• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צריך עזרה בחיים | 28

מצב
הנושא נעול.

השואף להצלחה

משתמש סולידי
דירוג
24
אהלן חברים , אני חדש כאן :)
תודה לאל שגיליתי את האתר הזה ובמיוחד את הפורום הזה ויצא לי טיפה לעבור על הודעות ועל פוסטים של כותבת הבלוג.
אני אספר את הסיפור שלי ,
אני בן 28 מרגיע טיפה תקוע בחיים
אני חי אצל אמא שלי לבד , תמיד הייתי ילד יחיד ותמיד הייתי מפונק והילד של אמא.
גם המשפחה התערבה , גם החברים הקרובים התערבו אבל זה לא עזר
אני רוצה באמת לצאת מהתדמית הזאת אבל משהו בתוכי נתקע והתרגל לזה וגם מצד אמא שלי.
אני עם חובות , להלן :

חוב לבנק יהב - 2000 שקלים
חוב לבנק הפועלים - נשאר 18130 שקלים מ 25 אלף סה''כ
אין לי כעת שום הוצאות קבועות , כמעט הכל יוצא על אמא שלי
למעט סיגריות , שתיה פה ושם ופעם ב.. יציאה עם חברים

משהו בתוכי אומר , היי אתה בן 28
לא למדת כלום , לא הגעת לכלום בחיים ואתה עוד רגע בן 30 וכולם מסביבך נשואים עם ילדים וחלק מהם גם עם כסף בצד שחוץ מהפנסיה שלי אין לי כלום.
יש לי דירה שעד 120 שנה היא בכלל לא שלי אז אין מה לדבר.
אני כן רוצה להצליח בכוחות עצמי ולהפסיק עם הבזבוזים החוזרים
אני רוצה לראות צבע ירוק בחשבון הבנק שלי
אני נורא אוהב טכנולוגיה ומחשבים , אני עם מחשב מגיל 6
אני רוצה להיות מתכנת אבל אני מפחד שזה אולי לא יהיה משהו שאני נורא אוהב ובסוף באמצע החיים הבוגרים שלי אצטרך לעשות הסבת מקצוע (למרות שאני רק רואה או שומע דברים אני מרגיש צביטה בבטן מרוב שיש לי פאשן)

תודה :)

מה אתה עושה כל היום?

אני כרגע לא עובד , חוזר לעבודה שלי ב 19 לחודש.
אני לומד לבד דרך קורסים אינטרנטיים איך לתכנת מכיון שאני לא יכול להרשות לעצמי לשלם על קורס מקצועי באחד מהמקומות בארץ.

אין לי כעת שום הוצאות קבועות , כמעט הכל יוצא על אמא שלי
הכוונה שכל המשכורת יוצאת על דברים שאתה קונה/עוזר לאמא? או שאמא מממנת את כל ההוצאות שלך?
מזה:
למעט סיגריות , שתיה פה ושם ופעם ב.. יציאה עם חברים
אני מבין שזו האופציה השניה אז לא הבנתי לאן הולכת כל המשכורת.

אני רוצה להיות מתכנת אבל אני מפחד שזה אולי לא יהיה משהו שאני נורא אוהב
יש אתרים-בעברית ובאנגלית -שמאפשרים לך ללמוד בחינם תכנות- לפחות את הבסיס אם לא יותר: גוגל
תתחיל ותראה אם אתה מתחבר לזה.

חוב לבנק יהב - 2000 שקלים
חוב לבנק הפועלים - נשאר 18130 שקלים מ 25 אלף
יש לסולידית פוסט לגבי תעדוף חובות (מה לשלם קודם-האם לפי גובה הריבית, גובה החוב וכו'). לא זוכרת כרגע איך קוראים לפוסט.
נסה לצמצם הוצאות (סיגריות וכו') כמה שאפשר.

האם תעבוד במשרה מלאה או חלקית? אם העבודה במשרה חלקית, כדאי לנסות להגדיל את היקף המשרה (אם אפשרי) למשרה מלאה או למצוא מקום עבודה אחר במשרה מלאה. לא כתבת באיזו עבודה אתה עובד, אבל אפשרי תוך שנה+- לסגור את החובות כי הם בסכומים נמוכים.

