• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אלימות כלכלית - הצעת חוק חדשה על שולחן הכנסת

מה דעתך על הצעת החוק? (פרט ונמק בשרשור עצמו)

• בעד

הצבעות: 9 18.4%
  • נגד

הצבעות: 33 67.3%
  • בעד באופן חלקי

הצבעות: 7 14.3%

• סך הכל מצביעים
    49
קצת פרופורציה. לא מעט אנשים חפים מפשע הורשעו בישראל ברצח ונידונו למאסר עולם. המקרה המפורסם ביותר הוא זדורוב. הוא חף מפשע בוודאות. יותר חף מפשע מזה לא יכול להיות. פורסמו עוד כמה מקרים, שבהם המורשעים כנראה חפים מפשע. מצד שני יש המון מקרים של שחיתות חמורה, שבקושי מטופלים, אם בכלל. תראו את פרשות הצוללות, רות דוד, כל הסיפורים מסביב לרישיונות הגז וכל המתווים השונים לאורך השנים, המכון הפתולוגי בגלגולו הקודם, ועוד פרשות רבות מאוד אחרות שהתפרסמו. בהרבה מקרים, לא רק שמבצעי השחיתות לא הורשעו, אלא שמי שהורשעו על כל מני סעיפים הזויים הם דווקא חושפי השחיתויות - תראו את פרשת רפי רותם וחבריו. היו גם מקרים אחרים, שבהם גורלם של חושפי השחיתויות היה מר הרבה יותר. תראו מה קרה עכשיו בהפגנה בתל אביב. את מי השוטרים עצרו? האם הם עצרו את הבריונים שתקפו את המפגינים באלות, בקבוקים שבורים ותרסיס פלפל\גז מדמיע? לא, הם עצרו את אחד המפגינים שניסו להתגונן ולהבריח את התוקפים. רק אחרי שהסיפור התפרסם בהרחבה, הם עצרו את הבריונים, אבל שופטת מיד שיחררה אותם בטענה שזאת הייתה סתם תגרה ואי אפשר לקבוע איזה צד אשם.
האם מה שחסר זה עוד חוק מעורפל, שאפשר יהיה להפעיל שרירותית נגד אנשים, שלא מצאו חן בעיני גורמי החוק?

האם מה שחסר זה עוד חוק מעורפל, שאפשר יהיה להפעיל שרירותית נגד אנשים, שלא מצאו חן בעיני גורמי החוק?
להבדיל מהדוגמאות שנתת, שוטרים לא יכולים לעצור מישהו על אלימות כלכלית לפי החוק המוצע אז לא לערבב שמחה בעצב.
ובעניין החוקים המעורפלים - יתכן שזאת קנוניה של השליטים בכל העולם אבל יתכן גם שיש נושאים בהם חשוב לחוקק שיש התנהגות שאינה לגיטימית אפילו אם קשה להגדיר את זה באחד או אפס (שחור או לבן, היה או לא היה). אז אני מאד שמחה שחוקקו נגד הטרדה מינית למשל, גם אם צריך להתייחס לכל מקרה לגופו.
גבר צעיר יודע ש"להתלוצץ" עם מלצריות לדוגמא (או מלצרים- תלוי בנטייתו) ברמיזות מיניות זה פתח לתביעה (או שיימינג במקרה הטוב) אבל חלק גדול מגברים מדורות הקודמים כל-כך רגילים להטריד שהם לא רואים ולא מבינים.

זה לא נכון.
החוקים העכשוויים לא כוללים את כל סוגי הכפיה. הם אמנם כוללים יותר מאשר לפני 50 שנה (מותר היה לבעל לכפות סקס על אשתו וזה לא נחשב לאונס) אבל טרם הושלמה המלאכה.

מה?! מתי היה לבעל מותר לכפות סקס? בחסות המדינה?

תעשי טובה, מאי, אל תוסיפי שאלה בתוך הציטוט כי אי אפשר לצטט את זה בנפרד אחר-כך.
כפיית הסקס ע"י הבעל לא היתה בחסות המדינה כמו שרוב ההתנהלויות בין אדם לחברו אינן תחת חסות המדינה.
פעם היה מקובל להכות ילד כחלק מתהליך חינוכו (או אילופו) ורק כשהמדינה חוקקה שאסור אז זה השתנה.

