• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

התייעצות - משכירים, אתם עושים חוזים עם עו"ד?

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,176
שלום,
הדיירת שלי עוזבת אחרי תקופה ארוכה. זו הזדמנות עבורי לעדכן את שכר הדירה ב300 ש"ח (לפי המהירות שהדירה נלקחה, אולי גם זה מעט אבל בכל אופן אני מרוצה). אבל בחיים לא הכל יתרונות - הסכמתי להתקין מזגן בחדר שאין (אין לי מושג סדר גודל של עלויות, מזגן טוב פלוס התקנה, ריאלי ב2000 ש"ח? ראיתי כל מיני גדלים אבל אני משער ש1 כ"ס יספיק), ואני לא אופתע אם אדרש לתקן כמה דברים או לצבוע אחרי שהדיירת הנוכחית תעזוב.

בכל מקרה, ההוצאה הגדולה שאני עומד בפניה בהקשר הזה היא שכר טרחה לעו"ד עבור החוזה - חצי חודש שכירות פלוס מע"מ. בעבר לקחתי חוזה סטנדרטי מהאינטרנט, אבל ככל שהזמן עובר אני שומע עוד ועוד סיפורי זוועות על שוכרים שלא מפנים או לא משלמים, ואני מרגיש צורך לשלם על הגנה מזה. אני תוהה לעצמי אם יש בזה ערך. היתרונות מבחינתי זה אולי קצת שקט נפשי, לדעת שעוד עיניים עברו על זה מטעמי ובדקו שהאינטרסים שלי מוגנים, ואני חושב שיש גם מרכיב פסיכולוגי בלבוא לחתום אצל עורך דין שאולי ירתיע אנשים נורמטיבים מלנסות לשחק איתי משחקים (אני לא מדבר על עבריינים ונוכלים, ברור לי שאותם זה לא ירתיע אבל אני לא חושב שיש איך להתגונן מפניהם).
החסרונות ברורים - אני לא יודע עד כמה זה באמת מגדיל את ההגנה שלי (בניגוד לתחושת ההגנה), הרי בכל מקרה אם יהיו בעיות זה תביעות ארוכות ויקרות, וכאמור לא על כולם לחתום אצל עורך דין עושה רושם.

איך אתם נוהגים כמשכירים? כשמגיע דייר חדש, אתם נעזרים בעו"ד או לוקחים חוזה קודם/משהו מגוגל?

איך אתם נוהגים כמשכירים? כשמגיע דייר חדש, אתם נעזרים בעו"ד או לוקחים חוזה קודם/משהו מגוגל?
אני לוקח חוזה סנדרטי מהאינטרנט. מה יעזור לי החוזה שעשה העורך דין במקרה והדייר לא ישלם/ לא יצא?

ן (אין לי מושג סדר גודל של עלויות, מזגן טוב פלוס התקנה, ריאלי ב2000 ש"ח? ראיתי כל מיני גדלים אבל אני משער ש1 כ"ס יספיק)
התקנה סטנדרטית מזגן פשוט: בערך 1,650 ש"ח להכי זול. בדיוק התקנתי כזה משומש ב1,100.
בכל מקרה, ההוצאה הגדולה שאני עומד בפניה בהקשר הזה היא שכר טרחה לעו"ד עבור החוזה - חצי חודש שכירות פלוס מע"מ.
תבדוק אותם:
https://www.ettorney.co.il/
זולים ויעילים.
אני אשלם להם כי זה כ"כ זול שזה שווה לי את זה וזה ללא קשר לבטחונות הולמים ושוכר טוב.

בעבר עשיתי את כל החוזים עם עורך דין. כיום בלי.
בשני המצבים נתקלתי בדיירים בעייתיים.

