• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התנהלות כלכלית בטיולים בחו״ל

KickR

משתמש בכיר
דירוג
3,804
שלום,
לא בטוח אם זה הפורום הנכון אבל ננסה.
בהנחה שכבר החלטתי לטייל בחו״ל, אילו שיטות לדעתכם יכולות לעזור לי לחסוך?
ספציפית אני מדבר על טיולים בסין וביפן כשכבר יש בידי כרטיסי טיסה וכבר בחרתי מקומות לינה.
מבחינת ציוד לא חסר לי כלום ומבחינת כרטיס אשראי יש לי כרטיס עם עמלת המרה 1% וחיוב שוטף +30 (0% ריבית). לא ברור לי איך תנאי האשראי בהשוואה לחלופות האחרות שיש להמרת מט״ח ו/או ביצוע עסקאות בחו״ל.

תודה מראש!

ניידות בתחבורה ציבורית בלבד. בלי מונית מהשדה תעופה או לשדה תעופה בלי מוניות מתחת האוטובוס לאכסנייה וכו רק אוטובוסים.
ניסיון לבישול עצמי במקום מסעדות קניייה של מוצרי מזון בסופרים (עדיף של מקומים) והכנה של ארוחות לבד. במהלך היום סנדווצים ופיצוחים שונים בתור נישנושים.
אם אתה נוסע ליותר משבועיים כמה שיותר גרבים ותחתונים. תופסים מעט מקום ודוחים את הצורך בכביסה.
לא יודעת בן כמה אתה לפעמים הוצאת כרטיס סטודנט יכולה להוזיל עלויות.

לא מצליח להבין את זה.
החלטת לנסוע לטיול במזרח הרחוק, טיול לא זול בכל קנה מידה. למה לחפש לחסוך? זה טיול. תהנה, תבלה ותמקסם את החוויה עד כמה שניתן.
תחפש לחסוך בדברים מהותיים בחיי היום-יום. לעניות דעתי, אם אתה מחפש לחסוך בטיול, אז כל הטיול כביכול הוא עלות מיותרת שאינה מחויבת במציאות.
לא מכיר מצווה לסבול...

תודה למגיבים!
אציין שנושא שאני קצת מתעניין בו במיוחד זה הנושא של המרת מט״ח (אבל גם טיפים אחרים יתקבלו בברכה)

ניידות בתחבורה ציבורית בלבד. בלי מונית מהשדה תעופה או לשדה תעופה בלי מוניות מתחת האוטובוס לאכסנייה וכו רק אוטובוסים
מבחינת התניידות עירונית הכוונה היא ללכת איפה שזה מתאפשר, להשתמש ברכבת תחתית איפה שיש (ביפן אני אהיה רק בערים שיש בהן, בסין אהיה גם וגם) ואוטובוסים בעיירות קטנות. מבחינת התניידות בין עירונית אני מתכוון לרכוש jr pass ליפן ולרכוש כרטיסי רכבת / טיסה בסין (בהתאם ליעדים). מבחינת התניידות משדה התעופה לעיר וחזרה - איפה שמתאפשר אוספים אותי חברים, בשאר המקומות אשתמש ברכבת / אוטובוס / שאטל.

ניסיון לבישול עצמי במקום מסעדות קניייה של מוצרי מזון בסופרים (עדיף של מקומים) והכנה של ארוחות לבד. במהלך היום סנדווצים ופיצוחים שונים בתור נישנושים.
בחלק מהמקומות אני מטייל עם עוד חברים ובמקומות האלה אנחנו ניקח airbnb ואולי נכין אוכל (לפעמים). חלקנו (וגם אני) די אוהבים לנסות מאכלים מקומיים אז כנראה שלכל הפחות נאכל street food. (אפילו שזה יותר יקר מלהסתפק בפיצוחים וכו׳)

אם אתה נוסע ליותר משבועיים כמה שיותר גרבים ותחתונים. תופסים מעט מקום ודוחים את הצורך בכביסה.
בלי להגעיל אף אחד (אני מקווה): איפה שיש AIRBNB אני אכבס במכונת הכביסה (שלא עולה תשלום נוסף), בשאר המקומות כנראה אכבס בכיור (אני לא אוהב לארוז המון בגדים). אם תהיה אופציה זולה לכבס במכבסה, אשקול את זה.