מסכים ב100%
ואם נכנס לחוקים מעורפלים ודקויות של "סבל"
סתם דוגמא נניח ואני מפחד מהבוס שלי, כלפעם שהוא עובר לידי אני מפחד (זה יכול להיות רס"ר וחייל בצבא או מלא מקרים)
האם נחוקק חוק אלימות סמכותית? או משהו בסגנון? הרי אני סובל כשאני עובר לידו ! סובל ממש !
או שפשוט יגידו לי וואלה.. לא טוב לך, תעבור עבודה וזהו.
אלימות כלכלית? ברוב המקרים עדיף לא לחנך את הבעל/אישה (או זה במילא לא יעזור) להתנהג "יפה"
בדיוק כמו שעם גבר אלים, לא אומרים לו אל תהיה אלים... כי הוא אלים מה לעשות! אז עוצרים אותו וממליצים לאישה/לגבר לברוח כמה שיותר מהר.
גם פה, אם מישהו מתנהג אליך לא יפה ברמה כזאת?? עדיף שתברחי.
כל עוד אי אפשר לסמן קו ברור בין מה שחוקי ומה שלא, ותולים את זה בהרגשה של הבחורה/הגבר, החוק עצמו רק יעשה יותר בעיות.

מסכים ב100%
סתם דוגמא נניח ואני מפחד מהבוס שלי, כלפעם שהוא עובר לידי אני מפחד (זה יכול להיות רס"ר וחייל בצבא או מלא מקרים)
האם נחוקק חוק אלימות סמכותית? או משהו בסגנון? הרי אני סובל כשאני עובר לידו ! סובל ממש !
אלימות כלכלית? ברוב המקרים עדיף לא לחנך את הבעל/אישה (או זה במילא לא יעזור) להתנהג "יפה"
בדיוק כמו שעם גבר אלים, לא אומרים לו אל תהיה אלים... כי הוא אלים מה לעשות! אז עוצרים אותו וממליצים לאישה/לגבר לברוח כמה שיותר מהר.
כל עוד אי אפשר לסמן קו ברור בין מה שחוקי ומה שלא, ותולים את זה בהרגשה של הבחורה/הגבר, החוק עצמו רק יעשה יותר בעיות.
בזמן האחרון מתחילים לטפל גם בהתעמרות לא מינית במקום העבודה.
למה שהקורבן יצטרך לעבור? אם הבוס מתעלל גם בעובדים אחרים, הרבה יותר הגיוני להעיף דווקא את הבוס.

לדעתי הרבה יותר צודק להרחיק את הגברים האלימים מהבית, מאשר לנסות להחביא את הקורבנות שלהם במקלט.

הנה התייחסות שנובעת מתקדימים (כי הצעת החוק נתקעה מתישהו). ציטוט קצר: " הכירו בתי הדין האזוריים לעבודה בעוולה של התעמרות בעבודה ופסקו פיצויים בגין עגמת נפש או הפרת החובה לנהוג בתום לב."

מסכים ב100%

זה תלוי למה אתה פוחד ממנו אם זה סתם סרטים שיש לך בראש או למשל עברת טראומה ואתה משליך את זה על מצבים אחרים אז זו די בעיה שלך אבל אם זה בגלל שהוא משרה אווירה של פחד, צועק, מדבר לא יפה, רומז איומים, גורם לעובדים אחרים שיתרקחו ממך וכו' אז יתכן שזו התעמרות בעבודה וכמו שכתבו לך החוק לא מרשה זאת

תעשי טובה, מאי, אל תוסיפי שאלה בתוך הציטוט כי אי אפשר לצטט את זה בנפרד אחר-כך.
כפיית הסקס ע"י הבעל לא היתה בחסות המדינה כמו שרוב ההתנהלויות בין אדם לחברו אינן תחת חסות המדינה.
פעם היה מקובל להכות ילד כחלק מתהליך חינוכו (או אילופו) ורק כשהמדינה חוקקה שאסור אז זה השתנה.