הדבר היחיד שלמדתי זה להתעקש על ביטחונות איכותיים.
ערבות בנקאית או פיקדון (מזומן שנכנס לי לחשבון וחוזר לשוכר אחרי שהוא יוצא)

(וגם זה לא באמת יעזור נגד דייר שלא רוצה להתפנות מהדירה)

מניסיוני המשמעות של עו"ד נמוכה מאוד. בתור שוכר קיבלתי כמה חוזים מעו"ד והם היו די דומים לחוזים הסטנדרטים.
בתור משכיר אני מעריך שהחשיבות של חוזה דרך עו"ד לא מתקרב למה שחשוב באמת - סקירה על הדייר, תכונותיו, יכולותיו הפיננסיות, אורח חייו וכמה הוא הולך לשמור על הנכס.

שלום,
הדיירת שלי עוזבת אחרי תקופה ארוכה. זו הזדמנות עבורי לעדכן את שכר הדירה ב300 ש"ח (לפי המהירות שהדירה נלקחה, אולי גם זה מעט אבל בכל אופן אני מרוצה). אבל בחיים לא הכל יתרונות - הסכמתי להתקין מזגן בחדר שאין (אין לי מושג סדר גודל של עלויות, מזגן טוב פלוס התקנה, ריאלי ב2000 ש"ח? ראיתי כל מיני גדלים אבל אני משער ש1 כ"ס יספיק), ואני לא אופתע אם אדרש לתקן כמה דברים או לצבוע אחרי שהדיירת הנוכחית תעזוב.

בכל מקרה, ההוצאה הגדולה שאני עומד בפניה בהקשר הזה היא שכר טרחה לעו"ד עבור החוזה - חצי חודש שכירות פלוס מע"מ. בעבר לקחתי חוזה סטנדרטי מהאינטרנט, אבל ככל שהזמן עובר אני שומע עוד ועוד סיפורי זוועות על שוכרים שלא מפנים או לא משלמים, ואני מרגיש צורך לשלם על הגנה מזה. אני תוהה לעצמי אם יש בזה ערך. היתרונות מבחינתי זה אולי קצת שקט נפשי, לדעת שעוד עיניים עברו על זה מטעמי ובדקו שהאינטרסים שלי מוגנים, ואני חושב שיש גם מרכיב פסיכולוגי בלבוא לחתום אצל עורך דין שאולי ירתיע אנשים נורמטיבים מלנסות לשחק איתי משחקים (אני לא מדבר על עבריינים ונוכלים, ברור לי שאותם זה לא ירתיע אבל אני לא חושב שיש איך להתגונן מפניהם).
החסרונות ברורים - אני לא יודע עד כמה זה באמת מגדיל את ההגנה שלי (בניגוד לתחושת ההגנה), הרי בכל מקרה אם יהיו בעיות זה תביעות ארוכות ויקרות, וכאמור לא על כולם לחתום אצל עורך דין עושה רושם.

היי
אני שמח לשמוע שיש ביקוש חזק להשכרה,
לגבי שימוש בעו"ד לצורך חתימה על חוזה שכירות יש בזה הגיון על פניו,
אך אני חושב שעדיף להתמקד בבחירת השוכר, משום שאם הוא לא יעמוד
בתשלומי השכירות, תהליך ועליות הפינוי לא יהיו נמוכים או קלים יותר בזכות חוזה שכירות מעו"ד.

בחו"ל חברות הניהול מחתימות על חוזה סטנדרטי.

במידה ותבחר בחוזה סטנדרטי (אני מניח שנבחן על ידי עו"ד) אני מצרף כאן חוזה שכירות מומלץ של עיריית תל אביב.

http://unadlan.co.il/blog/wp-content/uploads/2016/06/חוזה-שכירות-מומלץ.pdf

במידה ותבחר בחוזה סטנדרטי (אני מניח שנבחן על ידי עו"ד) אני מצרף כאן חוזה שכירות מומלץ של עיריית תל אביב.

http://unadlan.co.il/blog/wp-content/uploads/2016/06/חוזה-שכירות-מומלץ.pdf

קצת מסיט את הדיון אני יודע, אבל רק לי זה נראה מוזר שעירייה ממליצה על חוזה שכירות?? כאילו מה זה עניינה?!!?

קצת מסיט את הדיון אני יודע, אבל רק לי זה נראה מוזר שעירייה ממליצה על חוזה שכירות?? כאילו מה זה עניינה?!!?

