• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיווק קרנות Blackrock בישראל

שלום, קצת הסתבכתי לגבי על העניין של הזמן הטוב ביותר לקנייה (עם פעולות של לימיט , אסק וכל אלה). האם מישהו מוכן להסביר לי בפרטי, או לשלוח לי מקום שמבאר את הסיפור? אם אני מעונין לקנות בלקרוק מחכה מדד- מתי הזמן הטוב ביותר? ואיך אני יודע מתי הוא?

שלום, קצת הסתבכתי לגבי על העניין של הזמן הטוב ביותר לקנייה (עם פעולות של לימיט , אסק וכל אלה). האם מישהו מוכן להסביר לי בפרטי, או לשלוח לי מקום שמבאר את הסיפור? אם אני מעונין לקנות בלקרוק מחכה מדד- מתי הזמן הטוב ביותר? ואיך אני יודע מתי הוא?
אופטימלית כנראה בזמן שיש גם מסחר בישראל וגם בארהב.
אתה יכול למצוא באינטרנט בקלות את שעות וימי הפעילות של הבורסות הללו (רק אל תשכח להתאים לשעון ישראל)

ואני שואל, ועוד לא קיבלתי תשובה טובה.בהינתן ואני עובד עם פסגות האם יותר משתלם לקנות את זוג קרנות IWDA ו EIMI בבורסה של לונדון (עם עמלת מינימום של 12 יחידות ו\או 0.15% והמרות מט"ח ב0.1%). או לקנות בארץ בשקלים עם המרווח\ספרד את תמהיל של:
iShares Core S&P 500 UCITS ETF, iShares Core MSCI Europe UCITS ETF , iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF

לדעתי להשקיע לפי החלוקה שאתה רוצה יותר חשוב מלחסוך כמה גרושים בעמלות קניה
דווקא השיקול הוא במיסוי דיבידנד ובחלוקה היותר טבעית שיש ל IWDA שלא עשה עליה ארצה.
זה חיסכון של בערך 16% במיסוי על הדיבידנד (שהוא בערך 2% שנתי) לפי הטבלאות שראיתי.

דווקא השיקול הוא במיסוי דיבידנד ובחלוקה היותר טבעית שיש ל IWDA שלא עשה עליה ארצה.
זה חיסכון של בערך 16% במיסוי על הדיבידנד (שהוא בערך 2% שנתי) לפי הטבלאות שראיתי.
חשבתי שאתה בכל מקרה מדבר על קרנות איריות ורק מתלבט באיזה בורסה לקנות אותם. במצב כזה אין הבדל במיסוי דיבידנד

חשבתי שאתה בכל מקרה מדבר על קרנות איריות ורק מתלבט באיזה בורסה לקנות אותם. במצב כזה אין הבדל במיסוי דיבידנד
יש הבדל כרגע בקרן שווקים מתעוררים - EIMI מול המקבילה האירית-ישראלית.
ההבדל הוא - מיסוי על הרווח מעל השינוי בשער הדולר -לעומת- מעל האינפלציה.

בגלל זה אני הייתי לוקח את המקבילה האירית-ישראלית לעומת EIMI אבל זו ממש לא המלצה.

לא מבין מה התיסבוכת, אתה רוצה לרכוש במחיר כמה שיותר קרוב לשווי הוגן מבלי לשלם פרמייה? תקנה ימים שיש מסחר ובשעות שיש חפיפה, זה בכלל לא משנה איזה לימיט אתה שם (או מרקט).

באופן אישי התכוונתי להשקיע ב-EM סכום לא מבוטל, ונהייתי מודאג כשראיתי את המחזורים הנמוכים וה-Spread הגבוה.
תוכל בבקשה להסביר למה בעצם החפיפה בשעות משפיעה כאן? לפי מה שאני מבין, הזדמנויות ארביטראז' בין ה-NAV לבין עלות ה-ETF יכול עושה שוק לנצל גם ללא קשר לשווי ה-ETF בבורסה אחרת.
(זאת בהנחה ש-Flowtraders באמת התחילו לעבוד כעושה שוק לני"ע של בלאקרוק בת"א..?)

נ.ב. היכן ניתן לראות מחזורי פעילות היסטוריים בני"ע בצורה נוחה? באתר של הבורסה מצאתי רק נתוני מחזור של אותו היום, ודווקא בנתונים היסטוריים לא ראיתי מידע על מחזורים. יש באתרים אחרים, אבל באלו שאני מצאתי זה ע"פ יחידות בני"ע ולא בסכומים...

