• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ?

אופסשםמשתמש

משתמש רגיל
דירוג
180
למה דיבידנדים מעניינים אנשים, why is it a thing
הריי מחלקים X% משווי המניה, והמניה יורדת בX%
אפשר פשוט באותה מידה למכור X% מהאחזקות שלך במניה

למה יש קרנות שמתעסקות בחברות שמחלקות דיבידנדים, מהיכרותי הם לא מכים בצורה קונסיסטנטית את הSPY

מה אני מפספס ?

ההכנסה של הדיבידנד לא תלויה בגחמות השוק. הדיבידנד מחולק מרווחי החברה במזומן, בין אם השוק יורד או עולה.
אפשר לומר שהדיבידנד הוא נגזרת ישירה של הצלחת החברה בפועל (תזרים מזומנים חופשי) מאשר הציפיות של השוק לגבי הצלחת החברה בעתיד (מחיר המניה).

לא הבנתי את תשובתך
נניח יש חברה בשם שמוליק בע"מ שמחלקת דיבידנד .. 4 פעמים בשנה , כל פעם בגובה 1% משווי המניה.
אני יכול במקום זה לקנות מניית אפל , ולמכור 4 פעמים בשנה בתאריכים האלה 1% מהאחזקות שלי
והנה ייצרתי מניה שמחלקת דיבידנד (כן אני יודע שאפל גם ככה מחלקת .. אבל הבנת את הנקודה)

מה אני מפספס ?
ש:
הריי מחלקים X% משווי המניה, והמניה יורדת בX%
שלא כולם מסכימים עם זה למרות שזו עובדה.
לא כולם יודעים את זה.

בנוסף השקעה במניות דיבידנד זה סוג של השקעה בפקטור, בדרך כלל אלו מניות ערך שהיסטורית נתנו תשואה עודפת.

אבל הכי חשוב והכי משמעותי לדעתי:
לקבל תזרים בלא תלות בגחמות השוק, ללא צורך למכור משהו ברווח/הפסד, לא להתעסק בשיקולי מגן מס/מס רווח הון.
מנסיוני אנשים אוהבים תזרים, עדיף בתדירות גבוהה יחסית ויציב יחסית.
זה סוג של פרס תנחומים גם שהשוק מאד תנודתי: "לפחות קיבלתי דיבידנד" מה גם לא צריך להתעסק בכלל במחיר השוק, אתה מקבל X כסף לחשבון כל רבעון וזהו.

נערך לאחרונה ב:
מחלקים x מהרווחים ושווי החברה יורד ב x .
לא. לא מחלקים X מהרווחים, מחלקים X כסף ושווי המניות יורד בX, שווי המניה יורד בחלוקה פר מניה (הכל בברוטו).

חברה מרוויחה כסף מזומן מהעסקים שלה.
היא משקיעה אותו בלצמוח ולגדול, או שהיא משלמת חלק ממנו לבעלי המניות.

מחיר המניה של החברה קשור לביקוש שלה למשקיעים בשוק.

מקרי קיצון:
- חברה יכולה להיסחר בסכומים מאוד נמוכים, או לא להיסחר בכלל, אבל עדיין יש לה רווחים שהיא רוצה לשלם למשקיעים שלה.
- חברה נסחרת במחיר כלשהו, והוא עולה, אבל היא לא הרוויחה מספיק כדי לשלם דיבידנד עכשיו, לכן היא מפסיקה.

חברה יכולה להיסחר בסכומים מאוד נמוכים, או לא להיסחר בכלל, אבל עדיין יש לה רווחים שהיא רוצה לשלם למשקיעים שלה.
האם מדובר בסכום קבוע או אחוז קבוע ממחיר המניה?
אם זה מחיר קבוע, לא יכול להיות מצב בו הדיבידנד גבוה ממחיר המניה הנוכחי?
אם אחוז קבוע, אז איך הדיבידנד לא תלוי בשווי המניה הנוכחי?

לא. לא מחלקים X מהרווחים, מחלקים X כסף ושווי המניות יורד בX, שווי המניה יורד בחלוקה פר מניה (הכל בברוטו).
אז מאיפה מחלקים אם לא מהרווחים? זה הרי כסף מנכסי החברה.
מה שאני אומר זה, שיש הבדל בין הקופה של החברה, לבין ה market cap שמייצג צפי להיוון רווחים (/דיבידנדים) עתידיים.

ענית לעצמך: מכסף של החברה, כסף יכול לבוא מהנפקת מניות או מגיוס חוב או סתם מתזרים מזומנים שהוא לא רווח.

למשל מגייסים חוב ומחלקים אותו כדיבידנדים, או מעלים את הדיבידנד, עושים הנפקה משנית ומכרים את המניות ל-"משקיעי דיבידנדים", ואז משתמשים בחלק מהכסף שהם גייסו כדי לשלם דיבידנדים למשקיעים וברובו בשביל בונוסים להנהלה. אחרי כמה שנים אפשר לחזור על התרגיל, או אם זה לא מצליח, לקצץ את הדיבידנד לאפס.

השאלה צריכה להיות הפוכה - למה אנשים משקיעים בחברות שלא מחלקות דיווידנדים?

יש לשאלה הזאת תשובות מצויינות כמובן (צפי שהחברה תגדל, תרוויח יותר ותהיה שווה יותר בעתיד) אבל זה לא סותר את העובדה שדיווידנדים (השתתפות ברווחים) זאת התשובה הטריוויאלית ביותר לשאלה למה להשקיע בכלל. הרי אם היינו מדברים על השקעה ״קרובה״ יותר כמו דירה להשקעה, היחס בין שכר הדירה לו אפשר לצפות למחיר הדירה היה אחד הדברים המשמעותיים ביותר (אבל לא היחיד כמובן) בהחלטה האם ההשקעה שווה.

