• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוקל להשקיע חלק משמעותי מהכסף של אמא שלי בחשיפה ל100% מניות

רצינו מאוד לעשות את זה אבל החשיפה הפוטנציאלית למס ירושה אמריקאי מאיין את האפשרות הזו
חפש. אני בטוח שיש קרנות דומות שנסחרות באירופה.
עריכה: ע'פ רוח הדברים, נראה שהשקעה במניות לא כ'כ מתאימה לאמא שלך

נערך לאחרונה ב:
מנסיוני, להשקיע עבור ההורים זאת החלטה לא טובה מהסיבה שהם לא מבינים בזה וגם אם יסבירו להם את אופי השוק הם לא יבינו את זה.
מי שלא קורא וחוקר בעצמו לא יבין שלא מדובר בהימורים, ולא יבין את הסיכון בחוסר סיכון.

השקעתי בחצי שנה האחרונה עבור הוריי כסף שהיה בעו"ש כל החיים ב100% סנופי+עולמי .
כשאמרו שמעלים ריבית הם נלחצו.
ברגע שהשוק ירד החודש 10% הגיע לכותרות "ירידות חזקות בבורסה" וההורים לא ישנו טוב והתחילו ללחוץ ללא הרף שהוציא להם את הכסף.
כן הם הבטיחו לי לפני ההשקעה שהם מוכנים להשקיע לטווך ארוך.
כן ברור שהכנתי אותם לאפשרות שזה יקרה, ואפילו הסברתי להם מראש שזה יכול לרדת יותר ושבטווך הארוך זה יתוקן בסבירות גבוהה + עליות.
כן הם מודעים לאינפלציה, אבל הפחד מירידות נוספות בשנה הקרובה גדול יותר.

ומצד שני בקופת הגמל הם מושקעים כבר כמה שנים,מעולם לא חשבו להוציא את הכסף כי הם במסלול שהם מאמינים בו, בקופה שהם מאמינים לה, והאמון הזה שווה הרבה וגדול יותר מאמון שלהם בי או בשוק.

בין השורות נראה לי שאתה חושב על הצרכים של הדור הבא ולא של אמך.
חלילה, פשוט מאוד, בהנחה והיא תוכל למשוך 3% שנתי מהתיק היא תהיה מרוצה ללא קשר לסכום עצמו בתיק.

חפש. אני בטוח שיש קרנות דומות שנסחרות באירופה.
חיפשתי לא מעט ולא מצאתי קרנות כאלו..

השקעתי בחצי שנה האחרונה עבור הוריי כסף שהיה בעו"ש כל החיים ב100% סנופי+עולמי .
כשאמרו שמעלים ריבית הם נלחצו.
ברגע שהשוק ירד החודש 10% הגיע לכותרות "ירידות חזקות בבורסה" וההורים לא ישנו טוב והתחילו ללחוץ ללא הרף שהוציא להם את הכסף.
כן הם הבטיחו לי לפני ההשקעה שהם מוכנים להשקיע לטווך ארוך.
כן ברור שהכנתי אותם לאפשרות שזה יקרה, ואפילו הסברתי להם מראש שזה יכול לרדת יותר ושבטווך הארוך זה יתוקן בסבירות גבוהה + עליות.
כן הם מודעים לאינפלציה, אבל הפחד מירידות נוספות בשנה הקרובה גדול יותר.
תודה על השיתוף, אכן גורם לי לחשוב.

חלילה, פשוט מאוד, בהנחה והיא תוכל למשוך 3% שנתי מהתיק היא תהיה מרוצה ללא קשר לסכום עצמו בתיק.
תבדוק שוב את ההנחה הזו.
כשנכנסים לתיק ורואים אדום בעיניים ורואים הפסד של כמה מאות אלפי שקלים, זה די משכיח את ה- 3% שמשכנו.

מי שלא קורא וחוקר בעצמו לא יבין שלא מדובר בהימורים, ולא יבין את הסיכון בחוסר סיכון.
בדיוק כך.
אבא שלי ז"ל התחיל להשקיע בגיל 75 בערך (בורסה ישראלית, זה מה שהיה אז, קרנות נאמנות לפי סקטורים). אני רק עזרתי לו לבחור אבל הוא היה מודע לגמרי לסיכונים.
אגב, ב-2008 ממש הכרחתי אותו למכור הכל ולהעביר לעו"ש דקה לפני שהתחיל הסאב פריים (כבר היו נורות אזהרה) בטענה שבגיל הזה עדיף כסף בטוח לכל צרה, הוא כבר היה בן 85 ועדיין התווכח איתי על זה... עולם הפוך ראיתי :>

מהניסיון שלי בסיטואציה דומה

תתחיל בקטן!