להפסיק עם הבזבוזים החוזרים

חוזרים-זו מילת המפתח כאן. אתה חוזר על אותה התנהגות שוב ושוב. בפעם הבאה שאתה מזהה התנהגות כזו-עצור באותו רגע.
כדי להשתנות צריך לשבור הרגלים.
זה לא קל בהתחלה, זה דורש יציאה מאיזור הנוחות, אבל בכל בעיה יש הזדמנות - לעשות משהו בצורה אחרת, לראות אחרת את הדברים.
דמיין את איזור הנוחות החדש שאתה רוצה להגיע אליו: איך הוא נראה? מה אתה עושה בצורה שונה?

כל ההוצאות שלי הולכת על סגירה של חובות , הוצאה קבועה שנגמרה לי החודש הזה ופשוט בזבוזים
מוניות , בלי להתבייש גם סקס
אוכל ויציאות מידי פעם

נשמע שאתה צריך מטרה. תגדיר מטרה, אחר כך תגדיר תכנית איך להשיג אותה.

מטרות אפשריות:
כלכליות - יציאה מהחובות, מציאת עבודה מכניסה יותר.

אישיות - מציאת בת זוג, פיתוח עצמי

יש אתרים-בעברית ובאנגלית -שמאפשרים לך ללמוד בחינם תכנות- לפחות את הבסיס אם לא יותר: גוגל
תתחיל ותראה אם אתה מתחבר לזה.

יש לסולידית פוסט לגבי תעדוף חובות (מה לשלם קודם-האם לפי גובה הריבית, גובה החוב וכו'). לא זוכרת כרגע איך קוראים לפוסט.
נסה לצמצם הוצאות (סיגריות וכו') כמה שאפשר.

האם תעבוד במשרה מלאה או חלקית? אם העבודה במשרה חלקית, כדאי לנסות להגדיל את היקף המשרה (אם אפשרי) למשרה מלאה או למצוא מקום עבודה אחר במשרה מלאה. לא כתבת באיזו עבודה אתה עובד, אבל אפשרי תוך שנה+- לסגור את החובות כי הם בסכומים נמוכים.

חוזרים-זו מילת המפתח כאן. אתה חוזר על אותה התנהגות שוב ושוב. בפעם הבאה שאתה מזהה התנהגות כזו-עצור באותו רגע.
כדי להשתנות צריך לשבור הרגלים.
זה לא קל בהתחלה, זה דורש יציאה מאיזור הנוחות, אבל בכל בעיה יש הזדמנות - לעשות משהו בצורה אחרת, לראות אחרת את הדברים.
דמיין את איזור הנוחות החדש שאתה רוצה להגיע אליו: איך הוא נראה? מה אתה עושה בצורה שונה?
מדובר במשרה מלאה בתור נציג שירות דיגיטלי בחברה טכנולוגית.
לפי מה שאמרו לי אני יכול גם למשוך שעות.
אני מסכים איתך לגבי ההרגלים , פשוט בחיים לא הייתה לי הכוונה
נכון שיש את אמא שלי , אבל הטיפים של האנשים מהדור הקודם לא מתאימים לדור שלי עם כל הכבוד
יש לי המון מחשבות בראש ומה אני רוצה לעשות אבל אני מרגיש שאני בתוך מעגל ולא מתקדם
אומר לעצמי פאק רק בגיל 30 ומשהו אני אתחיל את החיים שלי בזמן שכולם כבר עם ילדים חתונה מקצוע וכ'ו..

כל הכבוד שאתה לוקח את עצמך בידיים.
אתייחס קודם לתעסוקתי ואחר כך לשאר -

עניין המתכנת לא מתכנת (פה בפורום יש הטייה רצינית להייטק, אבל זה לא מייצג כל כך) -
אפשרות אחת היא ללמוד, לאתגר את עצמך, להתחיל להתנסות בפרוייקטים בשביל עצמך,
להתמקצע עד כדי כך שתמצא עבודה תכנותית התחלתית. יש כאלה שעשו את זה.
מנסיון? זה קשה, צריך סט תכונות מסויים כדי להתמיד ולהצליח, ללמוד לבד עד לרמה שאתה מתברג זה לא לכל אחד.

