• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך מרהטים דירה שלמה מאפס באלפיים שקל?

Bonfire

משתמש רגיל
דירוג
126
שלום לכל הסולידיים בפורום. אני קורא ותיק ומתרגש לכתוב בפורום לראשונה!

לפני כמה שבועות נסעתי במונית (דבר חריג אצלי) והתפתחה שיחה מעניינת עם הנהג. הוא סיפר לי שהוא גר פעם באותו יישוב כמו ההורים שלי, ושאחרי שהוא עבר לירושלים, הוא ניסה ללא הצלחה למכור את שולחן האוכל המפואר שהיה לו בבית. "למה אנשים לא מוכנים להעריך שולחן וינטג' יפה ולשלם בשבילו אלפיים שקל?" הוא שיתף בתסכול. עניתי לו שאני לא יודע איך נראה השולחן הזה, אבל את שולחן האוכל שיש לי כרגע בדירה קניתי מיד שנייה (לפחות) ב-40 ש"ח, מחיר שאני קבעתי.

השיחה הזאת, יחד עם החווייה של כניסה לדירת שותפים ראשונה בספטמבר האחרון בירושלים, גרמה לי לרצות לשתף את פורום הסולידית בתהליך יותר כיפי מהצפוי – איך מצאתי את *כל* מה שהייתי זקוק לו בדרכים הרבה יותר מעניינות מאשר להיכנס לחנות ולשלם.

הסתייגויות שחייבים לציין:
  • לא נפרט כאן את ההיסטוריה מאחורי כל סיר וכף ערבוב. השתדלתי לציין את הדברים הגדולים. כנ"ל לגבי ספרים ובגדים – כמעט הפסקתי לקנות לחלוטין ועדיין יש לי יותר מדי.
  • חלק מהדברים בדירה כמובן שהשותף הוא זה שהביא, מההורים או על חשבונו. למשל: סכו"ם, רוב הצלחות והקערות, 4 כיסאות לחדר האוכל ומנורה עומדת.
  • חלק מהדברים הגדולים יותר שדירה זקוקה להם הם בגדר פריבילגיה נדירה שזכיתי בה והקלה עליי לחסוך סכומים משמעותיים – עוד רגע תבינו למה. בחיים צריך גם להוקיר תודה. כך שאולי לא מדובר בעצות קונקרטיות לקוראים איך להשיג מקרר בחינם, אלא בשיתוף של סיפור אישי.
  • רוב הדברים שכן נאלצתי לקנות – רכשתי עם קופוני BuyMe או נקודות של מועדון "חבר", נושא גדול יחסית שאולי אגע בו ביומן מסע בפורום בעתיד. נדיר אצלי שאני נכנס לחנות אם אין לי איזושהי הנחה שקיבלתי מראש.
ועוד מילה לפני שמתחילים בסיור – הרבה מהסיפוק שבריהוט הדירה מיד שנייה, מגיע מהחיסכון האקולוגי. גם אני שמעתי שההשפעה האישית של כל אחד מאיתנו היא זניחה ושאנחנו צריכים לדרוש דין וחשבון מהמזהמים הגדולים – ועדיין.

הסלון:
  • 2 ספות עור – הדיירים הקודמים, ידידים שלי שדרכם מצאתי את המקום, סיכמו איתי שהם משאילים לי בחינם את הספות לשנים הקרובות כי אין להם מקום בשבילן בדירה החדשה שלהם. הם רק ביקשו שאני אמרח חומר לשימור העור אחת לתקופה (שהם קנו). 0 ש"ח
  • 5 כריות לספות – הבאתי מההורים. 0 ש"ח
  • שולחן קפה + מזנון לטלוויזיה – אני הייתי מוכן ומזומן לקנות מיד שנייה או לקבל בחינם מקבוצות מסירה, אבל השותף התעקש לקנות חדשים מאיקאה. הטלוויזיה היא שלו (אני לא צופה ולא מבין למי יש זמן). סיכמנו ששני הדברים הם על חשבונו. 0 ש"ח
  • כורסת יחיד – השותף הביא. 0 ש"ח
  • שעון קיר – חיפשתי בקבוצות מסירה ומישהי מסרה לי בחינם, כי הוא נפל פעם אחת ונסדק. קניתי סוללות והוא עובד מצוין. 0 ש"ח
  • אהיל סיני לנורה חשופה – קניתי ממישהי בעיר אחרי שהגעתי אליה כדי לקנות בכלל ספרים מיד שנייה. 10 ש"ח
  • עמוד תווים – קניתי בארצות הברית ב-15 דולר. בדיעבד הוא לא מאיכות כזו טובה וקצת מתפרק. כ-50 ש"ח
  • מגש וקערות כיבוד על השולחן – מישהי ביישוב של ההורים מסרה בחינם. 0 ש"ח
  • וילונות לחלונות – אמא של השותף תפרה, גם בשביל חדרי השינה של שנינו. 0 ש"ח
  • מיני-לוח שחמט – מהבית של ההורים. 0 ש"ח
  • 4 תמונות על הקירות – אחת צייר סבא שלי ז"ל ונתן לי למזכרת, אחת נמסרה בחינם בעיר, אחת ההורים קנו לי מאיקאה כמתנה ואחת גדולה עלתה לי 40 ש"ח מיד שנייה, אחרי שביקשו עליה 50. 40 ש"ח

