• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

״לשרוף״ את הדירה ע״י פרסום למכירה

שפינוזה

משתמש רגיל
דירוג
81
מסתובבת טענה בקרב מתווכים שאם מפרסמים דירה לבד, אתה ״שורף״ את הדירה.
כלומר, נניח שאתה לא מוכר כמו שצריך, למשל לא עונה לטלפונים, ולא מצליח למכור. אזי לאחר מכן, הדירה שלך ״שרופה״ ולא תצליח למכור במכיר השוק.
לא הצלחתי להבין את הטענה הזאת.
מדוע בעצם?
הרי בסוף יש מחיר שהקונה מוכן לשלם והמוכר מוכן לקבל והוא לא קשור בהאם הדירה פורסה או לא.
האם מישהו מבין האם יש ממש בטענה הזאת של ״לשרוף את הדירה״?

הרי בסוף יש מחיר שהקונה מוכן לשלם והמוכר מוכן לקבל והוא לא קשור בהאם הדירה פורסה או לא.
ישנם קונים כאלו שיחשדו כאשר ישמעו שהדירה מועמדת הרבה זמן לדירה, יש כאלו שלא אכפת להם\ או בכלל לא יודעים כמה זמן הדירה פורסמה
ויש את הסוג ה3 שזה מפריע להם מצד שני הם צריכים את הדירה שמוצעת אז סביר שהם יבקשו עוד הנחה.

מדוע בעצם?
חלק מהקונים לא יבררו מחדש על דירה שהם כבר ביררו לגביה בעבר. אז ברגע שמישהו פסל דירה מסיבה כלשהי, הוא כבר לא יתעניין יותר באותה מודעה בהמשך.

יש דבר כזה, אבל אין קשר למי פירסם את המודעה (אתה או המתווך).
אני יכולה לספר מניסיוני - לקח לי כמה שנים למכור את הנכס שלי, דבר שהערכתי מראש (ישוב קטן ומרוחק, מחיר גבוה ביחס לישובים אחרים, לא היו מכירות קודמות למעט בית אחד שנים לפני זה). פירסמתי ביד2 כל פעם לכמה חודשים ואז הפסקה של שנה, כדי למנוע "שריפת הנכס". אחרי 5 שנים לקחתי מתווך נפלא שמצא לי קונה תוך כמה חודשים. למזלי, רוב הזמן השכרתי את הבית במחיר יפה אז לא הייתי בלחץ.

השאלה היא מה יותר חשוב לך -מהירות המכירה או המחיר שהחלטת עליו? כל תשובה מובילה לפעולות שונות.
כמו כן, חשוב לדעת למכור. לפעמים בעלי הדירות כל-כך קשורים לדירתם שהם ממש נעלבים מהצעות נמוכות מדי לטעמם, רגש שלא קיים אצל המתווך.
יש מוכרים שלא יודעים לשווק טוב את דירתם, לא מבינים שצריכים להיות זמינים לטלפון, קצרי רוח וכן הלאה...כך שיש סיבות טובות למה כדאי לקחת מתווך (טוב!)

מסכים עם הקביעה ברמה העקרונית. מניסיוני האישי, בד"כ, כאשר דירות עומדות למכירה זמן רב ללא קונה יש בעיה כלשהי. מציע לפרסם למכירה רק כאשר אתם מוכנים ב 100% למכירה. יש לכם עו"ד, אתם סגורים על הבירוקרטיה ומוכנים לצלול לתהליך. כך גם תסננו קונים מוזרים שמשום מה אוהבים לדבר באוויר ולא באמת לרכוש.

כלומר, נניח שאתה לא מוכר כמו שצריך, למשל לא עונה לטלפונים, ולא מצליח למכור.
בערך כמו הטענה שעדיף לתת לסוכן הביטוח להחליט בשבילך איזה ביטוח מנהלים עדיף לך.

נ.ב.
דודה שלי מכרה דירה בזמנו בחיפה ואיך שאהבתי לענות בשבילה לטלפון עוד שבוע אחרי למתווכים שביררו בכמה מכרה ולשמוע אותם
"חבל, הייתי מוכר לה ב-200,000 יותר".

[אוף טופיק ]
והאם הבלעדיות למתווך כלשהו משחקת תפקיד בעניין אחוז התשלום?
מניסיון אישי - חלום רטוב של כל מתווך זה לקבל בלעדיות כי זה נועל אותך להתחייבות לחצי שנה לעבוד רק עם המשרד שלו.
עדיף ללא בלעדיות וכך כל הסוכנים יעבדו בשבילך...

[אוף טופיק ]

מניסיון אישי - חלום רטוב של כל מתווך זה לקבל בלעדיות כי זה נועל אותך להתחייבות לחצי שנה לעבוד רק עם המשרד שלו.
עדיף ללא בלעדיות וכך כל הסוכנים יעבדו בשבילך...