אופציה ב', לימודים. ככה משתלבים רוב מוחלט של האנשים, וזאת דרך יסודית שהיא קשה,
אבל מתאימה ליותר אנשים מאשר ללמוד לבד - בלימודים מגדירים לך מטרות ואתה חייב לעמוד בהן.
קשה? כן. אבל יותר אפשרי מללמוד לבד לרובנו.
יקר? לא בהכרח. אוניברסיטה זה כמשכורת-שתיים ממוצעת, למי שאין לו עוד הוצאות שכירות וכו', כמוך.
מכללה? תכפיל בערך בשתיים, אבל יש המון מלגות. בכלל, במקרה הספציפי שלך מומלץ לבדוק השתתפות, מה שנקרא שיקום תעסותי.

אופציה ג' - אתה מפחד שלא תרצה להיות מתכנת בהמשך החיים.
אוקיי, אם לא תנסה לא תדע, אתה יכול לנסות לבד, או לנסות במסגרת תואר.

אבל ככלל, אל תמנע מעצמך היום בגלל העתיד, תוחלת החיים כיום ארוכה ואנשים מחליפים גם פעמיים מקצוע ו10 מקומות עבודה - אז מה?
מנסיון, הבחירה אם לתכנת או לא היא מוכרת, הרבה אנשים נרתעים מהתחום, יש כאלה שמוצאים משהו אחר שמתאים להם ויש כאלה שלא.
אבל להתבחבש עם זה לא מומלץ - תתחיל לעשות משהו, דברים יתחילו להתבהר. גם לאדם ש40 שנה במקצוע מסויים לא הכל ברור, ולא יודע מה יקרה מחר.

באופן כללי, באמת צריך מטרות, לפעמים הן נראות מזוייפות, במיוחד כשנוח, יש קצת כסף שנכנס, קל לומר, "בשביל מה להתאמץ"?
אין לזה תשובה אחת מוחלטת.
התשובה היחידה, אולי, היא שכשאתה עושה, זה גם הופך להיות אמתי. פתאום מגלים מטרות. כמו שאמרו, פיתוח עצמי, בת זוג, יש כל מיני.
אמנם הפורום דוגל בחירות פיננסית, פרישה מוקדמת - אבל תראה כמה אשכולות יש שמדברים על "מה עושים אחרי הפרישה"? לא מדובר על רגל על רגל וזהו.
תקרא קצת, אלה אנשים במצב דומה, מהצד השני של המתרס. מי שהיה במצב כזה מבין שאין תשובות פשוטות, יש רק כל יום להסתכל בתוך עצמך ולנסות להבין מה הלאה.
ואתה כבר עמוק בשלב ההתבוננות העצמית הזה.

