• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שוכרים שלא משלמים ולא מפנים את הדירה

• פותח הנושא arn
  • פורסם בתאריך

arn

משתמש רגיל
דירוג
169
לפני כ-25 שנים היתה לי בעיה עם שוכרי הדירה.
הם שילמו תשלום ראשון ואח"כ הפסיקו לשלם, לא הסכימו לפנות את הדירה וגם הפסיקו לשלם מיסים.
לפנות אותם מהדירה היה סיפור גדול (בסוף הם התפנו רק בגלל שהורי הכירו את המעסיק של אחד מהם. המעסיק הזה לא סבל חוסר יושר ורצה לפטר את העובד. הוא חשש מזה ולכן יצא מהדירה).
לפני כ-50 שנה היה ספור דומה היה להורי לפני זמן רב. כנ"ל גם לדודה שלי.
יש פתרון לבעיות מסוג זה? אני רציתי מזמן לקנות דירה להשקעה אבל חששתי מתופעה כזו.

יש פתרון לבעיות מסוג זה?
יש הליך משפטי מזורז שנקרא "תובענה לפינוי מושכר".
הוא מבטיח דיון מהיר בבית המשפט באופן שלא יגרור הליכים בצורה בלתי-נגמרת.
אינני בקי בהליכים עצמם אבל קיים מידע רב ברשת.

רק מציע, יש כמה אפשרויות, אפשר לשלם להם סוג של כופר יציאה חד פעמי,אפשר להשתמש בשרותים אפורים, אנשים שמסוגלים לגרום לאנשים אחרים לעשות משהו שהם לא כל כך רוצים, אלו כלים שיכולים לפתור בצורה מהירה את הבעיה.

לברור ב-7 עיניים את הדיירים שאתה מכניס. לעשות עליהם בדיקת רקע לוודא שהם ״נורמטיביים״ וכאלו שימנעו מעימות מיותר.

שינו את החוק, היום פינוי דייר זה תהליך זריז יותר (פחות משנה, תלוי כמה הם נוכלים) וזול יחסית.

כל מי שמחזיק במקרקעין כדין יש לו זכות להשתמש בכוח סביר כדי לסלק פולש מהקרקע שלו, ובלבד שטרם חלפו 30 יום מיום הפלישה.
לעומת זאת אם חלפו למעלה מ- 30 יום מיום הפלישה, לא ניתן לפנות את הפולש בכוח, אלא רק עם צו פינוי של בית המשפט.
וכמו שאורי אמר.. בין 3-9 חודשים.
שינו את החוק, היום פינוי דייר זה תהליך זריז יותר (פחות משנה, תלוי כמה הם נוכלים) וזול יחסית.

שזה לא ימנע ממך להשקיע :)

• אהבתי
Reactions: Roi
שזה לא ימנע ממך להשקיע :)
אני לא מפחד מסיכונים, אני מתמחר אותם.
כל מי שמחזיק במקרקעין כדין יש לו זכות להשתמש בכוח סביר כדי לסלק פולש מהקרקע שלו, ובלבד שטרם חלפו 30 יום מיום הפלישה.
לעומת זאת אם חלפו למעלה מ- 30 יום מיום הפלישה, לא ניתן לפנות את הפולש בכוח, אלא רק עם צו פינוי של בית המשפט.
לא. זה לא עובד ככה, פר הגדרה שוכר שלא משלם שכ"ד הוא לא פולש, הוא בר רשות.

לברור ב-7 עיניים את הדיירים שאתה מכניס. לעשות עליהם בדיקת רקע לוודא שהם ״נורמטיביים״ וכאלו שימנעו מעימות מיותר.