חדר השינה:
  • מסגרת למיטה – השותף הביא לי אחת בגודל מיטה וחצי שמישהו ביישוב של ההורים שלו זרק, כי הוא יודע כמה אני אוהב דברים חינמיים מיד שנייה. 0 ש"ח
  • מזרון 'פנדה' – ההורים שלי קנו לי כמתנת מעבר לדירה. זו ממש לא פרסומת לחברה הזו, להפך, לקח להם מעל חודש וחצי לשלוח לי אותה וגם זה ללא שום תיאום (עד אז ישנתי על ספות העור). 0 ש"ח
  • מצעים – 4 ציפיות, 2 ציפיות לשמיכה, 3 סדינים למזרון ו-2 סדינים להתכסות – את הכל מסרו לי בחינם אנשים מהיישוב של ההורים וכמובן שכיבסתי. לא לקחתי כלום מהבית של ההורים מלבד 2-3 שמיכות דקות. 0 ש"ח
  • 2 כריות – דווקא כן קניתי, מחברת 'פנדה', לאחר הנחת הזמנה באתר. לא ממש משתלם וזו הוצאה חריגה בנוף של הפוסט הזה, אבל לא חכמה לשתף רק את ההצלחות. כ-380 ש"ח
  • שרפרף לישיבה – בניתי בעצמי בסדנת נגרות בשנות התיכון. 0 ש"ח
  • שולחן כתיבה – אחרי חודשים של חיפוש שולחן מיד שנייה בעיר, קניתי ממשרד אחד והבאתי לדירה ברכב. סיפרתי למוכר שהציעו לי שולחן ב-220 ש"ח אז הוא הציע לי בשקל אחד פחות. 219 ש"ח
  • 2 כיסאות מנהלים – אחד לי ואחד לשותף. קיבלנו בחינם מהחברה שעבדתי בה בזמנו, אחרי שההנהלה החדשה החליפה הרבה כיסאות ועובדים שרצו לקחו לעצמם את הקודמים. 0 ש"ח
  • מנורת שולחן – ביקשתי בקבוצות מסירה ומישהו מסר לי בטענה שהיא רוטטת (לא קורה). 0 ש"ח
  • לפטופ – הלפטופ שאני כותב בו כרגע נמצא אצלי בערך 4 שנים וקיבלתי אותו מאחותי שטענה כבר אז שהוא מרגיש לה איטי. הוא עובד בסדר רוב הזמן אבל לפעמים נתקע בצורה בלתי נסבלת ואני אקנה חדש בקרוב. 0 ש"ח
  • סמארטפון – אחרי שנשארתי עם אותו מכשיר 6 שנים (OnePlus 2) למרות שהוא היה סדוק ואיטי, סיכמתי עם מישהו שאני אקנה ממנו מכשיר Note, חדש מהקופסה, שהוא פתח ולא רצה, תמורת יותר מ-1,000 שקל. במקרה לגמרי, באותו ערב נסענו כל המשפחה לבית של חברים והבן שלהם הציע לי את המכשיר שלו (Galaxy A51) בחינם כי הוא קנה חדש באותו שבוע, אז ביטלתי את העסקה. 0 ש"ח
  • הדום לרגליים – מתנה מההורים. 0 ש"ח
  • 2 שטיחונים – קניתי במזרח העיר ב-30 ש"ח כל אחד. 60 ש"ח
  • פוסטר לקיר – ביקרתי קרובת משפחה בניו יורק בקיץ האחרון, והיא קנתה לי ציור של ג'קסון פולוק למזכרת מהמוזיאון לאמנות מודרנית. 0 ש"ח
  • וילון – כאמור, מתנה מאמא של השותף. 0 ש"ח
  • מטרייה – מתנה מהבר שבו עבד בן דוד שלי. 0 ש"ח

