• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תואר באוניברסיטה- לאנשי ההייטק

AmitL

משתמש סולידי
דירוג
19
אהלן
אני מתעניין בתואר בהנדסת מערכות מידע בבן גוריון, מקריאת הנושאים הנלמדים המקצוע נשמע לי מעניין מאוד, אבל אני לא בטוח כמה הוא פרקטי בשטח בעולם ההייטק מבחינת ביקוש, עיסוק בפועל ושכר.
מישהו מאנשי ההייטק מכיר/ יודע/ מבין ויכול לספר משהו על המקצוע?

אבל אני לא בטוח כמה הוא פרקטי בשטח בעולם ההייטק מבחינת ביקוש
בהייטק יש תפקידים שניתן להגיע אליהם בלי תואר ולעומתם יש תפקידים שבלי תואר יהיה לך מאוד קשה להגיע אליהם.
אם אתה רוצה רק לתכנת ולהרוויח הרבה כסף, לפתוח סטארטאפ ולעשות רילוקיישן לארה"ב, אז תואר באוניברסיטה זה Over kill.
אם אתה רוצה לעצב, לאפיין ולסרטט פתרונות על דפים - בשביל זה עושים את התואר.
זה בערך הבדל בין להיות עובד בניין לאדריכל.
בבסיס שבו שירתתי, היתה עובדת מייקרוסופט, שהיתה מגיעה, קוראת וכותבת מסמכים, לא רשמה שורת קוד בכל התפקיד שלה. כמובן שהמשכורת והתנאים שהיא קיבלה היו הרבה יותר טובים מהרבה מתכנתים רגילים.

בהייטק יש תפקידים שניתן להגיע אליהם בלי תואר ולעומתם יש תפקידים שבלי תואר יהיה לך מאוד קשה להגיע אליהם.
אם אתה רוצה רק לתכנת ולהרוויח הרבה כסף, לפתוח סטארטאפ ולעשות רילוקיישן לארה"ב, אז תואר באוניברסיטה זה Over kill.
אם אתה רוצה לעצב, לאפיין ולסרטט פתרונות על דפים - בשביל זה עושים את התואר.
זה בערך הבדל בין להיות עובד בניין לאדריכל.
בבסיס שבו שירתתי, היתה עובדת מייקרוסופט, שהיתה מגיעה, קוראת וכותבת מסמכים, לא רשמה שורת קוד בכל התפקיד שלה. כמובן שהמשכורת והתנאים שהיא קיבלה היו הרבה יותר טובים מהרבה מתכנתים רגילים.
נכון, ובכל זאת לגבי התואר שציינתי? יש מה לספר עליו?
אני מודע לכך שתואר בעולם ההיטק הוא לא מחייב, אבל אני כן בכל זאת מעוניין בו

למה לא תואר במדעי המחשב? הוא תואר יותר "קלאסי" בהקשר הזה, ופחות נישתי. הוא לא יגביל אותך מתלעסק במערכות מידע בעתיד, אם תתעניין בזה ותרצה לעבוד בזה.

למה לא תואר במדעי המחשב? הוא תואר יותר "קלאסי" בהקשר הזה, ופחות נישתי. הוא לא יגביל אותך מתלעסק במערכות מידע בעתיד, אם תתעניין בזה ותרצה לעבוד בזה.
בעיקרון לפי מה שהבנתי מחברים ומנושאי הלימוד מערכות מידע הוא נישתי יותר ממדעי המחשב, אבל הוא נראה יותר פרקטי ונותן יותר כלים וידע בתחום מאשר מדעי המחשב שרוב הדברים שאלמד שם הם תיאוריו ומתמטיקה

אני מנחש שהיא הייתה ארכיטקטית? אז אכריטקטים כאלה שווים לתחת.
לגבי שם של התפקיד - אני לא יודע, יש להם הרבה שמות, החל מ"יועץ" עד לצירופים שונים של 3 אותיות באנגלית.
שווה לתחת? ממש לא. היא עיצבה פתרונות, יעצה על כלים, עיצבה סביבות פרודקשן - דברים שראשי צוותים וראשי מדור לא ידעו או התקשו לעשות. וכן, תפקיד שלא דורש כתיבת קוד.

