• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר במדעי המחשב למתכנת עם נסיון

הסוליד

משתמש רשום
דירוג
9
שלום פורום יקר
מסתמן שמרביתכם עוסקים בתכנות בין אם זה כתחביב או בין אם כמקצוע
חלקכם רכשת את הידע במקצוע דרך שירות ביחידה טכנולוגית וחלקכם דרך לימודים אקדמאים
אם תוכלו לשפוך קצת אור מנסיונכם על התלבטות משמעותית שמעסיקה אותי בימים אלה אודה לכם מאוד

שמי יניב, בן 30, ואני מתכנת במקצועי. את הידע רכשת במסגרת 5 שנים בהם שירתתי ביחידה טכנולוגית ולאחר מכן שנתיים וחצי בחברת סטארטאפ ועוד כל מיני פרוייקטי יזמות אישיים במהלך הדרך.
בשנה האחרונה אף חייתי בחול ושם העברתי קורסים באבטחת מידע עבור ארגונים בטחוניים.
כל הזמן טענתי שמי שרואה עצמו עצמאי ויש לו נסיון טכני לא באמת צריך תואר. אך לאחרונה החלטתי שאני רוצה לאוניברסיטה. לא בשביל שכר גבוה יותר או לפתוח דלת מסויימת. החלטתי בגלל הסיבות הבאות:
1. כרגע יש לי זמן: לא עובד במשרה מלאה ואין לי משפחה וילדים.
2. אני בטוח שבמסגרת לימודים אקדמיים אדם מפתח את עצמו באופן אישי ובכל זאת בסוף התהליך הוא מחזיק תעודה שגורמת לאנשים אחרים להסתכל עליו אחרת.
3. להוסיף למעגל הקשרים החברתיים אנשים איכותיים בעלי תחומי עניין משותפים מה שיכול להוליד עוד שיתופי פעולה בהמשך

ההתלבטות שלי היא האם ללכת ללמוד מדעי המחשב. אני לא מחפש דרך קלה לסיים תואר. להיפך. פשוט התחום הזה מעניין אותי וברמה התיאורטית / מתמטית אני בטוח שיש הרבה דברים שגם בתור מתכנת גם עם 10 שנים נסיון בתחום, אני לא מכיר
בנוסף שמעתי שיש קורסים והתמחויות בתחומים זרים לי כמו עיבוד תמונה, Machine Learning וכו'

אשמח לשמוע את דעתכם בתור מתכנתים עם נסיון שעשו תואר במדעי המחשב
כמה התואר הזה יכול לתרום לדעתכם למי שעוסק כרגע במקצוע
אילו תארים טכנולוגים אחרים אתם יכולים להציע לי לבדוק בנוגע אליהם. (כמובן שזה אינדיבידואלי אך בכל זאת יש לאנשים טכנולוגים מן המשותף)

תודה ענקית מראש

אני מניח שאהיה בדעת מיעוט כאן.
מי שלא עבר באקדמיה הרבה פעמים מרגיש שהוא מפספס משהו.
מה שתעשה חלק נכבד מהתואר זה להוכיח התכנסות של סדרות וטורים, וללמוד מלא קורסים מיושנים ולא רלוונטיים.
המלצתי -
בהחלט ללמוד, אך לא מסלול של תואר מלא באקדמיה בארץ. אתה רוצה עיבוד תמונה? רוצה משין לרנינג? חפש קורסי אונליין טובים, נקודתיים, מהאוניברסיטאות הטובות בעולם , או קורסים לא אקדמיים . הם יהיו עדכניים, עם מורים מעולים.
רוצה להעמיק באלגוריתמים? קח קורס נקודתי.

לגבי נקודות 2,3 שלך - פיתוח אישי וקשרים - אני אישית חושב שתואר בפסיכולוגיה, או פיזיקה, או ביולוגיה יפתח אותך הרבה יותר.

