• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תפקידי ניהול

girrig

משתמש סולידי
דירוג
9
אני וחבריי ללימודים (הנדסה באוניברסיטה) מדברים ביינינו על אפיקי קידום. המטרה העיקרית היא להגיע לתפקידי ניהול.

גישה אחת אומרת להמשיך להתמקצע באותו תחום של ההנדסה, כלומר לעשות תואר שני באותו תחום או בתחום הנדסי משיק כדי להיתפס כאוטוריטה מקצועית. ככה ממהנדס מתחיל, מתקדמים לדרגות ניהול זוטרות כמו ראש צוות, ראש מחלקה ובגדול שם זה נעצר כי מאוד קשה להיות אחר כך ראש חטיבה/ראש תחום וכו'.
תואר שני בהנדסה כלשהי באמת מאפשר להתמחות בכיוון מסוים, אבל במובנים מסויימים הוא עלול לסגור דלתות בתתי תחומים אחרים.

גישה שנייה היא לחתור בשלב הכי מוקדם ומהיר לכיוון הניהולי, לאגור כמה שיותר סמכויות ולהתקדם בהיררכיה הארגונית אבל גם להתרחק מעט מהעבודה המקצועית עצמה. פה מדובר יותר על תואר שני בתחומים שהם יותר "ניהוליים" כמו מנהל עסקים, ניהול, משפטים, כלכלה וכו'... מצד שני, הם מרחיקים את המועמד מהעבודה המקצועית ולא ברור כמה ערך מוסף הם באמת מביאים - לדוגמא, מנהל עסקים כתואר שני הוא יחסית כללי. הוא לא באמת מקנה כלים למנהלים, זה הרבה עניין של אופי. אז האם יש פה משהו מעבר לעוד שורה בקו"ח של תואר שני? משפטים/כלכלה אולי מאפשרים הבנה טובה יותר של חוזים וכל מיני עסקאות...

הייתי שמח לדעת מה דעתכם ואיזו גישה עדיפה?

יש הרבה דרכים ומסלולים להגיע לעמדות ניהול, הקורלציה בינן לבין תואר שני במשהו כלשהו רופפת מאוד. במיוחד תארים חסרי תוכן כמו מנהל עסקים.

מהניסיון הקטן שלי, אם אתה רוצה ומתאים לניהול אתה תגיע לשם
לנסות ל"הנדס" מתוך התואר את הדרך הכי טובה להגדיל את הסיכוים שלך לתפקיד ניהולי יהיו במקרה הטוב שוליים

זה תלוי בכל כך הרבה פרמטרים כמו מקצועיות שלך, גודל החברה, האופי האישי, התאמה, הזדמנויות וצרכים במקום העבודה וכו

אני יכול להגיד לך על עצמי שתמיד שאפתי להגיע לתפקידי ניהול כי זה יותר עניין אותי
והתקדמתי לזה כבר בעבודה השניה שלי (בתפקדי השני בעבודה) תוך פרק זמן יחסית קצר של בערך 3 שנים מסיום התואר
ללא כל ניסיון רשמי על הנייר ורק עם התואר הראשון
הרבה בעיקר היה בגלל הזדמניות שהתקיימנו וקיבלתי אותם והוכחתי את עצמי תו"כ התפקיד

המחשבות שלי לפחות הם שלא אעשה תואר שני (בין אם מקצועי או ניהולי) אלה אם מקום העבודה ישלם לי עליו

בכל מקרה אתה חייב להיות מקצועי בתחום עצמו בשביל להיות מנהל טוב של התחום
ללכת לפן הניהול זה לא דרך מ"לברוח" מלכלך את הידיים או להבין לעומק דברים
בסוף אתה מנהל אנשים ותהליכים שאתה חייב להבין אותם בצורה מעולה
אחרת מהר מאוד יביאו לשולחן ישיבות את מי שכן מבין (-:

ועצה נוספת קטנה, תפקיד ניהול הוא לא כזה נוצץ
תתנסה קצת בשוק העבודה לפני שתחליט נחרצות

יש הרבה דרכים ומסלולים להגיע לעמדות ניהול
תוכל לפרט איזה דרכים?