אוקי סבבה
אני רק מנסה להבין באיזו תרבות? באיזו חברה? זה היה מקובל לכפות סקס על האישה כאן אצל יהודים לכל הפחות ,שהיה צריך לחוקק חוק מיוחד (על חינוך ילדים במכות ידוע לי אבל על הנושא השני לא שמעתי עליו)

זה היה מקובל לכפות סקס על האישה כאן אצל יהודים לכל הפחות
כן, אצל היהודים והערבים והנוצרים ואפילו לא רק בישראל. גם היום יש הרבה גברים נשואים שמשוכנעים שזה חלק בלתי נפרד מהנישואין ואשתו חייבת למלא את צרכיו בין אם מתחשק לה או לא. עד שלא הרחיבו את החוק, זה נחשב נורמלי שגבר יכפה סקס על אשתו. ואת יודעת מתי שונה החוק בישראל? בשנות ה-80 (אני כבר הייתי אחרי צבא אז), כלומר לפני כ-35 שנה. אבל רק בשנת 2000 עידכנו את החוק כך שלא רק אם היה אינוס בכוח פיזי זה ייחשב כעבירה אלא גם אם הכפייה נעשתה בלי אלימות פיזית (ע"י איומים למשל, או טרור כלכלי). כלומר, החוק נגד כפיית סקס על האישה הוא טרי מאד, אחרי שאת כבר נולדת...

זה תלוי למה אתה פוחד ממנו אם זה סתם סרטים שיש לך בראש או למשל עברת טראומה ואתה משליך את זה על מצבים אחרים אז זו די בעיה שלך אבל אם זה בגלל שהוא משרה אווירה של פחד, צועק, מדבר לא יפה, רומז איומים, גורם לעובדים אחרים שיתרקחו ממך וכו' אז יתכן שזו התעמרות בעבודה וכמו שכתבו לך החוק לא מרשה זאת
לא ראיתי חילוק בהצעת החוק.
אמנם עוטפים את זה בהרבה מילים של "כפיה" אבל זה לא שקושרים אותו בבית או מונעים ממנו גישה.
אם נקביל את זה לדוגמא שלי, ז"א הבוס לא צריך באמת לצעוק כדי שאני ארגיש פגוע.
ובחוק הזה , זה מקביל לדוגמא שיש לי כרטיס אשראי, אבל כשאני חוזר הביתה, אני מקבל צעקות למה קניתי ולמה בזבזתי על XYZ הרבה כסף. תחזירי את זה לחנות מיד !
ברור לך שזאת גם סוג של אלימות, כי מה עוזר כרטיס אשראי אם ממדרים אותך מכל הקניות שאתה עושה בו? על זה מדבר החוק.
ובדוגמא הזאת... כולנו ניכנס לכלא. כי לא צריך דפוס התנהגות, מספיק מקרה אחד כזה כדי להגיד השתמשו בי באלימות.
בדיוק כמו שמספיק סטירה אחת כדי לשלוח את השני לכלא, ולא צריך להוכיח דפוס שלם של אלימות .
החוק הוא מאוד מאוד אפור כדי לתת יותר כוח לנשים לעשות מה שבא להם.
אני לא אומר את זה מתוך שוביניזם, אני אומר את זה מתוך הלך הרוח של התקופה, להעצים נשים במישור משפטי, ללא כל הוכחות.
ואני מכיר אישית זוג, שהאישה התלוננה סתם, פעמיים! כדי להכניס את בעלה למעצר לילה. וזה בדיוק מה שהיה.
ולמחרת אמרה שלא היתה אלימות ושחררו אותו.
לדוגמא אלימות במשפחה. אישה מתלוננת וישר עוצרים את הגבר, גם אם לא היתה אלימות.
כשגבר יתלונן לא יעצרו את האישה ללא כל הוכחות זה ברור לך נכון?
וזה בדיוק מה שאפילו כתוב פה. שזה חוק של נשים.
"הצעת חוק זו באה להגן על הסובלים מאלימות כלכלית בישראל. אלימות כלכלית היא תופעה נפוצה, שמרבית נפגעיה נשים. אלימות זו היא חלק מאלימות מבוססת מגדר (gender based violenceׂ) שמטרתה השגת זכויות יתר לגבר ושליטה במשאבים הכספיים ובהכנסות האישה
לפני שתתקפו, ברור לי שזה נכון, ומרבית נפגעיה הן נשים כפי שברור לי שמרבית הנפגעים באלימות בתוך המשפחה הן נשים!
אבל אני רק אומר, חוק זה חוק וצריך שיהיה שווה בין 2 המינים.
והדבר הנוסף הוא, שחוק צריך להיות ברור כשמש, ולא חוק אפרורי כזה שנועד רק להעלות את המורל בקרב נשים.
אם רוצים באמת להיטיב עם נשים, צריך לעשות חוק אמיתי, ברור, ולא חוק צף שהוא לא פה ולא שם.

