• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה ליודעי דבר בנושא יינות מומלצים

כבשת הרש

משתמש רגיל
דירוג
237
שלום,
אני ממש ממש לא אנין טעם כשזה מגיע ליינות. כל פעם אני מתלבט מחדש מול מדף היינות בסופר איזה יין לקנות לאירוח של אורחים מכובדים או איזה יין להביא איתנו כאשר אנחנו מוזמנים לאירוח.
אשמח לקבל המלצה ליין טוב במחיר סביר. אני אתן לעונים לפרש את המונח "סביר" כראות עיניהם.
תודה

שלום,
אני ממש ממש לא אנין טעם כשזה מגיע ליינות. כל פעם אני מתלבט מחדש מול מדף היינות בסופר איזה יין לקנות לאירוח של אורחים מכובדים או איזה יין להביא איתנו כאשר אנחנו מוזמנים לאירוח.
אשמח לקבל המלצה ליין טוב במחיר סביר. אני אתן לעונים לפרש את המונח "סביר" כראות עיניהם.
תודה
הייתי מנסה לקנות פעם אחת בקבוק יקר ואחרי שנגמר למלא ביין עם צבע דומה שעולה 30 שקל. המחמאות מובטחות.

נערך לאחרונה ב:
היוש
אם רוצים יין שולחני יש בסטופ מרקט
ילו טייל או two wines
אם אתהרוצה בקבוק בשביל רושם יש הרבה אפשרויות
מקומי או מיובא
תגדיר תקציב ותקבל המלצה
לרוויה והנאה

יש לנו במשפחה שר משקאות שחובב יינות טובים ודואג להשקות אותה בכמויות בלתי סבירות ככל שמזדמן. כשהיין טוב בקבוקים נגמרים גם אם לא כל הקהל אנין טעם ומבין, כשהיין לא להיט נשארים בקבוקים לא ריקים.

באופן כללי יקבי רמת הגולן מוצלחים מאוד, חובבים גם ריוחה למיניהן וכדומה. אם קונים בכמות ובזמן אפשר לרדת ממאה שח לבקבוק. אבל אז צריך להתאפק כמה שנים...

בתקציב של 55-60 ש"ח לבקבוק אני מאוד אוהב את גמלא קברנה סוביניון של יקבי רמת הגולן, זה יין טעים שהתאים לכל מי שאני מכיר שטעם אותו ובאופן כללי סדרת גמלא די מוצלחת.
בתקציב של 80-90 ש"ח לבקבוק אני מאוד אוהב את la vie (לה-וי) של יקב קסטל, זה הכי זול שלהם.
בתקציב מעל זה - כל יין של יקב קסטל, יקב אמפורה ויקב pelter יהיו מעולים, בסוף זה גם עניין של טעם, כך שאין פה "תשובות נכונות".
אני לא ממליץ להוציא מעל 100 ש"ח לבקבוק אם לא יודעים להעריך את הסחורה, זה די מבאס להגיש בקבוק מעולה (שגם עלה בהתאם) לאנשים שמתלבטים אם בא להם יין אדום, יין לבן, תירוש או קולה (true story, never again).

הייתי מנסה לקנות פעם אחת בקבוק יקר ואחרי שנגמר למלא ביין עם צבע דומה שעולה 30 שקל. המחמאות מובטחות.
זה נכון לבורגנים ונובורישים שמסתכלים על המחיר, ולא מבינים כלום...

יין בסופו של דבר זה עניין של טעם. לא בהכרח תעדיף יין יותר יקר... אישית, בקבוק של יין לבן קליל זה אחלה בעיני.

אבל דיי קשה לבלבל בין יין פח צעיר, ליין שעבר ישון....

דיי קשה לבלבל בין יין פח צעיר, ליין שעבר ישון....
סליחה על הבורות, מה באמת ההבדל המהותי בין בקבוק יין זול לבקבוק יין יקר? מה מקבלים בתמורה לכסף על בקבוק יין יקר יותר חוץ מסמל סטטוס?