אני כן רוצה להצליח בכוחות עצמי ולהפסיק עם הבזבוזים החוזרים
אני רוצה לראות צבע ירוק בחשבון הבנק שלי
אני נורא אוהב טכנולוגיה ומחשבים , אני עם מחשב מגיל 6
אני רוצה להיות מתכנת אבל אני מפחד שזה אולי לא יהיה משהו שאני נורא אוהב ובסוף באמצע החיים הבוגרים שלי אצטרך לעשות הסבת מקצוע (למרות שאני רק רואה או שומע דברים אני מרגיש צביטה בבטן מרוב שיש לי פאשן)
זה דפוס שאני רואה אותו חוזר על עצמו אצל אנשים שמרגישים שהם תקועים ולא מתקדמים לשום מקום - הרבה מחשבות, מעט מעשים. למה זה בעייתי? כי הדרך להצלחה היא רק דרך מעשים בעולם הפיזי, מחשבות בלבד לא מקדמות אותך במילימטר. הבט לרגע - אתה נמצא במקום בעייתי כלכלית, לא התחלת לבנות קריירה ואתה עובד במשהו שלא מעניין אותך ואתה לא מרגיש מיצוי. מצד שני - יש תחום שמעניין אותך כבר שנים, הוא סופר רווחי כלכלית ויש הרבה מאוד דרכים ללמוד אותו (ולא העלית איזה תחום אחר שגם מעניין אותך כדי שתהיה איזושהי התלבטות). הרבה אנשים שמגדירים את עצמם מצליחים, בסיטואציה כזאת - היו קופצים על ההזדמנות ומתחילים לעשות מעשים בכיוון - להעלות פסיכומטרי אם צריך, לעבוד ולחסוך בזמן שיש, לדבר עם מקום העבודה על אופציה למשרה חלקית מאוד תו״כ הלימודים ולהרשם לתואר (וגם אם נושא העבודה תו״כ לא מסתדר - אני בטוח שאמא שלך תעדיף לתמוך בך כדי שתעשה תואר במקום לתמוך בך במצב הנוכחי). אתה לעומת זאת מתחיל בכל מיני מחשבות על העתיד הרחוק וקופץ קדימה בדרך שעוד לא החלטת ללכת בה - אתה חושב כבר מה יהיה אחרי הרבה שנים בתחום שעוד לא התנסית בו יום אחד. כבר ״נמאס״ לך מהתחום שלא התחלת בו ואתה מדבר על הסבת מקצוע בהמשך חייך הבוגרים. מנין לך??
אני יכול לגלות לך סוד שהרבה מאוד אנשים מצליחים שאוהבים את עבודתם לא יודעים אם הם ירצו להמשיך בה עוד 15 שנה - זה פשוט לא משהו שניתן לדעת. אבל זה לא מדאיג אותם, הם יודעים שאם המצב ישתנה, הם יסתגלו למצב החדש ואם זה חשוב להם יעשו הסבת מקצוע. בינתיים הם אוהבים את מה שהם עושים ואין להם שום סיבה לשקוע במחשבות ספקולטיביות על העתיד הרחוק.

נערך לאחרונה ב:
זה דפוס שאני רואה אותו חוזר על עצמו אצל אנשים שמרגישים שהם תקועים ולא מתקדמים לשום מקום - הרבה מחשבות, מעט מעשים. למה זה בעייתי? כי הדרך להצלחה היא רק דרך מעשים בעולם הפיזי, מחשבות בלבד לא מקדמות אותך במילימטר. הבט לרגע - אתה נמצא במקום בעייתי כלכלית, לא התחלת לבנות קריירה ואתה עובד במשהו שלא מעניין אותך ואתה לא מרגיש מיצוי. מצד שני - יש תחום שמעניין אותך כבר שנים, הוא סופר רווחי כלכלית ויש הרבה מאוד דרכים ללמוד אותו (ולא העלית איזה תחום אחר שגם מעניין אותך כדי שתהיה איזושהי התלבטות). הרבה אנשים שמגדירים את עצמם מצליחים, בסיטואציה כזאת - היו קופצים על ההזדמנות ומתחילים לעשות מעשים בכיוון - להעלות פסיכומטרי אם צריך, לעבוד ולחסוך בזמן שיש, לדבר עם מקום העבודה על אופציה למשרה חלקית מאוד תו״כ הלימודים ולהרשם לתואר (וגם אם נושא העבודה תו״כ לא מסתדר - אני בטוח שאמא שלך תעדיף לתמוך בך כדי שתעשה תואר במקום לתמוך בך במצב הנוכחי). אתה לעומת זאת מתחיל בכל מיני מחשבות על העתיד הרחוק וקופץ קדימה בדרך שעוד לא החלטת ללכת בה - אתה חושב כבר מה יהיה אחרי הרבה שנים בתחום שעוד לא התנסית בו יום אחד. כבר ״נמאס״ לך מהתחום שלא התחלת בו ואתה מדבר על הסבת מקצוע בהמשך חייך הבוגרים. מנין לך??
אני יכול לגלות לך סוד שהרבה מאוד אנשים מצליחים שאוהבים את עבודתם לא יודעים אם הם ירצו להמשיך בה עוד 15 שנה - זה פשוט לא משהו שניתן לדעת. אבל זה לא מדאיג אותם, הם יודעים שאם המצב ישתנה, הם יסתגלו למצב החדש ואם זה חשוב להם יעשו הסבת מקצוע. בינתיים הם אוהבים את מה שהם עושים ואין להם שום סיבה לשקוע במחשבות ספקולטיביות על העתיד הרחוק.
זה כאילו נראה שרק חיכיתי לתגובה כזאת אם לאמר את האמת..
רציתי לדעת איך אני יכול לשלוח לך הודעה בפרטית בבקשה ?

