• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך לבחור יועץ נדל"ן ששווה כסף?

יעקב כ.

משתמש רגיל
דירוג
68
[נערך: לא, אתה לא יכול להדביק כאן מחדש תוכן שפרסמת באתר אחר.]

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
5.ניווט משא ומתן

עסקאות נדל"ן רבות מתפוצצות או מתקלקלות בשלב משא ומתן, וזאת בשל המעורבות הרגשית העצומה של שני הצדדים בתהליך , ויכוחים טפלים הופכים למריבות, מניפולציות כאלו או אחרות מופעלות, וכל זאת בתוך סיר לחץ של העסקה המרכזית בחיינו. יועץ איכותי ישמש כחיץ בין הצדדים ויאפשר להם להגיע לעסקה הטובה ביותר, תוך הפעלת שיקול דעת קר וללא טעויות.
אני די בטוח שזה משהו שצריך להתבצע על ידי עורך דין ולא על ידי יועץ הנדל"ן.

בכללי אני מרגיש שאני יכול להפיק את כל מה שכתבת לבד - את רוב המידע הזה אני יכול להפיק בשעות בודדות דרך מדל"ן, יד 2 , פניה לרשות המקומית /עירייה , גוגל maps , משרדים ממשלתיים וכדומה

בנוסף חסר לי פה הרבה דברים אחרים -
כמו מה המחיר שיועץ כזה גובה ואיך משלמים(אחרי,לפני, בחלקים)?
איזה נושאים צריכים להיות כתובים בחוזה איתו?
מה ההבדל בין יועץ למתווך נדלן? ואיזה הכשרה כל אחד מהם עובר?
למה אני בכלל צריך יועץ כזה? למה שאני לא יעשה סקר שוק לבד? - הרי זה משהו שבמילא אני חייב לעשות
בלעדיות או לא?
יש תעודות שצריך לדרוש מיועץ לפני שמתחילים לעבוד איתו? ואיך אני יכול לוודא שאלו תעודות אמיתיות(יש פנקס יועצים)?
אחרי כמה זמן של אי-הצלחה צריך לשקול לעבור ליועץ אחר?

אני חייב להגיד יעקב שחלק מהתוכן הזה מרגיש לי שיווקי - יכול להיות שאני טועה ובמקרה הזה אני כבר עכשיו מתנצל, אבל אם יש לך קשר לתחום הנדל"ן בתור מקצוע ראוי שתצהיר על זה.

@בת עמק - לא יודע אם הסימון הזה תופס פה

המידע שיעקב כתב מופיע אחד לאחד באתרים של סוכני נדל"ן ובפרסומים שלהם בפייסבוק, מספיק לקחת שורה אחת ולחפש אותה בגוגל,
אם את רוצה אני אשלח לך לינק בפרטי.

אני חושב שזה ראוי שהוא יצהיר על כך שיש לו ניגוד עניינים בנושא הזה

אני די בטוח שזה משהו שצריך להתבצע על ידי עורך דין ולא על ידי יועץ הנדל"ן.
משא ומתן נערך ע״י הקונה וסוכן הנדל״ן ולא ע״י עו״ד.
עו״ד רק בודק, מאמת וחותם על מסמכים.

נערך לאחרונה ב:
חברים שלא תתבלבלו, יועץ נדל"ן הוא מתווך לשעבר, רק היום היועץ עוסק בעוד קטגוריות כמו יעוץ משכנתאות(עובר השתלמות במשכנתאות), מכיר יותר את חוקי המקרקעין, ידע בניהול משא ומתן, וגם שולט ובודק את הפן המשפטי של הנכס + הפן הכלכלי של הקונה,מימון, ועוד.
שכר הטירחה הם בדיוק כמו מתווך, עסקאות נסגרות בדרך כלל בין 1% לבין 2% במקרה הטוב ביותר מסך הכול העסקה.
רק מי שמשתמש בשירותו של היועץ נהנה מכול הכישורים שלו ובאותו סכום.
אני בעל רישיון תיווך(יועץ) כזה ואין לי כל אינטרס כזה או אחר, פשוט לא מתעסק בזה ביכלל.

משום מה תמיד נראה לי שכל בעלי המקצוע האלה תמיד בניגוד עניינים חמור איתך. תמיד רוצים לדחוף לך משהו, לסגור איזה קומהינה על חשבונך, לחרבן לך את הבית כדי שיראה יפה בצילום, למשוך אותך אם לפי שעות, לנפנף אותך אם בקבלנות, וכו׳. בעיקר מעצבות פנים.

משום מה תמיד נראה לי שכל בעלי המקצוע האלה תמיד בניגוד עניינים חמור איתך. תמיד רוצים לדחוף לך משהו, לסגור איזה קומהינה על חשבונך, לחרבן לך את הבית כדי שיראה יפה בצילום, למשוך אותך אם לפי שעות, לנפנף אותך אם בקבלנות, וכו׳. בעיקר מעצבות פנים.
[נמחק כי לא הוספת גילוי נאות בחתימה שלך למרות שביקשתי כבר פעמיים - yossik]

חברים שלא תתבלבלו, יועץ נדל"ן הוא מתווך לשעבר, רק היום היועץ עוסק בעוד קטגוריות כמו יעוץ משכנתאות(עובר השתלמות במשכנתאות),
ממש ממש לא.
יועץ נדל"ן זה שם מפוצץ למתווך, משום מה הם (אתם) חושבים שזה שם מכובד יותר או משהו כזה.
בדיוק כמו שמעצב שיער זה שם מפוצץ לספר.
האמת שהמצב עוד יותר גרוע, כי כדי לקרוא לעצמך מתווך אתה חייב להיות בעל רשיון ולעבור בחינה (שכל ילד עם 8 IQ יכול לעבור אבל זה לא העניין), להיות יועץ נדל"ן כל אחד יכול להיות, גם בני בן ה4 יכול מחר בבוקר לקרוא לעצמו יועץ נדל"ן.
אותו הסיפור עם "יועץ משכנתאות" עוד מקצוע חרטא ברטא מונפץ.
וגם שולט ובודק את הפן המשפטי של הנכס + הפן הכלכלי של הקונה,מימון, ועוד.
לא תאמין את כמות הפעמים ששמעתי שטויות מ"יועצי נדל"ן" למיניהם, חלקם שקרים בוטים וחלקם פשוט טעויות מביכות, לא 1, לא 2, מספר דו ספרתי גבוה של פעמים.

זה מזכיר לי, לפני כשבועיים נפגשתי עם "יועצת נדל"ן" שפרסמה נכס שעל פניו נשמע מעניין.
משרד במרתף בגודל 100 מ"ר במחיר אטרקטיבי על פניו.
אז מה הקטצ'?
1. לנכס היה היתר לשימוש חורג למשרד כבר 20 שנים, לפי התקנות אי אפשר לקבל עוד הארכה כלומר הנכס חוזר ליעוד הקודם שלו שזה מחסן או חדר הסקה. ל"יועצת" בכלל לא היה מושג מזה, אפשר לנסות לקבל אישור קבוע אבל זה תהליך יקר, ארוך, לא בטוח שיצליח ואם כן אז צריך לשלם היטל השבחה של מאות אלפי שקלים, כמובן שגם זה היא לא ידעה.
2. בעל הבית היה שם, שואל אותו מה גודל הנכס, אומר 84 מ"ר. שואל אותו מה כתוב בארנונה? אומר 84 מ"ר. מעמת את ה"יועצת" עם הנתון היא מתחילה להתווכח איתי ועם בעל הנכס מזה 20 שנים שזה בעצם 100 מ"ר,
אני: "איך את יודעת? הרי בעל הבית פה טוען שזה 84 מ"ר אחרי מדידה של העירייה"
היא "זה נראה לך כמו 84 מ"ר?"
אני: "אין לי מושג, אני לא יודע למדוד אם זה 84 מ"ר או 100 בעין אבל אם בעל הבית, מודד והעירייה אומרים לי שזה 84 מטר אני מאמין להם. איך את קבעת שזה 100 מ"ר? מדדת?"
היא: "כן, בעין" (שכה אחיה).
אני: "טוב בואי תהיה רצינית רגע"
היא: "מה אכפת לך? זה בכלל עדיף לך שזה רשום בתור 84 מ"ר, ככה תשלם פחות ארנונה."
אני: קמתי והלכתי.

ממש ממש לא.
יועץ נדל"ן זה שם מפוצץ למתווך, משום מה הם (אתם) חושבים שזה שם מכובד יותר או משהו כזה.
בדיוק כמו שמעצב שיער זה שם מפוצץ לספר.
האמת שהמצב עוד יותר גרוע, כי כדי לקרוא לעצמך מתווך אתה חייב להיות בעל רשיון ולעבור בחינה (שכל ילד עם 8 IQ יכול לעבור אבל זה לא העניין), להיות יועץ נדל"ן כל אחד יכול להיות, גם בני בן ה4 יכול מחר בבוקר לקרוא לעצמו יועץ נדל"ן.

לא תאמין את כמות הפעמים ששמעתי שטויות מ"יועצי נדל"ן" למיניהם, חלקם שקרים בוטים וחלקם פשוט טעויות מביכות, לא 1, לא 2, מספר דו ספרתי גבוה של פעמים.

זה מזכיר לי, לפני כשבועיים נפגשתי עם "יועצת נדל"ן" שפרסמה נכס שעל פניו נשמע מעניין.
משרד במרתף בגודל 100 מ"ר במחיר אטרקטיבי על פניו.
אז מה הקטצ'?
1. לנכס היה היתר לשימוש חורג למשרד כבר 20 שנים, לפי התקנות אי אפשר לקבל עוד הארכה כלומר הנכס חוזר ליעוד הקודם שלו שזה מחסן או חדר הסקה. ל"יועצת" בכלל לא היה מושג מזה, אפשר לנסות לקבל אישור קבוע אבל זה תהליך יקר, ארוך, לא בטוח שיצליח ואם כן אז צריך לשלם היטל השבחה של מאות אלפי שקלים, כמובן שגם זה היא לא ידעה.
2. בעל הבית היה שם, שואל אותו מה גודל הנכס, אומר 84 מ"ר. שואל אותו מה כתוב בארנונה? אומר 84 מ"ר. מעמת את ה"יועצת" עם הנתון היא מתחילה להתווכח איתי ועם בעל הנכס מזה 20 שנים שזה בעצם 100 מ"ר,
אני: "איך את יודעת? הרי בעל הבית פה טוען שזה 84 מ"ר אחרי מדידה של העירייה"
היא "זה נראה לך כמו 84 מ"ר?"
אני: "אין לי מושג, אני לא יודע למדוד אם זה 84 מ"ר או 100 בעין אבל אם בעל הבית, מודד והעירייה אומרים לי שזה 84 מטר אני מאמין להם. איך את קבעת שזה 100 מ"ר? מדדת?"
היא: "כן, בעין" (שכה אחיה).
אני: "טוב בואי תהיה רצינית רגע"
היא: "מה אכפת לך? זה בכלל עדיף לך שזה רשום בתור 84 מ"ר, ככה תשלם פחות ארנונה."
אני: קמתי והלכתי.
אורי ג, לא יודע איך תמיד אתה מוצא את האנשים האלה? בכל מקצוע יש בעלי מקצוע טובים ויש גרועים שכל מה שמניע אותם זה רק כסף.
יש גם עורכי דין רמאים שרק סוחטים כספים. אני יודע שלבעלי מקצוע כאלה צריך לקבל המלצות כמו שאתה בקשת לגבי יועץ משכנתאות

אורי ג, לא יודע איך תמיד אתה מוצא את האנשים האלה? בכל מקצוע יש בעלי מקצוע טובים ויש גרועים שכל מה שמניע אותם זה רק כסף.
איך אני מוצא כאלה? שמע יעקב בוא תעשה סקר על מה אדם ממוצע חושב על מתווך ממוצע ותחזור אלינו עם הממצאים.
יש גם עורכי דין רמאים שרק סוחטים כספים.
נכון, אתה מכיר את הבדיחה על העו"ד? ש99% מוציאים שם רע לכל השאר.
. אני יודע שלבעלי מקצוע כאלה צריך לקבל המלצות כמו שאתה בקשת לגבי יועץ משכנתאות
מסכים וזה תקף לגבי כל בעל מקצוע.

איך אני מוצא כאלה? שמע יעקב בוא תעשה סקר על מה אדם ממוצע חושב על מתווך ממוצע ותחזור אלינו עם הממצאים.

נכון, אתה מכיר את הבדיחה על העו"ד? ש99% מוציאים שם רע לכל השאר.

מסכים וזה תקף לגבי כל בעל מקצוע.
סבבה מסכים, אני חושב שבגדול הבעייה היא רק בארץ, כול בעלי המקצוע האלה חושבים איך להיות מליונר תוך חצי שנה, ומרמים אנשים תמימים.

חברים שלא תתבלבלו, יועץ נדל"ן הוא מתווך לשעבר
.
יועץ נדל"ן הוא מתווך לשעבר, ומתווך בהווה.
הייתה תקופה שבה נפגשתי עם המון מתווכים, ואחרי כל פעם מחדש הייתי בהלם שבעלי נכסים נותנים לאותם מתווכים אחריות למכירת הנכס שלהם.

הם היו גורם מפריע בתהליך המכירה.

הבנתי שהם חייבים ברישיון ויש אפילו מקום מסודר שמאגד את כול אלו שיש להם רישיון.
עריכה: מסתבר שזו לא חובה ככה שכל אחד יכול לקרוא לעצמו "יועץ משכנתא".

איך גילית את המידע הזה?

נערך לאחרונה ב:
הבנתי שהם חייבים ברישיון ויש אפילו מקום מסודר שמאגד את כול אלו שיש להם רישיון.
הם לא, המקום המאגד הזה וולנטרי ואין תנאי קבלה לדעתי.
איך גילית את המידע הזה?
בעל הבית אמר לי שהיה היתר זמני ופג, לגבי חוקיות היתר זמני אני מידע אישי ומנסיון, כנ"ל לגבי ההשבחה.

אז בתור מישהו שבאמת מתעניין בקניית דירה ראשונה, איך באמת בוחרים מתווך?
כרגע אין לי זמן פנוי ללמוד את השוק לעומק ולחפש מציאות לכן נישמע לי הגיוני שכדאי לצור קשר עם מתווך. מה הדעה הרווחת בנושא?

מתעניין בקניית דירה ראשונה,
כרגע אין לי זמן פנוי ללמוד את השוק לעומק ולחפש מציאות
להשקיע בדירה מאות אלפי/מיליוני ש"ח בלי רצון ויכולת ללמוד את השוק? סחתיין, הגעת לפורום הנכון :)
נישמע לי הגיוני שכדאי לצור קשר עם מתווך. מה הדעה הרווחת בנושא?
תגגל בפורום הסולידית ותראה...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Y מתלבט איזה מדד לבחור בין 3 מדדים ל-20-30 שנה הבאות שוק ההון 3
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
S איך לבחור פרמטרים של משכנתא נדל"ן 5
G איך לבחור אגח ממשלתי לטווח ארוך? שוק ההון 3
צ כיצד לבחור אסטרטגיית השקעה? נדל"ן 2
S איך לבחור ברוקר ישראלי? האם וכיצד להתמקח על העמלות? שוק ההון 6
Z האם נישום יכול לבחור שנה אחת לדרוש הוצאות על תיק ההשקעות ואז לשלם 30% מס על רווח הון ושנה הבאה לא לדרוש מיסים 0
א איך לבחור איזה מסלול לסגור במשכנתא נדל"ן 17
ז איך לבחור עבודה אל מול שיקולים אחרים התפתחות אישית 8
שם משתמש בעייתי לבחור קרן כספית: פשוט להטיל מטבע? שוק ההון 38
S מחיר למשתכן בדרום - איזו דירה לבחור והאם כדאי לרכוש ללא משכנתא נדל"ן 5
R הייטק -חברה בינונית מול סטארט אפ? לא מצליח לבחור אוף טופיק 8
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
L האם יש עדיין סיבה לבחור בסטארטאפ? התפתחות אישית 92
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
P באיזה תמהיל משכנתא לבחור? דירת מחיר למשתכן בנתיבות נדל"ן 10
E קופות גמל להשקעה. איזה מסלול לבחור באנליסט? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
I כיצד לבחור קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ס עצות לבחור צעיר שנכנס מחדש לשוק העבודה התפתחות אישית 2
I מסלולי השקעה לבחור בן 18 שוק ההון 1
בורג איך לבחור רכב אם אתה לא אוהב רכבים אוף טופיק 126
ל איך לבחור קרן השתלמות - עדכונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Tsachi01 קרן השתלמות : איזה מסלול כדאי לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
שיר הלל לטבע מתלבט איך לבחור ברוקר שוק ההון 1
Yos Etf אנרגיה ירוקה - במי לבחור? שוק ההון 0
O למה לבחור בין vt לבלאקרוק אם אפשר גם וגם? שוק ההון 7
E איך לבחור קרן מחקה של מדד מסוים שוק ההון 38
י לקראת רכישה ראשונה ב IB בסכום גדול, כדאי לבחור ב MKT או LMT? שוק ההון 30
E איך לבחור מניה למימוש כסף קטן יחסית להעברה לעו"ש שוק ההון 6
T נוטה לבחור בבנק לעומת בית השקעות שוק ההון 20
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
T איך לבחור אג"ח שוק ההון 28
V בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? שוק ההון 0
M איך לבחור ETF שעוקב אחרי מדד גדול בחו"ל? רק עמלות? שוק ההון 2
ארבינקא השפיץ של פירמידת הצרכים - איך לבחור ני"ע בישראל שוק ההון 19
ה איך למצוא\לבחור עורך דין? אוף טופיק 14
unrealx שיקולים שצריך לעשות כדי לבחור אם לבחור קרן ישראלית או זרה שוק ההון 19
P מתקשה לבחור מטרה מוגדרת להשקעה שוק ההון 7
D האם מותר לבחור להעביר הפסדי הון במקום לקזז? שוק ההון 10
מ מנסה לבחור מכשיר השקעה נכון לאמא שוק ההון 8
ד למה לבחור בברוקר ישראלי / נציגות של אמריקאי ולא ישירות בברוקר זר שוק ההון 11
Nimrod האם סוכן ביטוח יכול לטעון שבאפשרותו לבחור עם איזה גוף לעבוד ובאיזה תנאים? צרכנות פיננסית 23
Y הזכות לבחור במוצר הפנסיוני צרכנות פיננסית 16
S איזה בית השקעות לבחור שוק ההון 36
Y למה לבחור תעודת סל ולא קרן מחקה? שוק ההון 9
A איך לבחור ברוקר זר שוק ההון 15
T המלצות לבחור בן 25 יומני מסע אישיים 109

נושאים דומים

Back
למעלה