תוכל בבקשה להסביר למה בעצם החפיפה בשעות משפיעה כאן?
יש לך מזדה-3.
בעולם כולו יש דילר אחד ענק שמתווך בין כולם מזדה-3ים וכל העסקאות עוברות דרכו באופן שקוף.
עכשיו יש דילר אחד קטן בארץ, עם נפח פעילות של בערך פרומיל האחוז מהדילר הענק אבל בגלל ארביטרג' ציטוטי הקנייה והמכירה של מזדה-3ים שלו זהים +- לדילר הענק.
הדילר הענק סגור כעת ואתה רוצה למכור לי את המזדה-3 דרך הדילר בארץ, כיוון שהדילר הענק סגור כרגע אני ואתה לא בטוחים בדיוק מה השווי ההוגן של המזדה ומה ציטוטי הקנייה והמכירה ה"אמיתיים" בשוק, אז גם אני וגם אתה נבקש מחיר קצת יותר גבוה/נמוך בשביל שיהיה לנו מרווח ביטחון = ספרד גדול יותר.

יש לך מזדה-3.
בעולם כולו יש דילר אחד ענק שמתווך בין כולם מזדה-3ים וכל העסקאות עוברות דרכו באופן שקוף.
עכשיו יש דילר אחד קטן בארץ, עם נפח פעילות של בערך פרומיל האחוז מהדילר הענק אבל בגלל ארביטרג' ציטוטי הקנייה והמכירה של מזדה-3ים שלו זהים +- לדילר הענק.
הדילר הענק סגור כעת ואתה רוצה למכור לי את המזדה-3 דרך הדילר בארץ, כיוון שהדילר הענק סגור כרגע אני ואתה לא בטוחים בדיוק מה השווי ההוגן של המזדה ומה ציטוטי הקנייה והמכירה ה"אמיתיים" בשוק, אז גם אני וגם אתה נבקש מחיר קצת יותר גבוה/נמוך בשביל שיהיה לנו מרווח ביטחון = ספרד גדול יותר.

תודה על ההסבר. אני הנחתי שה-NAV קל לחישוב, ולכן "השווי ההוגן" לכאורה ידוע, גם כאשר רק הבורסה בארץ פועלת.

תודה על ההסבר. אני הנחתי שה-NAV קל לחישוב, ולכן "השווי ההוגן" לכאורה ידוע, גם כאשר רק הבורסה בארץ פועלת.
הוא קל לחישוב, בזמן המסחר.

שלום לכולם,
שתי שאלות:
1. מישהו יודע כיצד מוגדרות הקרנות של בלקרוק (צריך לחישוב של עמלות) - ני"ע רגיל או קרן מחקה?
2. "עושה השוק" - האם הוא מופיע במערכת המסחר? ז"א - אם אני רואה מוכר וקונה שכל אחד מוכר/קונה בסכומים גדולים, האם ניתן להניח שזהו "עושה השוק" או שהוא בכלל לא מיוצג במערכת כי הוא רק מגיב? האם הוא "חייב" לקנות/למכור ואם כן איך נקבע מה הspread המקסימלי (ז"א, האם הוא מחוייב למול בלקרוק לקנות כל עוד הSpread לא חורג מערך מסויים)?

תודה

שלום לכולם,
שתי שאלות:
1. מישהו יודע כיצד מוגדרות הקרנות של בלקרוק (צריך לחישוב של עמלות) - ני"ע רגיל או קרן מחקה?
2. "עושה השוק" - האם הוא מופיע במערכת המסחר? ז"א - אם אני רואה מוכר וקונה שכל אחד מוכר/קונה בסכומים גדולים, האם ניתן להניח שזהו "עושה השוק" או שהוא בכלל לא מיוצג במערכת כי הוא רק מגיב? האם הוא "חייב" לקנות/למכור ואם כן איך נקבע מה הspread המקסימלי (ז"א, האם הוא מחוייב למול בלקרוק לקנות כל עוד הSpread לא חורג מערך מסויים)?
תודה

1. יש יותר משתי אפשרויות. ההגדרה של הבורסה היא "קרן חוץ נסחרת" ראה כאן. אתה תשלם את העמלה שהברוקר שלך לגבות ל"קרן חוץ נסחרת", שאל אותו!
2. בהחלט מופיע במערכת המסחר. הוא יכול גם "להגיב" כלומר לקחת הצעות של אחרים. עושה השוק חייב לפעול לפי תקנון הבורסה לעשיית שוק, ראה כאן:

"2.1.8 .כדי להבטיח את שיפור הנזילות והסחירות של היחידות המוצעות, החברה בדרך כלל חוברת אל יותר מעושה שוק אחד ביחס לכל בורסה בהן היחידות המוצעות נרשמות למסחר. מעבר לכך, אף גורמים נוספים עשויים לעשות שוק ביחידות המוצעות באותן בורסות. ביחס למסחר ביחידות המוצעות בבורסה לניירות ערך בתל אביב, החברה חברה אל V.B Traders Flow 11 על מנת שיפעל בתור עושה שוק מורשה בהתאם לכללי הבורסה ,("Flow Traders") ובהתאם לכללים שסוכמו עמו בחוזה שנכרת בין הצדדים. ככלל, עושי שוק בבורסה לניירות ערך בתל אביב, אשר הם עושי שוק מורשים, נדרשים להזרים פקודות קנייה ומכירה לביצוע בבורסה באופן רציף, ובמרווח מוגבל בין מחירי הפקודות כאמור - הכל בהתאם להוראות הקבועות בפרק ט' לחלק השלישי של תקנון הבורסה, וההנחיות שנקבעו לפיו. יצוין כי החברה עשויה לחבור אל גורמים נוספים בעתיד על מנת שיעשו שוק ביחידות המוצעות בבורסה לניירות ערך בתל אביב. גופים אחרים עשויים לעשות שוק ביחידות המוצעות בבורסה לניירות ערך בתל אביב אף הם, מבלי לחבור אל החברה."

ראה את התשובה שלי למעלה - עמלת מינימום בIB היא 35 סנט (ואפילו פחות בפועל). זה יוצא הרבה פחות מ2 ש"ח.

נכון שיש עמלת המרה, אבל אתה ממיר לכל היותר פער אחת בחודש וגם אז זה עולה לך 7 ש"ח (2$). זניח לחלוטין.
כמה זה לקניית מניה ולא המינימום?

אהלן,

בשבועות האחרונים תהיתי כמה עולה העובדה שאני לא מושקע (בתיק הממוסה) באמצעות ברוקר בחו"ל בשוק האמריקאי כי בעבר ביררו בפורום ואכן האמריקאי הכי משתלם. קל וחומר כשעושים שימוש בקרנות הנהדרות של Vanguard שהן זולות והחברה בעלת אותם אינטרסים כמו המשקיעים.

אז על ידי שימוש בסימולציה של @adamshalev (תודה רבה על התרומה לקהילה) מהקישור יצרתי סימולציה משלי עבור שני מצבים: ברוקר ישראלי וברוקר זר. בכל אחד מניירות הערך הזרים עדכנתי את דמי הניהול (Expense Ratio) לערכים שלהם כפי שמופיעים בתשקיף היום.

שימו לב - זהו תרגיל מחשבתי ולא המלצה מכל סוג שהוא. לא הייתי ממליץ לאיש לנהוג כך או אחרת.

קישור לסימולציה שלי - אשמח להערות / טענות / מענות וכל דיוק. אני חייב לציין שלא הצלחתי לרדת לעומק כל התאים בסימולציה של אדם לכן ייתכנו שגיאות וטעויות של חוסר ההבנה שלי או שגיאות מובנות בסימולציה. שימו לב שהסימולציה נתפרה למידותי בתור משקיע מתחיל והיא נועדה לבחון את מכשירי ההשקעה באפיק המנייתי ולא חלוקת הנכסים.

תיקים להשוואה:
  1. תיק ישראלי - ע"פ ההגדרות של אדם ללא שינוי - סה"כ דמי ניהול - 0.25%
  2. תיק אמריקאי מחלק - VTI+VXUS. סה"כ דמי ניהול 0.065%
  3. תיק אירי אוגר - IWDA + IEMI. סה"כ דמי ניהול 0.2%
  4. תיק ישראלי קרן סל יחידה - ISAC עם דמי ניהול גבוהים של של 0.6%
  5. תיק ישראלי של 3 קרנות סל זרות שמטרתן לייצר פיזור עולמי טוב בדמי ניהול נמוכים. האחוזים הוגדרו על ידי באופן גס על מנת שיהיה פשוט לעבוד איתו. הגדלתי מעט את אחוזי אירופה ושווקים מתפתחים באחוזים בודדים. את מה שאני לא תופס בPasific, קנדה אני שופך לתוך הכלכלה האמריקאית מתוך אמונה שזו כלכלה בריאה שגם כך עובדת עם 2 הכלכלות הגדולות שפספסנו. בנוסף, אני יודע שתיק זה לא תופס חברות קטנות בארה"ב. סה"כ דמי ניהול 0.097%
    1. CSPX 65%
    2. IMEU 20%
    3. EIMI 15%

