• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ]

להערכתי שיעור די גבוה, בסביבות ה-50% או 60%. לא ערכתי סקר, אבל זה פחות או יותר המדגם המייצג בקרב החברים שלי. זה מאוד תלוי בהגדרת התפקיד שלך ואם אתה עושה משהו שאתה נהנה ממנו או לחילופין אתה עובד מתוך תחושת שליחות..

קשה לי להאמין...
או שהם משקרים לעצמם או שהם משקרים לך...
http://weknowmemes.com/wp-content/uploads/2011/12/just-give-me-money-and-ill-do-sh*t-for-you.jpg

נו שוין,

@סנופי מה לגבי שכיר בהייטק, בחברה שעובדים ברגוע ומעניין? (יש כאלה, לרוב לא עם ניהול ישראלי). שהתנאים שלך בתור שכיר מצויינים.
במיוחד עם יש לך כבר אפשרות לפרוש או שאתה קרוב מאוד לאפשרות הזאת? כלומר אין לך פחד שיפטרו אותך כי לא תצטרך לרוץ עם לשון בחוץ כדי לחפש מהר את העבודה הבאה. אני, רוב הסיכויים אוריד אחוזי משרה בשלב כלשהו לאיזור 60% משרה ואז אראה לאן פניי מועדות. כמו שכבר נאמר, תמיד יש מישהו שירוויח עליך וטוב שכך כי אחרת השיטה לא תעבוד. השאלה זה הסיכון מול סיכויי. כאשר אתה שביר אז סיכון מפחיד יותר מסיכוי, כאשר אתה לא כ"כ שביר אתה יכול לקחת יותר סיכון.

לגבי הטופיק עצמו - אם בן אדם באמת נהנה ממה שהוא עושה והמשפחה שלו לא סובלת מזה והבן אדם לא מפחד לעזוב את מקום העבודה שלו, לדעתי הוא לא עכבר במירוץ.
לעומת זאת אם בן אדם מעמיד פנים, לחוץ בבית בגלל העבודה אז או שהוא עכבר במירוץ או שסדר עדיפויות שלו מוזר בעיניי.

שלום @איליה , רוגע, עניין, וסיפוק, הנם מושגים סובייקטיבים המרכיבים יחד את המושג אושר.
בוא נסכים ששבירות היא מרכיב באושר. שאר המושגים לא נובעים בהכללה, מנושאים כלכליים באופן ישיר.
להבנתי, ככל שהיישות המיסויית שלנו תהיה מתוחכמת יותר, לא רק במובן של שכיר ועצמאי, אלא, בעל מקצוע(עוסק זעיר או עוסק מורשה), לעומת בעל עסק (חברה בע"מ) וכן הלאה...כך נוכל נוכל לצמצם את השבירות, נוכל לקזז הוצאות ופחת , להנות מהגנה משפטית בפניי חובות החברה וכן הלאה.
הסיכון אגב לא בהכרח יפחת, לעומת השכיר, אבל בדומה ל IRA, לפחות תוכל לנהל אותו במקסימום אחראיות, מבלי שיגזרו עליך קופונים.

להיות במירוץ העכברים, משמעו לרוץ אחריי תלוש המשכורת החודשית, שישלם את הוצאות המחיה האישיות ו/או המשפחתיות, במרדף בלתי פוסק.
אני מניחה שאם חלילה החברה שלך תסגור מחר את הסניף שלה בישראל, תכנס לבעיית תזרים, על אף מצבך המשופר. לא דיי בזאת מרבית בני ה 40+ , יתקלו בקשיים במציאת עבודה חדשה.

מפסיקים להיות עכברים כאשר מפסיקים לרוץ אחריי התלוש. זה קורה רק בשניי מצבים: יציאה לפנסיה מוקדמת, ניהול עסק יציב.
אגב, יציאה לפנסיה רגילה, לעיתים קרובות מלווה בבעיית תזרים, ולכן לא בהכרח המירוץ מסתיים.