לא יודעת בן כמה אתה לפעמים הוצאת כרטיס סטודנט יכולה להוזיל עלויות.
את התואר סיימתי לפני 6 שנים בערך, מניח שכבר לא רלוונטי?

דווקא בסין לא נורא מונה...
מהיכרות אישית אני מחזק את האמירה, מונית בסין זה די זול (עדיין יותר זול רכבת תחתית איפה שזה עובד).

החלטת לנסוע לטיול במזרח הרחוק
The illusion of choice, יש לי אחות שגרה ביפן וחברה שגרה בסין.
אני לא בחרתי ביעד יקר כי בא לי (אפילו שכן בא לי), אם אחותי וחברה שלי היו בארץ, כנראה שהייתי מטייל לאירופה (או נשאר בארץ).

למה לחפש לחסוך?
אפשר להגיד את זה בכל מצב... אני גר במרכז תל אביב (שזו בחירה יקרה יחסית), האם כתוצאה מכך תסיק שנכון שגם אצא כל יום לאכול במסעדות באזור שלי? בכל מקרה אני מניח שאטייל עוד פעמים רבות ליפן ולסין (מהסיבות שכבר ציינתי) כך שאני כן רואה ערך בחסכון (גם בדרכים יצירתיות שאולי לא חשבתי עליהן)

תהנה, תבלה ותמקסם את החוויה עד כמה שניתן
כן, כבר עשיתי את זה בפברואר, יצא יקר למדי. את חלק מהלקחים שלי כבר למדתי (למשל, לשים לב כמה מלון 5 כוכבים עולה אחרי מסים ושירות).
אני מסכים חלקית עם העיקרון, בעיקר במקומות שאין כוונה לחזור אליהם (כי אין תירוץ טוב כמו במקרה שלי). אבל כך או כך, גישה שלא שמה מחסומים יכולה להיות בעייתית (גם כשמדובר בטיול של פעם בחיים).

לא מכיר מצווה לסבול...
ומישהו שגר בדירה שהיא לא גדולה ממה שהוא צריך סובל? אפשר לחסוך כסף בזמן שנהנים (וגם בחו״ל).

חתיכת חוויה בסין...
זה די overwhelming לפעמים (וגם בטוקיו, במיוחד בשעות העומס) אבל חוויה מדהימה לטעמי.
בבייג׳ינג זה היה מצוין.
(וגם בהונג קונג, אם אתה מחשיב את זה לסין).
תהיה לי הזדמנות לנסות את זה ב-chengdu וב-shanghai (ואולי ב-chongqing, עדיין מתלבט אם להגיע לשם).

תודה למגיבים!
אציין שנושא שאני קצת מתעניין בו במיוחד זה הנושא של המרת מט״ח (אבל גם טיפים אחרים יתקבלו בברכה)

כדאי לבדוק אם לחברה שאתה עובד בה יש הטבות בעמלת המרה לכרטיס אשראי מסויים (יש חברות עם כרטיסים של 0% עמלת המרה)

אנחנו מתנהלים בחול רק במזומן, שאותו אנחנו
כדאי לבדוק אם לחברה שאתה עובד בה יש הטבות בעמלת המרה לכרטיס אשראי מסויים (יש חברות עם כרטיסים של 0% עמלת המרה)
איזה כרטיסים למשל? לי יש ישראכארט קורפורייט דרך העבודה, ואין לי אפס אחוז.

ממה שהצלחתי לברר, התנאים שהחברה מקבלת הן כפי שציינתי בפוסט המקורי (1% עמלת המרת מט״ח)

אם יש לך כרטיס אשראי שלוקח רק 1%, נראה לי שהייתי משתמש בו וזהו. (כמובן שאפשר להוציא כרטיס אמריקאי שנותן גם קשבק וכו', אבל זה לא קשור לנסיעה למזרח).
ממליץ לך לבדוק מה העלות של משיכת כסף מכספומט, ולנסות להוריד אותה אם היא גבוהה. אבל בכל מקרה הייתי משתמש בעיקר באשראי, ומוציא מזומן מכספומט ביעד כשצריך (ולא בכמויות גדולות - ככל שיש לך פחות מזומן עליך ככה אפשר לגנוב ממך פחות).