מסכים בהחלט - וזה מה שאני שואף אליו גם.
כמובן ההעדפה היא ללא מתווכים, אבל אני לא מבין בכל התהליכים של המכירה וכל השווי שוק וכו'...
השאלה היא מה נהוג בכלל?
1. לשלם למתווך 2% או 1%?
2. להגיד לקבוצה של מתווכים שאין עמלה - אותה תגבו מהקונה
3. להגיד לקבוצה של מתווכים שאין עמלה כרגע - ומי שמביא את המחיר הכי גבוה הוא זה שיקבל את העמלה (% מוסכם)

איזה שיטה נהוגה עם מתווכים?

איזה שיטה נהוגה עם מתווכים?
שים שלט בחזית הדירה. תוך יממה יגיעו רוב המתווכים מהאזור ואז, מכיוון שהם הגיעו אליך אתה יכול לדרוש .0.75% גג.

מה הדרישה הממוצעת היום של מתווכים? 2% או 1% או אחוז אחר?
והאם הבלעדיות למתווך כלשהו משחקת תפקיד בעניין אחוז התשלום?
הדרישה היא ל-2% ממה שאני מכירה.
בעניין הבלעדיות, הדעות חלוקות.
אם אתה מוכר דירה באזור שיש בו ביקוש רב, אולי אתה יכול להרשות לעצמך בלי מתווך או בלי בלעדיות וגם זה לא בטוח.
בזמנו גרנו בשכירות בנהריה, ברחוב מבוקש ובאחת הדירות הישנות המעטות שעוד נשארו בו. לבעלת הבית לקח גם הרבה זמן וגם הורדת מחיר רצינית עד שהצליחה למכור, וכל זה כי התעקשה בלי מתווכים והסתמכה על הסבלנות שלנו להראות את הדירה כל פעם שצץ איזה מתווך עם לקוחות פוטנציאלים ודפק על הדלת.
צריך להבין שמכירת דירה נמשכת בדרך כלל חודשים רבים, אפילו יותר משנה, וזה ניג'וס לא קטן למי שמתגורר בדירה ולמי שצריך לענות לטלפונים.

שים שלט בחזית הדירה. תוך יממה יגיעו רוב המתווכים מהאזור ואז, מכיוון שהם הגיעו אליך אתה יכול לדרוש .0.75% גג.
אנחנו בשנת 2021, מודעות ביד 2 ומדלן מגיעות להרבה יותר אנשים (ומתווכים) מאשר שלט ברחוב.

יש אבל זה נובע מתמחור גבוה מדי ולא בגלל סיבות אחרות.

גם אי מענה לטלפון או להודעות שורף את הדירה.

אחרי הפעם השלישית שלא עונים לי, אני מוותר.

מי שמפרסם חייב להיות זמין בצורה סבירה לתאר ולהראות את הדירה.

אצלי חוסר זמינות לא שרף את הדירה, ועוד חזרתי לאנשים שלא היו סגורים על עצמם חודשים אחרי שדיברנו. זה תהליך שדורש מאמץ ולפעמים אנשים מתגמשים עם הזמן.

מה שכן שרף את הדירות היה תמחור גבוהה מידי. עסקה שנראית אטרקטיבית במחיר X נראית בזבוז של זמן במחיר X+ 30%.

בדרך כלל מתווכים לוקחים כסף משני הצדדים בעסקה?

מה שכן שרף את הדירות היה תמחור גבוהה מידי. עסקה שנראית אטרקטיבית במחיר X נראית בזבוז של זמן במחיר X+ 30%.
איפה אפשר לעשות הערכת שווי נכס מבלי לשלם לשמאי מוסמך... אני יודע שיש הערכה כזאת ביד 2...
השאלה עד כמה היא אמיתית וריאלית ומה הסטיית תקן בה?
האם יש אתרים אחרים מהימנים?

ובמקרה של מכירה לצורך קניית נכס חדש, איך הייתם מנהלים את המכירה אל מול הקניה? בד"כ זה תהליך ארוך וקשה לסנכרן אותו...

בדרך כלל מתווכים לוקחים כסף משני הצדדים בעסקה?
תלוי מה סגרת עם המתווך. חלק מהמתווכים יסכימו לא לגבות מהמוכר.

• אהבתי
Reactions: HHH
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y ירקות בתנור - איך להכין בלי לשרוף? אוף טופיק 14
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1
R האם יש דרך לקבל את מדד המחירים לצרכן ב-Google Sheets? מיסים 6
J עמלת סנט למניה - לא מבין את ההגיון שוק ההון 3
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
לאץ' להבין את התפלגות הנכסים של בתי ההשקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back
למעלה