חוק זה חוק וצריך שיהיה שווה בין 2 המינים.
החוק שווה בין המינים. הוא לא מגדיר נשים כקורבן בלעדי.
כולנו ניכנס לכלא. כי לא צריך דפוס התנהגות, מספיק מקרה אחד כזה כדי להגיד השתמשו בי באלימות.
אני חושבת שאתה טועה, כן צריך דפוס (וגם אז זה לרוב לא עוזר, נרצחות רבות התלוננו לפני כן וזה לא הוביל לענישה). אם יש כאן עו"ד שמכיר את נושא החד-פעמיות לעומת דפוס מבחינת החוק - אני יותר מאשמח להרחבה.
ואני מכיר אישית זוג, שהאישה התלוננה סתם, פעמיים! כדי להכניס את בעלה למעצר לילה. וזה בדיוק מה שהיה.
זה בהחלט יכול לקרות (ולא רק בעינייני אלימות במשפחה) אבל מעצר איננו מאסר וכדאי להבין את ההבדל ביניהם.
אגב, גם אני מכירה סיפור כזה שהאישה התלוננה על בן הזוג בהליכי הגירושין. היות והבן זוג מוכר לי היטב כל חיי, זה נשמע לי לא הגיוני אז שאלתי אותו אם באמת היה אלים כלפיה. מה הוא אמר? מה פתאום! נראה לך? נתתי לה פעם או פעמיים סטירה כי הגיע לה וזהו.
והדבר הנוסף הוא, שחוק צריך להיות ברור כשמש, ולא חוק אפרורי כזה שנועד רק להעלות את המורל בקרב נשים.
רק חוק שאמור להגן על נשים צריך להיות ברור כשמש? מה עם חוקי הגניבה והמעילה והרצח - זה בסדר שהם מחוררים ולא ברורים כשמש?
כל החוקים נתונים לויכוח והטלת ספק ובחינת משמעויות כשבאים לדון בבית משפט. ככה רוצח יכול להישלח למוסד פסיכיאטרי (ולהשתחרר לאחר זמן לא ארוך) וככה מעילה יכולה להיגמר בהטלת קנס ועב' שירות בגלל "יסוד נפשי".

ולמחרת אמרה שלא היתה אלימות ושחררו אותו.
ככה זה גם אצל אלה שבאמת מרביצים. מה שלומם היום?
לדוגמא אלימות במשפחה. אישה מתלוננת וישר עוצרים את הגבר, גם אם לא היתה אלימות.
ואחרי שברור לכולם שהוא באמת אלים אבל לא מטפלים אז היא זו שצריכה לברוח למקלט
אם רוצים באמת להיטיב עם נשים, צריך לעשות חוק אמיתי, ברור, ולא חוק צף שהוא לא פה ולא שם
מה אתה ממליץ? Body-Cam לכל אשה במימון ממשלתי להפגת האפרוריות ואי הבהירות?