נערך לאחרונה ב:
@סנופי לא הבנתי מה הקשר בין יציבות לבין הנושא של עצמאי / שכיר. יש עסקים יציבים ויש שכירים במקומות עבודה יציבים, כפי שיש עסקים (אפילו מצליחים מאד) שמסתכלים 3 חודשים קדימה ולא יודעים מהיכן יגיעו ההכנסות ושכירים שאין להם בטחון תעסוקתי.
בקשר למיסים, אכן לחברה יש יתרון על אדם פרטי, אך יש לכך גם עלויות קבועות שאין לשכר / עצמאי שלא עובד באמצעות חברה.
מההכרות שלי, עצמאים ישנים בלילה הרבה פחות טוב מאשר שכירים, וזאת בכל רמות השכר - החל מאלו שבקושי שורדים ועד רמת הכנסה של מנכלים בחברה בורסאית.

מה להערכתך שיעור השכירים מכלל האוכלוסיה בעלי ותק של 10+ שנים ויותר שעונים על ההגדרה הזו?
שאלה מענינת. יש לך נתונים על זה?

להערכתי שיעור די גבוה, בסביבות ה-50% או 60%. לא ערכתי סקר, אבל זה פחות או יותר המדגם המייצג בקרב החברים שלי. זה מאוד תלוי בהגדרת התפקיד שלך ואם אתה עושה משהו שאתה נהנה ממנו או לחילופין אתה עובד מתוך תחושת שליחות..
אני הייתי מהמר על 10-20%.

@breezblock
לא מאחלת לא לך ולא לאף אחד מחלה ממושכת, פיטורין או לחילופין גירושין, פטירה וכו'...אבל לצערי זה חלק מהחיים.
השבירות המסתתרת מאחוריי "החופש" לבחור בלהיות שכיר, מגלה את פניה הלא סימפטיות במצבי קצה.
לפעמים, בלי להתכוון, מצבי "משבר" כאלה מחזקים אותנו. למשל בעקבות פיטורין אנו עשויים למצוא את עצמנו בעבודה טובה ומניבה יותר. או בעקבות גירושין לגלות שמאזן ההכנסות-הוצאות השתפר ובן/ת הזוג החדשים מתאימים יותר.

מפסיקים להיות עכברים כאשר מפסיקים לרוץ אחריי התלוש. זה קורה רק בשניי מצבים: יציאה לפנסיה מוקדמת, ניהול עסק יציב.
@סנופי אני חושב שאת קצת מגזימה.
אני, כנציג העכברים - לא רודף אחרי התלוש.
אני מחבב מאוד את התלוש וממש לא עובד בהתנדבות - אבל אם מחר יפטרו אותי, אז חפיף.
אני אמצא פתרון.
זה לא שאני חי מהיד לפה.
גם זה שאנחנו בני זוג עובדים מאוד מקל, כי אנחנו בכל מקרה נוכל להתקיים ממשכורת אחת, ואפילו נוכל לחסוך - פשוט נרד קצת ברמת החיים ונוותר על הפינוקים שאנחנו מרשים לעצמנו עכשיו.

"עסק יציב" זאת פיקציה. היום הוא יציב, מחר כבר לא.

@סנופי אני חושב שאת קצת מגזימה.
...
אני מחבב מאוד את התלוש וממש לא עובד בהתנדבות - אבל אם מחר יפטרו אותי, אז חפיף.
...

צודק לגבי הכל. אני גם לא מרגיש כעכבר. עצמאי כלכלית ובכל זאת עובד מבחירה, בעיקר משום שאני נהנה מעבודתי, מרגיש שאני מייצר משהו משמעותי, ועובד עם אנשים נפלאים מהרבה בחינות.

מההכרות שלי, עצמאים ישנים בלילה הרבה פחות טוב מאשר שכירים, וזאת בכל רמות השכר - החל מאלו שבקושי שורדים ועד רמת הכנסה של מנכלים בחברה בורסאית.
גם מההיכרות שלי. אלא אם הם עצמאיים כלכלית ועובדים בשביל הכיף.

א הבנתי מה הקשר בין יציבות לבין הנושא של עצמאי / שכיר
מסכימה איתך שהצורך בתזרים קבוע, קיים, בין אם אתה שכיר או עצמאי. סטטיסטית קיימת יותר תנודתיות לסטטוס של עצמאי, ולכן לא כל אחד יכול להתבסס על התזרים שלו כעצמאי, כתזרים למחיה.
אין תעודות ביטוח לאף אחד זה נכון..אבל בעסק עצמאי.... אם יורשה לי לצטט את עצמי:lol:
בדומה ל IRA, לפחות תוכל לנהל אותו במקסימום אחריות, מבלי שיגזרו עליך קופונים.