נכון, ובכל זאת לגבי התואר שציינתי? יש מה לספר עליו?
ספיציפית את התואר הזה אני פחות מכיר. אבל ממה שהבנתי שלא עושים הבחנה בין מדמ"ח, הנדסת תוכנה, מערכות מידע ואפילו הנדסת מערכות תקשורת. כולם מתכנתים. כמובן שבאוני' רמות קושי ותנאי קבלה שונים לגמרי.

בעיקרון לפי מה שהבנתי מחברים ומנושאי הלימוד מערכות מידע הוא נישתי יותר ממדעי המחשב, אבל הוא נראה יותר פרקטי ונותן יותר כלים וידע בתחום מאשר מדעי המחשב שרוב הדברים שאלמד שם הם תיאוריו ומתמטיקה
נכון, תואר במדעי המחשב הוא לא מאד מעשי, והוא לא מכשיר אותך באמת כמפתח באופן כללי, בטח שלא כמפתח בתחום ספציפי.
אבל, בהרבה מאד מקומות הוא נעשה סטנדרט דה-פאקטו לכניסה לתפקידי פיתוח, בייחוד כאשר אין שום ניסיון קודם והתואר הוא המדד באמצעותו מעריכים אותך (אם יש לך ניסיון קודם, אז מה למדת נעשה פחות ופחות רלוונטי ככל שיש לך יותר ניסיון).
לפעמים כדאי לבחור את המסלול "הסטנדרטי" ולו רק כדי להקל על עצמך בעתיד וליפול לשבלונות הנכונות שהרבה פעמים מציבים בתהליך הגיוס (שזה תכלס עסק שמבוסס הרבה מאד על רושם ראשוני). אני לא מכיר את המסלול הזה, אז אני כותב באופן כללי. אם אתה יכול כדאי שתתייעץ עם אנשים שלמדו את זה ותברר איתם איך היו הלימודים, ואיך הם השתלבו אחר כך בשוק.

ג"נ, למדתי בבן גוריון, ואני מכיר אנשים שסיימו את התואר המדובר.

בסופו של דבר, כל מי שהכרתי ללא יוצא מן הכלל עבד או עדיין עובד במשרת תכנות רגילה לחלוטין (כמו כל בוגר מדעי המחשב\הנדסת תוכנה\קורס פיתוח כזה או אחר). אני משער שההבדל מורגש בנקודות טיפה אחרות:
1. הסיכוי לקבל זימון לראיון, אל מול מועמדים אחרים (לחיוב ולשלילה).
2. היכולת להתקדם בתוך הארגון (לרוב בארגונים גדולים זה רלוונטי).
3. היכולת לשפר את רמת השכר (שוב, בארגונים גדולים זה יהיה יותר רלוונטי).
4. היכולת לשוחח ברמת תאורתית אקדמית עם אנשים מתחומים אחרים (לרוב, מנסיוני, אנשים שעוסקים בפיתוח אבל ללא רקע אקדמי בכלל יודעים לפתור בעיה, אבל לא תמיד מבינים או יודעים למה ואיך הפיתרון יעבוד לטווח הרחוק, לא תמיד מבינים לעומק נושאים של סיבוכיות קוד ויכולת גדילה שלו ושל המערכת, ואלו דברים שאנשים שעוברים באקדמיה, כמעט בכל תואר שתיארתי, יודעים ברמה לא רעה בכלל - לפחות תאורטית).

ברמה הפרקטית, אני מכיר אנשים שלמדו איתי את התואר (מדעי המחשב), סיימו, ואפילו בציון לא רע, אבל לא הייתי נותן להם לכתוב תוכנית hello world. מהצד השני, לא חסרים אנשים שכף רגלם לא דרכה במוסד אקדמי, ויכולים ללמד כל תוכניתן עם עשרים שנות ניסיון דבר או שניים ברמה התאורטית :)

האוניברסיטה, לפחות כיום, היא לא מדד לאיכות המוצר שאתה תוציא בעתיד, היא רק סוג של מיישרת קו לצורך שיחה לפי מונחים שלומדים בה...