המטבח (מבלי להתעכב על כל כפית עם סיפור אינדיבידואלי):
  • שולחן אוכל – פרסמו בקבוצת מסירה ביישוב של ההורים וביקשו הצעות מחיר. הצעתי מחיר שנראה לי סביר. 40 ש"ח
  • מקרר – אחת הפריבילגיות בחיים, בן דוד שלי קיבל מחברים שלו מקרר כי הם חשבו בטעות שחסר לו. אחרי תקופה ארוכה שהדבר הזה תפס לו מקום במטבח ליד המקרר שכבר יש לו, הוא הציע לי אותו בחינם. אני והשותף התחלקנו בדמי ההובלה 50-50. 450 ש"ח
  • קומקום – ביקשתי מאחותי ליום ההולדת. 0 ש"ח
  • מיקרוגל – ביקשתי מדוד שלי, אבא של איש המקרר, ליום ההולדת. דמי המשלוח נכללו באותה נגלה של המקרר (בסופ"ש הראשון שבו ישנתי בדירה). 0 ש"ח
  • תנור – קנינו מהדיירים הקודמים תנור בן שנתיים עם 4 כיריים, שהם לא רצו להעביר למקום החדש. 50-50 עם השותף. 400 ש"ח
  • פח אשפה – הציעו בקבוצת מסירה. 0 ש"ח
  • מכל קומפוסט – לקחתי מבית ההורים. 0 ש"ח
  • טוסטר קופץ – ביקשתי מההורים ליום ההולדת. 0 ש"ח
  • טוסטר לחיץ – הציעו בקבוצת מכירות מיד שנייה, סגור בקופסה. 50 ש"ח
  • 2 בקבוקי ויסקי – אחד מתנה מאחי ואחד נמסר בחינם בקבוצה. 0 ש"ח
  • חנוכייה וכיסוי לחלה – אחי מצא שמישהו השאיר במעונות הסטודנטים שלו. 0 ש"ח
  • פמוטים, מגש לקידוש, גביע לקידוש יין – מזכרות משפחתיות. 0 ש"ח
  • תבנית עגולה לעוגה, מגשי עץ, צלחות אישיות קטנות, מלקחיים, 5 מחבתות – חלק קיבלתי מבית ההורים וחלק קיבלתי בחינם בקבוצות מסירה. 0 ש"ח
  • מוט בלנדר – קיבלתי בקבוצת מסירה. 0 ש"ח
  • בלנדר – קניתי בזול בשק"ם בשירות הקבע. 99 ש"ח
  • מעמד לייבוש כלים – בחינם מקבוצת מסירה ביישוב. 0 ש"ח
  • 6 כוסות יין – מתנת יום הולדת למשרתי קבע. 0 ש"ח
  • מפת שולחן לבנה – מתנת חג למשרתי קבע. 0 ש"ח

שירותים וחדר כביסה:
  • מכונת כביסה וייבוש – כנ"ל פריבילגיה גדולה, סבא וסבתא שלי הציעו לי לקנות מכונה ולקבל מהם החזר כמתנה לכבוד הדירה החדשה. 0 ש"ח
  • מתלה ייבוש – לקחתי מאחותי. עצה בחינם לרוכשי מכונות כביסה שגם מבצעות ייבוש – הייבוש לא כזה טוב. 0 ש"ח
  • ערכת מע"רים – קניתי בסופר פארם. מדחום ואלכוהול רפואי קניתי בנפרד. 24.90 ש"ח
  • מכונת תספורת – שנים שאני מספר את עצמי וחוסך על תספורות בחוץ. הדבר היחיד שצריך לזכור בשביל זה הוא להביא סמארטפון כדי לצלם את העורף או לראות במראה את תמונת המצלמה הקדמית. קניתי יחסית בזול בשק"ם בשירות הקבע. 159 ש"ח

