• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלות של מתחיל

chen.k

משתמש רשום
דירוג
1
שלום .
שמי חן ,חייל בן 20 ,ומשקיע בראשית דרכי .
אשמח אם תוכלו לעזור לי לעשות קצת סדר בראש .

בניתי תיק השקעות שמתאים לפרופיל שלי , כעבור 4 חודשים התיק שווה 5% יותר . אני מעוניין למכור ברווח את מה שהתיק השיג עד כה (לנעול רווחים זה נקרא?) ולהשקיע אותו חזרה בתיק . ומצד שני ,אני מוסיף כספים לחשבון ומעוניין להגדיל את כמות היחידות שבבעלותי לכל מניה . אז בעצם יש פה שתי פעולות :
1.מכירה (של הרווחים) .
2.קנייה (בכסף של הרווחים + הכסף החדש שאני מוסיף) .
האם זה כל התהליך? לא פיספתי כלום בדרך?
האם זו הצורה היעילה ביותר לעשות את הדברים?

שאלה נוספת ברשותכם . בהנחה שאין לי את סכום המינימום הנדרש לקניה ומכירה של מניות בשלב הרצף (2000 ש"ח אם אני לא טועה). כיצד בכל זאת אני רוכש או מוכר מניות ?

תודה רבה!

אתה לא סיפקת פרטים לגבי התיק שלך ומה קנית שהשיג תשואה של 5% ומה אתה רוצה לקנות במקומו בשביל להשיג תשואה נוספת אחרי שתמכור אותו אז אני צריך להיות כללי בתגובה שלי.

הפעולות שאתה מתאר (מכירה ברווח תוך פחות מחצי שנה וקניית מניות אחרות) אלו פעולות של סוחרים בבורסה שמנסים לתזמן את השוק ולא של משקיעים לטווח ארוך שמנסים להצמיד את התשואה שלהם לתשואת השוק.

זה נכון שאין שום דבר רע מהותית מלנסות לתזמן את השוק אם רוצים אבל צריך לזכור כי סטטיסטים לאורך זמן רוב מתזמני השוק משיגים תשואה נמוכה מהשוק שאותו הם מנסים לתזמן.

אני ממליץ שתקרא עוד על ההבדלים בין סוחרים למשקיעים לטווח ארוך לפני שאתה מהמר על הכסף שלך (כחייל אני משער שלוקח לך הרבה זמן להרויח בחזרה כסף ש"נמחק בבורסה").

כמו כן אני לא מכיר מגבלה של 2000 שח בשביל לקנות מניות בשלב הרצף (אם כי אני לא קונה מניות בבורסה הישראלית).
מה שכן צריך לקחת בחשבון בסכומים קטנים זו עמלת הפעולה שאתה מבצע.
אם אתה משלם עמלת מינימום של 20 שח לדוגמא (דרך הבנקים זה יכול להיות יותר גבוה לפעמים) וקנית מנייה ב-1000 שח אז אתה צריך למכור אותה ב-1053.3 שח רק בשביל לא להפסיד כלום (25% מס מ-53.3 זה 40 שח).
כלומר אתה צריך תשואה של 5.33% רק בשביל לכסות על העמלות ומס רווחי הון.

כאשר התיק שלי היה מאוד קטן הגבלתי את ההשקעה שלי לקרנות נאמנות שנהנו מפטור בעמלות קניה/מכירה בגלל הבעיה הזו בדיוק.

**הערה**
אם אתה רוצה תגובה יותר ממוקדת אז אני אצטרך פרטים יותר מדוייקים על תיק ההשקעות שלך, חלוקת הנכסים שבו ומה אתה רוצה למכור ברווח ולקנות בכסף החדש.

