• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ריכוז קרנות עוקבות קריפטו

BITO עדיפה כרגע לדעתי. מכסימום, אם יתברר שיש לה דעיכת contango קטנה אז בעתיד תמכור ותקנה קרן אחרת. זה IRA אחרי הכל.
זה בהנחה שלא קונים קרן קנדית ובהנחה שלא רוצים להסתכן עם הדיסקאונט של GBTC.

אני לפני קנייה בIRA ודווקא חשבתי הפוך,
לא היית אומר שכדאי לנסות להרוויח מהדיסקאונט בGBTC?

איך הצלחת לקנות בטורונטו דרך האתר? היית צריך לבקש מהם להוסיף אפשרות כזו או שזה היה לך ככה מההתחלה?.
אצלי אין את בורסת טורונטו באתר
לא הייתי צריך להוסיף כלום. חיפשתי את הנייע הזר בלאומי טרייד במקרה שלי ETHX.U, שם ראיתי את מחיר הניע. חיכיתי שהבורסה תפתח בדקתי מה המחיר לפי גוגלפיינס, שמתי לימיט ובחרתי לפי המרה משקלים. כעבור כמה דק ההוראה התמלאה. מכיוון שלא ידעתי מה יהיו העמלות אז השארתי סכום מסויים בעוש

לא הייתי צריך להוסיף כלום. חיפשתי את הנייע הזר בלאומי טרייד במקרה שלי ETHX.U, שם ראיתי את מחיר הניע. חיכיתי שהבורסה תפתח בדקתי מה המחיר לפי גוגלפיינס, שמתי לימיט ובחרתי לפי המרה משקלים. כעבור כמה דק ההוראה התמלאה. מכיוון שלא ידעתי מה יהיו העמלות אז השארתי סכום מסויים בעוש
אגב, איך הולך עניין עמלת הקסטודיאן וקניה? אם נניח אין לי מט"ח ואני קונה ני"ע זר ובוחר שתבוצע המרה אוטומטית, האם יומר לי כסף גם לעמלות הנ"ל או שצריך להמיר מראש לבד?

אגב 2, אם אני קונה קרן קנדית שנסחרת בדולרים בבורסת טורונטו, האם עמלת הקסטודיאן נגבית בדולר קנדי או אמריקאי? אני צריך לדאוג לקנות גם דולר קנדי?

בmorningstar אפשר ממש לראות את הspread בזמן אמת, לא זוכר שראיתי דבר כזה בgoogle finance

אגב, איך הולך עניין עמלת הקסטודיאן וקניה? אם נניח אין לי מט"ח ואני קונה ני"ע זר ובוחר שתבוצע המרה אוטומטית, האם יומר לי כסף גם לעמלות הנ"ל או שצריך להמיר מראש לבד?

אגב 2, אם אני קונה קרן קנדית שנסחרת בדולרים בבורסת טורונטו, האם עמלת הקסטודיאן נגבית בדולר קנדי או אמריקאי? אני צריך לדאוג לקנות גם דולר קנדי?

בmorningstar אפשר ממש לראות את הspread בזמן אמת, לא זוכר שראיתי דבר כזה בgoogle finance
בעמוד קניה יש שם לינק לדף הסבר לגבי העמלות. האמת שם היו רשומות עמלות שלא הופיעו אצלי ואני מניח שזה בגלל הסכם IRA של מגדל עם בנק לאומי
בהסכם יש לי פטור על המרת מטח. לפי מה שנשאר לי בעוש כרגע אני רואה שחייבו אותי בטוטל ב4 שקלים על המרת קניה של 33 מניות ב 2100 שקל (ההמרת מטח מתבצעת אוטומטית ולא נדרשתי להמיר דולרים בעצמי). אני אמתין עוד כמה ימים אולי יהיה פירוט יותר מלא. ניסיתי להשיג את חדר המסחר של לאומי כדי להבין מה יהיו העמלות אבל זה לא צלח.
לא מצאתי וגם לא חיפשתי את הספרד, פשוט שמתי לימיט לפי מחיר המניה בגוגלפייננס

המרת קניה של 33 מניות ב 2100 שקל (ההמרת מטח מתבצעת אוטומטית ולא נדרשתי להמיר דולרים בעצמי)
@1337justme שים לב שאתה מזין כמובן את המחיר הנקוב בדולרים, ההמרה של השקלים מהעוש התבצעה אוטומטית, זה מה שאני עשיתי ומה שעבד אצלי. אם אתה מסתבך אז תנסה להשיג את חדר המסחר