אני חושבת שאתה טועה, כן צריך דפוס (וגם אז זה לרוב לא עוזר, נרצחות רבות התלוננו לפני כן וזה לא הוביל לענישה). אם יש כאן עו"ד שמכיר את נושא החד-פעמיות לעומת דפוס מבחינת החוק - אני יותר מאשמח להרחבה.
אני לא חושב שאני טועה.
אגרוף לאישה יוביל למעצר וגם לכלא גם אם הנאשם "אינו מוכר למשטרה" ולא התקבלה מהאישה שום תלונה לפני המקרה הזה.
בכל החוקים זה ככה.
עברת באור אדום? קנס. גם אם עד היום היית נהגת למופת
וגם אני אשמח להבהרה אם מישהו פה עו"ד
אבל מעצר איננו מאסר וכדאי להבין את ההבדל ביניהם.
גם אם יש הבדל. לא דיברתי אם זה חמור או לא. דיברתי על ה"שפיטה המוקדמת" כי הולכים בד"כ לפי רוב המקרים.
זה שלא שמעת מעולם על אישה שנכנסה למעצר בגלל שבעלה התלונן שהיא הרביצה לו, ולמחרת אמר שלא קרה כלום.. .רק מוכיח את זה.
רק חוק שאמור להגן על נשים צריך להיות ברור כשמש? מה עם חוקי הגניבה והמעילה והרצח - זה בסדר שהם מחוררים ולא ברורים כשמש?
כל החוקים נתונים לויכוח והטלת ספק ובחינת משמעויות כשבאים לדון בבית משפט. ככה רוצח יכול להישלח למוסד פסיכיאטרי (ולהשתחרר לאחר זמן לא ארוך) וככה מעילה יכולה להיגמר בהטלת קנס ועב' שירות בגלל "יסוד נפשי".
ברור שלא. כל החוקים צריכים להיות ברורים כשמש.
אני רק אומר, חוק אפור שנועד להיטיב עם נשים , מריח כמו זריקת עידוד לנשים ש"דואגים" לכם,
אבל בסופו של דבר "אין כלום מתחת"
ככה זה גם אצל אלה שבאמת מרביצים. מה שלומם היום?
זה משהו אחר. שוב, דיברתי על כוח. ועל שפיטה מוקדמת.
לא על מה שקורה באמת או מה שמוביל להרשעה.
ברור שגבר שמרים יד על אישתו, צריך להכנס לכלא.
אבל צריך גם להסכים שאישה שמנצלת את הכוח הזה כדי להכניס גבר למעצר, ואז חוזרת בה כי לא היה כלום,
גם צריכה לקבל עונש, אין דבר כזה "סתם אמרתי"
יש פה גבר שבילה את הלילה במעצר בגלל שהחלטת לשחק עם החוק.
מה העונש? כנסי למעצר לילה ותראי איך זה מרגיש. זה אגב... שיוויון. כי אנשים צריכים לקחת אחריות על עצמם.
החוסר אחריות הזאת כנגזרת של "ימנעו אנשים מלהתלונן" כבר מוגזם.
כנ"ל בסעיפי אונס.
המתלוננת הבריטית שהתלוננה סתם (לכאורה? ) עמדה למשפט בחו"ל
בארץ? היא היתה יוצאת בלי כלום,
למעשה כל אחת יכולה ללכת למשטרה, להתלונן על אונס ואחר כך להגיד שלא היה כלום, ולצאת בלי כלום
ובנתיים השם של הבן נהרס.
יש חוק כזה לגברים? לא. כי גברים נחשבים בתור המין האלים, הברוטלי, האיפולסיבי, וכל הזבל האפשרי.
בצדק או שלא? לא יודע. שיוויון כבר אמרנו?
ואחרי שברור לכולם שהוא באמת אלים אבל לא מטפלים אז היא זו שצריכה לברוח למקלט
אני מסכים שאת הגבר צריך להרחיק,
לא זוכר את המקרה המדוייק, היה בסופש גבר שהתעלל בבן שלו, ושלחו אותו למעצר בית
הזוי.
שילך למעצר בית בבית אחר
מה אתה ממליץ? Body-Cam לכל אשה במימון ממשלתי להפגת האפרוריות ואי הבהירות?
אני לא משפטן,
אבל שיעשו חוק ברור,
לדוגמא אישה צריכה להוציא בכרטיס אשראי שלה יותר מ100, 500, 1000, 5000 כמה שחושבים שזה כבר לא אלימות.
לאישה חייב להיות כרטיס אשראי אם לגבר יש.
מסגרת האשראי של האישה חייבת להיות לפחות כמו המסגרת של הגבר.
לא יודע, אפשר להגדיר בדיוק מה זה אלימות ומה זה לא. וזה העבודה שלהם.

אני רק שאלה, למה זה גלש לדיון שבו רק ה"אישה" היא הקורבן?
תגידו מה אין גברים שמתעללים בהם כלכלית? זה שלא מדברים על זה לא אומר שזה לא קיים.
מר שגב שילם עכשיו 37K בגלל שהפלה גברים במסעדתו.

אני רק שאלה, למה זה גלש לדיון שבו רק ה"אישה" היא הקורבן?
תגידו מה אין גברים שמתעללים בהם כלכלית? זה שלא מדברים על זה לא אומר שזה לא קיים.
מר שגב שילם עכשיו 37K בגלל שהפלה גברים במסעדתו.
כי לצער כולם, הולכים אחרי הרוב.
צריך פה שיוויון אמיתי
הסבר: "הצעת חוק זו באה להגן על הסובלים מאלימות כלכלית בישראל. אלימות כלכלית היא תופעה נפוצה, שמרבית נפגעיה נשים. אלימות זו היא חלק מאלימות מבוססת מגדר (gender based violenceׂ) שמטרתה השגת זכויות יתר לגבר ושליטה במשאבים הכספיים ובהכנסות האישה
ההולדה של חוק מגדרי תמיד נגמר באפליה מסויימת.
ז"א אם נשים לא היו נפגעות באלימות הכלכלית, לאף אחד לא היה אכפת שקיים כזה דבר בכלל.
ואם גברים היו נפגעים ממשהו? למי זה היה אכפת? מגיע להם.