ההערה שלי שלא כולם מתאימים להיות עצמאים באה ביחס ל מדד שהגדרת כ ה "אחריות כלכלית", כמו שכתבתי אין קשר בין התנהלות אחראית כלכלית ובין להיות או לא להיות שכיר.
ברור...גם לא כל אחד בנוי להיות חסכן, או לצאת לפנסיה בגיל צעיר, או לפתוח קרן השתלמות IRA, או לנהל תיק דיבידנדים/ אינדקסים, או לרעות צאן...
כן יש קשר האם גורלך בידך, או בידיי אחרים.

ועכשיו ברצינות, זו לא תחרות של מי יותר גדול(אני בת בכלל), אני חושבת שיש רצף הנוגע בסוגיית העצמאות הכלכלית , שהוא הרבה מעבר לשכיר או עצמאי. כל אחד שיפגוש את עצמו במראה ויחשוב איפה הוא רוצה למקם את עצמו.
אני מקווה בשנתיים הקרובות , לאחר שהפכתי לעצמאית, אוכל לעלות לדרגת חופש גבוהה יותר ולהיות לחברה.

נערך לאחרונה ב:
אני מקווה בשנתיים הקרובות , לאחר שהפכתי לעצמאית, אוכל לעלות לדרגת חופש גבוהה יותר ולהיות לחברה.

בשנים הקרובות אני מקווה להיות כמה שיותר שכיר, בשכר כמה שיותר גבוה.
עצמאות זה משהו שאני שומר לפרישה. :)

זה נשמע לכם סותר, אבל זה לא!

מה להערכתך שיעור השכירים מכלל האוכלוסיה בעלי ותק של 10+ שנים ויותר שעונים על ההגדרה הזו?
אין בידי נתונים חותכים, אך אני מעריך שלא הרבה. הנטייה הטבעית של המוח שלנו היא להתרגל לגירויים חיצוניים שנמשכים מספיק זמן (ו-10 שנים זה בהחלט מספיק זמן)...
אני סבור שההנאה מן העבודה נמצאת במשמעות שהעובד רואה בעבודה שלו.

מאז העיון וההפנמה של רעיון החופש שתקנה לי העצמאות הכלכלית המוטיבציה עלתה פלאים בעבודה , להרוויח כמה שיותר לחסוך כמה שיותר ולהשקיע כמה שיותר ...פתאום כשהמטרה ברורה קל לי יותר להתעלם מקן הנחשים והצרעות בהנהלה וקולגות מעכירי אוירה ...וגם התחלתי לראות את היתרונות בעבודה הנוכחית , אני מנהל מכירות של המותג בצרפת , המנהלת שלי יושבת בלונדון והשאר בניו יורק . אין לי שעות ואין לי מנהל על הראש . כרגע למשל אני בחדר כושר אחרי שעה של הפסקת צהריים . כל עוד אני מביא תוצאות עוזבים אותי לנפשי. מצד שני זאת עדיין עבודה ויש תלות במעביד לכן השאיפה היא לצאת מעבדות לחירות כמה שיותר מהר ... העבודה הנוכחית עבורי היא האחרונה בקריירה ואני כבר לא מחפש קידומים או מעבר לחברה אחרת ...רוצה להיות אדון לזמני ולחירותי האישית ושכל מה שאני אעשה בחיי יהיה רק מתוך בחירה והנאה . כלוב של זהב הוא בסופו של דבר כלוב !

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
M מאיפה מגיע הרווח? שאלה עקרונית נדל"ן 8
ת ייעוץ משכנתא - שאלה עקרונית נדל"ן 5
ד שאלה עקרונית לגבי מינוף צרכנות פיננסית 1
A שאלה עקרונית בנושא קיזוז רווח והפסד הון שוק ההון 3
א שאלה עקרונית לגבי האינפורמציה שמוצגת בגרפים של מניות שוק ההון 3
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 5
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9

נושאים דומים

Back
למעלה