אז למרות שהרבה פריטים ברשימה הזו הגיעו אליי עם הרבה מזל, אני מאמין שכל אחד יכול עם מעט מאוד מאמץ וקצת סבלנות למצוא את הדברים שהוא צריך בחיים, מאנשים ששמחים לפנות מקום בבית, ושמחים לעזור לזר מוחלט לחסוך כסף ונזק סביבתי. היום כמעט בכל מושב, יישוב או עיר יש לא מעט קבוצות למסירה או מכירה של חפצים מיד שנייה, ובין כל בגדי התינוקות והתחפושות לפורים יש הרבה מציאות (ועוד לא דיברנו על אתרים כמו אגורה או יד2). רק תזכרו גם להציע דברים משלכם מדי פעם.

פספסתי משהו? איך עוד אפשר להשיג היום פריטים (איכותיים) מיד שנייה? מה הדבר הכי מעניין/נדיב/מוזר שקיבלתם בחינם או בזול, מחבר או זר מוחלט?

אתר אגורה עושה ניסים ונפלאות.
אפשר להשיג משם רהיטים שאנשים מוסרים בחינם .

קניתי סוללות והוא עובד מצוין. 0 ש"ח
הסוללות בחינם?
בבקשה לתקן את הכותרת לאלפיים וחמישה ש"ח.

טוסטר קופץ – ביקשתי מההורים ליום ההולדת. 0 ש"ח
מזל טוב! יפה שההורים שמפנקים במתנות שוות.

מה הדבר הכי מעניין/נדיב/מוזר שקיבלתם בחינם או בזול, מחבר או זר מוחלט?
מצאתי ברחוב תמונה של נחום גוטמן - לא מקור אבל הדפס ממוספר וחתום. אם אח שלי יפרסם פוסט דומה היא תוכל להיות שם.
בדירה הראשונה (חדר ורבע) לא קנינו בכלל בכלל כלום. מיטה, מקרר, שולחן, כל הכלים - הכל ישנים מהמשפחה.
כשעברנו לדירה השניה קיבלנו מידידים של סבים שעברו לבית אבות ספות 2+3 ושלושה ארונות.

תהליך יותר כיפי מהצפוי – איך מצאתי את *כל* מה שהייתי זקוק לו בדרכים הרבה יותר מעניינות מאשר להיכנס לחנות ולשלם.
באמת רשימה מכובדת!
כקמצנית מדופלמת אני בהחלט מזדהה איתה :)
הפירוט קצת עייף אותי אבל נזכרתי בעוד משהו חשוב - אם יש לך ידיים טובות ותלמד לתקן דברים, החיים יהיו זולים עוד יותר.
אנחנו מאחסנים בבוידעם חפצים ותמונות מדירות ההורים ז"ל ומהצימרים שלנו ז"ל, ומעבירים מדי פעם לילדים. אני מתה לעשות מכירת חצר אבל עצלנית מדי.
הבעיה היא לא ברכישת דברים גדולים משומשים בזול, כמו מקרר או ספות , הבעיה היא ההובלה.
בשביל זה מתחזקים קשרים עם חברים מסוקסים בעלי משאיות/טנדרים. מעולם לא הזמנו חברת הובלה :)

הבעיה היא ההובלה.
פעם ישבתי 3 שעות ליד מכונת כביסה ברחוב, עד שחברים הצליחו להתארגן על רכב של שכן כדי להוביל אותה.
אני לא אדם מאמין, אבל זו הפעם היחידה בחיי שהתפללתי.
שהיא תעבוד.
אחרי חצי שנה של כביסה ביד, ממש רציתי מכונת כביסה עובדת.

את מייבש החסה שלי, שהפך להיות אחד מכלי המטבח האהובים עלי, מצאתי על ספסל ברחוב.

מסקנות בדיעבד:
כל תקופה הסגפנות של שנות העשרים שלושים שלי, הביאה אותי לכזה חוסן כלכלי - שאת הדירה האחרונה שלי ריהטתי ב west elm ו anthropologie מבלי להרגיש שזה פוגע לי משמעותית בחסכונות.
אבל מעבר לזה שאני מפונקצ׳יק, יש היום כל כך הרבה אפשרויות ורעיונות להתאים רהיטים מעפנים ומיושנים, אז אם יש לך זמן פנוי, זה כיף גדול להנות מחדוות היצירה הזו!