קודם כל תבנה לאמא קרן חירום משמעותית מאוד ביחד איתה
תחשוב מה הסכום המקסימלי שהיא תצטרך לכל בלט"מ שלא יהיה
בדרכ זה מעבר למצב סיעודי ואז מצריך שיפוץ והתאמה של הבית, ושכירה של מטפל צמוד לחצי שנה (עד שכל הביטוחים הסיעודים נכנסים אם בכלל)
אצלנו הסכום נא בין 100K-300K שקל
לקחנו את הסכום הגבוה ושמנו אותו בבנק בפק"מ צמוד (קרמבולה) - אחרי שעשיתי לאמא שלי פגישה עם מנהלת הסניף שתכיר אותה ויהיה לה טלפון ישיר ותראה שהכסף יכול תוך 3 ימים להיות אצלה ביד

את שאר הכסף שמנו גם בפקמים צמודים ולאט לאט מעבירים למניות, בהתאם לביטחון של אמא ומצב השוק

בהתחלה זה היה 20 אחוז, אחרי הירידות של הקורונה שעברו יחסית בסדר עלינו ל30 אחוז, עכשיו שוב אחרי החודש האחרון הירידות עברו חלק (לא באמת השפיעו עליה, והאמת שהיא גם לא מתעניינת בזה) אנחנו סיכמנו שנעלה לסביב ה40 אחוז

המטרה הכללית שלי ושל אחי היא להגיע ל50 אחוז מניות 50 אחוז נדלן מניב (לא מגורים) - הערכנו שיקח לנו 10 שנים להגיע לזה, עברו כרגע 7 שנים....)
במטרה בעיקר שיהיה לאמא מינימום דאגות ומינימום התעסקות וכאב ראש (נדלן = כאב ראש (-:)

*אנחנו לא מושכים כלל מהמניות, בעיקר כי לא צריך ואמא לא רוצה, אמא חיה היום הרבה מתחת להכנסות שלה. מקווה שיגיע היום בקרוב והיא תרצה למשוך ויותר ולעשות עם הכסף דברים לעצמה...היא עוד לא שם...

**אמא שלי מאוד לא מתוך העולם הזה, כן היא מבינה את התחום בגדול, אבל לא באמת עם האצבע על הדופק כמה יש לה, שוכר שלא ישלם לה 100 שקל בשכר דירה יעצבן אותה הרבה יותר מהפסד של 100K בתיק, לא כל ההורים אותו הדבר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
M בן 24 שוקל לקנות דירה נדל"ן 9
M מתמחה בראיית חשבון - שוקל הסבה התפתחות אישית 65
T שוקל לממש סנופי לסגור פריים במשכנתא / להכניס לפקדון שוק ההון 10
deussex שוקל למכור את החלק האג"חי לקניית המדד עכשיו שוק ההון 31
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
E שוקל להחליף מקצוע מצלם לנדל"ן, אבל ההתלבטות קשה. מה אומרים? אוף טופיק 34
T בעל קופ"ג להשקעה, שוקל לעבור לאופי השקעה אחר וחייב יעוץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
1337justme שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Roi מוח כוורת - שוקל עבודה עצמאית בתור מלווה לקניית נכסים בספרד נדל"ן 43
E שוקל לחזור להורים ולחסוך לבית או שעדיף להשכיר דירה יותר זולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 31
ה פחד גבהים, שוקל למכור חלק שוק ההון 40
twister התלבטות - שוקל לעבור מואנגרד ל black rock שוק ההון 21
A בן 30 בצומת דרכים - שוקל הסבה התפתחות אישית 20
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
M אג"ח ממשלתי כללי - שוקל למכור. שוק ההון 6
T דיווח: הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים שישקיעו בשוק ההון שוק ההון 2
T "הבית הלבן שוקל מתן הקלות מס לאמריקאים ישקיעו בשוק ההון" אוף טופיק 5
F שוקל לקיחת הלוואה לקניית נכס בחול נדל"ן 6
ה שוקל לקנות מניה שוק ההון 11
S שוקל ברצינות לשנות את התיק שלי לתיק בהשראת חבר הפורום מורכב מ-50% sso 50% ,tlt בחלק האמריקאי שוק ההון 44
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
Y שוקל להעביר את הכספים מקרן הפנסיה לקופת גמל IRA שוק ההון 51
C שוקל שינוי מסלול מהנדסה לתוכנה התפתחות אישית 27
ט שוקל לקחת מתכנן פיננסי שוק ההון 4
ק שוקל הסבה מקצועית אוף טופיק 20
M תושב ארה"ב שוקל למשוך כספי פנסיה להשקעה נזילה יותר צרכנות פיננסית 1
M מה הסיבה להשקיע בקרן אירית מחקה sp ולא בspy ישירות? שוק ההון 4
A האם כדאי להשקיע ב-Russel2000? שוק ההון 15
M האם שווה להשקיע בנאסד''ק 100 ממונף פי 3 שוק ההון 45
yossidiv האם למישהו כאן יצא להשקיע עם [נערך] פוסטים מאיכות נמוכה 7
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
N מהם השיקולים של אזרחים שאינם אמריקאים להשקיע בקרנות אמריקאיות? שוק ההון 0
א היכן להשקיע 300 אלף שקל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
P כיצד להשקיע בארגנטינה? פוסטים מאיכות נמוכה 10
T אזרח ישראלי אמריקאי מעוניין להשקיע בקרנות/תעודות סל מחקות מדד שוק ההון 5
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש מוטיבציה להשקיע את כספי הפנסיה מרגע שנקבעה הקצבה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
M האם לאזרחים אמריקאים עדיף להשקיע ב IRA או בקופות מנוהלות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים

Back
למעלה