• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוכרים שלא משלמים ולא מפנים את הדירה

• פותח הנושא arn
  • פורסם בתאריך
מחיר נמוך יותר יביא יותר אנשים ״לא איכותיים״.

את ה״ערבות״ אני לוקח בעזרת חודשיים תשלום מראש
כך יש לי חודשיים לבצע פעולות בידיעה שיש בעיה בתשלום אבל עם התשלום אצלי

אם הנכס נמצא במיקום אטרקטיבי אפשר לבקש ולקבל ערבות בנקאית אוטונומית של 3 חודשי שכירות או פיקדון כספי שמופקד אצל המשכיר.
בתור עורך דין שעורך הסכמי שכירות, זו ההמלצה שלי למשכירים וכך גם עשיתי בדירה שהשכרתי.
כך אם לא משלמים יש לך 3 חודשים שהשכירות כבר אצלך. הליך לפינוי מושכר שהוזכר כבר הוא הליך מהיר יחסית והרבה פעמים נגמר תוך מספר חודשים בודדים.

כך אם לא משלמים יש לך 3 חודשים שהשכירות כבר אצלך. הליך לפינוי מושכר שהוזכר כבר הוא הליך מהיר יחסית והרבה פעמים נגמר תוך מספר חודשים בודדים.
תלוי כמה השוכר שלא משלם נוכל, בדירה מעלי זה לקח כמעט שנה (נוכל מקצועי).

עיון במרחבי הרשת הציף תקפות הצ'ק ל 7 שנים אחרי מועד הפירעום
זה מתייחס למשהו אחר. אם צ'ק בנקאי לא נפרע, הבנק לא ישחרר/יחזיר לך את הכסף, אלא לאחר 7 שנים.

למה? האיכותיים מעדיפים לשלם הרבה ומנפים סחורה זולה?

אם נגדיר שוכר איכותי כשוכר שהפרוטה לא חסרה לו,
אז מאליו מובן שהוא יחפש דירות שעולות יותר.
תפרסם דירה בתל אביב ב2,500 ש"ח, ודירה ב25,000 ש"ח (מקצין בכוונה)
לאיזה דירה ייפנו שוכרים יותר איכותיים?

אז מאליו מובן שהוא יחפש דירות שעולות יותר.
תפרסם דירה בתל אביב ב2,500 ש"ח, ודירה ב25,000 ש"ח (מקצין בכוונה)
לאיזה דירה ייפנו שוכרים יותר איכותיים?
שמע אין לך מושג על מה אתה מדבר, הנוכלים הגדולים ביותר הם אנשים עם כסף.
זה שלמישהו יש הרבה כסף לא אומר שהוא שמח להפרד ממנו למשכיר.

נערך לאחרונה ב:
שמע אין לך מושג על מה אתה מדבר, הנוכלים הגדולים ביותר הם אנשים עם כסף.
זה שלמישהו יש הרבה כסף לא אומר שהוא שמח להפקד ממנו למשכיר.

מקבל את הנקודות שלך, לא רואה איך זה מהותית סותר מה שטענתי, גם רוני לדוגמה מרבה לציין
שיש רמות של שוכרים ולרוב בשכירות נמוכה
אלו שוכרים פחות איכותיים. הם אולי לא ארכי נוכלים אלא סתם בעייתיים באופן משעמם.

מודה שלך אורי יש הרבה יותר מושג ממני. :)

שוכרים ולרוב בשכירות נמוכה
אלו שוכרים פחות איכותיים.

היי
מבלי לעשות הכללה, שוכרים ממעמד סוציואקונומי נמוך, בדרך כלל חסרי מרווח בטחון כלכלי,
לכן בלתמים קטנים ביותר עלולים להביא אותם לחוסר יכולת לשלם שכירות.

בנכסים עם השכירויות הגבוהות יותר, זה פחות שכיח, ניתן לקבל בטחונות וערבים, למרות זאת
בהחלט יש נוכלים הפועלים בנישה זו, לדעתי בדיקת דירוג אשראי, שיחה עם המעסיק, שיחה עם משכיר קודם,
תלושי משכורת, 3 חודשים של תדפיסי חשבון בנק..... יצמצמו את החשיפה לנוכלים.