תצא מהבית של אמא ותראה פתאום איך תתחיל להעריך כסף וכיצד ניתן לעשות עוד ממנו.

כמה עצות כלליות שיכולות אולי להועיל במצבים כאלה:
- אם אתה משתמש במריחואנה, תפסיק. שמעתי שהיא יכולה לגרום לירידה במוטיבציה ולתחושת תקיעות.
- נסה לקום מוקדם ולרוץ. זה עוזר למצב הרוח ותורם לחריצות וליעילות.
- תכין לעצמך לו"ז כתוב. נניח שהמטרה שלך היא להיות מתכנת בלי חובות. תחשוב מה צריך להתקיים כדי שתגיע לכך. נניח, ללמוד תכנות, לכתוב פרויקטים, לעבור ראיון עבודה (כתבתי באופן ממש כללי, אתה תצטרך לתכנן בפרטי פרטים). תתכנן לו"ז לפי הזמן שאתה חושב שיקח לך בכל משימה. אתה יכול להצטרף לאחת מקבוצות התמיכה בוואטסאפ או ברשתות החברתיות (אתן לך פרטים בהודעה פרטית, אם תרצה). תמצא מישהו (עדיף שלא אמא שלך) שיברר איתך בכל בוקר מה התכנון, ותדווח לו איך עמדת בו. זה נשמע מעצבן, אבל לפעמים "לא נעים לי" עובד יותר טוב מכוח הרצון.
- תבדוק שאין לך הפרעת קשב או דיכאון, למשל. הפרעות מוסוות כאלה יכולות להתבטא במה שאנשים יגדירו כעצלנות או משהו כזה, בעוד שעם טיפול נאות, האדם הסובל יוכל להגיע להישגים מצויינים ולהרגיש הרבה יותר טוב.
- תהיה גאה בהישגים שכבר הישגת! אתה כבר לא מבזבז כסף על מוניות, אתה כבר לא מנצל נשים באופן לא מוסרי, אתה יודע מה גובה החוב שלך והתחלת לפעול כדי לשפר את החיים שלך. זאת התקדמות יפה מאוד.

כמה עצות כלליות שיכולות אולי להועיל במצבים כאלה:
- אם אתה משתמש במריחואנה, תפסיק. שמעתי שהיא יכולה לגרום לירידה במוטיבציה ולתחושת תקיעות.
- נסה לקום מוקדם ולרוץ. זה עוזר למצב הרוח ותורם לחריצות וליעילות.
- תכין לעצמך לו"ז כתוב. נניח שהמטרה שלך היא להיות מתכנת בלי חובות. תחשוב מה צריך להתקיים כדי שתגיע לכך. נניח, ללמוד תכנות, לכתוב פרויקטים, לעבור ראיון עבודה (כתבתי באופן ממש כללי, אתה תצטרך לתכנן בפרטי פרטים). תתכנן לו"ז לפי הזמן שאתה חושב שיקח לך בכל משימה. אתה יכול להצטרף לאחת מקבוצות התמיכה בוואטסאפ או ברשתות החברתיות (אתן לך פרטים בהודעה פרטית, אם תרצה). תמצא מישהו (עדיף שלא אמא שלך) שיברר איתך בכל בוקר מה התכנון, ותדווח לו איך עמדת בו. זה נשמע מעצבן, אבל לפעמים "לא נעים לי" עובד יותר טוב מכוח הרצון.
- תבדוק שאין לך הפרעת קשב או דיכאון, למשל. הפרעות מוסוות כאלה יכולות להתבטא במה שאנשים יגדירו כעצלנות או משהו כזה, בעוד שעם טיפול נאות, האדם הסובל יוכל להגיע להישגים מצויינים ולהרגיש הרבה יותר טוב.
- תהיה גאה בהישגים שכבר הישגת! אתה כבר לא מבזבז כסף על מוניות, אתה כבר לא מנצל נשים באופן לא מוסרי, אתה יודע מה גובה החוב שלך והתחלת לפעול כדי לשפר את החיים שלך. זאת התקדמות יפה מאוד.
היי דניאל , תודה רבה על הכל :)
אני אשמח להמשיך לדבר איתך בהודעה פרטית בבקשה.