@1337justme שים לב שאתה מזין כמובן את המחיר הנקוב בדולרים, ההמרה של השקלים מהעוש התבצעה אוטומטית, זה מה שאני עשיתי ומה שעבד אצלי. אם אתה מסתבך אז תנסה להשיג את חדר המסחר
העניין הוא שבפירוט העמלות רשום שיש עמלת מינ' 20 דולר קנדי ברכישה דרך בורסת טורונטו בנוסף לעמלת הקניה....אז אני לא כ"כ מבין אם אני אמור לקנות ביוזמתי 20 דולר קנדי או שזה יומר אוטומטית ברגע שיגבו את זה :\

הני"ע עצמו נסחר בדולר אמריקאי כמובן.

העניין הוא שבפירוט העמלות רשום שיש עמלת מינ' 20 דולר קנדי ברכישה דרך בורסת טורונטו בנוסף לעמלת הקניה....אז אני לא כ"כ מבין אם אני אמור לקנות ביוזמתי 20 דולר קנדי או שזה יומר אוטומטית ברגע שיגבו את זה :\

הני"ע עצמו נסחר בדולר אמריקאי כמובן.
אני לא רואה את העמלת מינימום הזאת. ביצעתי את העסקה ביום שני וחוייבתי עד עכשיו על 4 שקלים, אני לא יודע אם זה קשור להטבה של מגדל ולאומי, אולי העמלה תגיע עוד כמה ימים, לא יודע פעם ראשונה שסחרתי דרכם בניע זר.
כאשר קניתי בחרתי "המרה משקלים" והקלדתי את הסכום הנקוב הדולרי של הניע.

אולי הפוסט הזה יכול לתרום לך במשהו
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/בנק-לאומי-ira-לא-מצליח-להתחיל-לסחור.10169/

למה הימור?
במידה ובאמת GBTC תיהפך לETF
זה ההימור.
הדיסקאונט יסגר בהכרח, לא?
כן.

ביטקוין יוצר שיח כל כך שוורי שאנשים מנסים להבין האם הוא יתן "רק" x2 או x20, או האם ה-ETF תאושר השנה או "רק" עוד 3 שנים.

אבל בעולם דובי, בו ביטקוין קורס מחר ב-90% ולא חוזר יותר לעולם, לא בטוח בכלל שתאושר ETF, וגם אם כן זה כבר לא יהיה משנה.

נערך לאחרונה ב:
אין סיכוי שיש\תהיה בקרוב קרן\תעודה ישראלית שמחקה קריפטו נכון?

אין סיכוי שיש\תהיה בקרוב קרן\תעודה ישראלית שמחקה קריפטו נכון?
דווקא סיכוי לא רע. היא תחזיק חוזים עתידיים של ביטקוין, או את BITO. העיקר לסחוט דמי ניהול מהיותה ״קרן ישראלית״.

אגב, נק' מעניינת, האם בקה"ש IRA יש מגבלה על השקעה בקרנות מחקות של מטבעות קריפטו? הרי אסור לקנות ביותר מ10% מהסכום בקה"ש מניות בודדות, אבל לפי מה שזכור לי, על קרנות אין מגבלה.
העניין הוא שקרנות הקריפטו הן משהו שונה, רובן מחזיקות רק נכס אחד בתכלס (אלו שעוקבות אחרי מטבע יחיד) והסיכון הוא כמו של מניה בודדת (לפחות ככה זה יכול להתפרש ע"י מי שקובע את החוקים האלו).

יש למישהו מושג?

אגב, נק' מעניינת, האם בקה"ש IRA יש מגבלה על השקעה בקרנות מחקות של מטבעות קריפטו? הרי אסור לקנות ביותר מ10% מהסכום בקה"ש מניות בודדות, אבל לפי מה שזכור לי, על קרנות אין מגבלה.
העניין הוא שקרנות הקריפטו הן משהו שונה, רובן מחזיקות רק נכס אחד בתכלס (אלו שעוקבות אחרי מטבע יחיד) והסיכון הוא כמו של מניה בודדת (לפחות ככה זה יכול להתפרש ע"י מי שקובע את החוקים האלו).

יש למישהו מושג?
אין הגבלות על קרנות ככל שאני מכיר.