הנחות יסוד
  • התיק מתחיל עם 20 אלף שקל - הסכום המינימלי לפתיחת תיק בארץ.
  • חיסכון חודשי של 3 אלף שקל והוספתם לתיק פעם ברבעון (כדי להקל על התהליך)
  • לא הבנתי איך עניין המשיכה עובד - אז שמתי אותו על אפס.
  • ההפקדה היא למשך 20 שנים
עלויות מסחר
  1. ברוקר ישראלי - אני מתבסס על התנאים שאני קיבלתי בחשבון שלי ממיטב דש. אלו התנאים הגנריים שמקבלים בעת פתיחת חשבון.
    1. עמלת מינימום ני"ע בארץ - 4.65 ש"ח או 0.085% (במקרה שלנו עמלת מינימום בגלל ההפקדות הנמוכות)
    2. נ"ע בארה"ב מינימום 8$
    3. נ"ע איריים - הייתי בשוק 38$ (8 + עמלת סוכן של 30 במטבע נ"ע)
    4. עמלת המרה - 2 אגורות על השער בעת ההמרה שעושים לכלל הלקוחות באותו יום (כך הבנתי בטלפון מול הנציגה). בהנחת שער של כ3.6 ש"ח לדולר זה יוצא 0.55%
  2. ברוקר זר - IB - התבססתי על המספרים שראיתי פה באתר. בשני המקרים אני מזניח עלויות דמי ניהול קבועים.
    1. עמלת מינימום ני"ע בארה"ב 1.5$.
    2. נ"ע איריים - אני לא התעקמתי לבדוק כמה הם עולים בעת רכישה בIB אז החמרתי והנחתי שהם עולים כמו האמריקאים. אשמח לפירוט ממי שרכש.
    3. עמלת המרה - קראתי איפשהו פה בפורום שהיא זולה בערך פי עשר אז הנחתי 0.05% אבל אשמח לתיקון.
ראשית - בחנתי באמצעות Portfolio Visualizer האם שלושת הקרנות שלי נותנות ביצועים דומים לחלוקת VTI/VXUS של 55%/45% בהתאמה. קיבלתי שבאופן כללי כן. והן מעט עודפות (כלומר, בעתיד ייתכן והן יהיו מעט שליליות. אבל לדעתי העקיבה טובה יחסית). Portfolio1 הוא זוג VTI/VXUS וPortfolio 2 הוא השילוש לעיל. בגלל שאני מוגבל לתמונה אחת - הנה לינק להשוואה. חשוב לציין שתקופת ההשוואה קטנה. אם בעתיד נגלה שיש פילוח אחר עדיף - אפשר יהיה לעדכן את התיק.

תיק מנוהל בברוקר ישראלי - גיליון ראשון
ניתן לראות שהתיק המשולש עדיף על התיק האמריקאי הזר עקב העלויות הנמוכות שלו. התיק האירי משתרך מאחור.

תיק מנוהל בברוקר זר - IB - גיליון שני
כאן את הניירות הזרים (אירלנד וארה"ב) קונים בברוקר זר.

zjSXHsg.png

תוצאות:
  1. התיק האמריקאי בברוקר הזר עדיף ב15 שנים הראשונות. לאחר מכן עדיף תיק הניירות בארץ למספר שנים ולאחר מכן שוב התיק האמריקאי.
  2. כמה התיק האמריקאי עדיף? אפשר לראות בעמודות EU-EV בגיליון.
    1. בשנה ה 42 מדובר על 0.6% שהם כ11.8 אלף שקל בדוגמה הזו (כלל התיק 2,170 אלף שקל)
    2. בשנות הצבירה מדובר על 0.41% שהם 3,606 ש"ח.

