• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

באיזה תואר אתם מחזיקים והאם אתם מתכננים לחזור לאקדמיה?

תואר ראשון בהנדסת תעשיה וניהול בטכניון. היום עובד כמהנדס תוכנה. שום כוונה לחזור לאקדמיה (בטח לא לשום דבר שקשור לתעשיה וניהול).

אין לי כל תואר אקדמי,

בעל תעודת בגרות פלוס קורסים שונים, בנוסף להרבה למידה עצמית,
עצמאי ופעיל בתחום העסקי מאז שנת 93.

I'm missing two courses for a degree in Visual Communication.
Never completed them because I found the prospect of academic writing incredibly tedious, and I already had a job in the industry by the time they were due.
But I'm now working on completing them after 7 years.
I'm thinking of studying for a Masters in Storytelling Design in the US, as a way to finding work there, and to take some time off to focus on concept art.​

ניחשתי במזל לדעתך, או שיש סיבתיות להודעה שכתבת ולמרמור שאתה אוחז בו?

תיקנתי לך.
מכרה שלי למדה ביולוגיה במכללה, סיימה בציונים מעולים, ועכשיו גומרת דוקטורט במכון ויצמן. תזכירו לי בעוד כמה שנים, אעדכן מה מצבה.

מכיר כמה אנשים שעובדים בתעשיה במשרות מחקריות ויש להם דוקטורט.
1. הם לא יזמינו לראיון מישהו שלמד במכללה.
2. השכר ההתחלתי הוא ~12-14k ומשם מטפסים באיטיות.

הסיבה שאני חושב שזה תואר לא משתלם היא שמי שהשקיע 10 שנים באקדמיה במוסד נחשב (נגיד דוקטורט בויצמן) כנראה שהיה יכול להרוויח הרבה יותר אם היה לוקח את היכולות שלו לתחום אחר.

1. בתור דוקטורנט או אפילו מאסטרנט אתה לא יכול להיות בוגר מכללה(אלא אם השתנה משהו בשנים האחרונות והתחילו במכללות לעשות מסלולים לתואר שני והלאה)
2. זה אמנם ממש לא שכר רעב, אבל בהחלט לא שכר שתואם למישהו שהשקיע כול כך הרבה שנות לימודים

אני מציע גם לך, פות"ש, לא לנסות לתכנן את כל החיים מראש כי הם בלתי צפויים. תתחיל מהתואר הראשון, תהיה הכי טוב שאתה יכול, ותמשיך משם
אל תדאג, בהתחשב בעובדה שאין לי באמת שמץ מה יקרה מחר או בחודש הבא שום דבר לא קונקרטי ובמקרה הטוב אם התוכנית תלך מושלם זה יקרה בסדר הזה(אני די בטוח שהיא תלך רחוק ממושלם כמו שהחיים לימדו אותי עד עכשיו), נסתגל ונחשב כיוון מחדש בדרך כבר

מכיר כמה אנשים שעובדים בתעשיה במשרות מחקריות ויש להם דוקטורט.
1. הם לא יזמינו לראיון מישהו שלמד במכללה
אשתי.... זה כבר יותר עיניין של מחויבות מאשר עבודה... כותבת ספר בשביל פרופסור למתמטיקה (דיי מוכר בתחומו), LATEX וכל זה, הוא כבר דיי מבוגר...

הוא התחיל מלימודי ערב באיזה מכון טכנולוגי מעפן בברית המועצות....

מכיר כמה בוגרי תארים מתקדמים שהתחילו ממכללות. טיפשי לפסול על בסיס כזה.

אשתי.... זה כבר יותר עיניין של מחויבות מאשר עבודה... כותבת ספר בשביל פרופסור למתמטיקה (דיי מוכר בתחומו), LATEX וכל זה, הוא כבר דיי מבוגר...

אנשים יוצאי דופן, יצליחו לפרוח למרות כל דבר שמערכת החינוך שבה הם נמצאים תעולל להם. לכן, המדד הוא לא אותם האנשים אלא המסה הגדולה.

בדרך כלל שופטים לפי התואר האחרון שעשית. ברור שאם יש לך דוקטורט ממכון ויצמן, אף אחד לא יפסול אותך כי התואר הראשון במוסד פחות נחשב.
טפשי גם לחשוב שכל בוגרי המכללות טובים פחות מבוגרי אוניברסיטאות, אבל כשצריך לעשות סינון של מועמדים רבים זה כלל אצבע טוב שמשרת את הארגון ופוגע בחלק מהפרטים.

בדרך כלל שופטים לפי התואר האחרון שעשית. ברור שאם יש לך דוקטורט ממכון ויצמן, אף אחד לא יפסול אותך כי התואר הראשון במוסד פחות נחשב.

ודאי, אבל בקבלה לתואר מתקדם במכון וייצמן כן ישפטו אותך.
אצלנו (לא וייצמן), כאשר מגיע תלמיד עם ממוצע 99 ממכללה, מעבירים אותו מבחן בעל פה על חומר מדגמי מתוך התואר הראשון לפני שמקבלים אותו לתואר שני. אחוז הסטודנטים שיודעים משהו במבחן נמוך מאוד.

אצלנו (לא וייצמן), כאשר מגיע תלמיד עם ממוצע 99 ממכללה, מעבירים אותו מבחן בעל פה על חומר מדגמי מתוך התואר הראשון לפני שמקבלים אותו לתואר שני. אחוז הסטודנטים שיודעים משהו במבחן נמוך מאוד.
זה גם הנסיון שלי בתעשיה. לא מכיר בוגר מכללה ב-R&D של החברה שאני עובד בה, וזו חברה לא קטנה בכלל.