לגבי השגת רהיטים - אני מאוד אוהב את המרקט פלייס של פייסבוק, ההתנהלות שם מאוד נוחה בעייני, וגם אפשר לעקוב אחרי חברים.
אם רוצים בכל זאת משהו מאוד ספציפי, אני מעריץ גדול של איקאה.
אני לא יודע למה היא כזו ידועה לשמצה ולמה מאשימים שהרהיטים מתפרקים.
יצא לי לקבל רהיטי יד 2 משם, ולעבור דירות עם הרהיטים, ואם מרכיבים נכון ומהדקים ברגים, הרהיטים בהחלט מאריכים ימים, וכמובן שיש אינספור רעיונות ל ikea hacks להתאמה עוד יותר אישית.

הסוללות בחינם?
בבקשה לתקן את הכותרת לאלפיים וחמישה ש"ח.
אכן, לא חישבתי את מחיר הסוללות... בכל מקרה הרשימה כפי שהיא מגיעה ל-1,981.90 ש"ח כך שמחיר של 2 סוללות כנראה לא יעביר את הסכום אל מעל 2,000.

מזל טוב! יפה שההורים שמפנקים במתנות שוות.
מסכים, תמיד העדפתי לקבל דברים קונקרטיים שאני יודע שאני אשתמש בהם.

הבעיה היא לא ברכישת דברים גדולים משומשים בזול, כמו מקרר או ספות , הבעיה היא ההובלה.
כ"כ נכון, ברשימה הזו אמנם יש רק סעיף אחד של הובלה (450 ש"ח) אבל הוא מהווה בערך 25% ממחיר הרשימה כולה. בשנים הקרובות לפחות אני מקווה להישאר בדירה הזו, שאני מאוד אוהב, אז אין סיבה שזה יחזור על עצמו.

אם יש לך ידיים טובות ותלמד לתקן דברים, החיים יהיו זולים עוד יותר.
אמן. סבתא שלי לימדה אותי קצת לתפור וכבר תיקנתי לא מעט גרביים ואיזה כפתור בחולצה, נראה אם יהיה לי זמן לחזור לתחביב הנגרות.

לפי הסיפורים שלכם אני אשתדל בשנות ה-20 שלי שהגישה המנחה תהיה באמת לחפש בסבלנות מחוץ לחנויות ולרשתות. שמח לדעת שיש עוד אנשים שמפחיתים בקניית רהיטים :)

קבלתי ריהוט איכותי בחינם ממש במזל.
שולחן לסלון, שולחן+ פינת אוכל ו4 כסאות מעץ מלא.
2 ספות + כורסא.
שלמתי רק על ההובלה כ-1000 ש"ח.

אכן, לא חישבתי את מחיר הסוללות... בכל מקרה הרשימה כפי שהיא מגיעה ל-1,981.90 ש"ח כך שמחיר של 2 סוללות כנראה לא יעביר את הסכום אל מעל 2,000.
עדכון בהול: המחיר ל-8 סוללות AA היה 21.90 ש"ח ומתברר שהשעון מצריך רק סוללה אחת. המחיר לסוללה אחת הוא 2.73 ש"ח, לכן המחיר הסופי לרשימה כולה הוא 1984.63 שקלים חדשים. *אנחת רווחה*

עדיין שילמת על כך השמונה (אלא אם הקופאי הסכים למכור לך סוללה בודדת או שמכרת את ה7 למישהו.

מועדון "חבר
רלוונטי לקומץ (עם מזל ענק) מהאוכלוסיה. בשילוב הפנסיה התקציבית מדובר במסלול שעוקף המון מסלולים אחרים ונחשב לפסגת המגזר הציבורי

הרוב מעדיפים לצאת מהצבא בהקדם
כי הרוב סובלים בשירות הצבאי. הרבה ממי שנשארים הם אפסנאים בבסיסים פתוחים ונהנים מפנסיה תקציבית בלי שום הבדל אם היו בגזרת עזה או במרכז הארץ
אין יותר פנסיה תקציבית.
אין פנסיה תקציבית, יש פנסיה גישור. שזהה לתקציבית ואם כבר השתפרה. רק כאשר פנסיית הגישור תגמר (תוכנית שפרוסה לכ 30 שנה) אז יהיה אפשר שהפנסיה שלהם היא צוברת. ועד שזה יקרה תהיה בטוח שיקבלו העלאות מכיוונים שונים

אגב אם מדברים על תנאי חבר. בנוסף לפנסיית הגישור הם גם זכאים לקבל השתתפות בשכירות של עד 1,500 ש"ח. הטבה משמעותית שלא צויינה.