אני יכול להגיד לך על עצמי שתמיד שאפתי להגיע לתפקידי ניהול כי זה יותר עניין אותי
והתקדמתי לזה כבר בעבודה השניה שלי (בתפקדי השני בעבודה) תוך פרק זמן יחסית קצר של בערך 3 שנים מסיום התואר
ללא כל ניסיון רשמי על הנייר ורק עם התואר הראשון
הרבה בעיקר היה בגלל הזדמניות שהתקיימנו וקיבלתי אותם והוכחתי את עצמי תו"כ התפקיד
גם אותי תפקידי ניהול מעניינים, בגלל זה אני שואל איך אני אוכל להגדיל את הסיכויים שלי לשם.

ללכת לפן הניהול זה לא דרך מ"לברוח" מלכלך את הידיים או להבין לעומק דברים
חלילה. ציינתי את זה בעצמי - שבדר"כ בניהול אתה פחות מתרכז בעבודה המקצועית עצמה וזה סוג של חיסרון.

ועצה נוספת קטנה, תפקיד ניהול הוא לא כזה נוצץ
תתנסה קצת בשוק העבודה לפני שתחליט נחרצות
אני מועסק כבר כשנה במשרת סטודנט בתפקיד שהוא סוג של יועץ. במקום בו אני עובד וותק זה לגמרי פרמטר, אבל גם תואר שני למשל...

גם אותי תפקידי ניהול מעניינים, בגלל זה אני שואל איך אני אוכל להגדיל את הסיכויים שלי לשם.

*לעבוד במקצוע תו"כ התואר זה יתרון גדול, בסוף שתצתרך ותק ה2-3 שנות עבודה תו"כ התואר יכולות להיות שוות ל2-3 שנות נסיון
*לקחת קורסים רחבים בנושאים שונים גם מפקולטות אחרות, ידע רחב יכול להיות מקפצה והבנה לתחומים שמאוד יעזרו לראות את התמונה הרחבה של פרויקט
*יחסי אנוש ולדעת לנהל אנשים (לי אישית הצבא מאוד תרם לזה)
* ביטחון עצמי
* מקצועיות במה שאתה עושה ובתחום הכללי
*לדעת לנצל הזדמניות ולפעמים להיכנס לנעלים שקצת גדולות עליך
*כישורי התנסחות והבאת דעה מתומצת וממוקדת
* לדעת להעביר מצגת / פרזנציה בצורה טובה
* לדעת טוב את כל סקרי התיכון של חיי פרוקייט להיות בקיא במושגים ובשלבי המוצר הפיתוח

*לעבוד במקצוע תו"כ התואר זה יתרון גדול, בסוף שתצתרך ותק ה2-3 שנות עבודה תו"כ התואר יכולות להיות שוות ל2-3 שנות נסיון
*לקחת קורסים רחבים בנושאים שונים גם מפקולטות אחרות, ידע רחב יכול להיות מקפצה והבנה לתחומים שמאוד יעזרו לראות את התמונה הרחבה של פרויקט
*יחסי אנוש ולדעת לנהל אנשים (לי אישית הצבא מאוד תרם לזה)
* ביטחון עצמי
* מקצועיות במה שאתה עושה ובתחום הכללי
* לדעת טוב את כל סקרי התיכון של חיי פרוקייט להיות בקיא במושגים ובשלבי המוצר הפיתוח
תודה אבל בעצם אם לסכם כתבת לי ''תהיה טוב בעבודה שלך''... ועובדה שלא כל המנהלים כאלה

האם אתה וחברייך רוצים להגיע לעמדות ניהול כדי לקבל יותר כסף או כי זה באמת מה שאתם טובים בו?
או שאולי זה נראה לכם קל יותר כי לא צריך לעשות את העבודה המקצועית ויש יאמרו ששוחקת?

אם אתה טוב בניהול, זה אומר שאתה טוב עם אנשים, אם אתה טוב עם אנשים, אתה כבר תגיע לעמדות האלו בלי לנסות להנדס שום דבר מראש.

האם אתה וחברייך רוצים להגיע לעמדות ניהול כדי לקבל יותר כסף או כי זה באמת מה שאתם טובים בו?
או שאולי זה נראה לכם קל יותר כי לא צריך לעשות את העבודה המקצועית ויש יאמרו ששוחקת?