שוק הנדל"ן בתל אביב במשך שנים נחשב לבעל ביקושים עודפים, מה שאפשר לבעלי דירות מסוימים להחתים על חוזים הזויים
בהתאם לצרכים שלהם.
עיריית תל אביב מתוך כוונה ליצור איזון היכן שאין רגולציה ושוויון כוחות בין משכיר לשוכר, יזמה את ההמלצה על חוזה השכירות.

תבדוק אותם:
וואי אורי, השתמשתי בשירותיו בתחילת דרכו לפני כ-3 שנים (לעסק) ועכשיו נכנסתי ללינק ואני שמחה לראות שהוא מאד התפתח. באמת כיף ופשוט.
אני נהגתי לקחת חוזה מהאינטרנט, לשבת עם השוכר ולשנות ביחד (בכתב יד עם חתימה ליד זה) כדי להתאים לו. לכל שוכר היו רגישויות אחרות. את הדברים שהיו חשובים לנו השארנו כמובן אבל ההתגמשות שלנו עזרה לכונן מע' יחסי שוכר-משכיר טובה כבר מההתחלה.

@נעם בלה בלה ,
לדעתי גם לעורך הדין יש חוזה סטנדרטי.
עורך דין אולי יכול לתת לך דגשים, כמו לדרוש ערבות/פקדון, לציין שאסור לשוכר להשכיר לדיירי משנה וכדומה, אבל כל משכיר עם נסיון יוכל לעזור לך בזה. בייחוד שאלה דברים שבד"כ כתובים בחוזים לדוגמה.
אתה יכול לקרוא את החוזה לדוגמה, לשנות דברים שלא נראים לך ולהוסיף מה שאתה רוצה. אם הדייר יבקש שינויים, תוכלו לעבוד על החוזה ביחד, כמו ש- @בת העמק הציעה.

בעייני זה דומה לשאלה נפוצה לגבי האם דוח שנתי למס הכנסה אפשר להגיש לבד או עדיף דרך רו"ח. הערך הכי גדול הוא לא בעצם ההגשה אלא להבין מה רו"ח עושה ולמה, ואח"כ להגיש לבד. כלומר יש עלות חד פעמית של שכר לימוד.

אותו דבר כאן, לתחושתי הרבה אנשים משלמים לעו"ד, מקבלים חוזה ונותנים אוטומטית לדייר, וזהו. מקסימום עושים לו העברה של שאלות ובקשות לתיקונים.

הדרך הנכונה היא "להתיישב" על העו"ד ולגבי כל סעיף וסעיף בחוזה, לשאול למה הוא כתוב כך ולא אחרת ולמה משהו אחר לא כתוב, ואיך זה נותן מענה לבעיות שונות. לא כל עו"ד יאהב את זה, כי החישוב מבחינת שכ"ט הוא בביצוע תיקונים טכניים בחוזה, אבל הוא לא יוכל להגיד לך. לא לוותר עד שלא תבין כל פסקה ופסקה בחוזה. זה תהליך שעושים אותו פעם אחת ואח"כ אפשר להמשיך לבד.

בפעם הראשונה שהשכרתי השתמשתי בעו"ד לעריכת החוזה. מאז משתמש באותו שלד של חוזה.
עשיתי התאמות קטנות בכתב למי שנכנס, זרמתי תמיד עם כל הבקשות של הדיירים והיו לא מעט מהן.
מה שאני חושב שחשוב לעשות באיזור המרכז ובתל אביב בפרט -
צילום ת.ז של הדיירים.
פקדון מזומן של לפחות חודש (ערבות בנקאית גם בסדר).
שטר ערבות של חצי שנה לפחות וצילום ת.ז של הערב.
ביטוח צד ג' (במקרה שלי על חשבון הדיירים, נפוץ בתל אביב שזה על חשבון הדיירים).
צ'קי פקדון לפקודת עירייה, חברת חשמל, מים, גז.

לגבי אופי הדיירים, אין באמת חוקים וזה די קשה. יש לי את תמרורי האזהרה שלי, כל אחד צריך למצוא את שלו.