חתיכת חוויה בסין...
למה?
דוקא יצא לי לסוע לא מעט ברכבת תחתית גם בהונגקונג וגם בשנזן.
התחתית שם במצב יותר טוב מאשר בחלק מהערים הגדולות שהייתי בהן, ובטח שהמצב טוב בהרבה מהתחב"צ שיש בארץ.

איזה כרטיסים למשל? לי יש ישראכארט קורפורייט דרך העבודה, ואין לי אפס אחוז.
זה תלוי בהסדר של החברה ולא בכרטיס.
לי יש ישראכרט קורפורייט עם 0%.
לאורך השנים היה לי על אותו כרטיס הסדרים שונים של חברות שונות שעבדתי בהן, כל פעם שיפרתי בקצת את התנאים עד שהגעתי לחברה שהצליחה להוציא מישראכרט 0% עמלת המרה.
כל השנים הללו זה היה אותו כרטיס ישראכרט קורפורייט עם אותו מספר כרטיס, רק התנאים השתנו :)

אם יש לך כרטיס אשראי שלוקח רק 1%, נראה לי שהייתי משתמש בו וזהו. (כמובן שאפשר להוציא כרטיס אמריקאי שנותן גם קשבק וכו', אבל זה לא קשור לנסיעה למזרח).
ממליץ לך לבדוק מה העלות של משיכת כסף מכספומט, ולנסות להוריד אותה אם היא גבוהה. אבל בכל מקרה הייתי משתמש בעיקר באשראי, ומוציא מזומן מכספומט ביעד כשצריך (ולא בכמויות גדולות - ככל שיש לך פחות מזומן עליך ככה אפשר לגנוב ממך פחות).

למה?
דוקא יצא לי לסוע לא מעט ברכבת תחתית גם בהונגקונג וגם בשנזן.
התחתית שם במצב יותר טוב מאשר בחלק מהערים הגדולות שהייתי בהן, ובטח שהמצב טוב בהרבה מהתחב"צ שיש בארץ.
אברר מחר

זה תלוי בהסדר של החברה ולא בכרטיס.
לי יש ישראכרט קורפורייט עם 0%.
לאורך השנים היה לי על אותו כרטיס הסדרים שונים של חברות שונות שעבדתי בהן, כל פעם שיפרתי בקצת את התנאים עד שהגעתי לחברה שהצליחה להוציא מישראכרט 0% עמלת המרה.
כל השנים הללו זה היה אותו כרטיס ישראכרט קורפורייט עם אותו מספר כרטיס, רק התנאים השתנו :)
אפשר לשאול באיזו חברה אתה מקבל 0% עמלת המרה?

באיזה חברת אשראי או באיזה חברת הייטק יש הסדר כזה?
חברת האשראי היא ישראכרט.
לגבי חברת ההייטק, מעדיף לא לפרט יותר מידי על ההסטוריה התעסוקתית שלי פה בפורום. בוא נגיד שזאת לא הייתה חברת הייטק גדולה במיוחד (סביב 150-200 עובדים). אבל זה הסדר די ישן, לא בטוח אם אפשר היום להשיג הסדרים חדשים כאלה.

בקטע חיובי...
הייתי בבייג'ינג ובגואנגג'ו. בשתיהן, רכבת תחתית חדשה מגניבה ומסודרת. בשעות העומס ממש מפוצץ. ובאופן כללי בסין הייתי טיפה אטרקציה למקומיים לפעמים...

המצב טוב בהרבה מהתחב"צ שיש בארץ
בניו-דלהי המצב טוב בהרבה מאשר בארץ :|

יש שרשור מקיף על טיול בסין, תעשה חיפוש.
אבדוק, תודה!

אברר מחר

ביררתי ואם סומכים על שירות לקוחות:
ישראכארט נותנים לי 0% עמלת המרה בביצוע עסקאות ו-3% במשיכה מכספומט בחו״ל.
לאומי קארד נותנים לי 1% בעסקאות ובמשיכה. אקח את שניהם ואתנהל בהתאם.