לגבי 2 - יש מקומות שבהם זה תקף וכאלו שלא. הייתי ממשקל את הנקודה הזו אחרונה.
לדעתי תעשה תואר אקדמי במדמח רק אם אתה מוצא עצמך מתעניין בתחום התאורטי(בפן המעשי לא תקבל הרבה אחר ואתה כבר עם ניסיון) או/וגם חושב בעתיד ללכת לכיוון האקדמי(דוקטורט וכו).
אחרת, הייתי מתמקד בקורסים נקודתיים.
עוד משהו - אל תנעל את עצמך לתואר במדמח רק בגלל שאתה כבר מתכנת, אני בעד ללמוד ואכן כאן נקודה 3 יותר מתחברת.
אבל היי, אני בסהכ אדם אנונימי באינטרנט. אל תקח את העצות של האנשים פה בפורום כתורה מסיני.

*גם בתחום ולומד מדמח בעיקר מעניין.

אני מגיע מרקע צבאי בתחום, כמוך, ובחרתי כן לעשות תואר בסוף. אני כבר אחרי.
בסוף התהליך הוא מחזיק תעודה שגורמת לאנשים אחרים להסתכל עליו אחרת.
האמת היא שלא חשוב כמה מאמרים יש באינטרנט על זה שתואר ראשון זה כבר לא רלוונטי בעולם שלנו, המסקנה שלי דווקא הפוכה לגמרי - אחרי מה שיצא לי לראות.
אני רק יכול לומר: כן, תעשה את התואר. אפילו במכללה מוכרת על ידי המל״ג, עם ניסיון צבאי ואזרחי זה יהיה בסדר גמור. אני חושב שזה יקדם אותך הרבה יותר מאשר להתקדם במסלול הסרטיפיקטים וההכשרות. אם יש לך את הכוחות והזמן לקדם פרויקט כזה עכשיו - זה הזמן.
וגם אנשים הם יצורים די פרימיטיביים ולא כזה מתוחכמים כמו שהם חושבים. לא חשוב מה יגידו לך, על מישהו עם תואר כן פשוט מסתכלים אחרת. קודם כל ברמה המקצועית, אבל חשוב לא פחות - ברמה החברתית.
להוסיף למעגל הקשרים החברתיים אנשים איכותיים בעלי תחומי עניין משותפים מה שיכול להוליד עוד שיתופי פעולה בהמשך
יכול להיות שזה יקרה, יכול להיות שלא. רוב האנשים שאני מכיר, בוא נגיד שהם לא בנו בסוף סטארטאפים מצליחים עם חבריהם לספסל הלימודים.
גם תחשוב על זה ככה: רוב האנשים שיהיו איתך בלימודים הם יהיו חדשים לתחום לגמרי. אם כבר, אתה זה שכנראה יביא להם יותר תועלת ממה שהם יוכלו לתת לך.

אם מעניין אותך ללמוד נושאים תיאורטיים ברמה אקדמית, הייתי ממליץ לך לנסות את האוניברסיטה הפתוחה. בניגוד לאוני' רגילה, אין צורך להתחייב לתואר רשמי תוך מספר שנים מסויים, ותוכל לקחת כל קורס שמעניין אותך, ובלבד שאתה עומד בדרישות הקדם שלו.
בין השורות, נשמע לי שאתה כן נמשך ל- STEM ברמה אקדמית, ולכן הייתי ממליץ לך ללמוד את כל לימודי החובה של התוכנית למדעי המחשב בפתוחה, קרי שנה א'-ב' באוניברסיטה רגילה. בהמשך, כשכבר יהיה לך בסיס מתמטי איתן, תוכל לשלב קורסים מדיסציפלינות שונות שמעניינות אותך: פיזיקה, כימיה, מתמטיקה מתקדמת, מדמ"ח.
גילוי נאות: אני בוגר יחידה טכנולוגית, יש לי תואר במדמ"ח מהפתוחה ואחרי שסגרתי אותו המשכתי לקחת קורסים נוספים מהתחומים הנ"ל שעניינו אותי. יתרון נוסף לפתוחה הוא שאתה יכול ללמוד בקצב רגוע, תוך כדי משרה מלאה.
מה שתעשה חלק נכבד מהתואר זה להוכיח התכנסות של סדרות וטורים
בלי קשר לזה שאינפי ובמיוחד סדרות וטורים אינסופיים הוא תחום מרתק בעיניי, הרבה מתמטיקה זה רק יתרון למי שרוצה להיכנס ל"עובי הקורה" בכל תחום ב-STEM. רקע מתמטי חזק ככל האפשר אינו גורע, ואף מועיל ללימודי מדעי המחשב / מדעי הטבע.