אם אתה טוב בניהול, זה אומר שאתה טוב עם אנשים, אם אתה טוב עם אנשים, אתה כבר תגיע לעמדות האלו בלי לנסות להנדס שום דבר מראש.
שוב פעם אדגיש שאין כוונה להתחמק מעבודה שחורה... גם כתבתי את זה אפילו כחיסרון מסויים ב"מסלול המהיר" לניהול... ולגבי שוחק - לנהל זה לא קל.
טוב או לא, אני לא יודע, אבל אני יודע שזה הכיוון התעסוקתי שמעניין אותי.

אני לא מכיר הרבה אנשים רק עם תואר ראשון שהם מנהלים.

אני לא מכיר הרבה אנשים רק עם תואר ראשון שהם מנהלים.
זה לא אומר שאין.
מהתיאור של מקום העבודה שלך הוא נשמע כמו מקום עבודה מיושן יחסית. צה''ל ודומיו?

- ברור שלוותק יש תפקיד. לא היית מעדיף שהבן אדם האחראי יהיה מישהו שהוכיח את עצמו שוב ושוב והוא נמצא בעשייה של החברה כבר הרבה זמן?

זה לא אומר שאין.
לא אמרתי שאין, אני כתבתי שאני לא מכיר הרבה. אני מניח שגם הרוב הם לא רק בעלי תואר ראשון...
אם רוצים להתקטנן, אז קיימים בעולם גם הרבה אנשים שהם מנהלים בלי תואר ראשון. אבל כנראה שהיה להם כישרון חריף ו/או שהם בני הדור הקודם, חיו עוד בתקופה שלא היית חייב להיות מהנדס בשביל להיות מנכ"ל, העיקר שידעת לעבוד. אתה יכול לקחת לדוגמא את גייטס, ג'ובס ושאר המפורסמים עם הסיפורים הלא כ"כ מדוייקים אודות השכלתם, או את סטף ורטהיימר למשל, שהקים אימפריה של ממש בלי להיות מהנדס.
אבל כמה כאלה כבר יש? ובכל אופן, אני לא כמוהם..

מהתיאור של מקום העבודה שלך הוא נשמע כמו מקום עבודה מיושן יחסית. צה''ל ודומיו?
זה לגמרי הכיוון

- ברור שלוותק יש תפקיד. לא היית מעדיף שהבן אדם האחראי יהיה מישהו שהוכיח את עצמו שוב ושוב והוא נמצא בעשייה של החברה כבר הרבה זמן?
נכון, אבל וותק זה לא מספיק. אני שואל מה הן המקפצות שמגדילות סיכוי...

מניסיוני התיאור של אריאל דיי מדויק, לא מדובר רק להיות "טוב בעבודה שלך", אלא במכלול של דברים שהם בגדר "מעבר לתפקיד".
לפחות בתכנות, ראיתי עובדים שהם מצוינים בעבודה שלהם אבל שם זה נגמר, הקוד שהם כותבים מעולה, אפשר להביא להם משימות מאד מסובכות והם יצלחו אותן בקלות - אפשר להיות בראש שקט כאשר הם מקבלים את המשימה.
אבל בדיוק אותו עובד טוב לא מעוניין להבין לעומק את המוצר, את הצרכים של הארגון ולקבל תמונה רחבה יותר וזה לגמרי בסדר, אותו עובד יכול להגיע בהדרגה לתפקידים טכניים יותר מתקדמים שיכללו גם הם מעט יותר אינטראקציה עם האנשים והארגון אבל עיקר התפקיד יהיה טכני.
לעומת זאת, יכול להיות שעובד טוב, לאו דווקא מצוין ישאף לקבל תמונה רחבה יותר של הארגון, יציע הצעות ויזום משימות שתואמות את החזון של הארגון והמטרות העיקריות שלו, הוא ייעל את הארגון ויעזור לאנשים סביבו. סיכוי סביר שישימו לב לעובד כזה ויסמנו אותו יותר בקלות לתפקיד ניהולי, בדיוק בגלל שהוא מתנהל בתפקיד בתור איש טכני וניהולי ולא טכני בלבד.
ספציפית הנקודות האלה ונקודות נוספות בפן ניהולי יותר יעלו את הסיכוי שלך להתקדם למקום ניהולי.
אם לסכם בנקודה, לא מספיק להיות עובד טכני טוב אלא עובד שמגדיל ראש, יוזם ומציע רעיונות בצורה עקבית שתואמות את מטרת הארגון בגלל שהוא מבין את הצרכים של הארגון.
*כמובן שיחסי אנוש טובים הן דרישה בסיסית - לעזור לחברי הצוות ולאנשים סביבך, להיות הבן אדם שאנשים מגיעים אליו לפתור בעיות, לאו דווקא טכניות.
** צריך גם מזל בדרך, תלוי מאד בגודל חברה, כמות תפקידי ניהול וקצב חילוף התפקידים במקום העבודה. אתה יכול להיות מעולה אבל אם יש מעט מנהלים שנמצאים שנים בחברה אז אולי יהיה שווה למצוא מקום עבודה עם יותר הזדמנויות לניהול

