה ממוסדות מצ'וקמקים. שמבחינת הישגים מקצועיים, עקפו את הקולגות יוצאי MIT, וכאלה...

בוא נגביל את הדיון לפקולטות שאני מכיר, שזה מדמ"ח, ומתמטיקה. אבל אני מניח שאפשר להשליך על כל מה שהוא Hard science .

1. אתה מזלזל מאוד בערך של social signaling, ולא בצדק.
2. בד"כ באוניברסיטרות Ivy League יש גם מרצים טובים.
3. יש ערך מאוד משמעותי לקשרים ולחברויות שתיצור במקום כזה.
4. אם הכיוון שלך הוא מחקר ברור שרמת המוסד מאוד חשובה.

בשורה התחתונה, אם המטרה שלך היא רכישת ידע ברור שאוניברסיטה פרטית מהמובילות בארהב, היא מקום טוב לרכישת ידע ולמידה. מצד שני, ואני אומר את זה בבטחון מלא. אם המטרה היא רכישת ידע אפשר להגיע לתוצאות זהות בכל אוניברסיטה סבירה בארהב, או לצורך העיניין בישראל.

אני מוכן לשים כסף, שאם תיקח סטודנטים בעלי ציוני SAT זהים, שסיימו את לימודיהם בהצלחה, מהאוניברסיטרות הפרטיות המובילות בארהב, ומסתם State University , ותבחן אותם על חומר יסודי, שכל מי שסיים את התואר אמור לדעת, לא תוכל למצוא הבדל. ואם תמצא הוא יהיה מאוד זניח, ובוודאי שלא שווה את הפער הכלכלי.

יותר מזה... אני עובד כמה אנשים (בארהב), חסרי השכלה פורמלית, או עם השכלה ממוסדות מצ'וקמקים. שמבחינת הישגים מקצועיים, עקפו את הקולגות יוצאי MIT, וכאלה...
אתה מרדד את הדיון. הנושא אינו ידע, אלא כישורים ומה רלוונטי כדי להתקבל לחברה כמו גוגל. תקרא את הפוסטים שלך, גם אתה כתבת על כישורים, לא רק ידע וגם אני כתבתי על סיגנלינג ולא על ידע.
זה לא כל כך משנה מה הכותרת שאתה נותן למה שמקבלים תמורת הכסף, במבחן התוצאה נראה שגם אתה מסכים שאנשים משלמים על התואר כדי לקבל משהו שהמוסדות האלו נותנים שהם חושבים שרלוונטי לשוק העבודה, והם צודקים כי אכן שוק העבודה נותן להם קדימות על פני אחרים. הדוגמה שלך לפיה אנשים עם ציון פסיכו' זהה מאונ' שונות כנראה יקבלו ציון דומה במבחן משווה, רק מחזקת את הטיעון שלי, שיש ערך מוסף ללימודים באונ' מובילה והחלופה של צפיה בהרצאות ביו טיוב או כל דרך חינמית אחרת לא תביא לאותה נקודת סיום מבחינת הקריירה (בתוחלת, אין צורך לתת דוג' למתכנתים המבריקים שלא סיימו תואר והגיעו רחוק).
ואם עסקנו בדוגמאות קרובות, במקצוע שלי החינוך המשפטי באוניברסיטה ובמכללה גרועה שונה לחלוטין. האנשים שיוצאים מהמוסדות השונים הם בעלי אותו מקצוע רק על הנייר. מה שכמובן לא אומר בהכרח על ההשתכרות העתידית של הפרט (אם כי בתוחלת, יש פער לטובת האונ').

באיזה תואר או תארים אתם מחזיקים
תואר ראשון - מדעי המדינה וכלכלה
תואר שני 1 - מנהל עסקים עם תיזה
תואר שני 2 - מנהל ציבורי עם התמחות בביקורת פנימית וציבורית
דוקטורט (במהלך) - כלכלה אקולוגית

האם אתם מעוניינים לחזור לאקדמיה לעוד תואר/להמשיך לשני/דוקט לקראת הפרישה/אחרי הפרישה?
פרשתי וחזרתי לאקדמיה

אני עובד כמה אנשים (בארהב), חסרי השכלה פורמלית, או עם השכלה ממוסדות מצ'וקמקים. שמבחינת הישגים מקצועיים, עקפו את הקולגות יוצאי MIT
לצערי הרב, יש משהו מאוד לא סטרילי באקדמיה.
דוגמה שחויתי על בשרי:
קורס מסויים -
הגעתי לכל הרצאה, התעמקתי בכל הנושאים, הבנתי כל תרגיל.
סטודנט ב' - לא הגיע לאף הרצאה. למד לפני המבחן רק ממבחנים קודמים.
כשמישהו שאל אותו בקשר לחומר - התשובה שלו היתה בערך "אני לא מבין למה, אבל במבחן מועד ב' 2013 פתרו את זה ככה".
לעומת זאת, כשהמישהו שאל אותי את אותה השאלה - פירטתי והסברתי כמעט את כל הקורס כדי שהבחור יבין איך מה ולמה.