אגרוף לאישה יוביל למעצר וגם לכלא גם אם הנאשם "אינו מוכר למשטרה" ולא התקבלה מהאישה שום תלונה לפני המקרה הזה.
יביא למעצר אולי כן, לכלא - כנראה שלא. הסטטיסטיקה נגד הטיעונים שלך לצערי הרב.
עברת באור אדום? קנס. גם אם עד היום היית נהגת למופת
חחח... על אותו לשון: רצחת?לכלא. גם אם היית אזרח למופת עד היום.
זה שלא שמעת מעולם על אישה שנכנסה למעצר בגלל שבעלה התלונן שהיא הרביצה לו, ולמחרת אמר שלא קרה כלום.. .רק מוכיח את זה.
לא מוכיח כלום. הדיון הוא לא במקרים אנקדוטלים אלא בהתנהלות תרבותית-חברתית נרחבת. במרחב הישראלי, לאלימות יש מקום נרחב מאד שבחלקו הוא מאד לגיטימי מבחינה ציבורית ובחלקו פחות. החקיקה והדיון הציבורים אמורים (בתקווה) להביא להפחת האלימות והלגיטימיות שלה.
כל החוקים צריכים להיות ברורים כשמש.
הם לא, כמו שכל החיים בכללותם אינם ברורים כשמש (וגם היא לא, השמש).
שפיטה מוקדמת.
מה זה? אתה מוכן להסביר את ההגדרה הזאת? אני לא מכירה.
ברור שגבר שמרים יד על אישתו, צריך להכנס לכלא.
איך ברור? ברוב המקרים אף אחד לא הולך לכלא. ואם לך זה ברור אז למה כתבת למעלה
נשמע שזה לא כל-כך ברור לך שחייבים להגיע לכלא. האמת שגם אני חושבת שיש עוד מהלכים לפני כלא למניעת אירועי אלימות חוזרים כמו קנס (היוש רמזור אדום) או שליחה לטיפול נפשי.
למעשה כל אחת יכולה ללכת למשטרה, להתלונן על אונס ואחר כך להגיד שלא היה כלום, ולצאת בלי כלום ובנתיים השם של הבן נהרס.
אם כל אחת יכולה, למה במציאות רוב הנשים שאנסו אותן לא מתלוננות במשטרה בכלל ושומרות את זה בסוד? ולא רק נשים, גם גברים שנאנסו.
כמות הנשים שממציאות אונס היא בטלה בשישים ואני חושדת שמי שמנסה לגרור את הויכוח הציבורי לשם, אינו עושה זאת מטעמים נקיים.
לא זוכר את המקרה המדוייק, היה בסופש גבר שהתעלל בבן שלו, ושלחו אותו למעצר בית
הזוי.
אני אזכיר לך - הוא נשלח למעצר בית בביתו ורצח את אשתו תוך יום. אם היה נשלח לבית אחר, יתכן וגם היה רוצח שם. כשאדם לא יודע לשלוט על הכעס והאלימות שלו, כולם צריכים להתרחק ממנו (חוץ מהמשטרה, אבל היא היחידה שמתרחקת).