• אהבתי
Reactions: HHH
אין מגבלה.
המגבלה שאתה חושב עליה קיימת בקופת גמל IRA.
אני חושב שאתה טועה.
בקופת גמל, עד לצבירה בסכום המוגדר בחוק, אי אפשר בכלל ניירות שאינו קרנות או אג"ח ממשלתי. בקרנות השתלמות (וגם בקופת גמל מעבר לסכום הנדרש) אפשר, אבל עם מגבלה של 10% מהתיק.

אני חושב שאתה טועה.
בקופת גמל, עד לצבירה בסכום המוגדר בחוק, אי אפשר בכלל ניירות שאינו קרנות או אג"ח ממשלתי. בקרנות השתלמות (וגם בקופת גמל מעבר לסכום הנדרש) אפשר, אבל עם מגבלה של 10% מהתיק.
אם כך.. אז המגבלה לא חלה על קרנות סל (כולל למשל GBTC)

• אהבתי
Reactions: HHH
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א ריכוז קרנות בבית השקעות אחד שוק ההון 2
M נעשה פה ריכוז/השוואה של קרנות פנסיה עם מסלולים מחקי מדד ברוח הסולידית? צרכנות פיננסית 190
Myrath ריכוז עדכוני חדשות פוסטים מאיכות נמוכה 11
NightStyle ריכוז אתרי השוואות מחירים ועוד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
O ריכוז מדדים שוק ההון 14
klayhamn ריכוז הוצאות - היבטים טכניים (YNAB) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 16
sogi ריכוז שרשורי ההייטק מועילים אוף טופיק 4
מ ריכוז פוסטים בנושא התנהלות נכונה בשוק מתפנצ'ר שוק ההון 5
ג אתר נוח לשימוש עם ריכוז נתונים מ10 הבורסות הגדולות בעולם? שוק ההון 0
קורא הדוק קופת גמל IRA - ריכוז גופים צרכנות פיננסית 3
aeh ריכוז גופים ניהול IRA שוק ההון 28
tpr ריכוז הטבות (בנקים, כרטיסי אשראי וכו') צרכנות פיננסית 60
Mamaof ריכוז מחקרים בנושאי השקעות פאסיביות-אקטיביות שוק ההון 9
משה הדרכה על מיומנויות למידה ואיך להגביר ריכוז ומוטיבצייה התפתחות אישית 6
מתכנת ריכוז כל הפוסטים בנושא גידור מט"ח וסיכון מט"ח שוק ההון 3
מתכנת ריכוז כל הקבוצות רכישה צרכנות פיננסית 11
ח ריכוז כספים לקראת פרישה צרכנות פיננסית 3
adamshalev ריכוז השקעות אלטרנטיביות (מחוץ לשוק ההון) שוק ההון 28
Avi ריכוז תיקים וחסכונות בחברה אחת שוק ההון 7
ב קרנות נאמנות ישראליות מחקות בחשבון IRA שוק ההון 14
שושן צחור קרנות ישראליות, עושי שוק ושווי הוגן שוק ההון 8
B ערך קרנות ישראליות מחקות מדדים בינלאומיים בזמן המלחמה שוק ההון 5
י קרנות בארץ/אירלנד שדומות ל VUG, VHT, SOXX, VFH, ITA שוק ההון 11
T קרנות מונטרו השקעות אלטרנטיביות 3
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
MaorRocky שאלות על קרנות אמריקאיות ומס ירושה עבור אזרח ישראלי מיסים 6
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
T האם יש קרנות ישראליות בGoogle finance? אוף טופיק 1
N קרנות מומנטום שוק ההון 0
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
JaywalkerPenguin קרנות מחקות ישראלית למדדי חו"ל שוק ההון 5
D מעקב אחרי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
simple בעקבות הורדת הדירוג קרנות כספיות לאן ? שוק ההון 3
I נזילות קרנות ישראליות שוק ההון 1
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
א מס ירושה על קרנות וואנגארד שנקנו בבנק ישראלי שוק ההון 12
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
J קרנות ממונפות שוק ההון 100
H קרנות בלאקרוק - נוהל קניה חודשית שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
tomchoook איך משווים בין קרנות כספיות? שוק ההון 3
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ב קרנות ריט ב IRA שוק ההון 6
B הוצאת קרנות השתלמות לטובת תשלום משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרנות השתלמות של מורים פדיה והעברה למדדי מניות מובילים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22

נושאים דומים

Back
למעלה