היי @chen.k
  • כשיש לך רווחים לא ממושים בתיק, יש בתוכם רכיב של מס הכנסה שאינו משולם עד למימוש. זאת אומרת - הלוואה ללא ריבית ממס הכנסה. אם אתה מתכוון למכור ולקנות את אותם הניירות לאחר מכן אין בכך שום הגיון כי אתה תקנה פחות ניירות. אפשר פשוט להוסיף כסף לתיק ללא מכירה של הקיים.
  • אל תשכח עלויות קניה למכירה שנוגסות בתשואה - תמיד עדיף לבצע כמה שפחות פעולות
  • אל תנסה לתזמן את השוק (היום אמכור מניה X ואקנה בכסף מניה Y) אלא אם אתה באמת משקיע ערך מנוסה שמבין מה הוא עושה.
  • יש משמעות גם לסכום האבסולוטי - האם אתה מוכר 1,000,000 ש"ח שהרווחת עליהם 50,000 או שאתה מוכר 10,000 שהרווחת עליהם500 ש"ח?
בהצלחה :)

כמו שנאמר, אם מטרתך להשקיע ולא לסחור (לתזמן את השוק), האוייבים הכי גרועים שלך הם מיסים ועמלות מסחר.
בשביל לא לשלם מיסים כלל (ולתת לרווחים שלך ליצור רווחים משלהם), אל תמכור מניות אף פעם. תשתמש בתזרים הקבוע בשביל לקנות עוד מניות. ואם המניות ירדו בערכן, אז מה טוב (מחיר מבצע!!). כמשקיע, אתה רוצה לקנות מניות כמה שיותר בזול (שוק יורד). כמישהו שחי מהכספים (לא חיילים בני 20), אתה רוצה שוק עולה. הדבר הכי טוב שיכול לקרות עבורך כרגע זה ש-5 עד 10 השנים הקרובות יהיו השנים הגרועות ביותר בהיסטוריה של הבורסה בעולם, בהן תקנה סטוקים של מניות במחירי רצפה, שלאחריהן תהיה התאוששות ארוכה ובה תמכור מניות לאט לאט ותחיה כמו מלך.
קיצר, אם המניות\סלים שאתה משקיע בהם עלו ב-5%, אתה צריך לחשוב "שיט, עכשיו זה עולה לי 5% יותר לקנות ממה שזה עלה לי קודם" ולא "אני צריך למכור ולנעול רווחים ועל הדרך לתת כסף למס הכנסה שלעולם לא יוכל עוד לייצר עבורי רווחים נוספים".

* לא יעוץ, לא המלצה!

חן, אפשר להיות חצוף ולשאול איך אתה מחליט אילו מניות לקנות ומתי למכור אותן? ללא שמות ספציפיים, רק שיטת העבודה.

תודה רבה לעוזרים .
העיקרון הובהר לי בנוגע למכירה , ונושא עמלות ומיסוי . ידרש ממני ארגון התיק מחדש בהתאם אבל טוב שזה קורה עכשיו .

גודל התיק הוא 15K . אני מעוניין לבצע כל 4 חודשים הפקדה ולאזן .
90% מניות , 10% אג"ח . התיק מורכב מתעודות סל וקרנות נאמנות על מדדי מדינות מפותחות על פי שווי שוק באופן דיי דומה לשוקולד מריר של הסולידית .

בנוגע לקניה מתחת למינימום בשלב הרצף . הבנתי שניתן לרכוש בשלב שלפני סגירת המסחר ואז אין הגבלה על כמות היחידות הנרכשות .
תוכלו לאמת זאת?

בוקר אור.
אם התיק התחיל ב-15,000 שח.
הוא גדל ב-5%, כלומר כרגע הוא עומד על 15,750 שח? מיותר וחבל להתחיל למכור. עמלות ק/מ יאכלו לך את הרווחים ובוא לא נשכח שאכן - אתה תצטרך להזרים את ההוראה מהיום למחר כדי לא להתקע במינימום ברצף.
ההגבלה היא דרך אגב למניות, אגח ותעודות סל (שנסחרות כמו מניות).
אם תקנה קרן מחקה, זה בכל מקרה מבוצע בסוף יום ואין מינימום.
אם אתה מכניס סכום של 500 שח וצפונה, אני די בטוח שתוכל לאזן את התיק בלי מכירה.