יביא למעצר אולי כן, לכלא - כנראה שלא. הסטטיסטיקה נגד הטיעונים שלך לצערי הרב.
אז גם לצערי הרב, ואת זה צריך לשנות כדי למנוע את הרצח הבא.
ובמקרים קיצונים גם ללחוץ על האישה להתגרש ממנו, גם אם היא אומרת אבל בסך הכל הוא טוב אלי.
יש דברים שצריך לכפות את האישה או הגבר לעשות, כי זאת טובתם האישית.
אם היא רוצה לחיות איתו אחרי זה בתור לא נשואה? בבקשה.
אבל את הדחיפה הראשונה צריך לעשות.
חחח... על אותו לשון: רצחת?לכלא. גם אם היית אזרח למופת עד היום.
נו ו? אני לא בעד הקלות כלשהן. רצחת? קודם כל תלך לכלא.
לדעתי לא צריך להיות בעולם מישהו שרצח מישהו אחר ולא נכנס לכלא,
שיהיה סיבות מקילות הכי קלות שבעולם.
אלא אם כן תחזיר אותו לחיים.
רוצה לשנות את המדיניות? יאללה אני איתך.
לא מוכיח כלום. הדיון הוא לא במקרים אנקדוטלים אלא בהתנהלות תרבותית-חברתית נרחבת. במרחב הישראלי, לאלימות יש מקום נרחב מאד שבחלקו הוא מאד לגיטימי מבחינה ציבורית ובחלקו פחות. החקיקה והדיון הציבורים אמורים (בתקווה) להביא להפחת האלימות והלגיטימיות שלה.
אם כל אחת יכולה, למה במציאות רוב הנשים שאנסו אותן לא מתלוננות במשטרה בכלל ושומרות את זה בסוד? ולא רק נשים, גם גברים שנאנסו.
כמות הנשים שממציאות אונס היא בטלה בשישים ואני חושדת שמי שמנסה לגרור את הויכוח הציבורי לשם, אינו עושה זאת מטעמים נקיים.
חיברתי את שניהם כי זה כן קשור.
רוב הגברים שחווים אלימות פיזית מהנשים לא מתלוננים במשטרה ושומרים את זה בסוד.
האם יש גברים שממציאים את זה באותו מספר של נשים? ממש לא.
ופה ההבדל, האם גבר שישלח את אישתו למעצר לילה בגלל שהתלונן שהיא הרביצה לו, ואז יתחרט, יצא מזה בלי שום עונש?
המשפט מכשיל משהו... כי מראש השוטרים לא יאמינו לו כמו שמאמינים לאישה ולכן אף אישה בעולם לא תשלח למעצר ללא הוכחות לאלימות כשהשוטרים יגיעו.
הם לא, כמו שכל החיים בכללותם אינם ברורים כשמש (וגם היא לא, השמש).
לכל הפחות הם צריכים לנסות להיות, עם סעיפים ותתי סעיפים.
מה זה? אתה מוכן להסביר את ההגדרה הזאת? אני לא מכירה.
ברור, (אני מתכוון שפיטה מוקדמת של השוטרים בשטח)
המשטרה מקבלת שיחה על אלימות.
ניידת מגיעה למקום רואה את בני הזוג צועקים אחד על השני.
האישה צועקת להם הוא הרביץ לי ואני מפחדת שהוא יהרוג אותי.
הגבר אומר לא נגעתי בה בכלל!
מה יקרה? לוקחים את הגבר למעצר בלילה.
עכשיו תגידי לי אם זאת היתה התוצאה אם היינו מחליפים בין הגבר לאישה. אם היה שיוויון, התוצאה וגם הדרך! לא היו שונים
.
איך ברור? ברוב המקרים אף אחד לא הולך לכלא. ואם לך זה ברור אז למה כתבת למעלה
לי זה ברור, ולא היה צריך לרשום את זה למעלה.
נשמע שזה לא כל-כך ברור לך שחייבים להגיע לכלא. האמת שגם אני חושבת שיש עוד מהלכים לפני כלא למניעת אירועי אלימות חוזרים כמו קנס (היוש רמזור אדום) או שליחה לטיפול נפשי
לי זה מאוד ברור שצריך לשבת בכלא על אלימות.
אפילו זמן קצר, שבוע חודש, לי דרגת העבירה.
קנס או טיפול נפשי? נו באמת... זה מה שיעזור?
הבן אדם האלים צריך להבין שהוא חצה את כל הקווים!
כל עוד העונש הוא קנס, הבן אדם לא יבין שהוא עשה משהו חמור.
בדיוק כמו שכולם מבינים שלחנות באדום לבן זה קליל, אבל לחצות באור אדום זה כבר עבירה יותר חמורה
אני אזכיר לך - הוא נשלח למעצר בית בביתו ורצח את אשתו תוך יום. אם היה נשלח לבית אחר, יתכן וגם היה רוצח שם. כשאדם לא יודע לשלוט על הכעס והאלימות שלו, כולם צריכים להתרחק ממנו (חוץ מהמשטרה, אבל היא היחידה שמתרחקת).
כתבתי... הזוי.
צריך להחמיר על עבירות של אלימות במשפחה.