לגבי שם של התפקיד - אני לא יודע, יש להם הרבה שמות, החל מ"יועץ" עד לצירופים שונים של 3 אותיות באנגלית.
שווה לתחת? ממש לא. היא עיצבה פתרונות, יעצה על כלים, עיצבה סביבות פרודקשן - דברים שראשי צוותים וראשי מדור לא ידעו או התקשו לעשות. וכן, תפקיד שלא דורש כתיבת קוד.
אתה מבין שאתה מתאר פה בעיה קטסטרופלית של המסגרת הצבאית שלכם (וזה באמת מאוד נפוץ בצה"ל), בידע מקצועי וארגוני, צבירתו, ושימורו?

לא יודע תפקיד היא מילאה. יצא לי לעבוד עם הרבה יועצים מהסוג הזה, ותחת הרבה ארכיטקטים, ומצד שני, בשלבים יותר מאוחרים גם לעשות את זה בעצמי.

ברור שהתפקיד לא דורש לשבת כל היום ולכתוב קוד. אבל הוא כן דורש להכיר את העולם הזה טוב מאוד. אתה חייב להיות בקיא בכלים הטכניים שמולך יותר מאחרים. ולדעת לעשות POC. וכן לכתוב לפעמים איזה ליבה של משהו להראות איך הוא יעבוד. ולהתיישב עם אחד המפתחים.

כמעט תמיד ממלאים תפקידים כאלה אנשים שהיו מפתחים יוצאי דופן, ומיצו והשתעממו. אבל, שזה עדיין בוער בהם.

אי אפשר להמליץ או לתכנן סביבת פרודקשן, מבלי שעשית את זה 20 פעם לדברים שלך.

אתה מבין שאתה מתאר פה בעיה קטסטרופלית של המסגרת הצבאית שלכם (וזה באמת מאוד נפוץ בצה"ל), בידע מקצועי וארגוני, צבירתו, ושימורו?
זה הא"ב של הצבא, יש לזה הרבה סיבות ואחת מהן שהצבא הוא ה SandBox של מתכנתים צעירים.

אי אפשר להמליץ או לתכנן סביבת פרודקשן, מבלי שעשית את זה 20 פעם לדברים שלך.
אני לא בטוח במה שאתה אומר. קודם כל אני לא באמת יודע מה היא עשתה לפני התפקיד המתואר.
שנית, אם אתה מכיר את עולם הפתרונות ועולם הבעיות ומבין אותם, אז אתה יכול לתת המלצה, אפילו שלא ביצעת אותם במו ידיך, אתה לא יכול לצפות מבן אדם להקים כל סביבת פרודקשן, במו ידיו
שקיימת כדי לתת לו רשות להמליץ.

זה הא"ב של הצבא
בהחלט. הייתי תוכניתן (ממרמניק) אני בקיא במתרייה....
תמיד איפשהו בשיחות כאלה חוזרים להמלצת הוועדה להעיף את היחידות הטכנולוגיות מאמ"ן למשרד הביטחון (בדומה ל NSA), ולדעתי אותה המלצה צריכה לכול על רוב אגף התקשוב.

כל סביבת פרודקשן
מכיר את עולם הפתרונות ועולם הבעיות ומבין אותם
ברור שלא כל. אבל אני מצפה מאדם שבא לעשות הובלה טכנית, שיכיר את התחום שהוא עוסק בו לרוחב, ולעומק. הרמה צריכה להיות כזאת, תשווה אותו למפתח הכי טוב בצוות הוא צריך להיות יותר טוב, ועם ידע יותר רחב. אחרת, אתה מסתכל על אדם שלא מתאים לתפקיד.

בהרבה מובנים, להיות ארכיטקט, או CTO זאת עבודה מאוד קשה, בגלל הצורך לשמור על רוחב יריעה מאוד גדול, ולהכיר את כל החידושים, והטרנדים, ומה כדאי לעשות, ואיך, ולקרוא ספרים של מרטין פאוולר, ומנגד אתה חייב שיהיה לך המון ידע פראקטי.

