• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שינוי בביטוחי הבריאות - מעבר אוט' מביטוח ניתוחים "השקל הראשון" ל"משלים שב"ן"

flower

משתמש רגיל
דירוג
161
שלום לכולם,

לאחרונה קיבלתי את ההודעה הבאה מחברת הביטוח שלי:

"מבוטח יקר, לתשומת ליבך, על פי הוראות סעיף 78לב לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח),
התשמ"א-1981 הנך צפוי להיות מועבר ברצף ביטוחי מפוליסת ביטוח ניתוחים "השקל הראשון" לפוליסת ביטוח ניתוחים "משלים שב"ן" מתאריך ה- 1 ביוני 2024 מטעם חברת הראל."

אוסיף שאני יכול לסרב לעבור כיסוי, כך שאשאר עם הכיסוי הקיים.

- האם מישהו מכיר את הנוהל המוזר הזה - שלאחר תקופה שאני מבוטח בחברת הביטוח על דעת עצמם מחליטה להעביר אותי לכיסוי אחר?
- האם זה נוהל מוכר?
- האם יהיו פעמים נוספות בעתיד שאדרש לסרב בכדי שלא יעבירו אותי?

תודה למספקי המידע והידע.

מבוטח יקר, לתשומת ליבך, על פי הוראות סעיף 78לב לחוק הפיקוח על שירותים פיננסיים (ביטוח),
התשמ"א-1981 הנך צפוי להיות מועבר ברצף ביטוחי מפוליסת ביטוח ניתוחים "השקל הראשון" לפוליסת ביטוח ניתוחים "משלים שב"ן" מתאריך ה- 1 ביוני 2024 מטעם חברת הראל
באותו מחיר?

מדובר בחוק חדש. הרעיון הוא שסוכני הביטוח משכנעים את האזרח לעשות ביטוח כפול. מדובר רק בביטוח לניתוחים.
אתה יכול להודיע תוך שנה שאתה רוצא להשאר בביטוח מהשקל הראשון ואז יחזירו אותך ברצף ביטוחי למסלול מהשקל הראשון - רוב האנשים כמובן ישכחו לעשות את זה, או לא ירצו - הביטוח מהשקל הראשון יקר יותר, ובאמת יש כאן כפל ביטוחים.
- האם יהיו פעמים נוספות בעתיד שאדרש לסרב בכדי שלא יעבירו אותי?
כן. כבר בחוק הקודם ששינה את מבני הביטוח אמרו שכל שנתיים המבטח יכול לשנות את התעריפים בגבולות מסוימים והמבוטח יצטרך לאשר את השינוי ואם הוא לא ישים לב ולא יאשר הביטוח יפסק.

-- מה שאותי מטריד בסיפור הזה הוא שהתקשר אלי סוכן ביטוח של החברה המבטחת והציע לי הטבה אם אני יעבור למשלים שבן באופן אקטיבי ולא יחכה למעבר האוטומטי בראשון ליוני. אם חברת הביטוח רוצא לשכנע אותי לעבור מהר למשלים שבן אז אני מפספס כאן משהוא.

נערך לאחרונה ב:
- האם מישהו מכיר את הנוהל המוזר הזה - שלאחר תקופה שאני מבוטח בחברת הביטוח על דעת עצמם מחליטה להעביר אותי לכיסוי אחר?
- האם זה נוהל מוכר?
ממה שאני מכיר מדובר על הוראה מהמדינה ולא נוהל של החברה, במסגרת השינוי כל האנשים שבביטוח מהשקל הראשון עוברים למשלים שבן אלא אם הם מבקשים להישאר,
יש גם שינויים במחיר

באותו מחיר?
לא.
לפי מה שהבנתי יש עכשיו עצירה של חידוש ביטוח ואומרים לך שמעבירים אותך למשלים שב"ן אלא אם תבקש לעבור חזרה לניתוח מהשקל ה-1

חושב שאולי זו הזדמנות לעבור למשלים שב"ן, חששתי מזה הרבה זמן

למה זו הזדמנות ומה החשש?
כמו כל הומוספייאנס טוב, ברגע שהתקבע אצלי (מסיבה כלשהי) שאני צריך ניתוחים משקל ה-1 כי זה עדיף ממשלים שב"ן , קשה לחזור אחורה.
עם הזמן הבנתי שאולי אני טועה ואפשר גם משלים שב"ן במקרי חירום.