נערך לאחרונה ב:
תודה אבל בעצם אם לסכם כתבת לי ''תהיה טוב בעבודה שלך''... ועובדה שלא כל המנהלים כאלה
אין נוסחאת קסם
כל אחד מהנקודות האלה לבדה יכולה להקפיץ אותך לתפקיד ניהול - הכל תלוי בסביבה שלך ובהזדמנויות

הרבה פעמים צריך מנהל פרוייקט אז בוחרים את מי שפנוי/ מכיר את הפרוייקט/ הכי טוב מתוך העובדים בפרויקט
ברגע שאתה מנהל פרוייקט ותעשה את זה בצורה מעולה ותיהיה טוב
אתה תקבל לנהל עוד פרוייקט וכו וכו
בסוף שצריך לקדם מישהו למנהל מחלקה יבחרו את זה מתוך מנהלי הפרוייקטים שהם הכי טובים
וכך הלאה

אז כן להיות טוב בעובדה שלך תמיד זה יתרון משמעותי

נכון יש מנהלים לא טובים, זה יכול לנבוע מהרבה סיבות, הנה כמה שאני נתקלתי
- פרוטקציה - כמה שזה נשמע מיושן, אם אתה קרוב להנהלה לפעמים יקדמו אותך על מישהו אחר (אני אישית חושב שזה פסול וחברה שמתקדמת ככה כנראה יהיה לה קל להצליח
- מהנדס מצוין עדין יכול להיות מנהל גרוע, אלה כישורים אחרים
- מנהל גרוע היום, לא אומר שהוא היה מנהל גרוע פעם - לפעמים זה פשוט הזמן שעובר, מרמור פוליטיקה פנימית שחיקה וכו שמורידים את המוטיבציה
- שעמום, לא כל הנוצץ זהב - פעמים התפקיד שלך הוא להיות כמעט כל היום בחדרי ישיבות ומלבד הקורסונים זה לא כל כך כיף תמיד...

אז לסכם, כן תיהיה טוב בעבודה שלך ודלתות יפתחו. אני לא הייתי משקיע הרבה מאמץ כימי בסטודט בלנסות לחשוב מה יעזור לי להתקדמם לתפקיד ניהול 5 שנים אחרכ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ MTF מחקה DAX - דמי ניהול אפס ? שוק ההון 0
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ סיוע בהשוואת הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
מ התלבטות בין שתי הצעות לדמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T ניהול כספים והשקעות עבור הורים צרכנות פיננסית 1
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ש יש מצב שהדמי ניהול באמריקאית מחלקת זה רק מהדיבידנדים שוק ההון 1
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב רווח: קופגל"ה מול ניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א תשואות מפורסמות של קופג וקהש - לפני או אחרי הוצאות ניהול השקעות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
IAmSam ניהול כולל של קה״ש IRA + תיק השקעות ב-IB ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עידו ג ניהול השקעות כברוקר עבור זרים התפתחות אישית 4
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
S ניהול סיכונים ככל שמתקרבים לגיל הפרשיה - אשמח לשמוע עצות פרקטיות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
-michael- ניהול מוצרים פנסיונים לאחר ירידה מהארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15

נושאים דומים

Back
למעלה