בזמן האחרון מתחילים לטפל גם בהתעמרות לא מינית במקום העבודה.
אשמח מאוד לדעת איפה זה קרה, ממקרה אישי דיי טרי, הבוס תמיד צודק, אפילו אם כולם מתחתיו לא מרוצים. וכן, גם עובד שעבד שנים רבות בחברה יכול לעוף על טיל בגלל בוס פסיכופט.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y בזבוז הוא אלימות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
Y איך להגיע לעצמאות כלכלית? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
O בדרך לעצמאות כלכלית.. הרהורים יומני מסע אישיים 34
N קנית דירה ראשונה למגורים - התאבדות כלכלית או החלטה חכמה? נדל"ן 8
T זוג סולידי עם שאיפות לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 13
ס יומן מסע בדרך לחירות כלכלית יומני מסע אישיים 13
W זוג בני כמעט 30 שרוצים להתפתח כלכלית- חוסכים כל חודש 14 אלף ורוצים להשקיע שוק ההון 12
whybe יעוץ השקעות בראי עצמאות כלכלית פוסטים מאיכות נמוכה 5
P מדד איכות חיים 2020 (למ"ס) - שביעות רצון כלכלית אוף טופיק 0
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
אחת שרוצה לדעת מחיילת לעצמאית (כלכלית) יומני מסע אישיים 27
P חשבתם פעם להצביע לפי מדיניות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 32
S המסע לעצמאות כלכלית (בן 21) יומני מסע אישיים 33
M רכישת רכב. מה הדבר הנכון כלכלית? צרכנות פיננסית 18
השקעה לא מזל איזה משפט/מוטו מלווה אתכם לעצמאות כלכלית ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
M מסודר כלכלית ואלהורי - מתקשה למצוא משמעות בחיים התפתחות אישית 86
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
S עצמאות כלכלית ממשכורת של מורה? האמנם? יומני מסע אישיים 144
Homer המשך הפרשה לפנסיה גם לאחר עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 16
אגוז_קוקוס לקיחת אחריות כלכלית לקראת ילד ראשון יומני מסע אישיים 45
rootcause בחורה חרדתית בדרך לבהירות כלכלית (?) יומני מסע אישיים 34
ס התנהלות כלכלית בזוגיות צרכנות פיננסית 9
ת ביטוח רכב - כיצד מחשבים עליית הפרמיה בהפעלת הפוליסה? והאם כדאי (כלכלית) להתעקש תמיד על ה.עצמית גבוה? צרכנות פיננסית 0
R זוג צעיר בצומת דרכים נדל"נית כלכלית נדל"ן 8
N מלכוד 22 - ילדים או עצמאות כלכלית? אוף טופיק 73
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
S לא סולידי, אבל עם יומרות להשתקם כלכלית יומני מסע אישיים 31
Z כדאיות כלכלית בהוצאת היתר בניה נדל"ן 4
M החלום שלי לצאת לעצמאות כלכלית מתי זה יקרה?? יומני מסע אישיים 17
W עזרה להורים מבוגרים בהתארגנות כלכלית והשקעה של סכום שניתן לסכנו שוק ההון 1
Mose עצמאות כלכלית עד גיל 30? יומני מסע אישיים 13
שמנת חמוצה גישה כלכלית - קפיטליזם, סוציאליזם וכל המאקרו.. דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
י התלבטות ביישום תיק ההשקעות שלי לעצמאות כלכלית שוק ההון 21
צ הכוונה כלכלית התפתחות אישית 4
G האם/מתי לוותר על קשר כשאתם יודעים שאתם לא באותו ראש (כלכלית)? אוף טופיק 43
ל עיתונות כלכלית אוף טופיק 6
ר טעות כלכלית ותיקונה נדל"ן 44
ITS מחיר למשתכן במודיעין - דירת 3 או 5 חדרים - מה עדיף כלכלית? נדל"ן 12
L מה אתם עוד ממנפים בחיים (לא כלכלית)? או, למה עשיתם מיקור חוץ? אוף טופיק 3
צ לא שולט בעצמי מבחינה כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
סול עצמאות כלכלית- איך מחשבים? שוק ההון 18
H התנהלות כלכלית לזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 294
Will Smith האם על ההורים מצופה לתמוך כלכלית בילדיהם? צרכנות פיננסית 65
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3