אני הייתי על המדוכה הרבה שנים ומרגיש שהמייל הזה שקיבלתי אולי יגרום לי לשנמך.

איך אצלך ?

כמו כל הומוספייאנס טוב, ברגע שהתקבע אצלי (מסיבה כלשהי) שאני צריך ניתוחים משקל ה-1 כי זה עדיף ממשלים שב"ן , קשה לחזור אחורה.

איך אצלך ?
למזלי אין לי כל ניסיון באשר לניתוחים דרך קופות החולים, ואף לא דרך חברות הביטוח,
אך האם ניתן להקביל את עצם העובדה שאין תורים פנויים קרובים לרופאי עור למצב שיתכן שאין תורים קרובים פנויים לניתוח כזה או אחר?
לדעתי זו אינדקציה אחת לפחות שבתחום מסוים אחד, הביקוש רב על ההיצע בטיפולים הרפואיים בקופות החולים, ואולי כך גם באשר לסוגי הניתוחים השונים.

לדעתי זו אינדקציה אחת לפחות שבתחום מסוים אחד, הביקוש רב על ההיצע בטיפולים הרפואיים בקופות החולים, ואולי כך גם באשר לסוגי הניתוחים השונים.
ניתוח פרטי אתה תמיד יכול לעשות, השאלה היא כמה הביטוח יחזיר לך ואם זה משתלם לעומת הסכומים שאתה משלם לביטוח.
עוד שאלה היא הביוקטיה.
במשלים שב״ן קודם מבקשים החזר מהשב״ן ואחרי שמקבלים תשובה מבקשים החזר מהביטוח הפרטי. בביטוח מהשקל הראשון מגישים ישר לחברת הביטוח.
אני משער שיש גם את ביוקרטיה בלארגן את הניתוח (?)

איך אצלך ?
לא גרם לי לשנות את דעתי בכלל. אפילו גרם לי להתבצר בצורך לניתוחים שקל ראשון...
הייתי אומרת שכ-50% מהאנשים לא ישימו לב למעבר הזה. יתחילו להציף את השבן. מה יש לי בתוך זה...
למה יש לי ביטוח? בשביל לחכות בתור בקופת חולים?
השבן הוא לא פרטי. למרות שהוא כן פרטי. אבל הוא לא פרטי. כי עובדתית אפילו אם הולכים לרופאים פרטיים דרך השבן (בהסדר...) אם תגיד שאתה מוכן לשלם פרטי במקום שבן, תראה כמה מהר יכניסו אותך {מניסיון}

הסיבה היחידה שיש לי שבן זה כי זה לא עולה לי כלום בפועל (שבן עולה 80 ומספק לי 50% הנחה לתרופה שאני צריכה שעולה 160 לפני ההנחה...)

בביטוח מהשקל הראשון מגישים ישר לחברת הביטוח.
אם אתה הולך לרופא בהסדר עם חברת הביטוח, אתה משלם על ייעוץ לפני ניתוח (שעליו אפשר לקבל החזר). מוציאים לך התחייבות לחדר ניתוח, התחייבות למנתח והתחייבות למרדים אם צריך.
כלומר אם אתה הולך עם רופא בהסדר עם חברת הביטוח- אין שום תשלום ושיפוי. שזו אופציה הרבה יותר טובה לחלק מהאנשים.