בגדול עדיף מאוד לאזן ע"י קנייה בלבד ולא מכירה - לא לשלם מס על רווחים ולהקטין עמלות מסחר, מה שמאוד משמעותי במיוחד בתיק קטן יחסית.
לדעתי - עדיף במקרה כזה לקנות כל פעם שמפקידים כספים רק נייר אחד מהתיק, זה שהכי רחוק מלמטה מהאחוז המיועד שלו מהתמהיל. העמידה המדויקת באחוזים של תמהיל התיק חשובה פחות מאשר עלות העמלות על פעולות. ככל שהתיק יגדל, גם ההפקדה השוטפת תהווה אחוז קטן יותר ויותר מהתיק בכל מקרה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
R תיק השקעות פסיבי - שאלות של מתחיל שוק ההון 79
ו שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 11
A שתי שאלות של מתחיל שוק ההון 0
Y שאלות של מתחיל נדל"ן 3
F תיק השקעות של משקיע מתחיל+מספר שאלות שוק ההון 10
ג שאלות של מתחיל - אג"חים וקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 32
א ניהול תיק השקעות עצמאי- שאלות של מתחיל שוק ההון 3
דוג שוב שאלות של מתחיל פנסיה צרכנות פיננסית 12
י שאלות של מתחיל: דמי ניהול של ני"ע שוק ההון 1
אמירב מספר שאלות של מתחיל בIRA שוק ההון 0
Oziris שאלות מקדימות של מתחיל להרכבת ובחינת תיק שוק ההון 40
F מספר שאלות של משקיע מתחיל שוק ההון 23
T מספר שאלות של מתחיל. שוק ההון 6
Mike מספר שאלות של מתחיל שוק ההון 3
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
S שאלות שנובעות ממחזור המסחר של Invesco MCSI השקלי שוק ההון 7
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו שאלות לגבי הטרנד של סוחרים יומיים צעירים בשוק ההון שוק ההון 36
ת שאלות לגבי החישוב של מדד STOXX EUROPE 600 שוק ההון 4
אייקiן שאלות של משקיעים מתחילים שוק ההון 3
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
ד שאלות של משקיעה מתחילה שרוצה להתחיל להשקיע אבל אין לה את האומץ ויש לה הרבה שאלות שוק ההון 37
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
M התיק של MR-Y + שאלות שוק ההון 80
T שאלות של משקיע צעיר בנושא אג"ח שוק ההון 3
ברזילרו שאלות של נוב, ברכה על ראש העונים צרכנות פיננסית 5
י קרנות של בלאקרוק - שאלות על העקיבה שוק ההון 3
Y שאלות של צעיר על קרן השתלמות וביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 52
S שאלות של מתחילה שוק ההון 11
E שאלות של חייל משוחרר צרכנות פיננסית 6
לא חשוב שמות שאלות של בגינרים על קרן השתלמות שוק ההון 64
E שאלות של מתחילים בנושא נדל"ן נדל"ן 24
F כמה שאלות בנוגע לקרן פנסיה במקרה של מוות צרכנות פיננסית 1
ג מספר שאלות של מתחילים- על עמלות שוק ההון 7
א מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
P תיק של חדש + כמה שאלות שוק ההון 17
J מספר שאלות של משקיע חדש שוק ההון 5
S שתי שאלות של מתחילים - קופ"ג להשקעה וקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
M שאלות של משקיע חדש שוק ההון 3
דוג האם יש מישהו שמבין בתכנות ב kernel של לינוקס ויכול לענות לי על כמה שאלות אוף טופיק 2

נושאים דומים

Back
למעלה