אגב, במקומות שעבדתי, אני זוכר שני יועצים כאלה, שאני דחפתי להיפרדות מהם, כי הם היו נורא בקיאים במה "חם" בתעשייה. אבל, ללא העומק להבין ניואנסים בין פתרונות, ואיך נכון ליישם אותם.

@AmitL

לדעתי האישית, התארים שקשורים לתוכנה (הנדסת תוכנה, מערכות מידע, וכו') בהשוואה למדמ"ח הם דיי חרטא. יש שם המון התעסקות בדברים שהם לא ממש מדעיים, ממש לא הנדסה (למרות השם. תשווה להנדסת בניין או מכונות). וחסר בהם לא מעט בסיס ובשר בדמות מתמטיקה. ואפשר להוסיף הרבה מהחומר הזה למדמ"ח בדמות קורסי בחירה, או בדמות חטיבה וכאלה (באוניברסיטה שמאפשרת להרכיב תואר לבד). לדעתי עדיף ללמוד מדמ"ח.

מצד שני, מדמ"ח זה תואר במתמטיקה. הארד קור. זה לא מתאים לכולם. והכי חשוב זה לא מעניין את כולם. ובהחלט אפשר להיות מתכנת, ומתכנת מעולה, אם לומדים את האחרים. (אולי אפילו הנדסת תעשייה רחמנא ליצלן). יכול להיות, אפילו, שתרכוש כלים שיהפכו אותך למפתח תוכנה (במובן המלא/ עגול) יותר טוב ממי שלמד 3-4 שנים מתמטיקה.

אוקיי תודה רבה לכולם
וניגע רגע בנושא אחר, מה לגבי לימודים במכללה? בהנחה שהמכללה היא מכללה רצינית להנדסה (לדוג' עזריאלי),
עד כמה נחות אני יוצא מהלימודים שם ביחס למסיימים באוניברסיטאות? האם שווה להקריב שנה- שנתיים נוספות מהחיים בשיפור ציונים על מנת להגיע לאוניברסיטה? האם זה קריטי בהתקבלות לעבודות ראשונות?

אוקיי תודה רבה לכולם
וניגע רגע בנושא אחר, מה לגבי לימודים במכללה? בהנחה שהמכללה היא מכללה רצינית להנדסה (לדוג' עזריאלי),
עד כמה נחות אני יוצא מהלימודים שם ביחס למסיימים באוניברסיטאות? האם שווה להקריב שנה- שנתיים נוספות מהחיים בשיפור ציונים על מנת להגיע לאוניברסיטה? האם זה קריטי בהתקבלות לעבודות ראשונות?
מכיוון שאין לך ניסיון, כשאתה מגיע להתקבל לתפקיד הראשון אז מה שיש זה את הקו"ח שלך והסיפור שהם מספרים. ומכיוון שאין לך ניסיון, הסיפור שכל הקו"ח האלה מספרים נראה די אותו דבר. למדת בתיכון, עשית צבא, אולי קצת קבע, עבדת בעבודה לא ממש רלוונטית שאתה כותב אותה בקו"ח כדי שהם לא יהיו קצרים מדי - ועכשיו, בבקשה, תשכרו אותי. הדבר היחיד שמספר עליך משהו זה המקום שבו אתה לומד (בהנחה שאתה מחפש נניח בשנה שנייה או שלישית), והממוצע שלך.
מי שמגייס מקבל הרבה קו"ח כאלה. הוא מסנן אותם ובוחר בד"כ למי הוא מתקשר כדי לעשות איזשהו ראיון טלפוני - שבו הוא ישאל כמה שאלות ויסנן עוד יותר את האנשים שאותם הוא יזמן לראיון פנים אל פנים.
תחשוב שיש לך קו"ח של תלמידים מהאוניברסיטאות המובילות עם ממוצעים מדהימים, וכאלה עם ממוצעים טובים, אחריהם עם ממוצעים סבירים... וגם פה ושם של כמה מכללות.
פה נכנס הרצון שלך לייעל כמה שיותר את הזמן שלך ולא לבזבז אותו על ראיונות מיותרים מצד אחד - וכמובן לא לפספס אנשים טובים מצד שני. כאשר מכיוון שאתה לא יכול לשפוט ע"ס ניסיון, אתה שופט לפי ממוצעים ומאיזה מוסד לימוד הם. אם אתה, כמראיין, למדת באוניברסיטה X וזוכר כמה קשה היה להגיע לממוצע מסויים, ואתה רואה מישהו עם ממוצע גבוהה יותר - אתה אומר לעצמך "מגניב, זה מישהו שנראה לי טוב". אתה עושה כנראה את אותה הסקת מסקנות על אוניברסיטאות אחרות ומניח שהן מייצגות פחות או יותר אותה רמה (אלא אם כן כמובן יש לך דעה ספיציפית לגבי אחד המוסדות, למשל עבדת עם אנשים ממש גרועים שלמדו באוניברסיטת X תואר Y ואמרת לעצמך שאתה לא תקבל מישהו מהמסלול לימוד הזה יותר אף פעם).
באותה צורה, מרבית האנשים ממקמים את רוב המכללות הרבה מתחת לאוניברסיטאות. יש קצת יוצאים מין הכלל (למשל האקדמית תל אביב-יפו, או הבינתחומי...) שמקבלות יחס קצת שונה כי התפיסה המקובלת שנוצרה לגביהם היא תפיסה מסויימת.

כדי להגיע לאוניברסיטה, צריך ממוצע בגרויות סביר ופסיכומטרי טוב. משהו שהוא לחלוטין ישים (ולא דורש בד"כ שנה/שנתיים). לחלופין, אתה יכול לשקול אפיק מעבר של הפתוחה (שזה מסלול די קשה), או אפילו יש אנשים שמתחילים ללמוד מתמטיקה באוניברסיטה, מתאמצים להוציא ציונים טובים בשנה א' - ועוברים למדעי המחשב (הפער בקורסים בשנה א' קטן יחסית, וכתלמיד מתמטיקה בחלק מהאוניברסיטאות אתה יכול גם לקחת אותם).

כמובן, זה משנה רק לעבודה הראשונה. אחרי העבודה הראשונה, בד"כ מה שתציג לראווה זה את הניסיון המקצועי, והחשיבות של התואר יורדת עד נעלמת. אם יש לך ניסיון מקצועי, אז חשיבות התואר מלכתחילה לא מאד גבוהה (אני מכיר אנשים מעולים בלי תואר, וחלק שעשו תואר בכל מיני מכללות כדי לסמן V).
אגב, גם בעבודה הראשונה - בסוף גם בוגרי המכללות (או לפחות הרבה מהם) מצליחים למצוא ולהשתלב, ובשלבים הבאים - זה כבר לא מפריע איפה הם למדו, ובטח שזה לא משפיע על הרמה המקצועית שלהם - מכיר כמה וכמה בוגרי מכללות מעולים בתחומם.

אמנם אני לא איש הייטק, אבל ראיתי עשרות סטודנטים פורשים מהלימודים לאורך השנים. זו שאלה קצת קשה, אבל לטעמי אתה צריך להעריך מה הסיכויים שלך לפרוש באמצע תואר באוניברסיטה, כי אם תשפר בגרויות במשך שנתיים ואז תפרוש זה יהיה מאוד מבאס.

ברור שיש תפקידים שפתוחים רק למי שעשו תואר מתקדם בציונים מעולים ממוסד נחשב, אבל אני מנחש שפרט אליהם, אין הבדל בין מכללה לאוניברסיטה.

שווה לקרוא את זה:
http://www.themarker.com/news/1.3450607

• אהבתי
Reactions: ogi
במקום העבודה הרביעי שלי אחרי כ-15 שנות ניסיון עדיין ביקשו ממוצע ציוני תואר ולא היו מזמנים אותי לראיון מתחת לסף מסוים או אם לא הייתי בוגר אוניברסיטה.
במקומות הקודמים זה ממש לא היה ככה.

