• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיווק קרנות Blackrock בישראל

מסקנות אישיות שלי:
  1. אם משקיעים מהארץ בתעריפים הבסיסיים של בית השקעות - תיק שלוש קרנות סל זרות בארץ עדיף

כל הכבוד על הרמת הכפפה.

כמה תוספות לשכלול הסימולציה:
1. עדיף להניח 12 העברות בשנה במקום 4.
2. תיק ב-IB עד 100,000 דולר יעלה כמעט תמיד 10 דולר לחודש. תיק מעל 100,000 דולר במסלול TIERED יעלה רק 2.3$ בחודש (~0.3$ עמלת קניה/מכירה + 2$ המרה). הרבה יותר זול מכל ברוקר ישראלי.
3. אל תשווה בין IWDA + EIMI בדמי ניהול של כמעט 0.2% לעומת תיק ישראלי של CSPX+IMEU+EIMI בדמי ניהול של 0.097%.
עדיף להניח שמשקיעים באותן קרנות גם בברוקר הישראלי וגם ב-IB.

משקיע ב-IB עם תיק שגדול מ-100,000$ ומשקיע בשלושת הקרנות ינצח משקיע בברוקר ישראלי שמשקיע בשלושת הקרנות.

נערך לאחרונה ב:
תודה רבה! @OnTheVerge

השאלה שאני ניסיתי לענות עליה הייתה האם לי בסכומים הקטנים שלי (עם הפקדות חודשיות) כדאי בעתיד הקרוב לעבור לחשבון בIB. גיליתי שכבר בסכומים שלי יש הבדל לטובת IB אבל ההבדל לא גדול מספיק כדי שיהיה לי אכפת. אם יהיה לי מעל 100K הבדיקה לא תהיה רלוונטית.

לגבי12/4 בדיקות בשנה. זה תלוי בפרופיל של המשקיע. אני הנחתי 4 בגלל שהסכום שאני חוסך כל חודש לא גדול מספיק כדי לקנות את ניירות הערך הנדרשים לאיזון (אי אפשר לתת פקודה לפחות מיחידה בקרנות המנייתיות שעולות מאות ואלפי שקלים).

למנהלים - אפשר לקשר את התגובה של של @OnTheVerge לסימולציה שלי? כדי שאנשים בעתיד יצליחו למצוא.

השפעת דמי הניהול בקרן ISAC מפתיע. בסוף תקופת ההפקדה מדובר על הפרש של 4.75% ו40 אלף שקל ביחס לשילוש.
מה זה קרן isac בדיוק?
המחירים לעיל הם מחירים פעוטים לשלם עבור הפשטות של לנהל את ההשקעות בבית השקעות ישראלי והימנעות מהסיבוך של ברוקר זר והעיסוק במיסוי וכמובן מס הירושה המאיים.
אתה מדבר על הפשטות של לקנות נגיד 3 קרנות איריות ישראליות כמו סנופי, אירופה ומתעוררות לעומת ויטי וקרנות מניות קטנות שבשניהם אפשר למצוא ב0. 1% ד"נ של קרנות?

איך אתה פותר את הבעיה שאין איריות ישראליות למניות קטנות ורוצה 20-30% מהתיק לקנות קרנות אמריקאיות של ואנגארד בארץ מה שדורש תוספת עמלות ודמי המרה?
אני ממש מתלבט בדיוק על זה וצריך לשים את זה בויקי(למרות שלא מאמין במס הירושה)

מה זה קרן isac בדיוק?
ISHARES MSCI ACWI UCITS ETF

• השפעת דמי הניהול בקרן ISAC מפתיע. בסוף תקופת ההפקדה מדובר על הפרש של 4.75% ו40 אלף שקל ביחס לשילוש.

אתה מתכוון מן הסתם שההפרש הזה הוא לרעת ISAC?

אם יהיה לי מעל 100K הבדיקה לא תהיה רלוונטית
לא רלוונטית כי IB ישתלם הרבה יותר? רק בגלל שאין דמי ניהול בסכומים כאלו או שישנן עוד סיבות?

כל הכבוד על הרמת הכפפה.

כמה תוספות לשכלול הסימולציה:
1. עדיף להניח 12 העברות בשנה במקום 4.
2. תיק ב-IB עד 100,000 דולר יעלה כמעט תמיד 10 דולר לחודש. תיק מעל 100,000 דולר במסלול TIERED יעלה רק 2.3$ בחודש (~0.3$ עמלת קניה/מכירה + 2$ המרה). הרבה יותר זול מכל ברוקר ישראלי.
3. אל תשווה בין IWDA + EIMI בדמי ניהול של כמעט 0.2% לעומת תיק ישראלי של CSPX+IMEU+EIMI בדמי ניהול של 0.097%.
עדיף להניח שמשקיעים באותן קרנות גם בברוקר הישראלי וגם ב-IB.