ספר את זה ליושבי המגדלים שמתים מפחד בגלל העבריינים שמפוצצים להם רכבים בחניה.
אבל נזרום עם הדוגמה שלך - אם מציעים דירה ב-90 אחוז הנחה, אולי תבוא אוכ' פחות איכותית. להבנתי, כשמציעים להוריד קצת כדי לקבל יותר פניות מדברים על הנחה צנועה הרבה יותר. מהסוג שימשיך למשוך איכותיים שחושבים שיש כאן מציאה ולא כאלו שמחפשים דירה ברוטשילד במחיר של רחוב עליה.
בקיצור, אם איכותי מחפש דירה במקום מסויים שעולה X, אני לא רואה איך הורדת המחיר ב-5% נניח תמנע ממנו לרצות לשכור את הנכס.

בהחלט, מדובר היה בנוכל מקצועי, לא באדם שלא יכול לשלם.
אשמח לשמוע את הסיפור, אם אפשרי, כדי ללמוד להזהר מכאלה שוכרים.. (ללא פרטים מזהים כמובן)

לפני כ-25 שנים היתה לי בעיה עם שוכרי הדירה.
הם שילמו תשלום ראשון ואח"כ הפסיקו לשלם, לא הסכימו לפנות את הדירה וגם הפסיקו לשלם מיסים.
לפנות אותם מהדירה היה סיפור גדול (בסוף הם התפנו רק בגלל שהורי הכירו את המעסיק של אחד מהם. המעסיק הזה לא סבל חוסר יושר ורצה לפטר את העובד. הוא חשש מזה ולכן יצא מהדירה).
לפני כ-50 שנה היה ספור דומה היה להורי לפני זמן רב. כנ"ל גם לדודה שלי.
יש פתרון לבעיות מסוג זה? אני רציתי מזמן לקנות דירה להשקעה אבל חששתי מתופעה כזו.
נשמע שיש לכם שם במשפחה קארמה עם שוכרים רעים... אז כמו שכתבו יש כמה דברים שניתן לעשות עבור ניפוי של שוכרים בעייתיים, וכמה דברים לצמצם את הנזק במידה ונפלת על אחד.

ניפוי מראש - שיחת היכרות ובירור רקע, תלוש שכר, השכרת דירה במקום איכותי עד כמה שניתן, העדפה של פרופיל מסוים (זוג צעיר פלוס תינוק לדוג'. כל אחד וניסיון החיים שלו), בירור מצב אשראי וחשבון.

צמצום הנזק במידה וחו"ח נפלת-
חוזה שכירות שמוגדר היטב ומגן עליך בתור משכיר, ערבות בנקאית/צ'ק אישי בגובה 2 חודשי שכירות (אם יש שותפים אז חודש שכירות מכל אחד), ערבות מקרוב משפחה אחד לפחות כולל צילום ת.ז של כולם בגובה 6 חודשי שכירות (זה ניתן לפדות רק בהליך משפטי), צ'קים פתוחים לעירייה, חברת מים, גז וחשמל. וכמובן, השארת מרווח בבנק למקרה ותצטרך לשלם מהכיס כמה חודשי שכירות וחשבונות.

שזה לא ירתיע אותך. אם תגן על עצמך טוב ותברור את השוכרים מראש, הסיכון מצטמצם משמעותית. היום ההליך פינוי מהיר יחסית (ממה ששמעתי, לא ניסיתי).

אשמח לשמוע את הסיפור, אם אפשרי, כדי ללמוד להזהר מכאלה שוכרים.. (ללא פרטים מזהים כמובן)
נוכל שעוקץ אנשים, נתן צ'קים מראש וכולם חזרו או בוטלו, רימה את ועד הבית ולא שילם שקל, עשה נזקים בבניין, לא פינה את הדירה למרות התראות מעו"ד, לא פינה את הדירה גם לאחר פסק דין מבית משפט וחיכה ממש לרגע האחרון כי לפנות דייר בכוח זה תהליך ארוך, בסוף התפנה לבד רגע לפני.
נשמע שיש לכם שם במשפחה קארמה עם שוכרים רעים... אז כמו שכתבו יש כמה דברים שניתן לעשות עבור ניפוי של שוכרים בעייתיים, וכמה דברים לצמצם את הנזק במידה ונפלת על אחד.
זה לא רק קארמה רעה זה סטטיסטיקה, תשכיר מספיק שנים מספיק דירות סביר להניח שכל אחד יתקל בבעיות.
זכור שיש גם מציאות, שוכר טוב היום יכול להפוך לשוכר רע מחר (מנסיון).

