• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משקיעים דרך ברוקר זר - מה אתם עושים עם אג״ח?

• פותח הנושא פותח הנושא בלהבלה
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

בלהבלה

משתמש רגיל
דירוג
153
משקיעים אקסקלוסיבית באג״ח זר? מגדרים? מנהלים תיק נוסף אצל ברוקר ישראלי? אולי שמים אג״ח ישראלי בקרנות השתלמות וכו׳? אשמח לשמוע את השיקולים

(מיועד לאלו שגרים בישראל :))

למי שיש תיק גדול יכול להרשות לעצמו לפצל בית בית השקעות ישראלי ובין ib. למי שיש תיק קטן ו/או מעדיף את הנוחות, יכול לפתוח חשבון בבית השקעות ישראלי. למי שעושה מספר פעולות קטן בשנה, העלויות סבירות.

יש גם את הגישה המעניית של @adamshalev שמנסה לפזר את האג"ח על פני המטבעות השונים בעולם לפי משקל השוק:
www.hasolidit.com/kehila/threads/משקל-השוק-של-כל-מטבע-בעולם.7257/

אני אשית לא מחזיק כרגע אג"ח בכלל (למעט אג"ח מיועדות בפנסיה).

השאלה גם מה המטרה של האג"ח בתיק. בשביל קורלציה הפוכה למניות לא בטוח שאג"ח ישראלי הוא הפתרון הכי טוב

משקיע באג"ח בפיזור עולמי, כמו במניות

השאלה גם מה המטרה של האג"ח בתיק

למתן קצת את רכבת ההרים של המניות ולהיות כרית בטחון למקרה ויש נפילות חדות.

משקיע באג"ח בפיזור עולמי, כמו במניות

אבל בסוף היום אתה מושך שקלים והיחידות נקובות בדולרים.. איך יתנהג הפלח הזה אם הדולר ייחלש משמעותית מול השקל?

מה שמדאיג אותי בלשים את כל האג״ח על BND או BND+BNDX למשל זו עלייה איטית של השקל מול הדולר, לאורך העשורים הקרובים. תרחיש כזה יכול למחוק את כל הרווחים שלי בשקלים. ואחרי הכל אג״ח אמור לתת קצת יציבות, לא?

אבל בסוף היום אתה מושך שקלים והיחידות נקובות בדולרים
לא.
כל הרעיון הוא לפזר בין כל המטבעות בעולם לפי משקל השוק שלהם. כלומר החוב לא נקוב (רק) בדולרים אלא בכל המטבעות בעולם.
לשים את כל האג״ח על BND או BND+BNDX
אני לא חושב שBND ו BNDX הם דוגמאות טובות. אאל"ט הם מגודרים לדולר וזה קצת סותר את רעיון הפיזור.
מה שמדאיג אותי ... למשל זו עלייה איטית של השקל מול הדולר, לאורך העשורים הקרובים
הדולר אולי יכול להמשיך לרדת, בגלל זה מפזרים בין כל (רוב?) המטבעות בעולם.
אתה חושב שזה משהו סביר שהשקל ימשיך להתחזק מול כל המטבעות? וגם אם כן, אתה לא חושב שזה יצור דיפלציה רצינית במחירים בשקלים?
הרי גם ככה היום רוב עלות הצריכה שלנו מאוד תלוי במט"ח, וגם מה שלא מיובא - אם פער המחיר יהיה גדול מספיק יתחילו ליבא גם אותו.

אבל בסוף היום אתה מושך שקלים והיחידות נקובות בדולרים.
זה לא משנה באיזה מטבע הקרן נקובה. משנה לאיזה מטבע הקרן חשופה.

מה שמדאיג אותי בלשים את כל האג״ח על BND או BND+BNDX
BND ו-BNDX שניהם חשופים ב-100% רק לדולר.
ישנן קרנות (שציינתי בשרשור ש @roneng קישר אליו) שלא חשופים לדולר כלל, אלא למטבעות אחרים בעולם (כמו יורו, פאונד, ין, יואן ועוד ואפילו קצת שקל). הרציונל שלי הוא לפזר על כל מטבעות העולם לפי החשיבות שלהם בעולם.
כן ישנו סיכון שהשקל יתחזק מול כל מטבעות העולם כפי שהוא עשה בשנים האחרונות, אבל יש גם סיכוי שהוא יחלש מול כל מטבעות העולם. לנסות לחזות אם השקל יתחזק או לא, לא שונה מלנסות לחזות אם היורו יתחזק, או הפאונד או הדולר. זאת ספקולציה על מטבעות וזאת לא המטרה שלי.

אני לא חושב שBND ו BNDX הם דוגמאות טובות
BND ו-BNDX שניהם חשופים ב-100% רק לדולר.
זו בדיוק הסיבה שכתבתי שאני מפחד להחזיק אותם בתור הנכס השמרני שלי.

זה לא משנה באיזה מטבע הקרן נקובה. משנה לאיזה מטבע הקרן חשופה.

כן, אבל אם השקל מתחזק לעומת שאר העולם, זה לא יזיז במיוחד לקרן העולמית, אבל ברווחים שלך אתה תוכל לקנות פחות שקלים.

כן, אבל אם השקל מתחזק לעומת שאר העולם, זה לא יזיז במיוחד לקרן העולמית, אבל ברווחים שלך אתה תוכל לקנות פחות שקלים.
אם השקל מתחזק לעומת שאר העולם אז אולי תוכל לקבל פחות שקלים, אבל כל שקל יוכל לקנות יותר מצרכים

יש קרנות אג"ח זרות שלא מגודרות לדולר

מצאתי את AGGG שממש צעירה, וכל מני של PIMCO שלא היה לחלוטין ברור לי באיזה אג״ח הן משקיעות. זה די מוזר שאין עוד מוצרים כאלה

אם השקל מתחזק לעומת שאר העולם אז אולי תוכל לקבל פחות שקלים, אבל כל שקל יוכל לקנות יותר מצרכים

זה נשמע לי כמו משהו שנכון תיאורטית אבל בפועל תהליך מאוד איטי שלא עוזר למנוע תנודתיות...

@adamshalev, יש דרך להצמיד למדד ברטרולייזר? :)

מצאתי את AGGG שממש צעירה, וכל מני של PIMCO שלא היה לחלוטין ברור לי באיזה אג״ח הן משקיעות. זה די מוזר שאין עוד מוצרים כאלה
קראת את השרשור של @adamshalev שקישרתי אליו? הוא מזכיר שם כמה קרנות רלונטיות
זה נשמע לי כמו משהו שנכון תיאורטית אבל בפועל תהליך מאוד איטי שלא עוזר למנוע תנודתיות...
אם אתה מדבר על תנודתיות קטנה של 10-20% לפה או לשם אז כנראה שהעליות והירידות יתאזנו לאורך זמן.
אם יש מגמה אז אחרי מספיק זמן היא תשפיע גם על המחירים.
חוץ מזה אתה לא לוקח בחשבון משהו אחר - יש סבירות לא קטנה שהשקל דוקא יחלש. בכל זאת אנחנו מדינה קטנה מוקפת אויבים...
מבחינתי אני מעדיף לפזר סיכונים ולא להמר על מטבע קטן כמו השקל

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א כיצד אתם משקיעים באגחים במידה ואת מרבית ההשקעות שלכם אתם מבצעים דרך IB שוק ההון 3
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
C מלווה משקיעים - האם לקחת, איך לבחור ואת מי נדל"ן 9
S איך אתם משקיעים באג״ח בתקופה הנוכחית שוק ההון 1
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
ד איך משקיעים במניות ישראליות ללא בנק או בית השקעות ישראלי שוק ההון 11
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
S איך משקיעים בפועל באגח ממשלתי ישראלי? שוק ההון 6
M דרושים משקיעים לולידציית שוק אוף טופיק 0
T לומדים, חוסכים, משקיעים יומני מסע אישיים 126
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
new-investor ב-מה הייתם משקיעים, אג״ח ממשלתי או אג״ח עולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 10
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
סול כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 181
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
aminadav מה כבר יכול להשתבש אשר משקיעים בקרן המחקה אחד המדדים של הבורסה ישראל? שוק ההון 7
Y איך משקיעים 3.5 מיליון בנדל"ן? נדל"ן 1
א האם מישהו מכיר קבוצת וואטסאפ של משקיעים ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איך משקיעים בוול סטריט או נאסדק מהארץ? שוק ההון 6
bobby אמא בת 65 - איך משקיעים? שוק ההון 13
S איך הייתם משקיעים בתקופה זו 1M ש"ח במידה ונדרש תזרים חודשי שוק ההון 84
ש כמה משקיעים פה בנסדק 100, סנופי, vti והאם לא עדיף רק נסדק 100? שוק ההון 31
bobby איך משקיעים בצורה ממונפת לטווח של שנה-שנתיים שוק ההון 57
N במה אתם משקיעים ומה הניסיון לימד אתכם ? שוק ההון 34
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
ו ילדים משקיעים שוק ההון 21
C האם הייתם משקיעים בצורה אחרת אם הייתם גרים במדינה אחרת? שוק ההון 6
C למה אתם משקיעים במדינות מתפתחות? שוק ההון 20
ע למה אתם משקיעים בVT אם היא מחלקת דיבידנדים? שוק ההון 113
S גיוס משקיעים בתחום הנדל"ן - שאלה נדל"ן 1
S גיוס משקיעים - שאלה. שוק ההון 2
S שאלתי בעבר,אך לא הייתה תשובה חד משמעית - גיוס משקיעים שוק ההון 2
shirbi איך משקיעים דולרים באג"חים של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 4
S למשקיעים פסיבים במדדים (או לפחות משקיעים בעיקר במדדים עולמיים רחבים) שוק ההון 4
adamshalev משקיעים יוכלו לפתוח חשבון מסחר בבתי השקעות ללא הגעה פיזית צרכנות פיננסית 10
N כיצד אתם משקיעים בפלח דל הסיכון בתיק שלכם ? שוק ההון 1
מ איך הייתם משקיעים במצבי ? שוק ההון 15
Brightside חשד: חברת השקעות "עקצה" משקיעים ב-50 מיליון שקל אוף טופיק 15
G איך משקיעים מחוץ לישראל\ארה"ב\אירופה בזול? שוק ההון 1
ה קופת גמל להשקעה - למה זה טוב לנו? (משקיעים פסיבים) שוק ההון 51
חצי פנסיון אם בעצם משקיעים במדד עוקב למה לא אקסטרים שוק ההון 4
Z סיווג רווחי הון בבורסה אצל משקיעים פעילים שוק ההון 50
פסיוני האם באמת אי בי איי- משקיעים בחזרה את הדיבידנד ללא ניכוי במקור? שוק ההון 8
K ריבית דריבית כאשר משקיעים בקרנות אינדקס שוק ההון 9
אנא-אל 'הבא תדפיס עו"ש' אצל משקיעים צרכנות פיננסית 3

נושאים דומים

Back
למעלה