נערך לאחרונה ב:
דעתי בלבד

1 אולי יש לך דברים יותר טובים לעשות שיעניקו לך יותר עניין בחיים על הכדור הזה?

2) יש דרכים יותר פשוטות להתפתח באופן כללי אם אתה חלש באיזה משהו סציפית תכוון לשם ולא לתואר מדעי סציפי שיש בו הרבה הרבה מעבר להתפתחות אישית

לגבי "הוא מחזיק תעודה שגורמת לאנשים אחרים להסתכל עליו אחרת." - נקודה חלשה ביותר מי שתופס מישהו אחר כטוב יותר בגלל שיש לו תואר הוא קצת צר אופקים
זה אולי יכול להיות נכון כסטיגמה במבט ראשון אבל מי שקצת חושב מעבר צריך להבין שזה כולה תואר ולא דווקא אומר הרבה חוץ מזה שהוא יודע ללמוד לימודים אקדמאים בתחום מאוד מסויים

לגבי 3 - מניח שיש דרכים יותר קלות למצוא אנשים בעלי תחומי עניין דומים כמו למשל ללכת רק לכנסים כאילו ואחרים (סתם זורק רעיון)

ג"נ : יש לי תואר במדעי המחשב

דעתי האישית שהוא לא הרבה מעבר לדרישה פורמלית נוספת בקבלה לעבודה

אם דאטה סיינס מעניין אותך, הסיכוי שלך להצליח להיכנס לתחום קטן, והסיכוי להצליח בו עוד יותר קטן אם לא יהיה לך רקע תיאורטי רחב מאוד מאוד.

מנסיוני - אני מהנדס תוכנה מהטעניון עם 8 שנים נסיון ובשנתיים האחרונות השלמתי המון ידע תיאורטי מקורסים אינטרנטיים רבים כדי להשלים חוסרים ולהתקבל לעבודה של data scientist.
הידע בתוכנה עוזר, אבל אין מה לחפש שם בלי רקע מתמטי רחב.

אם יש לך הרבה זמן להשקיע, קורסים אינטרנטיים עשויים לעבוד עבורך, וגם אז תצטרך לעשות פרוייקט צד מרשים או שניים, ולהפציץ בראיון, כי אתה מתמודד מול אנשים עם תואר שני ושלישי.

אם אתה רוצה לרכז מאמץ, אפשר גם פשוט לעשות תואר שני.

בלי תואר ראשון צר לי, אבל אני לא רואה את זה קורה. כמות הזמן שתשקיע בהשלמת החומר הדרוש כדי רק להתחיל תהיה שקולה לחצי תואר ראשון.

___

לגבי החשיבות של התעודה עצמה - אין לה חשיבות.
בתואר (ראשון ושני) לומדים דברים, ופוגשים אנשים שלומדים מהם.
אפשר להשלים את זה לבד, בוודאי.
רק שלא תחשוב שיקחו אותך לעבודה ללא *הידע*

ללא קשר, ממליץ לך להיכנס לקסוצת הפייסבוק machine and deep learning israel שם הנושא נטחן עד דק.

מוזמן לדבר בפרטי אם מעניין אותך לשמוע מחוויותיי בכמה שנים שעבדתי בלילות ועובד עדיין כדי להיכנס לתחום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
ס תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 10
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 9
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2

נושאים דומים

Back
למעלה