סבא שלי ז"ל, שהבין באנשים היה מתרחק מאנשים שלא התמקחו איתו על המחיר. הוא היה אומר שמי שלא אכפת לו המחיר כנראה שהוא לא מתכוון לשלם. בדירות להשכרה יש מחיר שוק והן פונות לאוכלוסיות ספציפיות. לא דומה דירה ברוטשילד לדירה בשכונת התקווה וצריך לקחת את זה בחשבון. מבחינת מחירים- מחיר קצת יותר גבוה עלול להרתיע ומחיר קצת נמוך יכול להביא ליותר פניות ואז ניתן לסנן יותר וגם להשיג שוכרים עם ערבויות ובטחונות.

הוא היה אומר שמי שלא אכפת לו המחיר כנראה שהוא לא מתכוון לשלם.
הגישה שלי דווקא הפוכה.
אני לא מתמקח על המחיר כי אני לא רוצה ששכר הדירה יעלה אחרי שנה (דבר שבינתיים עובד לי כי לא העלו לי את שכר הדירה מעולם ואני מתגורר בשכירות כבר כמעט עשור).
בראיה שלי, ברגע שאני מתמקח על המחיר בהתחלה אז אני דוחף את בעל הבית למצב שבו הוא רוצה יותר ולכן יש לו פתח לבוא ולדרוש העלאת מחיר כעבור שנה.

ל-monkey22 ולכל מי שרוצה לדעת על שוכרים מסוג כזה:
נכון שלא עשיתי בדיקות רקע על השוכרים (בכל אופן אז היה קצת קשה לעשות בדיקות כאלו).
בשיחה עם השוכרים (זה היו אבא ובן) הם נשמעו ונראו מאוד נחמדים. למעשה הם היו השוכרים הכי נחמדים שנתקלתי בהם אי פעם. השכרתי את הדירה אולי 7-8 פעמים וכל השוכרים שילמו בזמן. בכל אופן אותם שוכרים שנשמעו ונראו כל כך נחמדים היו פושטי רגל (בעצם האבא היה פושט רגל כי היתה לו פילגש שלקחה ממנו כסף בכמויות).
בכל אופן שמעתי שיש גם מקרים של שוכרים בעיתיים כאלו שאינם פושטי רגל.

לאורי ג:
מה זה לפנות דייר בכח? מי מפעיל את הכח? מוסדות המדינה? ההוצאה לפועל?

לרוני:
מה זה בדיקת דרוג האשראי?
אני למשל לקחתי רק פעם אחת אשראי (משכנתא לקנית דירה ראשונה לפני 35 שנה שנפרעה במלואה אחרי 10 שנים). יותר לא לקחתי שום הלוואות כי מעולם לא הצטרכתי לקחת. אין ולא היו לי מעולם חובות אחרים.
אז איך אפשר לדעת מה דרוג האשראי שלי (כי מזמן לא לקחתי הלוואה)?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' שוכרים עם פלאפון כשר נדל"ן 23
שם משתמש בעייתי איך שוכרים דירה? האם חייבים עורך דין? צרכנות פיננסית 16
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
yossik השתלטות שוכרים על וועד בית אוף טופיק 64
Oracle קושי במציאת שוכרים לנדל"ן מסחרי נדל"ן 5
S בדיקת שוכרים בנט המשפט ובהוצאה לפועל, כיצד? נדל"ן 3
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
ש הצעת השקעה באורלנדו לנכס עם שוכרים ממשלתיים נדל"ן 22
N שוכרים מהגיהנום נדל"ן 100
hommie [סקר] האם אתם שוכרים או בעלים של דירתכם? שוק ההון 6
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
R השקעה באגחים שלא מניבה שוק ההון 6
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
I שאלה על הפסדי הון שלא קוזזו מיסים 4
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
K בנקים בישראל שתומכים באימות דו שלבי שלא מבוסס על SMS צרכנות פיננסית 5
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
TheOneTech מינוי מוטב שלא יכול לבקר מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
P פנייה לגופים ציבוריים באימייל - מסתבר שלא תמיד אוף טופיק 0
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
D דירת ישנה שלא גרו בה תקופה נדל"ן 11
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
י הקמת בית השקעות חדש שלא ירוויח כסף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18

נושאים דומים

Back
למעלה