משקיע ב-IB עם תיק שגדול מ-100,000$ ומשקיע בשלושת הקרנות ינצח משקיע בברוקר ישראלי שמשקיע בשלושת הקרנות.
אני חושב שזה 10 אלף דולר . במקום 100 אלף .
?

שאלה בנוגע לקרנות החדשות של בלקרוק:
האם הן נחשבות כניע זר וכך גם העמלות ק/מ או שהעמלות האלה זהות לעמלות שאשלם על קרן סל ישראלית "רגילה"

השפעת דמי הניהול בקרן ISAC מפתיע. בסוף תקופת ההפקדה מדובר על הפרש של 4.75% ו40 אלף שקל ביחס לשילוש.
מה זה קרן isac בדיוק?
המחירים לעיל הם מחירים פעוטים לשלם עבור הפשטות של לנהל את ההשקעות בבית השקעות ישראלי והימנעות מהסיבוך של ברוקר זר והעיסוק במיסוי וכמובן מס הירושה המאיים.
אתה מדבר על הפשטות של לקנות נגיד 3 קרנות איריות ישראליות כמו סנופי, אירופה ומתעוררות לעומת ויטי וקרנות מניות קטנות שבשניהם אפשר למצוא ב0. 1% ד"נ של קרנות?

איך אתה פותר את הבעיה שאין איריות ישראליות למניות קטנות ורוצה 20-30% מהתיק לקנות קרנות אמריקאיות של ואנגארד בארץ מה שדורש תוספת עמלות ודמי המרה?
אני ממש מתלבט בדיוק על זה וצריך לשים את זה בויקי(למרות שלא מאמין במס הירושה)

זה רק בפטור עדיף איריות ובממוסה דווקא עדיף אמריקאיות לטווח קצר בינוני
אוקיי, אבל רצוי לקרוא את התגובה לפני שמגיבים.
אני התייחסתי להבדל בין איריות לישראליות. בכל כלי האיריות עדיפות על הישראליות.

תשמע, ארה״ב היא בכל זאת 50% מהכלכלה העולמית. ניתן להוסיף את אירופה ושווקים מתפתחים ואז תקבל כיסוי של 80%. לא 100% אבל מספיק טוב ללא מעט אנשים.
אפשר לקנות בעשרים אחוז הנותרים מניות קטנות/בינוניות בארה"ב והעולם כמו vb/vo ו vss ואז יש יותר איזון כי שלוש האיריות זה רק מניות גדולות

למרות שהתעודה נסחרת בשקלים, משלמים עליה מס רווחי הון נומינאלי (כמו על השקעות זרות) במובן הבא:
אם מחיר יחידה של הקרן עלה ב 10%, אבל במקביל היתה אינפלציה של 3000% גם בדולר וגם בשקל, כך ששאר החליפין לא השתנה, אני אשלם מס חיובי למרות שריאלית הפסדתי 96% מהכסף שלי.
ומה קורה באותו מקרה שעלה מחיר יחידה אבל ערך הדולר התחזק? מה קורה שמחיר יחידה ירד והדולר התחזק/נחלש?

צריך להיזהר כשמשווים דמי ניהול של תעודה מנוטרלת מטבע עם תעודה שאינה מנוטרלת.
לתעודה המנוטרלת יש מעבר לדמי הניהול טעות עקיבה מובנית של לפחות (בד"כ קצת יותר) הפרשי הריביות (דולר-שקל) כלומר במקרה של תעודה דולרית מדובר פה על טעות עקיבה של בערך 2.5%
תעודה מנוטרלת מטבע זה נסחרת בשח וגם המטבע הנקוב שהוא המדד זה ש"ח? לא מנוטרל מטבע זה נבחר בשח למשל והתעודה נקובה בדולר?

תיק ישראלי של CSPX+IMEU+EIMI בדמי ניהול של 0.097%

אגב,

האם כשמשקיעים בצורה כזו, נניח וקבעתי את החלוקה הראשונית כך:

70% מניות:
  1. CSPX 65%
  2. IMEU 20%
  3. EIMI 15%

30% אג״ח:

15% - אג״ח ממשלתי צמוד 2-5 שנים
15% - אג״ח ממשלתי שקלי 2-5 שנים

1) האם בכל איזון, צריך רק לדאוג שישאר היחס של 30% אג״ח ו70% מניות, אבל לא להתערב ביחס הפנימי בחלק המנייתי?, כלומר אם בעת האיזון אנחנו כעת ביחס כזה בחלק המנייתי:
  1. CSPX 70%
  2. IMEU 10%
  3. EIMI 20%
אז פשוט להפקיד אליו בצורה שתשמור על החלוקה של 70% 10% 20%?

2) ומה לגביי החלק האג״חי? אם היחס השתנה, יש להחזיר אותו ל15% 15%? כי כאן אנחנו לא מעוניינים ש׳כוחות השוק׳ ישפיעו, אלא רוצים את החלק הזה כדי ל״רכך״ את השפעת החלק המנייתי, אני צודק?

