• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רק מתחיל את המסע

שם לא תפוס

משתמש סולידי
דירוג
18
היי,

סטודנט באמצע שנות ה20, גר אצל ההורים, מתחיל לעבוד בחודש הבא בסטארטאפ במשרת סטודנט.

ביקשתי לפתוח קרן פנסיה, ולא ביטוח מנהלים כמו שהסוכן המליץ. מאמין שזו הייתה ההחלטה הנכונה.
אני רוצה ליצור קרן בטחון, שאותה אשקיע בפק"מ נזיל, בסדר גודל של 3-4 חודשים.
לאחר מכן לפתוח קופת גמל(לא מקבל קרן השתלמות במסגרת החוזה) מנוהלת עד שאלמד טוב איך לנהל באופן אישי.

ברשותי רכב די ישן עם תקלות מדי פעם, אך עדיין סוחב. אחרי חסכון של קרן הבטחון כנראה שאחפש דירה להשכרה במקום נגיש יותר ללימודים ולעבודה כך שאולי בעצם לא אצטרך רכב.

אין לי יותר מדי הוצאות, גם בזמן הלימודים - ההוצאות החודשיות שלי לא עברו את האלף ש"ח כולל דלק. ככה זה כשגרים אצל ההורים.. מאמין שאוכל לחסוך יותר מ50% מהמשכורת בתקופה הזו.

אשמח לעצות, הערות, הארות. על ההחלטות עד עכשיו, או בעתיד. שאלה שלא מצאתי עליה תשובה - מתי מומלץ לעלות ברמת החיים? כמובן שזה אינדיבידואלי, אבל מתי אפשר להיות בראש שקט לגבי זה? כאשר יש לך קרן בטחון מספיק גדולה או דווקא כשאתה עם יותר צבירה בהשקעות? לדוגמה, מבחינתי לעבור דירה זה די עליה ברמת החיים - כנראה שאחיה יותר טוב אצל ההורים, אבל ההתמודדות, העצמאות וכל שאר הדברים כנראה חשובים לי יותר ואצטרך לעלות ברמת ההוצאות.

היי:) נשמע שהתשובה אצלך נמצאת בגוף השאלה - אני לא יודעת בדיוק למה אתה מתכוון כשאתה אומר "עלייה ברמת החיים", אבל לצאת מהבית של ההורים זה בהחלט שלב חשוב בהתפתחות האישית, ואפשר ללמוד מכך הרבה על התנהלות עצמאית, בישול, תיקונים ואחזקת דירה וכו' (וזה גם כיף!) :)

צא מהבית ותנסה להפוך את חווית הלימודים והעצמאות בכיף. תחסוך איפה שאתה יכול אך אל תתכלב, זה הזמן שלך לנצל את העצמאות החדשה שלך.

בנוגע להשקעות, 3-4 חודשים לחסוך ואז להכניס לקופת גמל להשקעה ואז ללמוד עלהשקעות זה בזבוז זמן וכסף לדעתי. ב 3-4 חודשים של קריאה של הבלוגים והפורום פה אתה תצליח לקבל מספיק כלים כדי להתחיל כבר להשקיע עצמאית. תשאיר את הכסף בעובר ושב לכמה חודשים לא יקרה כלום.

אשמח לעצות, הערות, הארות. על ההחלטות עד עכשיו, או בעתיד. שאלה שלא מצאתי עליה תשובה - מתי מומלץ לעלות ברמת החיים? כמובן שזה אינדיבידואלי, אבל מתי אפשר להיות בראש שקט לגבי זה?

לדעתי זו שאלה של תזרים. אם בשוטף ההכנסות שלך גדולות מההוצאות שלך (כולל תשלום לאוניברסיטה, שכר דירה, רכב וכו') תעלה חופשי.

היי:) נשמע שהתשובה אצלך נמצאת בגוף השאלה - אני לא יודעת בדיוק למה אתה מתכוון כשאתה אומר "עלייה ברמת החיים", אבל לצאת מהבית של ההורים זה בהחלט שלב חשוב בהתפתחות האישית, ואפשר ללמוד מכך הרבה על התנהלות עצמאית, בישול, תיקונים ואחזקת דירה וכו' (וזה גם כיף!) :)
בעליה ברמת החיים התכוונתי שאני הולך להוציא יותר כסף כדי לחיות חחח אולי זה לא היה המינוח הכי נכון.
תודה רבה :)

צא מהבית ותנסה להפוך את חווית הלימודים והעצמאות בכיף. תחסוך איפה שאתה יכול אך אל תתכלב, זה הזמן שלך לנצל את העצמאות החדשה שלך.

בנוגע להשקעות, 3-4 חודשים לחסוך ואז להכניס לקופת גמל להשקעה ואז ללמוד עלהשקעות זה בזבוז זמן וכסף לדעתי. ב 3-4 חודשים של קריאה של הבלוגים והפורום פה אתה תצליח לקבל מספיק כלים כדי להתחיל כבר להשקיע עצמאית. תשאיר את הכסף בעובר ושב לכמה חודשים לא יקרה כלום.
הכוונה המקורית הייתה לחסוך קרן של 3-4 חודשים באפיק נזיל, קרן חירום כזאת למקרה שמחר מפטרים אותי\המקום נסגר. הבנתי שכדי לנהל בעצמי, צריך הון של סביבות ה50 אלף ומאמין שסכום כזה יקח לי לחסוך בסביבות השנה, זה לא יותר מדי זמן שיכלתי להשקיע בו?
ד"א תודה!