1. בתור דוקטורנט או אפילו מאסטרנט אתה לא יכול להיות בוגר מכללה(אלא אם השתנה משהו בשנים האחרונות והתחילו במכללות לעשות מסלולים לתואר שני
צודק, לא דייקתי, התכוונתי שלא יקחו מישהו עם תואר ראשון ממכללה (למרות שאם זה מישהו שעשה phd במקום מאוד יוקרתי כמו ויצמן אולי יחליקו, ספק אם זה קורה הרבה).
1.
2. זה אמנם ממש לא שכר רעב, אבל בהחלט לא שכר שתואם למישהו שהשקיע כול כך הרבה שנות לימודים
מסכים, לא משתלם כספית ללמוד ביולוגיה, לא לתואר ראשון ולא לתארים מתקדמים.
לצערי ממש לא בכל מקום עושים את זה בביולוגיה.
מישהו יכול לעשות תואר ראשון במכללה, ללכת למעבדה בינונית מינוס (לא בוויצמן וכו כמובן) ולשמש שם כסוג של טכנאי של המנחה שלו לאורך כל הדוקטורט, במקרה כזה התואר הראשון יהיה אינדיקטור יותר חזק מהדוקטורט.
כמובן שאם מישהו עשה דוקטורט מדהים בוויצמן (מבחינת פרסומים) וחטאו היחיד שעשה תואר ראשון במכללה אז יקחו אותו בכיף - זה פשוט מאורע שהוא מאוד לא נפוץ.

אתה מניח שהתואר המתקדם הוא סלקטור יותר מוצלח (או שקול) לתואר הראשון.
במתמטיקה אולי זה ככה אבל בביולוגיה זה לא מחייב. יש מנחים שפשוט משתמשים בדוקטורנטים ובמאסטרנטים כסוג של טכנאים שמבצעים את הרעיונות שלהם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
C באיזה תנאי שוק פק"מ נותן יותר ריבית מהתשואה של קרן כספית? שוק ההון 6
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
T איך אני יודע באיזה שלב הפינוי בינוי נמצא? נדל"ן 5
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
א באיזה מקרים קרן כספית תרד? שוק ההון 40
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ranv באיזה ברוקר תנאי השורט short טובים? שוק ההון 7
מ באיזה בנק זר כדאי לפתוח חשבון? צרכנות פיננסית 2
D דוח שנתי למס הכנסה 1301 - החזר מס על הפקדה לביטוח חיים - באיזה סעיף? מיסים 4
Shnizelia באיזה תיק גב אתם משתמשים? פוסטים מאיכות נמוכה 12
D הגרלת דירה בהנחה - באיזה מקום פוטנציאל הרווח ממכירה הוא הגבוה ביותר? נדל"ן 17
I באיזה יום בחודש עדיף לרכוש מדדים בקרן ההשתלמות שלי? שוק ההון 8
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
ג באיזה מטבע נקוב נכס הבסיס בקרן iShares MSCI ACWI UCITS ? שוק ההון 59
E באיזה גיל התחלתם להתעסק בשוק הון? שוק ההון 29
א באיזה מחיר ארכוש לי את המנייה שוק ההון 15
R באיזה מדדי מניות בעולם מושקעים כספים במסלול מניות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Meni3 באיזה נקודה בחיסכון כדאי לפתוח תיק השקעות שוק ההון 3
M באיזה אופן (מתי) נגבים דמי ניהול בקרנות מחקות? שוק ההון 2
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
L "לא קוראת עברית וחתמה על הלוואה" - באיזה בנק יש הלוואת עם 44% ריבית? אוף טופיק 18
liranviper מינוף לנדל"ן/מניות - באיזה מטבע? שוק ההון 51
S באיזה יחידות מחיר מוצגת מניה/מדד - שאלה בסיסית שוק ההון 5
Y איך אתם בוחרים באיזה נייר ערך להשקיע? שוק ההון 12
M באיזה פתרונות אתם משתמשים בעבודה לניהול פרויקט אוף טופיק 7
Y באיזה חשבון בנק מומלץ לפתוח לעצמאי? צרכנות פיננסית 11
I חינוך פיננסי - באיזה גיל לקנות מניות ואיך צרכנות פיננסית 19
L מסחר אישי - באיזה בית השקעות אתם כרגע? צרכנות פיננסית 3
H linux באיזה הפצה אתם משתמשים? ואיזה פלטפורמה? אוף טופיק 181
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
Saver שינוי מקום מגורים כאמצעי להגדלת חסכון - באיזה מחיר? יומני מסע אישיים 15
YuriFink דעתכם בהחלטה באיזה בית השקעות להתחיל. שוק ההון 1
Y באיזה גיל עזבתם.ן את הבית? אוף טופיק 49
G באיזה בנק היום ניתן לקבל חשבון ללא עמלות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
פ באיזה גיל אפשר לפתוח עוסק מורשה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
c881 לכו שימו אוהל באיזה פארק ל-5 שנים שוק ההון 0
Y באיזה שער תבוצע העסקה? שוק ההון 1
Y באיזה מצב כדאי להקים חברת השקעות במקלט מס כדי לצמצם את נטל המס? שוק ההון 133
עומר "כשזה מגיע לכסף שלך - באיזה צד אתה בוחר להיות?" (פרסומת של שקל - סוכנות לביטוח) אוף טופיק 23
ל באיזה שלב משנים את חלוקת התיק (אם בכלל)? שוק ההון 6
S עובד מגיל 14 ורק עכשיו נפל האסימון(24), באיזה מסלול כדאי לחסוך? יומני מסע אישיים 10
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 7
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41

נושאים דומים

Back
למעלה