אהלן
אני מתעניין בתואר בהנדסת מערכות מידע בבן גוריון, מקריאת הנושאים הנלמדים המקצוע נשמע לי מעניין מאוד, אבל אני לא בטוח כמה הוא פרקטי בשטח בעולם ההייטק מבחינת ביקוש, עיסוק בפועל ושכר.
מישהו מאנשי ההייטק מכיר/ יודע/ מבין ויכול לספר משהו על המקצוע?
רק להוסיף על הנאמר את החוויה האישית שלי :

אם יש לך יכולת ואוריינטציה למדעי המחשב לך על זה זה עדיף (בהנחה שאתה באמת רוצה לעשות תואר).
מהיכרות עם התחום, תואר במערכות מידע הוא מגביל מאוד והיצע המשרות קטן יותר --> משכורות נמוכות יותר.

מי בכלל רוצה לעבוד בעבודה שמבקשים ממוצע ציונים בתואר?
אם השאיפות שלך לעבוד בעירייה, סלקום או איזה חברה ענקית שאתה בורג קטן במכונה - אז לך ללמוד באוניברסיטה יחד עם שאר העדר.

אבל וואלה למזלך אתה חיי ב-2017 במדינה מפותחת ולא ב-1940, אתה לא צריך אישור של אף אחד.
לקחת קורס ב-100$ בUDEMY יוציא אותך עם יותר ידע פרקטי מ-4 שנים באוניברסיטה. (כן כן)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U תואר במדמח באוניברסיטה נחשבת או בוטקאמפ? התפתחות אישית 61
י התייעצות לגבי תואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה פוסטים מאיכות נמוכה 1
R תואר באוניברסיטה הפתוחה (בשילוב עבודה) או תואר בבן גוריון (ללא עבודה) התפתחות אישית 32
ס תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 10
L תואר בחשבונאות/סטטיסטיקה התפתחות אישית 7
A תואר שני - Data science התפתחות אישית 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ב תואר במדמ"ח בפתוחה לרגל המצב התפתחות אישית 18
י תואר שני בכלכלה התפתחות אישית 3
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
N תואר ופרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Y תואר בפיזיקה או בחשמל התפתחות אישית 4
T מסיים תואר בהנדסת חשמל. מדוכא, מפוחד, ומוטרד מהעתיד, צריך עצות. (פוסט ארוך) התפתחות אישית 16
M איך להציג תואר שנמרח בקורות חיים? התפתחות אישית 10
י לא מצליח למצוא עבודה (בעל תואר ראשון בכלכלה חד חוגי) התפתחות אישית 25
L תואר ראשון התפתחות אישית 23
@ תואר שני - הנדסת מכונות התפתחות אישית 5
לאץ' תואר בגיל מאוחר התפתחות אישית 27
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
A תואר שני בסטטיסטיקה, כדאי? התפתחות אישית 2
י סיום תואר ראשון בכלכלה (חד חוגי) וחיפוש עבודה התפתחות אישית 11
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
AsMachined הסבה להייטקס - bootcamp או תואר שני? התפתחות אישית 15
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
A תואר במנהל עסקים התפתחות אישית 2
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
ז תואר שני התפתחות אישית 14
הפרופסור תעודות מקצועיות אונליין בשילוב עם תואר שני התפתחות אישית 24
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
F תואר מהארץ נחשב בארהב ? אוף טופיק 0
Q עבודה בהייטק דרך לימוד עצמי (בלי תואר) כמו בארצות הברית? אוף טופיק 12
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
ד שאלה עבור חבר - תואר במשפטים התפתחות אישית 3
ל תואר בטכניון - או קורס משולב של infinity labs ותעשייה האווירית? התפתחות אישית 24
G מימון תואר שני / MBA התפתחות אישית 8
Lag בחירת כיוון לאחר תואר ראשון התפתחות אישית 14
ח דחיית נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי - התמחות מיסים 2
הפרופסור תואר שני במדעי החיים התפתחות אישית 11
Y עבודה בהייטק אחרי תואר בפיזיקה עם ניסיון התפתחות אישית 20
ז תואר שני בחו"ל התפתחות אישית 11
מ תואר שני בהנדסת חשמל בלי תזה - שווה משהו? התפתחות אישית 2
A תואר בסטטיסטיקה ומדע הנתונים התפתחות אישית 30
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
F תואר ראשון ללימודים מה כדאי? התפתחות אישית 7

נושאים דומים

Back