אפשר ואכן כמו שאמרת כל מי ששמעתי שיש לו 0% זה תמיד היה עם ה מאסטרקארד קורפורייט
כלומר אתה מכיר חברה שהשיגה תנאים כאלה בזמן האחרון?
ברור שחברה שיש לה הסכם קיים כזה, ההסכם יהיה תקף גם לעובדים חדשים אצלה. השאלה אם חברה חדשה תצליח להשיג הסכם חדש כזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A התנהלות כלכלית הורה מזדקן אוף טופיק 13
ס התנהלות כלכלית בזוגיות צרכנות פיננסית 9
T התנהלות כלכלית נכונה - אתגר תכנוני צרכנות פיננסית 5
H התנהלות כלכלית לזוג מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 294
Marinero פעילות חינוכית בנושא שיפור התנהלות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
R התנהלות כלכלית עצמאית בגיל מבוגר יומני מסע אישיים 23
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
א התנהלות פיננסית ברילוקיישן לארה"ב צרכנות פיננסית 9
ס התנהלות בהחזקת שני חשבונות בנק למסחר שוק ההון 4
S התנהלות הצדדים בשכירות כאשר אין חוזה תקף נדל"ן 23
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
E התנהלות נכונה מבחינת מיסוי לזוג נשוי שאחד מהם אזרח אמריקאי מיסים 7
האזרח החשדן התנהלות פיננסית משפחתית צרכנות פיננסית 6
פשוט התנהלות פיננסית בעת ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
B התנהלות מול בעל דירה אוף טופיק 27
grimble grumble התנהלות עם שני כרטיסי אשראי בנקאיים בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 12
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
A התנהלות מול ספק אוף טופיק 5
B התנהלות פיננסית סביב רילוקיישן לבריטניה צרכנות פיננסית 8
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
ס התנהלות בנקאית בסיסית ואבטחה צרכנות פיננסית 1
מתכנת התנהלות עם חשבון LinkedIn התפתחות אישית 6
T התנהלות לפני ואחרי הנפקה מיסים 12
yossik עובדת סיעודית - התנהלות כספית, זכויות וחובות אוף טופיק 55
MJJF התנהלות באמצעות סוכן פנסיוני לעומת התנהלות ישירה צרכנות פיננסית 3
I התנהלות בעייתית של סוכנות ביטוח צרכנות פיננסית 4
קירכהוף משבר כלכלי - התנהלות וטיפים בזמן משבר שוק ההון 26
ר התנהלות עם התיק בתקופת הקורונה שוק ההון 15
O התנהלות עצמאית מול רשויות המס צרכנות פיננסית 21
א התנהלות עם כסף בנסיעה ארוכה לחו"ל (אוסטרליה) צרכנות פיננסית 5
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
Liron2035 שאלת התנהלות לגבי הקצאת נכסים ואיזון חודשי שלא יוצא לפועל שוק ההון 87
F איטליה - התנהלות פיננסית צרכנות פיננסית 18
A התנהלות גרועה של סוכנות הביטוח- מה לעשות? צרכנות פיננסית 4
ט התנהלות מול השתלמות ira(עצמאי) עם סכום התחלתי. שוק ההון 2
מ התנהלות - תשלומים ועו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
amidar דוגמא (יפה?) ללימוד התנהלות פיננסית כבר מהבית... צרכנות פיננסית 5
M התנהלות עם קרנות זרות בבית השקעות/ברוקר מקומי שוק ההון 1
F קורס התנהלות פיננסית אקדמאית צרכנות פיננסית 0
Espresso התנהלות פיננסית בחו"ל צרכנות פיננסית 4
ק חדרי כושר, התנהלות מול מתעניין. אוף טופיק 12
מתכנת עצה לגבי התנהלות עם הזמנה מקוונת שלא סופקה צרכנות פיננסית 12
צ התנהלות עם מטבע זר בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
D התנהלות עצמית מול מס הכנסה שוק ההון 4
boredwhitecollar התנהלות בתיק השקעות שוק ההון 20
S עצה להמשך התנהלות פיננסית שוק ההון 53
ח התנהלות לא ברורה של דרקטוריון הבורסה אוף טופיק 1
ר התנהלות ישירות מול קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 36
E אופן התנהלות נכון עם תיק השקעות שוק ההון 0
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12

נושאים דומים

Back
למעלה