סליחה על הבורות, מה באמת ההבדל המהותי בין בקבוק יין זול לבקבוק יין יקר? מה מקבלים בתמורה לכסף על בקבוק יין יקר יותר חוץ מסמל סטטוס?
הטעם? מורכבות?

מבחינת התהליך ההבדלים הם בסוג הענבים, בתהליך התסיסה, ובישון...

חשוב גם להפריד בין יין לבן (הרוב) שלא צריך תהליך מסובך, לאדום שם זה יכול להיות סיפור של שנים...

הטעם? מורכבות?

מבחינת התהליך ההבדלים הם בסוג הענבים, בתהליך התסיסה, ובישון...

חשוב גם להפריד בין יין לבן (הרוב) שלא צריך תהליך מסובך, לאדום שם זה יכול להיות סיפור של שנים...
ואנשים לא משלמים על מותג? על אופנה? מעניין כמה אנשים יבחינו בין יין של 100 שח ליין של 500 שח לבקבוק

ואנשים לא משלמים על מותג? על אופנה? מעניין כמה אנשים יבחינו בין יין של 100 שח ליין של 500 שח לבקבוק
דן אריאלי עשה פעם ניסוי, נתן לאנשים לשתות יין יקר ויין זול, וכל פעם אמר להם שהיין עלה מחיר אחר, בלי קשר למחיר האמיתי. היין שהם חשבו שהוא היקר, היה להם יותר טעים.

על טעם ועל ריח... יינות שניסיתי לאחרונה והיו הצלחה
דלתון מרלו אסטייט - עולה כ-65 ש"ח
דלתון מרלו רזרב - יין שעולה קצת יותר מ-100 ש"ח
גמלא סנג'ובזה - כ-50 ש"ח (או הגרסא הזולה שלו -- טפרברג סנג'ובזה - - 35 ש"ח)
יין פורט של טפרברג (90 ש"ח)

יינות ברקן לא נכנסים אליי הבייתה טובים ככל שיהיו

ואנשים לא משלמים על מותג? על אופנה?
לא על זה הוא שאל נכון?
ברור שיש מותגים (צרפתים בעיקר ) שסתם מנפחים מחירים. אבל הבנתי שהוא שאל על ההבדל ביין עצמו.
מעניין כמה אנשים יבחינו בין יין של 100 שח ליין של 500 שח לבקבוק
זה מדד חסר משמעות "כמה אנשים?"...
כנראה שיהיה קל להבחין, תלוי בסוג היין. אבל, אנחנו כנראה מדברים על יינות שעברו תהליך שונה...

מה שכן, יכול מאוד להיות שגם מי שמבין את ההבדל יעדיף את היין ב100 לצד הסטייק...

לא על זה הוא שאל נכון?
ברור שיש מותגים (צרפתים בעיקר ) שסתם מנפחים מחירים. אבל הבנתי שהוא שאל על ההבדל ביין עצמו.
אתה אמרת שההבדל בין יין יקר לזול הוא בטעם ובמורכבות ולכן שאלתי אם פרמטרים כמו מותג ואופנה לא משפיעים גם כן.
זה מדד חסר משמעות "כמה אנשים?"...
כנראה שיהיה קל להבחין, תלוי בסוג היין. אבל, אנחנו כנראה מדברים על יינות שעברו תהליך שונה...
אבל זו השאלה ששאל פות"ש. הוא רוצה לקלוע לטעמם של אחרים (אורחים ומארחים).
בינתיים הפנו כאן למחקר שקובע אחרת ממה שטענת כאן (אם כי השאלה שם מעט שונה). אשמח אם יש לך הפניה למחקר שתומך במה שטענת.

דן אריאלי עשה פעם ניסוי, נתן לאנשים לשתות יין יקר ויין זול, וכל פעם אמר להם שהיין עלה מחיר אחר, בלי קשר למחיר האמיתי. היין שהם חשבו שהוא היקר, היה להם יותר טעים.
מה שמחזק את הטענה שצריך לקנות את ההכי יקר בשביל שיהיה טעים :)
אחרת המארח/זה שהביא את היין, לא יתבעס על עצמו.

ג.נ
מי אתם אנשים ששותים יין כשיש בירות חיטה בארץ?
[חוץ מיוסיק שמותר לו הכל]

יין אדום שותים בסיטואציה מסויימת ובירות שותים בסיטואציות אחרות :)
זה משהו שהחדירו בך קפיטליסטים.
כמו השטות הזאת שאישה צריכה להתאפר לאירוע בשביל "להרגיש אישה", אישה יפה תמיד. נקודה.
בירה היא לכל מצב. יין זה המצאה של הבורגנות. :)
סתם סתם.
לבריאות לכולם ! במפגש סולידי הבא, בירות עלי.

מי אתם אנשים ששותים יין כשיש בירות חיטה בארץ?
[חוץ מיוסיק שמותר לו הכל]
אני לא אוהב בירה, רק לפעמים בקיץ חם.
אבל לנושא שלנו,
אני אוהב יין, מבין ויודע מה זה יין טוב [סליחה על הצניעות].
כשטועמים יין מייד יודעים מה חרא, מה טוב, מה מצויין ומה נדיר.
ראשית יש חשיבות לטמפרטורת היין שאמורה להיות במה שמוגדר 'טמפרטורת החדר' וזה משהו בין 13-18 מעלות.
אם תבדקו בויקיפדיה זה מוגדר 18-22, אבל במינוח של הייננים זו הטמפרטורה במרתף היקב.
לכל סוג יין [בגדול] יש המלצות לטמפרטורה:
יין אדום יבש, 16-18
יין לבן ורוזה, 9-12
"שמפניה", קאווה, מבעבעים 6-8
לאחר פתיחת הבקבוק מריחים, מוזגים מעט לכוס זכוכית לטעימה ראשונה. בטעימה הראשונה אפשר כמעט מייד לדעת אם היין איכותי, אבל,
צריך להשאיר את הבקבוק פתוח לבערך כשעה כדי שהיין שהיה כלוא בבקבוק יוכל 'לנשום'. לא מנשימים את המעבעים, הקאווה וסנגריה, את אלו שותים מייד.
היו לי מספר נסיונות עם יינות שבטעימה ראשונה הרגישו טוב ולאחר כשעה הפכו למצויינים.
טיילתי בעולם ויש לי משפחה פריזאית וטעמתי הרבה. בלי להכליל, הדרום אפריקאי, הדרום אמריקאי וישראלים בדרך כלל בעלי תכולת אלכוהול גבוהה יחסית [מעל 13.5] ולי במעט זה מפריע כי זה נותן ליין טעם חזק יותר ומעט מחוספס.
בעבר אהבתי מרלו ושירז אבל ב 6 שנים האחרונות עברתי לקברנה סוביניון.
לסדר האחרון הבאתי קברנה סוביניון של 'הר'. הופעתי לטובה למרות המחיר הנמוך [40 לאחד או 3 ב 100].
אז תזכרו שיש חשיבות לטמפרטורה ואם לא, אתם פשוט מזמברים את הטעם האמיתי וגם קברנה סוביניון שעולה 150-200 שיוגש בטמפרטורה של 10 מעלות או 20+ יהיה [לא] טעים כמו היין של סגל שעולה 19.90 ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 2
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א שאלה על המדד העולמי, שוק ההון 2
M שאלה תיאורטית לגבי סחר חליפין מיסים 3
K שאלה לגבי ניהול תיק עי בתי השקעות שוק ההון 3
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
T שאלה לגבי מיסוי על רבע מדירה מיסים 3
T שאלה על מס שבח נדל"ן 9
ה שאלה בסיסית - קניית מניות בהפקדה חודשית שוק ההון 5
Odnight והפעם שאלה שונה לגמרי - האם לפרוע משכנתא? נדל"ן 14
N שאלה על תעודה עוקבת מדד שוק ההון 9
חצי פנסיון שאלה לגבי הזנת רווחים מהבורסה בטופס 135 מיסים 5
J שאלה בקשר לטופס 1325 מיסים 1
מ שאלה על סוגי דיבידנדים שוק ההון 3