נראה לי אתה צריך קודם כל להגיע להבנה שלא חשוב לאן אתה רוצה להגיע בסוף, זה יקח זמן ואתה צריך להיות מחוייב לתהליך.
אין מספיק פרטים, אבל מהיכרות שלי עם הרבה אנשים בני 28 (כי גם אני כזה), אז מי שבגיל הזה עדיין underachiever, הוא פשוט מסתכל על הדרך שצריך לעשות ומתייאש מראש.

קריירה בתכנות זה משהו שבא בדרך כלל מינימום אחרי 3 שנות תואר ולאחר מכן עוד שוטטות במדבר עד למציאת המשרה הראשונה. אם אין לך את החזון, דבקות במטרה וההבנה שכנראה תהיה בתחילת שנות השלושים שלך כשתגיע לזה, גם בגיל 31 לא תהיה שם.

מעבר לזה, אתה באמת צריך - בשביל עצמך - ללמוד לעמוד בפיתויים. להיכנס לחובות לבנק שהם לא למטרה כמו לימודים או קניית בית - למה?
לשבת בבית של אמא ולא להתאמץ יותר מדי בחיים, שוב, למה? ניכר שזה מפריע לך מספיק כדי שתפתח על זה דיון בפורום.
אני דווקא לא מאלה בפורום שהם נגד לגור עם ההורים. אבל זה אחרת אם אתה גר איתה כדי לסיים ללמוד, לקנות דירה או משהו בסגנון… לא בשביל לקחת את החיים באיזי מגיל 21 עד 28 ולהישאר רק עם חובות לבנקים.
קודם כל להפסיק לשלם על סקס.
לא כי זה לא סולידי אלא כי זה בזוי.
נראה לי התבלבלת. זה פורום הסולידית, לא ״הידברות״.
אף אחד לא שאל לדעתו של כבוד הרב.

נראה לי אתה צריך קודם כל להגיע להבנה שלא חשוב לאן אתה רוצה להגיע בסוף, זה יקח זמן ואתה צריך להיות מחוייב לתהליך.
אין מספיק פרטים, אבל מהיכרות שלי עם הרבה אנשים בני 28 (כי גם אני כזה), אז מי שבגיל הזה עדיין underachiever, הוא פשוט מסתכל על הדרך שצריך לעשות ומתייאש מראש.

קריירה בתכנות זה משהו שבא בדרך כלל מינימום אחרי 3 שנות תואר ולאחר מכן עוד שוטטות במדבר עד למציאת המשרה הראשונה. אם אין לך את החזון, דבקות במטרה וההבנה שכנראה תהיה בתחילת שנות השלושים שלך כשתגיע לזה, גם בגיל 31 לא תהיה שם.

מעבר לזה, אתה באמת צריך - בשביל עצמך - ללמוד לעמוד בפיתויים. להיכנס לחובות לבנק שהם לא למטרה כמו לימודים או קניית בית - למה?
לשבת בבית של אמא ולא להתאמץ יותר מדי בחיים, שוב, למה? ניכר שזה מפריע לך מספיק כדי שתפתח על זה דיון בפורום.
אני דווקא לא מאלה בפורום שהם נגד לגור עם ההורים. אבל זה אחרת אם אתה גר איתה כדי לסיים ללמוד, לקנות דירה או משהו בסגנון… לא בשביל לקחת את החיים באיזי מגיל 21 עד 28 ולהישאר רק עם חובות לבנקים.