אז למה אתה לוקח גם צ'קים? הרי החובות יהיו על הדיירים ולא עליך.
הלוואי וזה היה נכון. טעות נפוצה.
בדירה שאני שוכר ניתקו לי את הגז יום אחד בגלל חוב של 80 שקל של הדיירים הקודמים

בדירה שאני שוכר ניתקו לי את הגז יום אחד בגלל חוב של 80 שקל של הדיירים הקודמים
כי לא בדקת כשנכנסת שאין חוב בגז. הרי לפני שהעבירו על שמך את התשלום בחברת הגז, היית צריך לבקש אישור מאותה חברה שאין שום חוב קיים.

כי לא בדקת כשנכנסת שאין חוב בגז. הרי לפני שהעבירו על שמך את התשלום בחברת הגז, היית צריך לבקש אישור מאותה חברה שאין שום חוב קיים.
אבל מה הקשר? נניח והוא לא היה נכנס, נניח והוא היה בעל הדירה והוא גם לא גר שם. עדיין היו מנתקים לו את הגז אלא אם היה משלם את החוב של הדייר הקודם. כלומר החוב הוא של הנכס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M התייעצות החלפת קרן מחקה sp500 של בלאקרוק בסכום כניסה קטן יותר שוק ההון 2
ק התייעצות חשובה לכיוון קריירה בתחום הכלכלי/פיננסי התפתחות אישית 3
ק התייעצות חשובה לכיוון קריירה בתחום הכלכלי/פיננסי התפתחות אישית 0
A התייעצות: לפדות קרן השתלמות + קופת גמל לסגור חלק מהמשכנתא וההלוואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
י התייעצות להשקעה שוק ההון 2
סנופקין התייעצות רכב: השלב אחרי ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
R התייעצות נדל"נית לאור שינוי משפחתי - למכור ולקנות או מה לעשות? נדל"ן 5
ב התייעצות כללית לפני לקיחת משכנתא נדל"ן 7
S התייעצות בנושא מימון שדרוג נכס (הלוואת בלון ועוד) נדל"ן 1
M התייעצות על ויתור על אזרחות אמריקאית מיסים 1
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 17
S שדרוג דירה - התייעצות האם לקחת משכנתא ובאיזה סכום נדל"ן 13
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
י שידרוג דירה להשקעה- התייעצות נדל"ן 5
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
ח תעריפי מסחר בבנק שלי אחרי מיקוח - התייעצות שוק ההון 13
T התייעצות - השפעה של הקמת מפעל מחזור פסולת ענק על ערך הדירה נדל"ן 4
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
נ התייעצות - השקעה בצומת אונו במחיר פרסיל נדל"ן 35
ס התייעצות לאחר פגישה עם סוכן מטעם העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
M התייעצות - קניית דירה להשקעה בפסגת רמות ב"ש נדל"ן 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
S התייעצות - מעבר ל-IRA (קרן השתלמות + קופת גמל) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ר התייעצות לגבי מיקסום השקעות עם הכנסה חודשית נמוכה - יש רעיונות? שוק ההון 1
G התייעצות על אסטרטגיית השקעות נזילה שוק ההון 1
R התייעצות שוק ההון 0
O התייעצות לחיסכון פנסיוני לבני 60+ שוק ההון 4
T התייעצות לגבי השקעה בשוק ההון בישראל לתושב חוץ שוק ההון 3
C התייעצות בנושא מיחזור משכנתא קיימת (צמודה להחריד) נדל"ן 27
E התייעצות לגבי הון פנוי, סגירת הלוואת פריים או השקעה באפיקים אחרים נדל"ן 9
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
M התייעצות לגבי קרן סל נאסדק של אינבסקו שוק ההון 5
dudde162000 התייעצות בנוגע פיצול חיסכון פנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B התייעצות לגבי העברת הפנסיה וקרן ההשתלמות למסלול מחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
T התייעצות לגבי קרן מנוהלת שוק ההון 7
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A התייעצות לגבי פנסיה ללא הפקדות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
K התייעצות , חושב לעבור למקום אחר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 12
צ התייעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 39
Echelon התייעצות לגבי 2 קרנות נאמנות אג"חיות שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה