• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה בנושא קופת גמל

הראל

משתמש רשום
דירוג
1
אהלן
יש לי כרגע קופת גמל שהוריי פתחו לי כשנולדתי. כרגע יש שם סכום שקרוב ל100K אבל כבר מלפני הרבה שנים הוריי הפסיקו להפקיד כספים לקופה באופן קבוע וכבר כמעט למעלה מעשור לא הוזרם לקופה שום כסף. דמי הניהול מהחיסכון המצטבר עומדים על 1.05%.

השאלה שלי באופן תאורטי כמובן היא אם ניתן להעביר את הכסף ששוכב בקופת גמל שלא נותן תשואה כמעט למקום טוב יותר שבו הכסף יוכל לעשות דברים טובים יותר או שעדיף שיישאר שם?

ערב טוב , קופות הגמל שפתחו בעבר בבנקים ומאוחר יותר עברו לחברות הביטוח/בתי ההשקעות הם יופי של דבר. לרוב הוניות וצוברות ריבית דריבית. ראיתי כמה שבשנים מוקדמות שמו שם כמה לירות והיום זה לא מעט כסף.
המילה "עדיף" "כדאי" "מומלץ" גובלת בייעוץ שאותו לא ניתן לקבל פה. אני כן יאמר ששווה לבחון חברות מנהלות נוספות,מסלולי השקעה, תשואות , דמי ניהול ,כמות חברים בקופה ועוד ועוד. אישית אם הייתה לי אחת כזאת לא הייתי פודה אותה אלה אם כן הייתי ממש חייב. (לא מייעץ)

השאלה שלי באופן תאורטי כמובן היא אם ניתן להעביר את הכסף ששוכב בקופת גמל שלא נותן תשואה כמעט למקום טוב יותר שבו הכסף יוכל לעשות דברים טובים יותר או שעדיף שיישאר שם?
באופן תיאורטי קיימים בתי השקעות שייתנו לך דמי ניהול נמוכים ב-50% ללא כל מיקוח (IBI - במסלולים הפאסיביים, 0.5% מהצבירה), ויאפשרו לך להיצמד למדד שבו קיימת אפשרות יותר מתיאורטית לרווח (כמו הצמדה למדד ה-S&P 500).
אפילו בהנחת תשואה אפס - חסכת חצי מההוצאה על דמי הניהול.

שווה לבדוק האם חלים על הכספים שהופקדו שם כללי מס רווחי הון עם האחוז הנוראי שמשלמים היום.

לדעתי יש סיכוי שתהיו מופתעים וכלל אין מס רווחי הון, או שהוא ממש פיצפון.

אם זה המצב, צריך לעשות סימלוציה של גובה דמי הניהול לעומת ההטבה בגין מס רווחי ההון, קיים סיכוי שלא משתלם לעבור...

קיים סיכוי שלא משתלם לעבור...
צריך למכור במעבר בין קופות?
אני אשאיר את השאלה שלי למרות שלא באמת הבנתי למה שאלתי על "למכור"
כנראה צריך עוד פרטים על אופי הקופה והאם שולמו מיסים כלשהם במקור

שווה לבדוק האם חלים על הכספים שהופקדו שם כללי מס רווחי הון עם האחוז הנוראי שמשלמים היום.

אם זה המצב, צריך לעשות סימלוציה של גובה דמי הניהול לעומת ההטבה בגין מס רווחי ההון, קיים סיכוי שלא משתלם לעבור...
ניתן לנייד קופת גמל לגוף אחר בלי שיפגע הפטור ממס רווח הון (קופת גמל ישנה). הייתי במקרה דומה לפני שibi הציעו זאת ולפני שהייתה פה קבוצה של 0.22% בהלמן והחלטתי לפדות אותה כי חשבתי שהפטור ממס לא שווה את הדמי ניהול ואת חוסר השקיפות. כיום המצב שונה...

על פי מה שאני מכיר הקופות שהופקדו בהם כספים בזמנו עד 2008 כעצמאי נזילות ופטורות. ללא מס רווחי הון.

על פי מה שאני מכיר הקופות שהופקדו בהם כספים בזמנו עד 2008 כעצמאי נזילות ופטורות. ללא מס רווחי הון.
בהתחשב בעובדה שהיא נפתחה כשהוא נולד (לפי פות"ש) או שיש כאן ילד בן 9 ששואל שאלות בפורום (כל הכבוד, באמת) או שהוא פטור ממס ויכול לדלג לאן שהוא רוצה עם הכסף.

שלום לחברי הפורום היקרים!
מחדש את השרשור ושואל שוב מכיוון שלא קיבלתי תשובה חד משמעית וכתוצאה מכך לא נקטתי בשום צעד לבינתיים.
לא מבקש ייעוץ או כל דבר שדומה. אני כרגע מאוד מבולבל בכל הנוגע לפתיחת תיק השקעות בניהול עצמאי. שאלתי היא איך קופת הגמל שיש לי כרגע אמורה להשתלב אם בכלל במסגרת תיק ההשקעות הכולל שלי?
בנוסף יש לי קרן השתלמות שיש בה 12K וסכום נחמד בעו"ש ששוכב לו סתם. בנוסף לאשתי יש גם סכום לא מבוטל בבנק אחר ששוכב לו שם ובכל חודש המשכורת שלה נכנסת לשם ואנחנו לא נוגעים בחשבון שלה. מהי המלצתכם לבנייה של תיק השקעות סולידי? קראתי את רוב הבלוג בנושא של השקעות ויצאתי עם באלגן אחד שלם בראש. לא יודע היכן להתחיל...
אשמח לעזרתכם ומילתכם הטובה.
אחלה של יום!

תגדיר לעצמך את התיק שאתה רוצה שיהי לך ולאשתך
(אחוז מניות, אחוז אגח, אחוז זהב, אחוז סחורות , אחוז מזומן (או חודשי משכורת) - זה דוגמא)
תגדיר באגח ובמניות איזה תת חלוקה של אפיקים אתה רוצה
מיות - חול, ארץ , קטנות גדולות צמיחה
אגח - ממשלתי קונצרני מקומי זר
אחר כך כנראה שעדיף לשים בקרה״ש את (חלק) מהאפיק המנייתי, ובסכומים האלא תוכל להחליט האם לרכוש קרן השתלמות מדדים או מנוהלת

תחפש ״גלריית תיקים״ בפורום, וקרן השתלמות
מעבר לזה מדובר ביעוץ שהוא אסור, אתה צריך להגדיר את טווח ההשקעה שלך וזה ישפיע לך (באופן גס) על מרכיבי הסיכון בתיק, ככל שטווח המימוש רחוק יותר ניתן תאורטית (עד כדי סיבולת הפסד) להשקיע באפיקים שיש להם תוחלת רווח גבוה עם תנודתיות גבוהה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ שאלה בנושא קופת גמל להשקעה לאזרח אמריקאי שוק ההון 8
A שאלה בנושא "מקנה מתנה" ואפוטרופוס בהקשר של קופת גמל להשקעה צרכנות פיננסית 1
N שאלה בנושא קופת גמל מהסוג הישן שוק ההון 2
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
מ שאלה כללית בנושא משכנתא נדל"ן 7
O שאלה בנושא תשואות של מק"מ שוק ההון 0
D שאלה בנושא התקדמות בהליך קניית דירה , מהם השלבים הנדרשים? שלב העורכי דין, המו"מ , התשלום נדל"ן 6
A שאלה בנושא הצהרת הון מיסים 3
A שאלה בנושא המרת מטח שוק ההון 4
M שאלה כללית בנושא דו"ח שנתי מיסים 11
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
F שאלה בנושא מימון / ערבות מדינה אוף טופיק 1
S שאלה לדיון בנושא תיק דיבידנדים Vs תיק מחקה מדדים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 12
מ שאלה בנושא תשלום ריבית בלבד על משכנתא נדל"ן 5
H שאלה בנושא מס שבח על דירה שניה נדל"ן 2
A שאלה עקרונית בנושא קיזוז רווח והפסד הון שוק ההון 3
R שאלה בנושא מיסוי מקרקעין נדל"ן 1
T שאלה בנושא rsu מיסים 28
A שאלה בנושא קניית זהב אל מול שמירת הכסף בעו"ש שוק ההון 12
מ שאלה בנושא הקצאה לאג"ח שוק ההון 25
S שאלה בנושא אג"ח שוק ההון 0
M שאלה בנושא מס רכישה נדל"ן 2
R סדר בנושא עמלות/דמי ניהול בתיק השקעות - שאלה של מתחילים צרכנות פיננסית 4
כ שאלה ליודעי דבר בנושא יינות מומלצים אוף טופיק 41
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
unrealx שאלה בנושא המרת מט"ח - 2 פיפס שוק ההון 11
ש שאלה בנושא התחרות של ETF לא אמרקאיות שוק ההון 2
דניאלה שאלה בנושא אג"ח ממשלתי ארוך טווח על פי הארי בראון שוק ההון 25
O שאלה בנושא אגח ממשלתי בריבית קבועה 2-5 שוק ההון 12
H שאלה בנושא פנקסי עוסק פטור אוף טופיק 4
M שאלה של חדש בתחום (בנושא חלוקת דיבידנד) שוק ההון 1
לא חשוב שמות שאלה של "צעיר" בהשקעות [בנושא swing trading] שוק ההון 38
ר שאלה בנושא עמלת ניהול תיק. שוק ההון 13
A שאלה בנושא אופציות שוק ההון 55
efrat שאלה בנושא פנסיה צוברת שוק ההון 22
א שאלה בנושא קרן השתלמות צרכנות פיננסית 3
A שאלה בנושא רפורמת תעודות הסל שוק ההון 0
whybe שאלה בנושא קרנות מנייתיות שוק ההון 4
P שאלה בנושא חוזים עתידיים שוק ההון 1
nimrodko שאלה בנושא דו"ח שנתי של עוסק פטור אוף טופיק 16
ק עוד פעם שאלה בנושא אג"ח ממשלתי שוק ההון 9
שלי שאלה בנושא יורו שוק ההון 3
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17

נושאים דומים

Back
למעלה