גם אם היה הליך פינוי נורמלי בארץ, "טיפול מונע" זה הטיפ הכי חשוב. תעשה הכל בשביל למנוע מצב שצריך לפנות שוכר.
  • שיחה פרונטלית בשביל לראות שהדייר הוא אדם שיהיה לך נוח להתנהל מולו.
  • תדרוש לפחות ערב אחד מהשוכר שלך ותתעקש על קרבה ראשונה. + צילום של תעודות זהות (מאמת פרטי שוכר ומאמת קרבה ראשונה).
  • תדרוש לראות תלוש שכר של השוכר ושל הערבים. זה מאפשר לך לאמוד האם השכירות לא יקרה מדי לדייר. לראות וותק בעבודה (גם מדד לאיכות הדייר), מספק מספר חשבון בנק, מאמת את תעודת הזהות.
  • עם תעודת זהות ומספר חשבון בנק אפשר לבדוק הוצאה לפועל, לבדוק האם החשבון מוגבל. לעיתים לחפש פסקי דין.
  • היום נכנס לתמונה גם מאגר האשראי שיכול לספק תמונה יותר מורחבת.
  • ערבויות (עם חתימה של ערבים עליהם) בהתאם לסוג הנכס.
בהנחה שהמחיר שאתה דורש עבור הדירה הוא מחיר שוק, לא יהיה לך מחסור בפניות. הקרטריונים ינפו לך את ה- 99.9% מהשוכרים הבעייתים.

במידת האפשר, ובמקום ערב/ים, לקבל צ'יק בנקאי (בגובה 4-5 חודשי שכ"ד)

במידת האפשר, ובמקום ערב/ים, לקבל צ'יק בנקאי (בגובה 4-5 חודשי שכ"ד)
לא יעזור לך הרבה, תוקפו מוגבל ל6 חודשים וזה אומר שהוא צריך להשכיב את הסכום הזה במזומן לבנק, אף שוכר לא יסכים לכך.

@אורי ג. תודה
לא ידעתי שצק בנקאי מוגבל ל 6 חודשים.
אז מה לדעתך כדאי לעשות ?
אני מרגיש שאני מוכן להתפשר על גובה השכירות אבל לייצר יותר ביטחונות במקרה חירום(חדלות פירעון לסוגיה,נזק לנכס)

אז מה לדעתך כדאי לעשות ?
  • שיחה פרונטלית בשביל לראות שהדייר הוא אדם שיהיה לך נוח להתנהל מולו.
  • תדרוש לפחות ערב אחד מהשוכר שלך ותתעקש על קרבה ראשונה. + צילום של תעודות זהות (מאמת פרטי שוכר ומאמת קרבה ראשונה).
  • תדרוש לראות תלוש שכר של השוכר ושל הערבים. זה מאפשר לך לאמוד האם השכירות לא יקרה מדי לדייר. לראות וותק בעבודה (גם מדד לאיכות הדייר), מספק מספר חשבון בנק, מאמת את תעודת הזהות.
  • עם תעודת זהות ומספר חשבון בנק אפשר לבדוק הוצאה לפועל, לבדוק האם החשבון מוגבל. לעיתים לחפש פסקי דין.
  • היום נכנס לתמונה גם מאגר האשראי שיכול לספק תמונה יותר מורחבת.
  • ערבויות (עם חתימה של ערבים עליהם) בהתאם לסוג הנכס.

@אורי ג.
עיון במרחבי הרשת הציף תקפות הצ'ק ל 7 שנים אחרי מועד הפירעום

עיון במרחבי הרשת הציף תקפות הצ'ק ל 7 שנים אחרי מועד הפירעום
עזוב אותך תיאוריות, הוצאת פעם צ'ק בנקאי? כנראה שלא. על כל צ'ק בנקאי כתוב שהוא תקף ל6 חודשים, מעבר לזה כנראה שיהיה צורך להפרע דרך בית משפט או הוצאה לפועל כלומר הוא נהיה צ'ק רגיל.

היי
מעבר לבדיקות החיוניות והחשובות שכבר הציעו לך לפני, מומלץ שתכין בצד קופת חירום לתקופה בגובה של 6 חודשי שכירות לפחות, במידה ויש משכנתא על הנכס והשוכר לא משלם שכירות, וזה בנוסף לעלויות פינוי השוכר.

אתם מבלבלים בין צ'ק בנקאי לערבות בנקאית. צ'ק סנקאי נועד לתשלום, לא לערבות. כאשר הוא יוצא, חשבון הלקוח מחוייב במלוא הסכום מיידית. תיאורטית, אם הוא הולך לאיבוד, יש ללקוח בעיה מול הבנק ולא יקבל כל כך מהר חזרה את הכסף.
לצורך ערבות מקובל להשתמש בערבות בנקאית שזו התחייבות של הבנק לשלם במקרים מסויימים. אורי צודק ובדרך כלל קשה לקבל אותה משוכרים.