נראה לי התבלבלת. זה פורום הסולידית, לא ״הידברות״.
אף אחד לא שאל לדעתו של כבוד הרב.
תודה רבה על התגובה.
היום קריירה בהייטק בתור מתכנת לא מחייבת תואר , אני יכול אפילו לעשות בוט קאמפ או קורס מקצועי.
אני מנסה כרגע ללמוד לבד בבית בגלל שאני לא יכול לממן לימודים.
אני סך הכל רוצה לצאת לחופשי ולא להיות חייב לאף אחד יותר בחיי.
נכון אני בן יחיד , נכון אני מפונק
אבל אני כן רוצה לשנות את זה
אני מגיע לפיק של החיים (ככה אני רואה את זה) בלי שאני יודע דבר או שניים
בלי שיש לי סקילים מסויימים
וזה נורא מבאס
ואני אשמח לשוחח איתך יותר בפרטי אלכס אם זה אפשרי.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A צריך קצת עזרה בלהבין את אופציות ההשקעה בבלנדר צרכנות פיננסית 2
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
stamEhad קרן סל מחקה MID/SMALL CAP גלובאליות - צריך עזרה בחיפושים שוק ההון 4
מ צריך עזרה בנוגע למס מיסים 5
ק צריך עזרה להבין למה קרן ממונפת בהכרח מפסידה לאורך זמן שוק ההון 63
ע רישום לIB צריך עזרה שוק ההון 7
G משקיע מתחיל - צריך עזרה לבניית תיק שוק ההון 10
amidar צריך עזרה בחישוב החזר הלוואה. שוק ההון 6
waskindalost צריך עזרה - האם לעבור ק. פנסיה ? צרכנות פיננסית 3
S צריך עזרה לגבי פנסיה בדש מיטב צרכנות פיננסית 6
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 128
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
מ איזה טופס אני צריך ממיטב דש? מיסים 8
מ איזה מסמך אני צריך לבקש ממיטב ד"ש שיביאו לי בשביל שאדע מה היה העלות של המניות כשקניתי אותם? שוק ההון 8
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
האזרח החשדן צריך הכוונה ועזרה - נמצא במירוץ העכברים צרכנות פיננסית 47
נ כמה כסף צריך חוסך לפנסיה בהתאם לגילו פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ז מה צריך לדעת לפני ששוכרים דירה? נדל"ן 23
E איך מתמחרים כמה כסף אני צריך לגבות מהלקוח עבור דלק? אוף טופיק 10
Y האם בן 14 צריך לשלם מס \ לדווח למס הכנסה על רווחים מפרסומות ב youtube? מיסים 9
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
הסולידית האם פורום הסולידית צריך לשמש אכסניה לדיונים פוליטיים? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 159
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
הפרופסור מה צריך לדעת כדי לעבוד כמנתח ניתונים בחברות הייטק? התפתחות אישית 17
א מתי צריך לשלם דמי תווך בעסקת רכישה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
Regevkr מה אני צריך לדווח ל-IRS ומה למס הכנסה בישראל? מיסים 6
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
F האם צריך להשקיע בישראל שוק ההון 6
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
L קיבלתי בדואר 1042-S ואני מגיש דוח שנתי עם חישוב ידני של רווח הון ודיבידנדים - אני צריך לעשות עם זה משהו? מיסים 0
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
S מצלמה ׳׳מקצועית׳׳ וסולידית? צריך בכלל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 49
M תושב חוץ צריך לשלם מסים על מניות שקנה בעודו תושב ארץ ישראל? מיסים 3
Y חדר כושר צריך להחזיר לי כסף בשל ביטול מנוי אבל דורש פרטי חשבון בנק צרכנות פיננסית 4
ה למה צריך לשים לב בביטוחי משכנתא? נדל"ן 2
F צריך קצת סדר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כמעט מוכן לפתוח תיק השקעות. מה עוד צריך לדעת? שוק ההון 10
O למה צריך להגיש תיאום מס? מיסים 7
ח למכירת דירה צריך התייעצות נדל"ן 1
S האם צריך דו"ח שנתי למען דיבידנדים בלבד? מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה