1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

איך לבחור מניה למימוש כסף קטן יחסית להעברה לעו"ש

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י edenbensal, ‏9/11/19 ב- 16:36.

1. edenbensal

edenbensal משתמש רשום

הכותרת לא כל כך ברורה ואני אנסה לנסח את זה בצורה פשוטה ותמצתית
    יש לי תיק מניות מנוהל בידי איש מקצוע של הבנק
    אני כרגע סטודנט בשנה ג' ולא עובד
    לרוב אני מתקשר למנהל תיק שלי בבנק ומבקש למכור מניות (מציין בפניו את הסכום שאני צריך - לרוב סכומים קטנים לצורך מחיה).
    לפעמים אני מבצע מכירות בעצמי דרך האתר
    לרוב מדובר בסכומים של מאות ועד אלפי שקלים בודדים
    בגדול מה שקורה אני פשוט מסתכל על הטבלה הזאת שלפניכם, מנסה פחות או יותר להבין מה היא אומרת (לרוב ללא הצלחה יתרה) ופשוט בוחר מניה מסוית ומוכר לפי כמה כסף אני צריך לאותו רגע.
    ברור לי לגמרי שאני לא אלמד את שוק ההון על רגל אחת וזה תורה שלמה
    אבל מה שאני מבקש זה שתנסו למקד אותי - על איזה עמודה להסתכל בטבלה?

2. $Ron$

$Ron$ משתמש ותיק

אתה בשנה ג'. למה אתה לא עובד?

yossik אוהב/ת את זה.
  3. בת העמק

בת העמק מודרטור

מה זה אומר? הוא בחר לך את הניירות האלה? הוא מחליט מתי ואיזה ניירות לקנות? הוא גם יכול להחליט מתי למכור נייר מסויים ולקנות אחד אחר?
    מי קבע את תמהיל הניירות ועל סמך מה? למה נועד הכסף ולמתי?
    האם אתה מוסיף עוד כסף לתיק או רק מוציא ממנו בשנות הלימודים שלך?
    כלומר, תיק ההשקעות הזה משמש אותך לקיום היומיומי? או שרק להשלמות פה ושם? אתה מניח שלאחר סיום הלימודים ותחילת תעסוקה יישאר לך בתיק סכום גבוה להמשך ההשקעות או שהוא נועד רק לתקופת הלימודים וחוסר תעסוקה?
    יהיה קל יותר לתת תשובה לזה לאחר מתן הסבר לשאלות למעלה. יש כמה פרמטרים שקובעים לאיזה נייר כדאי לתת תיעדוף בבחירה למכור עכשיו:
    תמהיל ההשקעות הרצוי להמשך, סוג ני"ע בתיק הנוכחי והבנה מה מהם נועד לזמן ארוך של הבשלה ומה לזמן קצר.
    בגדול, זה נראה לי כמו סלט גדול, לא ברור בחלקו ויתכן שיש שם ני"ע חופפים בחלקם (כלומר, שמושקעים באותן מניות או במדדים כמו בני"ע אחרים בתיק).

$Ron$ ו-tdc אוהבים את זה.
  4. מוריארטי

מוריארטי משתמש ותיק

קשה לענות על השאלה כי אתה לא שואל את השאלה הנכונה, אני מציע לך ללמוד על הנושא כי אתה שואל שאלה כל כך פתוחה שאפשר לתת לה עשרות תשובות לגיטימיות שכולן סותרות אחת את השנייה. בכל אופן אם אתה מרגיש שאתה בכלל לא רוצה להתעסק עם זה אולי תשאל את יועץ ההשקעות שלך?

5. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

אגיד לך איזה עמודה חסרה לך בטבלה. דמי הניהול שאתה משלם פר נייר.

yrnkrn אוהב/ת את זה.
  6. דור ה-Z

דור ה-Z משתמש ותיק

אגיד לך איזו עמודה יותר חסרה בטבלה-כמה הוא שילם לאיש המקצוע של הבנק שניהל לו את כל זה.

פעם כשהייתי בבנק, דיברתי עם יועץ השקעות על חסרונות של אג''ח קונצרני וחסרונות של פתיחת תיק השקעות בבית השקעות.
    הוא התחיל לטעון את הטיעונים הרגילים של ''המדינה לא מבטחת'' ''זה לא נוח'' וכו', ואז נכנס מישהו ואמר שהוא משלם 150 ש''ח בחודש דמי ניהול על תיק ההשקעות שלו בבנק אחר.
    באותו רגע הבנתי שכאשר אפתח תיק השקעות, זה יהיה רק בבית השקעות.

7. FIYaacov

FIYaacov מודרטור

אם זה יועץ בנקאי לא בטוח שהוא שילם לו בכלל (ישירות), אלא שהיועץ קיבל מתוך אותם דמי ניהול שהם בעמודה שאני ציינתי שחסרה ;)

כמובן שיש גם עמלות הפצה

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
נוטה לבחור בבנק לעומת בית השקעות פינת המשקיעים ‏2/11/19
איך לבחור אג"ח פינת המשקיעים ‏21/7/19
בהנחה שאני רוצה להשקיע במדד מסוים, איך לבחור קרן מחקה? פינת המשקיעים ‏19/7/19
איך לבחור ETF שעוקב אחרי מדד גדול בחו"ל? רק עמלות? פינת המשקיעים ‏12/7/19
השפיץ של פירמידת הצרכים - איך לבחור ני"ע בישראל פינת המשקיעים ‏5/5/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.