מה שאני הייתי עושה זה מוריד את המחיר במעט ממחיר השוק, מקבל הרבה פניות ובורר את האפשרויות באופן קפדני. כשיש הרבה פניות קל לזהות אנשים בעייתיים ואנשים שלא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
לאץ' שוכרים עם פלאפון כשר נדל"ן 23
שם משתמש בעייתי איך שוכרים דירה? האם חייבים עורך דין? צרכנות פיננסית 16
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
yossik השתלטות שוכרים על וועד בית אוף טופיק 64
Oracle קושי במציאת שוכרים לנדל"ן מסחרי נדל"ן 5
S בדיקת שוכרים בנט המשפט ובהוצאה לפועל, כיצד? נדל"ן 3
ת למשכירי הדירות – מקרים בעייתיים עם שוכרים, איך התמודדתם? באילו דרכים? נדל"ן 44
ש הצעת השקעה באורלנדו לנכס עם שוכרים ממשלתיים נדל"ן 22
N שוכרים מהגיהנום נדל"ן 100
hommie [סקר] האם אתם שוכרים או בעלים של דירתכם? שוק ההון 6
S חוזה עם מעסיק על שכר ברוטו נמוך שלא כולל הפרשות ??? אוף טופיק 6
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
O נקודת זיכוי בגין תואר אקדמי שלא נוצלה מיסים 3
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
N הבדלים בתשואות שלא מצאתי להן סיבה אחרי מעל 40 שעות קריאה שוק ההון 5
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
Henchman34 האם הדיון סביב חוק הגיוס מצד הממשלה מתבצע שלא בתום לב? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 281
לארוצה ETF עם טיקר שלא מופיע באתר Invesco שוק ההון 2
א אחזקה ישירה באג"ח - תשכנעו אותי שלא כדאי שוק ההון 25
א חיפוש משרות שלא דורשות תואר ראשון התפתחות אישית 2
R השקעה באגחים שלא מניבה שוק ההון 6
O דיון תיאורטי - מניות שלא מחלקות דיבידנד שוק ההון 3
I שאלה על הפסדי הון שלא קוזזו מיסים 4
c881 כתבה שקראתי, דוגמה לאנשים שלא נשארים ב-מיינדסט של "מקופח" התפתחות אישית 258
S המרת הפסדי ניירות ערך זרים לשקלים, מברוקר זר שלא מנכה מס במקור מיסים 21
Z ביטוח לאומי ובריאות על הכנסות שלא מעבודה מיסים 3
ה רוצה להעביר את הקרן השתלמות, קופת הגמל, והפנסיה מאלטשולר, למקום אחר למסלול עוקב מדד s&p. בסלייס יש מסלול כזה עם דמי ניהול 0.3 אבל הבנתי שלא ככ מומלץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
K בנקים בישראל שתומכים באימות דו שלבי שלא מבוסס על SMS צרכנות פיננסית 5
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
Y אז מה היא אינפלציה? הנה הסבר לכל מי שלא יודע... שוק ההון 163
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
TheOneTech מינוי מוטב שלא יכול לבקר מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M שאלות בסיסיות בקשר לתיק ראשון (שלא מצאתי עליהם מענה) שוק ההון 5
P פנייה לגופים ציבוריים באימייל - מסתבר שלא תמיד אוף טופיק 0
L באמת יש התאוששות כלכלית? לפעמים נדמה שלא פוסטים מאיכות נמוכה 8
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
ל האם לוותר לשכן שטוען שחניה שלו? או להוציא כסף ולשלם על חניה?( לא רק שלא סולידי,מאוד מצומצמת כרגע) אוף טופיק 51
D דירת ישנה שלא גרו בה תקופה נדל"ן 11
E הפקדה לקרן השתלמות שלא במסגרת חודשית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
י הקמת בית השקעות חדש שלא ירוויח כסף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מתכנת רשות המסים תעביר באופן יזום החזרי מס לכ-1,900 הורים לילדים עם מוגבלות שלא מימשו את זכאותם להקלה במס של 2 נקודות זיכוי מיסים 18

נושאים דומים

Back
למעלה