לדעתי זו שאלה של תזרים. אם בשוטף ההכנסות שלך גדולות מההוצאות שלך (כולל תשלום לאוניברסיטה, שכר דירה, רכב וכו') תעלה חופשי.
כן הם תמיד ככה, לא נותן לעצמי להגיע למצב של מינוס ויודע כמה צריך להוציא(גם בתקופה האחרונה שלא עבדתי שנה+). תודה גם לך!

הכוונה המקורית הייתה לחסוך קרן של 3-4 חודשים באפיק נזיל, קרן חירום כזאת למקרה שמחר מפטרים אותי\המקום נסגר. הבנתי שכדי לנהל בעצמי, צריך הון של סביבות ה50 אלף ומאמין שסכום כזה יקח לי לחסוך בסביבות השנה, זה לא יותר מדי זמן שיכלתי להשקיע בו?
ד"א תודה!

אתה יכול להתחיל מהרבה פחות, לדעתי אפילו 10 אלף בבית השקעות ישראלי.

אני חייב לציין שגם אני השקעתי התחלה בקופ"ג להשקעה כדי "לא לבזבז זמן", אחרי שנה בערך הרגשתי שאני יותר מוכן להשקיע עצמאית, פדיתי והשקעתי עצמאית, לא חושב שזה כזה רעיון נורא.

אני חייב לציין שגם אני השקעתי התחלה בקופ"ג להשקעה כדי "לא לבזבז זמן", אחרי שנה בערך הרגשתי שאני יותר מוכן להשקיע עצמאית, פדיתי והשקעתי עצמאית, לא חושב שזה כזה רעיון נורא.
הערה היום המינימום בבית השקעות ישראלי הוא 20000
בכל אופן בהצלחה

אם זה ככה, אז אוכל אפילו מוקדם יותר. בכל אופן בשלושה-ארבעה חודשים הקרובים זה לא כ"כ רלוונטי כי צריך לחסוך, אז נראה לי שזה באמת הזמן ללמוד ולחקור את זה יותר. תודה!

הערה היום המינימום בבית השקעות ישראלי הוא 20000
בכל אופן בהצלחה
תודה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י מתחיל את המסע יומני מסע אישיים 18
S מתחיל את המסע שלי יומני מסע אישיים 5
T מתחיל את המסע בגיל 28 יומני מסע אישיים 8
Bruce Wayne עטלף גור מתחיל את דרכו יומני מסע אישיים 25
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
4 מתחיל להשקיע וצריך ללמוד את השלב הבא שוק ההון 25
K מתחיל את הדרך מגיל 16 יומני מסע אישיים 14
צ מתחיל את הדרך שלי בגיל 19 יומני מסע אישיים 38
E אהלן, מתחיל את חיי הפיננסיים שוק ההון 14
noamovich בן 21 מתחיל את הדרך לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 18
R מתחיל - אבקש את עצתכם שוק ההון 10
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
ר משקיע מתחיל- נושא האג"ח שוק ההון 11
T בן 25 מתחיל מסע יומני מסע אישיים 6
ר משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 30
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
י יעוץ בנושא קניית מדדי אג"ח - מתחיל שוק ההון 1
S שאלת תם\מתחיל בעניין מעקב אחר תיק\קרן השקעות שוק ההון 8
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
F המסע שלי מתחיל באירופה: 15 אבני דרך להשלמת המטרה יומני מסע אישיים 35
K שאלות של מתחיל שוק ההון 25
S המסע שלי מתחיל כאן יומני מסע אישיים 2
TheTieMan המסע שלי - מלא למידה, מתחיל עם משהו ומסיים בלא נודע (בן 23) יומני מסע אישיים 17
ס מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 63
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
P מיומנו של משקיע מתחיל יומני מסע אישיים 24
R בן 18 לפני שירות צבאי מתחיל בהרהורים יומני מסע אישיים 12
S סוחר מתחיל - תיק עצמאי חוות דעת. שוק ההון 12
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
O פוסט משקיע מתחיל גנרי P: שוק ההון 2
A מעקב הוצאות חודשיות - שאלות של מתחיל צרכנות פיננסית 4
amit הקמפיין מתחיל ,ריבית המשכנתא נדל"ן 22
A מישהו יכול בבקשה להסביר לי (בתור מתחיל) מה זה קרנות איריות ומה זה בלאקרוק? שוק ההון 4
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
2 המסע שלי לשקט מתחיל מאפס יומני מסע אישיים 14
מ התייעצות של מתחיל יומני מסע אישיים 12
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
S הייטיקיסט מתחיל יומני מסע אישיים 35
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
י למה לא להשקיע בקרן ריט, המחלקת 12% דיבידנד? מה כבר יכול להשתבש? שאלת מתחיל שוק ההון 17
T דירה על הנייר - שאלות של מתחיל נדל"ן 25
צ משקיע מתחיל ב1159235 שוק ההון 8
Y משקיע פאסיבי מתחיל - עצות לגבי פתיחת קופה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
א קופת גמל להשקעה- שאלות מתחיל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה