• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך אתם עושים את זה ?

השואף להצלחה

משתמש סולידי
דירוג
24
אני ממש מקבל המון מוטיבציה ומצד שני די מבולבל

אני רואה שאנשים כאן בפורום הספציפי הזה מפרסמים את הסיפורים האישיים שלהם וכמה הם שווים ואני פשוט לא מאמין למראה עיני ,

השאלה הראשונה שעולה לי לראש זה איך אתם עושים את זה ?

אני בן 29
מרוויח באיזור ה 6.5-7 נטו בחודש
אני אומנם כעת עומד לסגור הלוואה

אבל איך מגיעים למספרים של קרן השתלמות מטורפת , פנסיה מטורפת , קופג''ל מטורפת ועוד.

סתם רציתי לפרוק את דעתי

שיהיה שבת נפלאה לכולם :)

רוכשים מקצוע והשכלה איכותיים שמספקים שכר ראוי, צורכים בתבונה ומשקיעים את ההפרש.

אני ממש מקבל המון מוטיבציה ומצד שני די מבולבל

אני רואה שאנשים כאן בפורום הספציפי הזה מפרסמים את הסיפורים האישיים שלהם וכמה הם שווים ואני פשוט לא מאמין למראה עיני ,

אני בן 29
מרוויח באיזור ה 6.5-7 נטו בחודש
אני אומנם כעת עומד לסגור הלוואה

אבל איך מגיעים למספרים של קרן השתלמות מטורפת , פנסיה מטורפת , קופג''ל מטורפת ועוד.

סתם רציתי לפרוק את דעתי

שיהיה שבת נפלאה לכולם :)
לא בטוח שזה הפורום הנכון. אבל כן עובדים במשרות שמביאות משכורת של 5 ספרות בחודש, אם לא 6. לומדים, מי שלא לומד ואין לא מקצוע כמו מהנדס/רופא/עורך דין/רואה חשבון יכול לנסות לעבוד בכישורים שלו (אפשר להרוויח מניהול מדיה חברתית, אפשר להרוויח משיעורים פרטיים במה שאתה יודע(נגינה/אימוני כושר) אימוני כושר למשל אפשר להגיע למספרים יפים, וזה מקצוע שיותר מתאים לאנשים שלא בהכרח היו מסתדרים עם מתמטיקה (כמעט כל מקצוע דורש רמה כזאת או אחרת של מתמטיקה).
יש כאלה שפותחים עסק. עסק טוב יכול להביא לך רווח לא רע. תחשוב למשל שאפילו אם אתה מצליח להגיע למשרה של 50 שקל ברוטו לשעה(ניקיון בתים למשל, שמרטפות, דוג סיטינג אפשר גם יותר) ועובד 300 שעות בחודש(אם העבודה לא קשה מידי) אתה מגיע ל15 ברוטו . לחילופין, אפשר גם לעשות דוג סיטינג להרבה כלבים. בנוסף, עסקים שאפשר להרחיב - אם אתה עובד רק בעסק אחד אתה מוגבל בכמה אתה יכול להרוויח אבל אם אתה מצליח לנהל אתה יכול לפתוח עוד סניפים.
לא מדובר במשהו פשוט, זה דורש לרוב אומץ, יכולות ניהול, או הרבה יכולות שכליות גבוהות.
לחילופין יש משרות שאפשר כפי שאמרתי לעבוד הרבה ולהגיע למשכורות טובות.
לגבי למשל מלצרות שמעתי על מספרים של 70 ש״ח לשעה ואף יותר. אז מלצר חרוץ שעובד משרה מלאה, יכול להגיע ל14.

אני לא חושב היום שבתור שכיר בלי השכלה תוכל לעבור את ה15(אלא אם תגיע להייטק למשל, אבל מעטים אלה שמצליחים בלי השכלה אקדמית או ניסיון קודם).

בתור עצמאי בלי השכלה, לעבור את ה20 תוכל אבל זה ידרוש המון דברים כמו עבודה מאוד קשה, מזל, יכולות ניהול וכו….

אם תשאל את גוגל על ''עבודה ללא תואר שכר גבוה'' תקבל בתוצאה הראשונה כתבה בכלכליסט:

יש גם כתבה ב-וואי נט באותו נושא:

יש גם הכשרות מקצועיות שונות.

אני רואה שאנשים כאן בפורום הספציפי הזה מפרסמים את הסיפורים האישיים שלהם וכמה הם שווים ואני פשוט לא מאמין למראה עיני
ממוצע השכר של הכותבים כאן כנראה גבוה בהרבה מממוצע השכר במשק.
מעבר לכך, בדרך כלל מי שמצליח כותב יותר וגם הקורא נוטה לזכור את המצליחים. אני בטוח שגם בפורום לימודים יהיה ייצוג למי שמספרים שקיבלו 700 ומעלה יותר מחלקם באוכלוסיית הסטודנטים.

נערך לאחרונה ב:
אתה צריך 3 דברים:
1. מטרה - תקבע את היעד שלך תחת מסגרת זמן.
2. יכולת התמדה תחת לחץ - זה הולך להיות קשה וזה יכול לשבור אותך נפשית, אנשים הולכים לנסות להסיט אותך מהדרך. אל תסטה מהדרך שלך.
3. תלמד דברים חדשים - אתה צריך להסתגל לשינויים מהר, ולהגיב מהר לאתגרים. תבנה את הקפיטל שלך בהקדם כדי שהוא מוכן לרגע שתצטרך אותו.

בהחלט. ועדיין הרוב הגדול פה משתייכים לעשירונים העליונים במשק מבחינת הכנסה במדינה.
וכן באחוזונים העליונים של התאמת הוצאות להעדפות והשקעות שתואמות לנתונים אישיים.

אני מניח שיושבים בתחילת שנות ה-20 ולומדים את (עיקרי) הנושא, למרות שהוא לא כזה זוהר, מתוך הבנה שאתה לא עושה טובה לאף אחד אלא רק לעצמך העתידי.

אבל אני גם מסכים שיש פה 2 הטיות מרכזיות:
המשתתפים בפורום רחוקים מלייצג את אוכלוסיית המדינה. בין היתר הרבה מאוד הייטקיסטים ובעלי מקצועות מכניסים אחרים.
מעבר לכך, בדרך כלל מי שמצליח כותב יותר וגם הקורא נוטה לזכור את המצליחים. אני בטוח שגם בפורום לימודים יהיה ייצוג למי שמספרים שקיבלו 700 ומעלה יותר מחלקם באוכלוסיית הסטודנטים.

חוץ מזה, ציינת שאתה עומד לסיים החזרים על הלוואה מסוימת - יכול להיות שמדובר בהלוואה שממש העיקה על מצבך הכלכלי בשנים האחרונות והקשתה עליך לצבור סכומים להשקעה? אם תרצה לשתף, כאן או ביומן מסע פרופר, זה הפורום :)

נשמע מוגזם (אין לי ילדים)
חפש שרשורים בפורום, ההערכה היא בין חצי מליון למליון עד גיל 18.
מעבר לכך מקובל בארץ לעזור לילדים עם הדירות, תוסיף עוד כמה מאות אלפי שקלים בהמשך.

אם תרצה לשתף, כאן או ביומן מסע פרופר, זה הפורום

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
U אם מחר בנק ישראל מקפיץ את ערך הדולר מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 15
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
A חשבון קיזוז ריבית (משכנתא) - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 2
P פקטור השינה הערבה: מה אתם עושים כדי לישון טוב? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
P 800K ששוכבים בעו"ש. מה אתם הייתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
N מה אתם... הייתם עושים ? - רוצה לעבור מניהול תיק בבנק שוק ההון 0
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
ה רבותי ההיסטוריה חוזרת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 18
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ב מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 52
נ התייעצות - משכירים, אתם עושים חוזים עם עו"ד? נדל"ן 23
ה למכור או להחזיק חזק מה אתם הייתם עושים שוק ההון 46
H מה אתם עושים בחלק הסולידי של התיק שלכם? שוק ההון 16
S איך אתם עושים ניתוח טכני בכניסה לשוק נדל"ן חדש - שתפו נדל"ן 1
משה מה אתם עושים לט"ו באב / וולנטיין? אוף טופיק 10
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R מה אתם עושים בסופי שבוע? אוף טופיק 40
ז מליון שקלים, מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 11
ס 700-800אלף פנויים להשקעה- מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 4
B שאלה מהחיים, מה אתם הייתם עושים אוף טופיק 20
תפוזינה מה אתם הייתם עושים שוק ההון 20
ס 250K להשקעה מה עושים מכאן ? מה אתם הייתם עושים ? שוק ההון 9
ב משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח? שוק ההון 28
C מה עושים כשאתם לא יודעים מה אתם אוהבים לעשות? אוף טופיק 64
O מה אתם עושים עם החלק האג"חי בתיק? שוק ההון 25
פ מליון שקלים ההשקעה הטובה ביותר /מה אתם הייתם עושים שוק ההון 37
א האם אתם עושים 'ניהול משימות'? התפתחות אישית 88
ה חיפאים- איפה אתם עושים קניות? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
C אילו יריחונים/מגזינים אתם קוראים? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ש חוץ מיס/הוט איזה רשת אתם ולמה? צרכנות פיננסית 5
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 335
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17

נושאים דומים

Back
למעלה