מסקנות אישיות שלי:
  1. אם משקיעים מהארץ בתעריפים הבסיסיים של בית השקעות - תיק שלוש קרנות סל זרות בארץ עדיף
  2. תיק אמריקאי בברוקר זר זול אכן יעיל יותר.
  3. הקרנות האיריות משנות את שם המשחק. אפשר בקלות וביעילות להיחשף לשווקים זרים בצורה מוצלחת מאד. ההבדל בינהן להשקעה בארה"ב קטן משמעותית.
  4. ואוו כמה שהשקעה באירופה יקרה דרך ברוקר ישראלי.. ואו!
  5. השפעת דמי הניהול בקרן ISAC מפתיע. בסוף תקופת ההפקדה מדובר על הפרש של 4.75% ו40 אלף שקל ביחס לשילוש.
  6. המחירים לעיל הם מחירים פעוטים לשלם עבור הפשטות של לנהל את ההשקעות בבית השקעות ישראלי והימנעות מהסיבוך של ברוקר זר והעיסוק במיסוי וכמובן מס הירושה המאיים.
דיסקליימר - כל הפוסט הזה והגיליון לא מהווים שום המלצה לאיש לנהוג באופן זה או אחר. אין לי שום הסמכה לייעוץ ולא הייתי ממליץ לאיש לנהוג באופן זה או אחר. כל מטרת הגיליון והמשחק הייתה לקבל תחושה לסדר הגודל של הבעיה.

למודרטורים - החלטתי לפרסם בשרשור הזה כי נראה לי הכי מתאים. אם לדעתכם זה דורש שרשור נפרד אודה אם תעבירו.

מכיר ווריאציה ספציפית שלה :).

tuna golem נתן דווקא דוגמא ספציפית לקרן של מגדל על הסנופי שהיא בין ntr לtr, אבל לפי מה שאתה מתאר אי אפשר באמת לסמוך על כך שזה יתקיים תמיד.

בכל מקרה, קצת סוטה מהנושא של הפוסט, אבל נניח ואני קונה קרנות ישראליות שמחקות סנופי וstoxx 600 כדי לפזר כמה שיותר רחב בהנתן ההצע הדל שיש בארץ, בלי לשלם דמי ניהול גבוהים על קרן של msci world, ובמחשבה לעבור לIB כשאצבור מספיק ניסיון בתחום.

ביום שאעבור לIB ואקנה vti + vxus, אני אשאיר את הישראליות לנפשן ולא אפקיד אליהן יותר (לא אמכור כדי לא לשלם סתם מס מוקדם), אבל אז איך בכלל להתיחס לחלק שלהן בתיק? הרי הן שונות בהרכבן מvti +vxus
stoxx מוכל בvxus וסנופי מוכל בvti.

אם יהיה בהן סכום משמעותי, לא אוכל להתעלם מקיומן, איך מאזנים במקרה כזה?
אני מעדיף לקנות VT במקום vti+vxus למרות שחוסכים 0.04%. בשנה דמי ניהול כדי לחסוך את האיזון בהתחלה וכל חודש.. האיזון לא נורא כל כך לדעתך?

אני עדיין לא סגור סופית אם ארצה איריות או אמריקאיות. בנתיים הכסף סתם בעו"ש וחבל לי סתם לקנות בעמלות גבוהות ניירות זרים שאני לא סגור לגביהם
בחשבונות הפטורים עדיף איריות לטווח של שלושים שנה ובממוסה עדיף אמריקאיות גם בהנחה שרוצה למשוך לפני שלושים שנה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
א לימוד שיווק דיגיטלי התפתחות אישית 0
U שיווק שותפים (אפיליאט) אוף טופיק 0
אורי ג. שיווק אונליין / דיגיטלי אוף טופיק 2
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
צ שיווק ומכירה התפתחות אישית 5
ק שיווק שותפים(לא פירסומת לשום דבר ספציפי) זה באמת משהו שווה אוף טופיק 6
נימוסין "מצאת זול" ועוד טכניקות שיווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 26
שודד הפינג פונג שיווק רב שכבתי (שר"ש) אוף טופיק 28
ג אשמח ללמד אותך שיווק דיגיטלי וורדפרס במקביל לעזרתך בהעשרת הידע והניסיון בשוק ההון התפתחות אישית 0
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 7
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
כ הקלות מס רווחי הון מעל גיל 60 - כולל קרנות נאמנות? מיסים 35
א קרנות כספיות דולריות ? שוק ההון 3
N IRA - איחוד קרנות השתלמות וקופות גמל - קושי במעקב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
L קרנות איריות בחשבון IRA שוק ההון 6
א אילו קרנות כספיות כרגע לא "חסומות"? שוק ההון 5
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
F האם קרנות הפנסיה כרגע בירידה בשל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1

נושאים דומים

Back
למעלה