כלומר אם אתה הולך עם רופא בהסדר עם חברת הביטוח- אין שום תשלום ושיפוי. שזו אופציה הרבה יותר טובה לחלק מהאנשים.
רק צריך לראות מה הרשימת רופאים שיש בהסדר עם הביטוח, זה לא בהכרח רשימה גדולה,
ואצל חלק מהחברות אפשר ללכת רק לרופא בהסדר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E יש שינוי מבחינה מיסויית כעת במעבר מAmeritrade לSchwab? מיסים 3
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הקצאת נכסים, שינוי כיוון שוק ההון 8
ע לימודים / שינוי קריירה התפתחות אישית 3
T אתם חושבים שיהיה שינוי אחרי המלחמה בממשלה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 352
נ שינוי תב"ע נדל"ן 12
מ שינוי בתלוש שכר - אחוז משרה מיסים 3
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
בובין חוט-השני האם שינוי אופי אוכלוסיה יכול לתרום לירידת מחירי נד"לן? נדל"ן 29
D איך לחולל שינוי במדינה? אוף טופיק 95
ס שינוי מסלול לימודים התפתחות אישית 13
L שינוי רישום מניה שוק ההון 2
N שינוי מיסוי בעקבות החקיקה אוף טופיק 46
N דירה יד שניה - שינוי פנימי ללא היתר נדל"ן 9
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Michel שינוי מסלול ביטוח אובדן כושר עקב עלות גבוהה מאוד ככל שמתבגרים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
B התפטרות עקב שינוי גיאוגרפי של מקום העבודה אוף טופיק 4
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
W חבריי העצמאיים! האם יש שינוי בחובת הדיווח לרשויות? מיסים 24
V הסבר לצורת חישוב ״שינוי מעלות״ שוק ההון 14
נ הודעה מהבורסה הישראלית על שינוי במדיניות הקרן שוק ההון 4
A הקמת פורום של p2p / שינוי מדיניות? אוף טופיק 4
חתול לילה שינוי מסלול לא מבוקש בקרן השתלמות שוק ההון 24
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
ר שינוי ושיפור משכנתא לאחר שנקלחה. נדל"ן 5
S שינוי מסלולי השקעה וחשיפה למניות לשם הקטנת הדימום - עצתכם שוק ההון 13
S שינוי תמהיל עקב הבנת סיבולת סיכון שוק ההון 14
ב שינוי כיוון בקריירה התפתחות אישית 8
א שינוי תיק 70-30 לפרישה שוק ההון 26
R קרן מחקה msci ללא שינוי בשער שוק ההון 11
T סגירת מסלול בקרן פנסיה או שינוי מדיניות השקעה תוך גרימה לקיבוע הפסדים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
deussex שינוי אחוז הניהול לטובת קרן פנסיה בפרישה לעומת ביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I שינוי מסלול בקרן השתלמות לפני פדיון אפשרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
amit שינוי מגדר בכיתה ב' פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 1003
ה שינוי תיק לקראת פרישה שוק ההון 19
flower חוק ההסדרים - שינוי מדיניות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 70
A שינוי במשכנתא עקב עליות המדד נדל"ן 2
P תיאום מס במהלך השנה - מעסיק חדש + שינוי באחוז משרה קיימת מיסים 1
לאץ' לטבול רגליים לפני שינוי מקצוע התפתחות אישית 24
N מה דעתכם על שינוי מודל הערבות ההדדית הקיים בביטוח הבריאות הציבורי? אוף טופיק 60
J התלבטות בחיסכון לדירה שניה - עקב שינוי מדיניות למשכון דירה קיימת נדל"ן 8
ס שינוי מסיבי במבנה התיק והימנעות מאירועי מס שוק ההון 11
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
A שינוי בפרטי הפקדה שקלית לאינטראקטיב פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
Yos IRA הלמן - שינוי תנאים וחיפוש חלופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 184

נושאים דומים

Back
למעלה