בסוף - הציון שלי בקורס הנ"ל היה 99. של סטודנט ב' 97. הפרש של 2 נק' בין מישהו ששולט יחסית טוב בחומר, למישהו שאין לו מושג על מה הוא מדבר.
יש הרבה כמוהו ומה שעצוב עוד שלפי שיטת לימודים שלהם יש להם יותר זמן פנוי "להשקיע" בקורסים אחרים כך שבסופו של יום, הממוצע שלהם עלול להיות יותר גבוהה משלי.

כל מה שאני מנסה לומר - לא כל הבוגרים נוצרו אותו הדבר.

נערך לאחרונה ב:
תואר ראשון בהנדסת מחשבים מאוניברסיטה. הייתי סטודנט גרוע, לא נהניתי בכלל, סיימתי את התואר בלי הרבה ידע שימושי, אבל זה היה הדבר הכי חכם כלכלית שעשיתי בחיי.
מי שעילוי מצליח להסתדר בלי לימודים פורמליים. רוב האנשים צריכים לעבור את המסננת הזאת.

תואר ראשון ושני בארכיטקטורה ....7 שנים של "fun״ טהור (+ משרה חלקית באקדמיה בתקופת התואר השני)

בזמנו לא סיימתי בית ספר בכלל, רק אחרי הצבא התיישבתי לעשות בגרויות ואחר כך הלכתי לאוניברסיטה. אני לא חושב שאחזור לאקדמיה אף פעם, בעיקר מפני שאני לא אוהב את העובדה שבתארים אקדמיים יש הרבה קורסי חובה שחלקם מיותרים ב 100% ולא תורמים לך שום דבר בשום תחום. פשוט שקוף שהאוניברסיטה יצרה להם קורסים ללמד כדי שיהיה תירוץ להחזיק את התקן של המרצה\פרופסור.

הרעיון של אוניברסיטה במקור היה מקום של רעיונות ודיונים, לא של כיתת הרצאות ומבחנים, זו גם הסיבה לדעתי שרוב פריצות הדרך הכי משמעותיות באנושות קרו במאה ה 17 ונעשו דווקא על ידי אנשים שלא התמחו בשום דבר ספציפי באוניברסיטה- אלא עסקו בפילוסופיה,מתמטיקה, פיזיקה,ספרות,אסטרונומיה, מוזיקה וכו'.

זו גם הסיבה לדעתי שרוב פריצות הדרך הכי משמעותיות באנושות קרו במאה ה 17 ונעשו דווקא על ידי אנשים שלא התמחו בשום דבר ספציפי באוניברסיטה- אלא עסקו בפילוסופיה,מתמטיקה, פיזיקה,ספרות,אסטרונומיה, מוזיקה וכו'.
ראשית, מה שאתה אומר נכון בעיקר בתחומים של פיזיקה ומתמטיקה.
בביולוגיה למשל, פריצות הדרך נעשו הרבה אחכ.

בלי קשר, לדעתי הסיבה היא שהיו הרבה יותר low hanging fruits בתחומים האלו בתקופה ההיא מאשר היום אחרי שהתחומים נחקרים במסגרת הדיסציפלינה המדעית במשך כמה מאות שנים.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה על הקריאה יוסי יקר 3>
אין לי יותר מה לתרום (=לזהם) לשרשור שכזה עם תובנות ישנות וחוזרות על עצמן בכל הקשור למדעי החיים והמקום שלהם בשוק העבודה הישראלי, מה איך ואיפה.
מאסתי בכך לחלוטין ;)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 51
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
Y באיזה חשבון בנק מומלץ לפתוח לעצמאי? צרכנות פיננסית 11
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
YuriFink דעתכם בהחלטה באיזה בית השקעות להתחיל. שוק ההון 1
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
G באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
פ באיזה גיל אפשר לפתוח עוסק מורשה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
c881 לכו שימו אוהל באיזה פארק ל-5 שנים שוק ההון 0
Y באיזה שער תבוצע העסקה? שוק ההון 1
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
S עובד מגיל 14 ורק עכשיו נפל האסימון(24), באיזה מסלול כדאי לחסוך? יומני מסע אישיים 10
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9

נושאים דומים

Back
למעלה