יש פנסיה גישור. שזהה לתקציבית ואם כבר השתפרה
אתה מוכן בבקשה לתת לי קישור רשמי לתנאים הנהדרים של פנסיית הגישור? כי אני די בטוח שלא תמצא מסמך כזה.
יש כל מני הבטחות באוויר וגם בהן מנסים לקצץ מדי פעם.

חוץ מזה כדאי שתכיר את המונח המכובס "שערי יציאה" שאומר ש- 90% ממשרתי הקבע יפוטרו לפני גיל פרישה ללא כל זכאות פנסיונית (גישור או תקציבית).

הגישה שלך שמשרתי הקבע הם שודדים בעלי מזל, מנותקת מהמציאות. אבל מובנת בהינתן התעמולה התקשורתית.

אתה מוכן בבקשה לתת לי קישור רשמי לתנאים הנהדרים של פנסיית הגישור? כי אני די בטוח שלא תמצא מסמך כזה.
יש כל מני הבטחות באוויר וגם בהן מנסים לקצץ מדי פעם.

חוץ מזה כדאי שתכיר את המונח המכובס "שערי יציאה" שאומר ש- 90% ממשרתי הקבע יפוטרו לפני גיל פרישה ללא כל זכאות פנסיונית (גישור או תקציבית).

הגישה שלך שמשרתי הקבע הם שודדים בעלי מזל, מנותקת מהמציאות. אבל מובנת בהינתן התעמולה התקשורתית.
ממש לא מתכוון להשקיע על לחפש לך קישורים באינטרנט, אני מכיר את הנתונים ומדבר מתוך מידע שראיתי הן באינטרנט והן במציאות. מכיר כמה אנשי קבע שחסכו הון עתק מבלי שום סיכון. אבל כנראה שאתה איש קבע או שמקורב לאחד מהם ורואה צורך להגן עליהם, אין סיבה אחרת שתצדיק פנסיה בגיל 40 לאפסנאי בקריה

הפנסיה הצבאית מוערכת בפי 15 מפנסיה ממוצעת במגזר הציבורי.
מקור: ד"ר מיכאל שראל, לשעבר הכלכלן הראשי במשרד האוצר 09:41

האם אפשר לחזור לנושא הדיון?
תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Jane Doe ניצול אופטימלי של תקציב רילוקיישן - איך הייתם מרהטים דירה מאפס? אוף טופיק 34
S מתלבט האם כדאי לקנות דירה שניה - עזרה נדל"ן 0
שם משתמש בעייתי השכרת דירה זה יותר משתלם מלקנות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
G דירה למגורים - עסקה משתלמת בתנאי 80/20? נדל"ן 5
ה שליש דירה במתנה לבעל דירה נדל"ן 3
ש התלבטות לגבי דירה יד שנייה בחיפה נדל"ן 2
אחד_שיודע הצהרת הון - האם לדווח על דירה שנרכשה ונמכרה בין הצהרות הון מיסים 2
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
M רשימת עלויות ברכישת דירה יד 2 נדל"ן 4
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
O תשואה דירה להשקעה נדל"ן 9
ח משכנתא - חצי דירה ראשונה וחצי דירה שניה נדל"ן 4
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
M מכירת דירה שנרכשה בעסקת 80/20 נדל"ן 12
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
ע זכיתי בפרויקט דירה בהנחה, זה שווה? נדל"ן 13
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
M סדר פעולות בקניית דירה נדל"ן 20
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
O דירה על הנייר - "גינדי גרנדס", רמת אפעל החדשה נדל"ן 12
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
S קבלת דירה ללא תמורה- האם ניתן למכור כמשפר דיור? נדל"ן 2
ל משנכתא בשותפים שרוכשים דירה נדל"ן 8
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
E בחירת דירה בדירה בהנחה נדל"ן 2
A שיעבוד על דירה עם אפשרות מכירה נדל"ן 8
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
R מס דירה שניה פוסטים מאיכות נמוכה 2
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1