גילוי נאות: מושקע בשוק ההון במדדים רחבים בלבד, לא מוטה דיווידנדים.

השאלה צריכה להיות הפוכה - למה אנשים משקיעים בחברות שלא מחלקות דיווידנדים?

יש לשאלה הזאת תשובות מצויינות כמובן (צפי שהחברה תגדל, תרוויח יותר ותהיה שווה יותר בעתיד) אבל זה לא סותר את העובדה שדיווידנדים (השתתפות ברווחים) זאת התשובה הטריוויאלית ביותר לשאלה למה להשקיע בכלל. הרי אם היינו מדברים על השקעה ״קרובה״ יותר כמו דירה להשקעה, היחס בין שכר הדירה לו אפשר לצפות למחיר הדירה היה אחד הדברים המשמעותיים ביותר (אבל לא היחיד כמובן) בהחלטה האם ההשקעה שווה.

גילוי נאות: מושקע בשוק ההון במדדים רחבים בלבד, לא מוטה דיווידנדים.
לא בטוח שהשאלה צריכה להיות הפוכה
כשאתה קונה מניה, אם היא עולה , אתה יכול למכור ברווח

למה אני צריך את התרגיל המוזר הזה של "המניה תחלק דיבידנד ואז אני צריך להשקיע אותו חזרה במניה"
אם אני ארצה את הכסף אני אמכור לבד, מה הvalue של זה שבתאריכים כלשהם המניה "תנזיל" לי אחוז מהתיק

אני חושב שלפני 20 שנה (או 50) לפני עידן המחשבים, מניה יכלה לחלק דיבידנד ואף אחד לא הבין כלום, ואיכשהו השווי לא ירד בשווי הדיבידנד
אבל בעשורים האחרונים זה פשוט מיותר (למשקיע הפרטי, לבעלי עניין לדעתי יש שם איזה יתרון)

למה אני צריך את התרגיל המוזר הזה של "המניה תחלק דיבידנד ואז אני צריך להשקיע אותו חזרה במניה"
אם אני ארצה את הכסף אני אמכור לבד, מה הvalue של זה שבתאריכים כלשהם המניה "תנזיל" לי אחוז מהתיק
לא צריך ללכת לקיצון.
מניה זה לא חייזר, מאחורי המניה יש חברה שמטרתה היא ליצר רווח לבעלים.
הדרך הנורמאלית באופן מסורתי זה להרוויח כסף ו.....לחלק אותו לבעלים.
לדעתי המצב האופטימלי צריך להיות שההנהלה תחלק רווחים בהתאם לתנאים ולא תפעל לפי עיקרון כן\לא לחלק.
מבלי להיכנס לעומק יש הרבה חברות(לדעתי) שעדיף שיחלקו רווחים במקום להשקיע הכול בצמיחה או התרחבות לתחומים שהיא לא מתמחה בהם.

לא בטוח שהשאלה צריכה להיות הפוכה
כשאתה קונה מניה, אם היא עולה , אתה יכול למכור ברווח

אני חושב שלפני 20 שנה (או 50) לפני עידן המחשבים, מניה יכלה לחלק דיבידנד ואף אחד לא הבין כלום, ואיכשהו השווי לא ירד בשווי הדיבידנד
אבל בעשורים האחרונים זה פשוט מיותר (למשקיע הפרטי, לבעלי עניין לדעתי יש שם איזה יתרון)

מה זה בכלל מניה עולה? למה היא עולה? מה זה עוזר לי שחברה מרוויחה אם אני לא רואה מזה כלום?
בסופו של דבר מה שמעניין במניה זה כמה היא הולכת להפריש. בין אם זה דיבידנדים לאורך החיים שלה ובין אם זה מענק אחד בבום כשהיא מתפרקת או נרכשת.

מבלי להיכנס לעומק יש הרבה חברות(לדעתי) שעדיף שיחלקו רווחים במקום להשקיע הכול בצמיחה או התרחבות לתחומים שהיא לא מתמחה בהם.
זה.

ענית לעצמך: מכסף של החברה, כסף יכול לבוא מהנפקת מניות או מגיוס חוב או סתם מתזרים מזומנים שהוא לא רווח.
או קיי. אני מבין איך כסף נכנס לחברה.... לא זאת הנקודה...

הנקודה הייתה לגבי ההשפעה של חלוקת דיבידנד על שווי החברה. דיבידנד מגיע, כמובן, מכספי החברה. ומחיר המניה מופחת בהתאם. אבל, מחיר המניה מייצג משהו אחר. כאמור, צפי ל... וגו'. זה הבדל, שחשוב לשים אליו לב.
לא אמרתי שום דבר על כסף יש מאין.

מי שקונה מניות דיבידנדים מבחינתו קונה נכס מניב, קצת כמו דירה להשקעה. וכי המחיר של נכסים בשוק הוא קצת כאוטי בעוד התנאים הפונדמנטלים של חברות מסויימות יחסית יציבים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T שאלה קצת מביכה על הקרנות של בלאקרוק שוק ההון 5
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
L שאלה קצת מוזרה שוק ההון 2
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
Odnight והפעם שאלה שונה לגמרי - האם לפרוע משכנתא? נדל"ן 14
N שאלה על תעודה עוקבת מדד שוק ההון 9
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5

נושאים דומים

Back