תעודה מנוטרלת מטבע זה נסחרת בשח וגם המטבע הנקוב שהוא המדד זה ש"ח? לא מנוטרל מטבע זה נבחר בשח למשל והתעודה נקובה בדולר?
הטרמינולוגיה קצת בעייתית אבל בגדול זה ככה:
תעודה לא מנוטרלת - התעודה נסחרת בשקלים, ומחיר התעודה צמוד לשינוי במחיר הדולר (כאשר הדולר עולה מחיר התעודה עולה באותו היחס)
תעודה מנוטרלת - התעודה נסחרת בשקלים ואינה מושפעת מהשינוי במחיר הדולר.

בשתי המקרים מחיר התעודה נקוב בשקלים (ליתר דיוק באגורות).

תעודה לא מנוטרלת - התעודה נסחרת בשקלים, ומחיר התעודה צמוד לשינוי במחיר הדולר (כאשר הדולר עולה מחיר התעודה עולה באותו היחס)
תעודה מנוטרלת - התעודה נסחרת בשקלים ואינה מושפעת מהשינוי במחיר הדולר
קצת הפוך, אבל זה מבלבל.
בגדול תעודה "מנוטרלת" זאת תעודה שבנוסף למעקב אחרי מדד מסויים היא עוקבת גם אחרי שינויי שע"ח (בד"כ בין הדולר לשקל). כלומר תקבל את תשואת המדד + תשואת השקל מול הדולר.
תעודה "לא מנוטרלת" לא מושפעת משינויים בשע"ח ותיתן לך רק את תשואה המדד

קצת הפוך, אבל זה מבלבל.
בגדול תעודה "מנוטרלת" זאת תעודה שבנוסף למעקב אחרי מדד מסויים היא עוקבת גם אחרי שינויי שע"ח (בד"כ בין הדולר לשקל). כלומר תקבל את תשואת המדד + תשואת השקל מול הדולר.
תעודה "לא מנוטרלת" לא מושפעת משינויים בשע"ח ותיתן לך רק את תשואה המדד
בוודאות לא נכון
תשווה בין התשקיפים:
מנוטרלת מטבע - https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1195001-1196000/P1195941-01.pdf
לא מנוטרלת - https://mayafiles.tase.co.il/rpdf/1197001-1198000/P1197516-00.pdf

בוודאות לא נכון
בוודאות כן נכון.
זאת טעות נפוצה, ויש עליה המון דיונים בפורום.
בגדול מגודרת ומנטורלת מטח זה אותו דבר, וזה אומר שמצמידים את התשואה לשעח של השקל מול מטבע כלשהו (לרוב דולר)

חשוף מטח/לא מגודר/לא מנוטרל אומר שתקבל בדיוק את תשואת המדד, בלי השפעה של תנועה כזאת או אחרת של מטבע פיאט כלשהו.

בוודאות כן נכון.
זאת טעות נפוצה, ויש עליה המון דיונים בפורום.
בגדול מגודרת ומנטורלת מטח זה אותו דבר, וזה אומר שמצמידים את התשואה לשעח של השקל מול מטבע כלשהו (לרוב דולר)

חשוף מטח/לא מגודר/לא מנוטרל אומר שתקבל בדיוק את תשואת המדד, בלי השפעה של תנועה כזאת או אחרת של מטבע פיאט כלשהו.
זאת אולי הטרמינולוגיה בפורום, אבל הטרמינולוגיה של קרנות הסל בארץ היא מה שרשמתי
הנה ציטוט מהתשקיף שצירפתי אליו קישור עבור תעודה שנקראת MTF סל S&P Consumer Staples מנוטרלת מט"ח:
מטרת הקרן: לנסות להשיג תוצאות הנגזרות משיעור השינוי במדד Sector Select Staples Consumer P&S ,שפרטים אודותיו מובאים להלן
בסעיף: "נכס המעקב של הקרן", המחושב בדולר ארה"ב ללא התחשבות בשיעור השינוי בשער החליפין היציג של דולר
ארה"ב )דולר ארה"ב/שקל(.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
א לימוד שיווק דיגיטלי התפתחות אישית 0
U שיווק שותפים (אפיליאט) אוף טופיק 0
אורי ג. שיווק אונליין / דיגיטלי אוף טופיק 2
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
צ שיווק ומכירה התפתחות אישית 5
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
נימוסין "מצאת זול" ועוד טכניקות שיווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
שודד הפינג פונג שיווק רב שכבתי (שר"ש) אוף טופיק 28
ג אשמח ללמד אותך שיווק דיגיטלי וורדפרס במקביל לעזרתך בהעשרת הידע והניסיון בשוק ההון התפתחות אישית 0
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
stamEhad קרנות פנסיה וקה"ש - האם הן "מנוטרלות מטח"? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11

נושאים דומים

Back
למעלה